Yakın arkadaşım tarafından yanlış anlaşıldım

Chocolita

Hızlı koşan atın boku seyrek düşer
Pro Üye
30 Ocak 2017
5.897
143.208
Merhaba arkadaşlar.. Birlikte büyüdüğüm ve çok samimi olduğum arkadaşımla artık görüşmüyoruz. Daha doğrusu o şuanda bana karşı son derece kinlenmiş durumda. Yaşadığımız olay buna değer miydi, birde sizin görüşünüzü almak istiyorum.

Arkadaşımla, ben evlendikten sonra farklı bir semte taşındığım için eskisi kadar sık görüşemiyorduk. Ama sık sık telefonlaşıyorduk. Birbirimize çok rahat şekilde sıkıntılarımızdan bahsedebiliyor, bazen yeri gelince birbirimize olumlu olumsuz eleştiriler yapabiliyorduk. Bunları da yanlış anlamak yerine, birbirimiz için yaptığımız iyilikler olarak görüyorduk. "Şu şekilde yapsan daha iyi olur" "Bazen fevri olabiliyorsun dikkatli olmalısın" gibi..

Yakın zaman da arkadaşımın hemen karşı apartmanında oturan anneme ziyarete gittim. Sonra da onu görmek için dışarı çıktım. Balkondaydı. Üstünde bir sütyen vardı. Sütyenin ortasından inen incecik bir kumaş mini eteğe bağlanıyordu. Elbise mi gecelik mi pek anlaşılmayan bayağı dekolteli bir şeydi. Arkadaşım normal de rahat bir kızdı evet bazen açık giyindiği olurdu, ama onu hiç böyle görmemiştim. Tabi ki giyinebilir kendi tercihi.. İnsanlar açık ya da kapalı giyinebilir. Kimseyi yargılayamam bu konuda. Ama açıkçası mütevazi mahallemizde dar sokaklar arasında, çevresi erkek kuaförleriyle dolu bir balkonda o şekilde durması.. Kahve de hemen karşısında. Annesi babası karışmamış bana laf düşmüyor. Ama onun için söylenenleri duyduğumda zoruma gitti. Çünkü onu çok seviyordum ve sahiplendim elimde olmadan. Direk o koruma iç güdüsü duygularım öne geçti.
Arkadaşımın hemen karşı caddesinde bir grup genç onun hakkında konuşuyordu.
"Şu kızı görüyor musun"
"O ne giymiş ya"
"Giymemiş oğlum ne giyinmesi"
"Maşallah ..........." falan pis pis laflar. Gelen geçen bakıyor. Arkadaşm hiç rahatsız olmuyor. Ben oldum ama. Evlerine gittiğimde önce havadan sudan konuştuk. Aradan 2 saat geçti ben kibarca söyledim söylemek istediğimi. Canım beni yanlış anlama, seni ne kadar çok sevdiğimi bilirsin. Seni kıracak bir şey söylemek istemiyorum. Ama bir şey duydum benim zoruma gitti. Dışarısı pislik kaynıyor biliyorsun. Tabi ki özgürsün ama milletin ağzıda durmuyor. Açıkçası duyunca zoruma gitti seni korumak istedim dedim. "Ne duydun ki" dedi. Söyledim bende. Aramızda böyle şeylerin saklısı olmuyordu zaten. Birbirimize açık olabiliyorduk kendimizi kasmadan. Ama ben yinede biraz kastım kendimi.. Yanlış anlaşılmaktan çok korktum ve korktuğum da aynen başıma geldi. "Ne demek istiyorsun açık söyle" dedi. "Canım bir şey demek istemiyorum. Sadece bu mahalleyi bilirsin. Evinde istediğin gibi dolaşmak hakkın. Bende evde neler giyiniyorum. Ama balkon gibi herkesin görebileceği yerlerde biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Sen çok güzel bir kızsın ben sadece seni korumak istiyorm" dedim. Üzüldüm ben..
Ama arkadaşım son derece sert bir tavırla "Sen bana ne diyorsun? Ben o.....pu muyum?" Ne biçim bir ima yapıyorsun gibi konuştu. Ama ona karşı hiç kırıcı değildim. Belki üstüme vazife değildi ama ne bileyim.. Aptal bir şekilde o haddi buldum kendimde. En ufak art niyet yoktu içimde.

Baktım yanlış anladı, kusura bakma beni yanlış anladın gibisinden konuştum kendimi açıkladım. Ama ortalığı ayaga kaldırdı. İnanın hiç böyle tepkileri olan bir kız değildi. Biz birbirimize neler söylerdik, birbirimizi anlardık. Ona ne oldu bilmiyorum. Aradan 3 ay geçti telefonlarıma cevap vermiyor, sağdan soldan engelliyor. Aramıza birden set çekti. Yılların arkadaşlığını harcamaya değer miydi? Siz ne düşünüyorsunuz..
 
