Yakın arkadaşım tarafından yanlış anlaşıldım

Bence son derece doğru yapmışsınız.O denli yakın olduğumuz herkesi uyarabiliriz o şekilde koruma içgüdüsüyle.Ki sen hep güzelde yaklaşmışsın o anlamamazlıktan gelip edepsizliğe vurmuş.Demekki gerçekten amacı göstermek.Neyse o bizi ilgilendirmez ama bence siz kendiniz suçlu hissetmeyin.Yakın gördüğünüz kişiyede istediğini söyleyemeyecekseniz daha niye yakınsınız o kişiyle?

Aferin her dekoltesi olanı, kısa giyeni "o..." yapın.

Tecavüze uğrayana aranıyordu, kuyruk salladı, orada ne işi vardı falan da deyin.

Belki kadın üşümüyor, belki kadının ateşi var (ciddi anlamda), belki hemen işimi halleder girerim diye düşündü, belki aklımıza gelmeyen başka bir sebep.

Bu memlekette yollu o... olmaktan daha kolay bir şey yok ancak bari kadınlar yapmasın.
Canım ben mi dedim hemen üstüme gelmişsin birini buldum hemen karşı çıkayım... Bu sitede yorumlarıma az çok rastladıysan kadınları her türlü savunan hemen o.. demeyin diyen biri benim. Ama dediğimi anlamadan hemen iki yazayım karşı çıkayım kısa günün karı olarak kadını savunayım beğeni kasayım diyen de sensin. Ben diyorum ki açık giyinebilir ben de arkadaşı da karışmaz "teşhirciliği" sevmeyen biriyse o kadar pislik doluyken on saat balkonda durmaz. Tamam hadi dursun her türlü "ateşli" olsun arkadaşı uyardığında sağol canım bilirsin açık giyinmeyi severim ama işte türk milleti türk erkeği hemen sapıklığa başlamışlar herkes abaza olmuş açık giyinince o... olmazsın der değil mi? Kadının amacı zaten "teşhircilik"miş ki kıza çullanmış ne o ben "o... muyum?" ne demek istiyorsun açık söyle diye. Açık giyinmeyi sevmek başka "teşhircilik" başka şeydir. Kadını savunmak başkadır ama yorumu anlamayıp hemen ağza ne gelindiyse saymak başkadır...

Merhaba arkadaşlar.. Birlikte büyüdüğüm ve çok samimi olduğum arkadaşımla artık görüşmüyoruz. Daha doğrusu o şuanda bana karşı son derece kinlenmiş durumda. Yaşadığımız olay buna değer miydi, birde sizin görüşünüzü almak istiyorum.

Arkadaşımla, ben evlendikten sonra farklı bir semte taşındığım için eskisi kadar sık görüşemiyorduk. Ama sık sık telefonlaşıyorduk. Birbirimize çok rahat şekilde sıkıntılarımızdan bahsedebiliyor, bazen yeri gelince birbirimize olumlu olumsuz eleştiriler yapabiliyorduk. Bunları da yanlış anlamak yerine, birbirimiz için yaptığımız iyilikler olarak görüyorduk. "Şu şekilde yapsan daha iyi olur" "Bazen fevri olabiliyorsun dikkatli olmalısın" gibi..

