Yakın arkadaş neden böyle yapar?

Cnmsenmsn

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2022
40
15
33
İyi akşamlar,
Benim 20 yıllık arkadaşım var. Samimiyiz sırlaşırız yakın arkadaş olarak iyi ama aklıma takılan birşey var ve anlam vermekte zorlanıyorum, fikirlerinizi bekliyorum.
Arkadaşım ile aramız iyidir ama bir kusuru var telefona bakmaz. Eskiden beri böyle ben ona ulaşmak için annesini ararım ya da ablasını öyle ulaşırım. Ailesi ile aram çok iyidir beni çok sever annesi ve babası.
Son yıllarda babasını hastalıktan kaybetti zor zamanlar geçirdi hep destek oldum elimden geldiğince hastaneye gittim evini dip köşe temizlemesine yardım ettim psikolojik olarak yorgundum belki bir hikayeyi yüz kere dinledim vb şeyler oldu. Bu süreçte bize hiç gelmedi ama kovidten önce kaybetmişti babasını, buna saygı duydum hiç neden aramıyorsun gelmiyorsun demedim. Hep ben aradım hep ben gittim. Covid sürecinde bir eşyam ondaydı acele işim vardı evlerimiz yakın getirmesini rica ettim covid ten korkuyorum midem bulanıyor kapı kollarından dedi. Kardeşimi yolladım. Ama geçen sene aşure dağıtırken onlarda götürdüm mahalleden başka bir arkadaşımız var ortak onlara oturmaya gitmiş. Ben bozuldum uzun süre aramadım. Neredeyse 1 yıl gibi bir süre geçti beni hiç aramadı ben aramazsam asla aramıyor. Daha sonra nişanını haber vermek için aradı. Tepsisini ben tuttum rica etti. Ama ben arayınca bende tam seni arayacaktım çok özledim diyor. Evine gittiğimde çay kahve şu bu burada kal diyo güzel agırlıyor. Bizim eve gelmedi belki biz yeni taşındık hediye olayını mı dert ediyor diye düşündüm hiç bir şey demedim. Ama başka yerlere gidiyor yani harcama da yapıyor.
En son çok sıkıldı içim dedim mesajda konuşalım mı diye evde misafir vardı yarın arıcam dedi. 3 haftadır aramıyor ben aramasam asla arama huyu yok. Nişanlısıda bu konuda sanırım biraz tepki göstermiş ona cevap yazıyor ama bana gelince aramaz doğum günümü kutlamaz. Ezelden beri aşırı çekingen biriydi. Bir ortamda konuşmaz falan. Yakın ark çok yoktur hatta benim nikah şahidi ve bizim ilişkimizde böyle.
Ama garipsiyorum. Hiç arayıpta bana şöyle gelinlik istiyorum demedi yakınız ama bu heyecanına ortak olmak isterdim. Gelinlik seçmek değil ama bana bunu anlatmasını sohbet etmesini önemsemesini isterdim. Bir kaç kere söyledim aramıyorsun artık bende aramıcam diye. Ama ona çok doğal geliyor yani 1 yıl aramıyorum bir şekilde araşınca seni çok özledim aklımdaydın geçen söyledim arayacağım ne yapıyor falan diye diyor.
Aklımı karıştıran nokta bu arkadaşlık normal mi? Ben hep normal hayatında da çok verici tarafımdır. Herkese elimden geldiğince yardım ederim, bazen yediğim kazıklardan sonra bu huyumdan mı başıma geliyor bunlar diyorum. Bilemedim şimdi yorumlarınıza ihtiyacım var. Teşekkür ediyorum.

Eşin dışında bir insanla yakınlık kuruyorsun eğer ( kardeş gibiyiz , sırdaşız vs) her şey mustehak , insan yeri geliyor eşini tanıyamiyor ve sizde gitmişsiniz elin kadınıyla sıkı olmuşsunuz , İnsan oğlu bu nankörlük mayasında var
Ben evli değilim yanlış anladınız. Arkadaşım nişanlı ben bekarım

Bir insanı 20 yılda yakın arkadaşınız olmasına rağmen çözememişsiniz buradan yazdığınız birkaç cümleye yapılacak yorumlar sağlıklı olabilir mi?
İnsanlar çeşit çeşittir.
Bazı kişiler daha içe dönüktür onlarla iletişim zor olabilir.
Ben de böyleyim
Aklıma sevdiğim bir arkadaşım gelir aylardır konuşmuyoruzdur nasıl acaba iyidir umarım der yine aramam konuşmayı sevmiyorum. Benzer bir ruh hali olabilir

Yakın hissetmediğim insanı bende aramam etmem,samimiyeti kısıtlı sana belli ki hani anlık evine gidince.
Ama öyle değil arayınca samimi olmasa bana bütün sırlarını anlatmaz sanırım. Gariplik farklı kendimi kötü hissettiriyor sürekli ben peşinde koşuyormuşum gibi. Samimi olmadığınız bir insanı nikah şahidi yapar mısınız? Ben yapmam mesela ben arada kalıyorum düşünce olarak🤷‍♀️

Eşin dışında bir insanla yakınlık kuruyorsun eğer ( kardeş gibiyiz , sırdaşız vs) her şey mustehak , insan yeri geliyor eşini tanıyamiyor ve sizde gitmişsiniz elin kadınıyla sıkı olmuşsunuz , İnsan oğlu bu nankörlük mayasında var
Nasıl yani? Dünyada arladaslik var hani,dostluk var...her şey eş mi?
Benim çocukluktan gelme arkadaşım var, eşi ortak dövme yapalım demiş,dünyanın binbir türlü hali var diye kabul etmemis. Şimdilerde arkadaş grubumuz için ortak minimal dövme yaptirma planımız var 😅
Eş ayrı,dost ayri