Son düzenleme:

Chocolita

Hızlı koşan atın boku seyrek düşer
Pro Üye
30 Ocak 2017
5.897
143.208
Gençlerin konuşmasını siz duyduysanız arkadaşınız da duymuştur.
Onu sizden duymak rahatsız etmiş demek ki.
Arkadaşlık bitirecek kadar büyük bir olay değil ama bahane etmiş olabilir başka derdi varsa sizle ilgili.

Benim bildiğim bir derdi yoktu.. Ama demek ki varmış..
 

Velvette

💪🏋️‍♀️
Pro Üye
12 Mart 2013
38.405
51.977
27
Bence o kadar da yakın arkadaşınız değilmiş.

Bir kere ben yakın arkadaşlarımla hiç böyle konuşmuyorum, bilmiyorum bizde mi acayiplik ama :KK70:

Yakın arkadaşlarımla hiç bu kadar kibar değiliz

"Canım, alınma, kırılma" vs

:KK70:

Ek not: bir de bir grup abaza genç saçma sapan konuştu diye onları mı umursayacağız ya boşverin, herkes istediğini giysin
 

Jessey

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2015
4.653
12.505
28
kendisinin vermek istediği imajı bir başkasından duyunca insanlar hep böyle savunmaya geçer
ben yerinizde olsam umrumda olmazdı
 

sabine

Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez.
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2009
4.122
10.760
Ben de yakın arkadaşıma bunu çekinerek söylemezdim,çekindiğinize göre sizde tahmin ediyordunuz bu tepkiyi alacağınızı yani ?
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 488 gün geçti.

Janet Jak Esim

Durme, durme querido hijico
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2012
30.485
65.676
Boşver sen de arama o zaman. Gayet güzle uyarmışsın. Balkona bir erkeğin boxerla falan çıkması yanlışsa bir kadının da böyle çıkması bana göre yanlış.
 

Helenra

I'm worse at what I do best.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2016
5.970
37.997
Ben olsam uyarmazdım. Tamam rahat biri ama balkona öyle çıktı diyelim işi neyse halledip geri dönmesi daha akıllıca olurdu. Açık giyinmiş ama mahalle pislik kaynarken on saat öyle durmuşsa kendini teşhir ettirmek hoşuna gidiyor demektir. Bu kadar bağırıp ben o... muyum diyorsa suçluluk psikolojisidir bence kendi de ne istediğinin farkında ama uyarılınca sana patlamış. Boşver anası babası karışmıyorken iyilik yapmayı elalemin pisliğine orasını burasını göstersin madem.
 

Chocolita

Hızlı koşan atın boku seyrek düşer
Pro Üye
30 Ocak 2017
5.897
143.208
Bence o kadar da yakın arkadaşınız değilmiş.

Bir kere ben yakın arkadaşlarımla hiç böyle konuşmuyorum, bilmiyorum bizde mi acayiplik ama :KK70:

Yakın arkadaşlarımla hiç bu kadar kibar değiliz

"Canım, alınma, kırılma" vs

:KK70:

Ek not: bir de bir grup abaza genç saçma sapan konuştu diye onları mı umursayacağız ya boşverin, herkes istediğini giysin
Konu biraz hassas olduğu için ben double kibar olmak istedim. Diyorum ya biz neler neler söylerdik birbirimizede alınganlık yapmazdık. Anlardık. Arkadaşımın huyunu bildiğim için nabza göre şerbet vermek istedim, ama olmadı. Nabız yüksek çıktı..
 

inFlamess

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
966
1.462
Kus.bakmayın ama ne münasebet uyarmaniz .Aklı başında koskoca kadın
bilmez mı orada kendisine bakıldığını yada karşı tarafında kahvenin vs.olduğunu.

Sizin uyardiginiz konu içerik olarak basit birşey degil ki.Yani her konu da telkinde bulunmak ile bu çok farklı.Bu bi nevi secim, yaşam tarzi.Bir de uyarma sekliniz;senin hakkında şunlar duydum felan ..

Empati kurdum da irtibat kesilecek kadar var.
 

Chocolita

Hızlı koşan atın boku seyrek düşer
Pro Üye
30 Ocak 2017
5.897
143.208
Kızın amacı zaten oymuş ki 3 ay önce o soğukta onları giyebilecek kadar üşümüyor.
Bi amacı olduğu belli.
Size neymiş hakkatten.

Kardeş gibi olduğumuzu düşünmüştüm ben. Ondan bir koruma iç güdüsü oldu işte.. Başka bir sebebi yoktu