Yakın zaman da arkadaşımın hemen karşı apartmanında oturan anneme ziyarete gittim. Sonra da onu görmek için dışarı çıktım. Balkondaydı. Üstünde bir sütyen vardı. Sütyenin ortasından inen incecik bir kumaş mini eteğe bağlanıyordu. Elbise mi gecelik mi pek anlaşılmayan bayağı dekolteli bir şeydi. Arkadaşım normal de rahat bir kızdı evet bazen açık giyindiği olurdu, ama onu hiç böyle görmemiştim. Tabi ki giyinebilir kendi tercihi.. İnsanlar açık ya da kapalı giyinebilir. Kimseyi yargılayamam bu konuda. Ama açıkçası mütevazi mahallemizde dar sokaklar arasında, çevresi erkek kuaförleriyle dolu bir balkonda o şekilde durması.. Kahve de hemen karşısında. Annesi babası karışmamış bana laf düşmüyor. Ama onun için söylenenleri duyduğumda zoruma gitti. Çünkü onu çok seviyordum ve sahiplendim elimde olmadan. Direk o koruma iç güdüsü duygularım öne geçti.
Arkadaşımın hemen karşı caddesinde bir grup genç onun hakkında konuşuyordu.
"Şu kızı görüyor musun"
"O ne giymiş ya"
"Giymemiş oğlum ne giyinmesi"
"Maşallah ..........." falan pis pis laflar. Gelen geçen bakıyor. Arkadaşm hiç rahatsız olmuyor. Ben oldum ama. Evlerine gittiğimde önce havadan sudan konuştuk. Aradan 2 saat geçti ben kibarca söyledim söylemek istediğimi. Canım beni yanlış anlama, seni ne kadar çok sevdiğimi bilirsin. Sen benim burada ki en iyi arkadaşımsın. Seni kıracak bir şey söylemek istemiyorum. Ama bir şey duydum benim zoruma gitti. Dışarısı pislik kaynıyor biliyorsun. Tabi ki özgürsün ama milletin ağzıda durmuyor. Açıkçası duyunca zoruma gitti seni korumak istedim dedim. "Ne duydun ki" dedi. Söyledim bende. Aramızda böyle şeylerin saklısı olmuyordu zaten. Birbirimize açık olabiliyorduk kendimizi kasmadan. Ama ben yinede biraz kastım kendimi.. Yanlış anlaşılmaktan çok korktum ve korktuğum da aynen başıma geldi. "Ne demek istiyorsun açık söyle" dedi. "Canım bir şey demek istemiyorum. Sadece bu mahalleyi bilirsin. Evinde istediğin gibi dolaşmak hakkın. Bende evde neler giyiniyorum. Ama balkon gibi herkesin görebileceği yerlerde biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Sen çok güzel bir kızsın ben sadece seni korumak istiyorm" dedim. Üzüldüm ben..
Ama arkadaşım son derece sert bir tavırla "Sen bana ne diyorsun? Ben o.....pu muyum?" Ne biçim bir ima yapıyorsun gibi konuştu. Ama ona karşı hiç kırıcı değildim. Belki üstüme vazife değildi ama ne bileyim.. Aptal bir şekilde o haddi buldum kendimde. En ufak art niyet yoktu içimde.

Baktım yanlış anladı, kusura bakma beni yanlış anladın gibisinden konuştum kendimi açıkladım. Ama ortalığı ayaga kaldırdı. İnanın hiç böyle tepkileri olan bir kız değildi. Biz birbirimize neler söylerdik, birbirimizi anlardık. Ona ne oldu bilmiyorum. Aradan 3 ay geçti telefonlarıma cevap vermiyor, sağdan soldan engelliyor. Aramıza birden set çekti. Yılların arkadaşlığını harcamaya değer miydi? Siz ne düşünüyorsunuz..
Bu arkadasin herseyin farkindaymis gibi geldi nedense bana. Sende öyle deyince hosuna gitmedi. Kendisi o ilgiden memnun galiba. Sen en dogrusunu yapmissin, senin gibi bir dostu kaybettigi icin o üzüldün. Takma kafana bosver

Sütyen altına mini etek nedir ya? Kasım, Aralıkta?

İyi de kız bayağa kendisini birilerine göstermeye çalışıyormuş, sen yüzüne çarpınca bozulmuş sanki.

Evine gittiğinizde de böyle miydi hala giyimi?

Merhaba arkadaşlar.. Birlikte büyüdüğüm ve çok samimi olduğum arkadaşımla artık görüşmüyoruz. Daha doğrusu o şuanda bana karşı son derece kinlenmiş durumda. Yaşadığımız olay buna değer miydi, birde sizin görüşünüzü almak istiyorum.