Peki neden özel günlerinde beni baş köşeye koyuyor. Mesela nikah şahidi yapıyor istemeye çağırıyor?
İşini,getir götürünü yaptıracak elemana ihtiyacı var çünkü... Yakın arkadaş dediğiniz 1 yıl boyunca aramaz mı? Merak etmez mi hiç? İki kahve yapıp,sizi nikah şahidi de yaparak aklı sıra gaz veriyor size işte, parlatıyor yani. Veya bunların dışında aşırı tutarsız biri de olabilir. Çok garip sahiden...

Yani sanırım tarzım olmadığı için bu şekilde ifade edeceğim kadına niye yapisiyorsunuz?Sizin için arkadaşlık bana göre yapışmak.E belli ki size bir düşkünlüğü yok aramasaniz aramıyor evinize gelmez kadına ulaşmak için annesini arıyorsunuz öyle dönüyor size.E insaf yani açık açık ağzıyla mi desin bazı şeyleri siz anlayın.

benim bir arkadaşım var, görüşmek istemiyorum beni çok rahatsız eden tavırları var ama aşırı derecede ısrarcı, sizin gibi annemi vs arıyor açmıyorum diye artık. eski arkadaşım kırılmasın diye arayınca görüşürsem görüşüyorum. bence o da benim gibi. görüşmek istemiyor. annesini ailesini aramanız aşırı saçma bence ya görüşmek istemiyor işte böyle huy mu olur

Nasıl yani? Dünyada arladaslik var hani,dostluk var...her şey eş mi?
Benim çocukluktan gelme arkadaşım var, eşi ortak dövme yapalım demiş,dünyanın binbir türlü hali var diye kabul etmemis. Şimdilerde arkadaş grubumuz için ortak minimal dövme yaptirma planımız var 😅
Eş ayrı,dost ayri
Acaba kaç kişinin 20 hatta 30 yıllık dostluğu vardır.Ama sağlam dostluk masadan kalkınca arkadan konuşmayan o 20 yılda beş kez kavga etmeyen vs.Bana bu çağ artık bunların neredeyse hayal olduğunu düşündürüyor.Hersey çok hızlı değişiyor kimsenin kimseye ayıracak vakti yok.

İşini,getir götürünü yaptıracak elemana ihtiyacı var çünkü... Yakın arkadaş dediğiniz 1 yıl boyunca aramaz mı? Merak etmez mi hiç? İki kahve yapıp,sizi nikah şahidi de yaparak aklı sıra gaz veriyor size işte, parlatıyor yani. Veya bunların dışında aşırı tutarsız biri de olabilir. Çok garip sahiden...
Benim aklıma buda geldi ama çevresinde bunu rica edebileceği kişilerde var. Neden bana minnet duysun ki bu konuda? İletişim konusunda sorunu olan biri emin olamıyorum arada kalıyorum.

benim bir arkadaşım var, görüşmek istemiyorum beni çok rahatsız eden tavırları var ama aşırı derecede ısrarcı, sizin gibi annemi vs arıyor açmıyorum diye artık. eski arkadaşım kırılmasın diye arayınca görüşürsem görüşüyorum. bence o da benim gibi. görüşmek istemiyor. annesini ailesini aramanız aşırı saçma bence ya görüşmek istemiyor işte böyle huy mu olur
Ya görüşmek istemese zaten dk durmam umrum bile olmaz. Ama işin garibi şu beni nikah şahidi bile yapacak kadar istiyor siz görüşmediğiniz birini nikah şahidi yapar mısınız? Arada kalıyorum böyle emin olamıyorum

Benim aklıma buda geldi ama çevresinde bunu rica edebileceği kişilerde var. Neden bana minnet duysun ki bu konuda? İletişim konusunda sorunu olan biri emin olamıyorum arada kalıyorum.
Çok mu seviyorsunuz bu şahsı? O olmadan yapamıyor musunuz? Anladığım kadarıyla bu 20 yıllık arkadaşlık (!) sizin emeklerinizle 20 yıllık olmuş. Anlattığınız arkadaş profilini hiç sevmedim.

Acaba kaç kişinin 20 hatta 30 yıllık dostluğu vardır.Ama sağlam dostluk masadan kalkınca arkadan konuşmayan o 20 yılda beş kez kavga etmeyen vs.Bana bu çağ artık bunların neredeyse hayal olduğunu düşündürüyor.Hersey çok hızlı değişiyor kimsenin kimseye ayıracak vakti yok.
Yani mazimiz epey var da dostluğumuz 17 yıllık falan, ortaokulda bir dogumgunu partisinde yakin arkadaş olmuştuk. Arasıra hırgür girdi tabii araya, farklı karakterliyiz ve hepimiz ayrı cins 😂 salak salak huylarimiz var ama artık kardeş gibi olduğumuz icin uzamiyor küslükler. Uyuz oluyoruz,geciyor.
Ben de şirin olur diye düşündüm ya, sevdiğim şeylerin simgelerini dövme yaptırmayı seviyorum (şimdilik bir tanecik var gerçi) kızları da seviyorum, bir anı olarak tasisam mutlu olurum 😇

X