Arkadaşımla, ben evlendikten sonra farklı bir semte taşındığım için eskisi kadar sık görüşemiyorduk. Ama sık sık telefonlaşıyorduk. Birbirimize çok rahat şekilde sıkıntılarımızdan bahsedebiliyor, bazen yeri gelince birbirimize olumlu olumsuz eleştiriler yapabiliyorduk. Bunları da yanlış anlamak yerine, birbirimiz için yaptığımız iyilikler olarak görüyorduk. "Şu şekilde yapsan daha iyi olur" "Bazen fevri olabiliyorsun dikkatli olmalısın" gibi..

Yakın zaman da arkadaşımın hemen karşı apartmanında oturan anneme ziyarete gittim. Sonra da onu görmek için dışarı çıktım. Balkondaydı. Üstünde bir sütyen vardı. Sütyenin ortasından inen incecik bir kumaş mini eteğe bağlanıyordu. Elbise mi gecelik mi pek anlaşılmayan bayağı dekolteli bir şeydi. Arkadaşım normal de rahat bir kızdı evet bazen açık giyindiği olurdu, ama onu hiç böyle görmemiştim. Tabi ki giyinebilir kendi tercihi.. İnsanlar açık ya da kapalı giyinebilir. Kimseyi yargılayamam bu konuda. Ama açıkçası mütevazi mahallemizde dar sokaklar arasında, çevresi erkek kuaförleriyle dolu bir balkonda o şekilde durması.. Kahve de hemen karşısında. Annesi babası karışmamış bana laf düşmüyor. Ama onun için söylenenleri duyduğumda zoruma gitti. Çünkü onu çok seviyordum ve sahiplendim elimde olmadan. Direk o koruma iç güdüsü duygularım öne geçti.
Arkadaşımın hemen karşı caddesinde bir grup genç onun hakkında konuşuyordu.
"Şu kızı görüyor musun"
"O ne giymiş ya"
"Giymemiş oğlum ne giyinmesi"
"Maşallah ..........." falan pis pis laflar. Gelen geçen bakıyor. Arkadaşm hiç rahatsız olmuyor. Ben oldum ama. Evlerine gittiğimde önce havadan sudan konuştuk. Aradan 2 saat geçti ben kibarca söyledim söylemek istediğimi. Canım beni yanlış anlama, seni ne kadar çok sevdiğimi bilirsin. Sen benim burada ki en iyi arkadaşımsın. Seni kıracak bir şey söylemek istemiyorum. Ama bir şey duydum benim zoruma gitti. Dışarısı pislik kaynıyor biliyorsun. Tabi ki özgürsün ama milletin ağzıda durmuyor. Açıkçası duyunca zoruma gitti seni korumak istedim dedim. "Ne duydun ki" dedi. Söyledim bende. Aramızda böyle şeylerin saklısı olmuyordu zaten. Birbirimize açık olabiliyorduk kendimizi kasmadan. Ama ben yinede biraz kastım kendimi.. Yanlış anlaşılmaktan çok korktum ve korktuğum da aynen başıma geldi. "Ne demek istiyorsun açık söyle" dedi. "Canım bir şey demek istemiyorum. Sadece bu mahalleyi bilirsin. Evinde istediğin gibi dolaşmak hakkın. Bende evde neler giyiniyorum. Ama balkon gibi herkesin görebileceği yerlerde biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Sen çok güzel bir kızsın ben sadece seni korumak istiyorm" dedim. Üzüldüm ben..
Ama arkadaşım son derece sert bir tavırla "Sen bana ne diyorsun? Ben o.....pu muyum?" Ne biçim bir ima yapıyorsun gibi konuştu. Ama ona karşı hiç kırıcı değildim. Belki üstüme vazife değildi ama ne bileyim.. Aptal bir şekilde o haddi buldum kendimde. En ufak art niyet yoktu içimde.

Baktım yanlış anladı, kusura bakma beni yanlış anladın gibisinden konuştum kendimi açıkladım. Ama ortalığı ayaga kaldırdı. İnanın hiç böyle tepkileri olan bir kız değildi. Biz birbirimize neler söylerdik, birbirimizi anlardık. Ona ne oldu bilmiyorum. Aradan 3 ay geçti telefonlarıma cevap vermiyor, sağdan soldan engelliyor. Aramıza birden set çekti. Yılların arkadaşlığını harcamaya değer miydi? Siz ne düşünüyorsunuz..
arkadaşın aklı yerinde bir insan olarak üzerine giydiklerini bilerek giyiyor.
balkona da bilerek ve isteyerek öyle çıkmış.
bence karışmasaydın.
ama bir yerde iyi olmuş gerçek yüzünü görmüşssün işte.
üsteleme bence boşver

Aferin her dekoltesi olanı, kısa giyeni "o..." yapın.

Tecavüze uğrayana aranıyordu, kuyruk salladı, orada ne işi vardı falan da deyin.

Belki kadın üşümüyor, belki kadının ateşi var (ciddi anlamda), belki hemen işimi halleder girerim diye düşündü, belki aklımıza gelmeyen başka bir sebep.

Bu memlekette yollu o... olmaktan daha kolay bir şey yok ancak bari kadınlar yapmasın.

Arkadaşım kıza kötü bir şey söyleyen olmadı ki. O kendisi söyledi ben o... muyum diye. Ona öyle bir imada bulunan da olmadı. Bu arkadaşım sadece o gün değil, genelde balkonda bu şekilde rahat giyiniyormuş. Ben bunu annemdende duydum. Bekarken babam bu yüzden çekiniyordu pek razı değildi kendisiyle sık sık görüşmemden. Ama son zamanlarda daha fazla açık giyinmeye başlamış. Ben kızı kötülemedim burada. Dediğim gibi onun tercihi. Ama edilen lafları duyunca benm zoruma gitti. Kızı sevdiğim için oda. Bu kadar basit.

arkadaşın aklı yerinde bir insan olarak üzerine giydiklerini bilerek giyiyor.
balkona da bilerek ve isteyerek öyle çıkmış.
bence karışmasaydın.
ama bir yerde iyi olmuş gerçek yüzünü görmüşssün işte.
üsteleme bence boşver

Evet bu şekilde kolayca harcayabildiyse beni, yazık yani.

Sütyen altına mini etek nedir ya? Kasım, Aralıkta?

İyi de kız bayağa kendisini birilerine göstermeye çalışıyormuş, sen yüzüne çarpınca bozulmuş sanki.

Evine gittiğinizde de böyle miydi hala giyimi?

O gün evine gittim zaten aynıydı. Evde p şekilde giyiniyor olabilir de, balkonda yanlış geliyor. Yine onun tercihi. Ben rahatsız oldum kardeşim dediğim insana pis pis yorumlar yapmalarından, susmak istemedim

Bence o kadar da yakın arkadaşınız değilmiş.

Bir kere ben yakın arkadaşlarımla hiç böyle konuşmuyorum, bilmiyorum bizde mi acayiplik ama :KK70:

Yakın arkadaşlarımla hiç bu kadar kibar değiliz

"Canım, alınma, kırılma" vs

:KK70:

Ek not: bir de bir grup abaza genç saçma sapan konuştu diye onları mı umursayacağız ya boşverin, herkes istediğini giysin

Bana da garip geldi ya. Ben de yakin arkadasima uzulme kirilma falan diye konusamam. Direkt "bebegim balkonda gordum seni de memintolar da tombiktoymus. Bi daha oyle giyme elimden alirlar diye kiskaniyorum ona gore" derdim. O da isin ozunu anlardi zaten.

Kus.bakmayın ama ne münasebet uyarmaniz .Aklı başında koskoca kadın
bilmez mı orada kendisine bakıldığını yada karşı tarafında kahvenin vs.olduğunu.

Sizin uyardiginiz konu içerik olarak basit birşey degil ki.Yani her konu da telkinde bulunmak ile bu çok farklı.Bu bi nevi secim, yaşam tarzi.Bir de uyarma sekliniz;senin hakkında şunlar duydum felan ..

Empati kurdum da irtibat kesilecek kadar var.

Tamam da canım öyle bile olsa, bana desin ki "bu benim yaşam tarzım bende böyleyim. Sen rahatsız olmuşsun, olabilir. Ben olmuyorum. Bu konuda konuşmayalım" desin beni sustursun. Sonuçta benim fikrime hiç katılmıyorsada niyetime baksın değil mi? Önemli olan niyet değil mi burada? Art niyetimin olmadığını düşündükten sonra bana istediği kadar kızsın. Ama hayatından çıkarmak silmek hakaret etmek nedir? Ben size katılmıyorum

Bana da garip geldi ya. Ben de yakin arkadasima uzulme kirilma falan diye konusamam. Direkt "bebegim balkonda gordum seni de memintolar da tombiktoymus. Bi daha oyle giyme elimden alirlar diye kiskaniyorum ona gore" derdim. O da isin ozunu anlardi zaten.
bu tarz konuşma iyidir bence de :)
arkadaşınızın duymak hoşuna gitmemiş konu sahibi

wolf bebeğin nasıl kaç aylık oldu
benimki ile aralarında bikaç ay var diye biliyorum :)

Teşekkür ederim yorumunuz için. Dediğiniz gibi direk işte sütyenle çıkmışsın laf atıyorlar gibi söylemek istemedim.. Huyunu biliyorum. Huyuna gitmek istedim. Her iki tavırlada malesef ters tepki verdi
bu kişinin yaşı kaç bilmiyorum ama belki başka türlü bi yaşantı seçmeye çalışıyor kendine. belki daha çok açık giyinmeyi de düşünüyor. buna karşı itirazınız var gibi olmuş . o yüzden de ileride kendisine sıkıntı çıkaracak arkadaşları tek tek hayatından çıkarıyor da olabilir .

Çok da yakın arkadaşınız değilmiş demekki. Sizin onu sevdiğiniz ona verdiğiniz değerin karşılığı,onda size karşı yokmuş demekki. Gayet yumuşak bir dille kırmadan açıklayarak söylemişsiniz daha ne olsun. Takmayın boşverin,düşmeyin peşine de.

ya da bildiğni okuyacağı için birilerini çıkıp karışması hoşuna gitmemiştir. her şeyin farkında kişi aslında.

Kus.bakmayın ama ne münasebet uyarmaniz .Aklı başında koskoca kadın
bilmez mı orada kendisine bakıldığını yada karşı tarafında kahvenin vs.olduğunu.

Sizin uyardiginiz konu içerik olarak basit birşey degil ki.Yani her konu da telkinde bulunmak ile bu çok farklı.Bu bi nevi secim, yaşam tarzi.Bir de uyarma sekliniz;senin hakkında şunlar duydum felan ..

Empati kurdum da irtibat kesilecek kadar var.
Bana da çok itici geldi,üzerinde ne olduğu biliyor,kendi mahallesini de tanıyor,kendi tercihi.

Ben olsam bende uyarirdim. Sen bi insanlik yapip uyarmışsin onunda isine gelmemis acikcasi. Ben yerinde olsam bir daha aramam sormam o arasa bile cevap vermem

Bence o kadar da yakın arkadaşınız değilmiş.

Bir kere ben yakın arkadaşlarımla hiç böyle konuşmuyorum, bilmiyorum bizde mi acayiplik ama :KK70:

Yakın arkadaşlarımla hiç bu kadar kibar değiliz

"Canım, alınma, kırılma" vs

:KK70:

Ek not: bir de bir grup abaza genç saçma sapan konuştu diye onları mı umursayacağız ya boşverin, herkes istediğini giysin

Hay agziniza sağlık. Bu kadar kırıla kırıla konuşulan bi diyalog çok samimiyetsiz gekdi

X