Yakın arkadaşım tarafından yanlış anlaşıldım

Chocolita

Nirvana
Pro Üye
30 Ocak 2017
10.493
186.514
Merhaba arkadaşlar.. Birlikte büyüdüğüm ve çok samimi olduğum arkadaşımla artık görüşmüyoruz. Daha doğrusu o şuanda bana karşı son derece kinlenmiş durumda. Yaşadığımız olay buna değer miydi, birde sizin görüşünüzü almak istiyorum.

Arkadaşımla, ben evlendikten sonra farklı bir semte taşındığım için eskisi kadar sık görüşemiyorduk. Ama sık sık telefonlaşıyorduk. Birbirimize çok rahat şekilde sıkıntılarımızdan bahsedebiliyor, bazen yeri gelince birbirimize olumlu olumsuz eleştiriler yapabiliyorduk. Bunları da yanlış anlamak yerine, birbirimiz için yaptığımız iyilikler olarak görüyorduk. "Şu şekilde yapsan daha iyi olur" "Bazen fevri olabiliyorsun dikkatli olmalısın" gibi..

Yakın zaman da arkadaşımın hemen karşı apartmanında oturan anneme ziyarete gittim. Sonra da onu görmek için dışarı çıktım. Balkondaydı. Üstünde bir sütyen vardı. Sütyenin ortasından inen incecik bir kumaş mini eteğe bağlanıyordu. Elbise mi gecelik mi pek anlaşılmayan bayağı dekolteli bir şeydi. Arkadaşım normal de rahat bir kızdı evet bazen açık giyindiği olurdu, ama onu hiç böyle görmemiştim. Tabi ki giyinebilir kendi tercihi.. İnsanlar açık ya da kapalı giyinebilir. Kimseyi yargılayamam bu konuda. Ama açıkçası mütevazi mahallemizde dar sokaklar arasında, çevresi erkek kuaförleriyle dolu bir balkonda o şekilde durması.. Kahve de hemen karşısında. Annesi babası karışmamış bana laf düşmüyor. Ama onun için söylenenleri duyduğumda zoruma gitti. Çünkü onu çok seviyordum ve sahiplendim elimde olmadan. Direk o koruma iç güdüsü duygularım öne geçti.
Arkadaşımın hemen karşı caddesinde bir grup genç onun hakkında konuşuyordu.
"Şu kızı görüyor musun"
"O ne giymiş ya"
"Giymemiş oğlum ne giyinmesi"
"Maşallah ..........." falan pis pis laflar. Gelen geçen bakıyor. Arkadaşm hiç rahatsız olmuyor. Ben oldum ama. Evlerine gittiğimde önce havadan sudan konuştuk. Aradan 2 saat geçti ben kibarca söyledim söylemek istediğimi. Canım beni yanlış anlama, seni ne kadar çok sevdiğimi bilirsin. Seni kıracak bir şey söylemek istemiyorum. Ama bir şey duydum benim zoruma gitti. Dışarısı pislik kaynıyor biliyorsun. Tabi ki özgürsün ama milletin ağzıda durmuyor. Açıkçası duyunca zoruma gitti seni korumak istedim dedim. "Ne duydun ki" dedi. Söyledim bende. Aramızda böyle şeylerin saklısı olmuyordu zaten. Birbirimize açık olabiliyorduk kendimizi kasmadan. Ama ben yinede biraz kastım kendimi.. Yanlış anlaşılmaktan çok korktum ve korktuğum da aynen başıma geldi. "Ne demek istiyorsun açık söyle" dedi. "Canım bir şey demek istemiyorum. Sadece bu mahalleyi bilirsin. Evinde istediğin gibi dolaşmak hakkın. Bende evde neler giyiniyorum. Ama balkon gibi herkesin görebileceği yerlerde biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Sen çok güzel bir kızsın ben sadece seni korumak istiyorm" dedim. Üzüldüm ben..
Ama arkadaşım son derece sert bir tavırla "Sen bana ne diyorsun? Ben o.....pu muyum?" Ne biçim bir ima yapıyorsun gibi konuştu. Ama ona karşı hiç kırıcı değildim. Belki üstüme vazife değildi ama ne bileyim.. Aptal bir şekilde o haddi buldum kendimde. En ufak art niyet yoktu içimde.

Baktım yanlış anladı, kusura bakma beni yanlış anladın gibisinden konuştum kendimi açıkladım. Ama ortalığı ayaga kaldırdı. İnanın hiç böyle tepkileri olan bir kız değildi. Biz birbirimize neler söylerdik, birbirimizi anlardık. Ona ne oldu bilmiyorum. Aradan 3 ay geçti telefonlarıma cevap vermiyor, sağdan soldan engelliyor. Aramıza birden set çekti. Yılların arkadaşlığını harcamaya değer miydi? Siz ne düşünüyorsunuz..

Son düzenleme:
Gençlerin konuşmasını siz duyduysanız arkadaşınız da duymuştur.
Onu sizden duymak rahatsız etmiş demek ki.
Arkadaşlık bitirecek kadar büyük bir olay değil ama bahane etmiş olabilir başka derdi varsa sizle ilgili.

Benim bildiğim bir derdi yoktu.. Ama demek ki varmış..

Bence o kadar da yakın arkadaşınız değilmiş.

Bir kere ben yakın arkadaşlarımla hiç böyle konuşmuyorum, bilmiyorum bizde mi acayiplik ama :KK70:

Yakın arkadaşlarımla hiç bu kadar kibar değiliz

"Canım, alınma, kırılma" vs

:KK70:

Ek not: bir de bir grup abaza genç saçma sapan konuştu diye onları mı umursayacağız ya boşverin, herkes istediğini giysin

kendisinin vermek istediği imajı bir başkasından duyunca insanlar hep böyle savunmaya geçer
ben yerinizde olsam umrumda olmazdı

Ben de yakın arkadaşıma bunu çekinerek söylemezdim,çekindiğinize göre sizde tahmin ediyordunuz bu tepkiyi alacağınızı yani ?

Boşver sen de arama o zaman. Gayet güzle uyarmışsın. Balkona bir erkeğin boxerla falan çıkması yanlışsa bir kadının da böyle çıkması bana göre yanlış.

Ben olsam uyarmazdım. Tamam rahat biri ama balkona öyle çıktı diyelim işi neyse halledip geri dönmesi daha akıllıca olurdu. Açık giyinmiş ama mahalle pislik kaynarken on saat öyle durmuşsa kendini teşhir ettirmek hoşuna gidiyor demektir. Bu kadar bağırıp ben o... muyum diyorsa suçluluk psikolojisidir bence kendi de ne istediğinin farkında ama uyarılınca sana patlamış. Boşver anası babası karışmıyorken iyilik yapmayı elalemin pisliğine orasını burasını göstersin madem.

Bence o kadar da yakın arkadaşınız değilmiş.

Bir kere ben yakın arkadaşlarımla hiç böyle konuşmuyorum, bilmiyorum bizde mi acayiplik ama :KK70:

Yakın arkadaşlarımla hiç bu kadar kibar değiliz

"Canım, alınma, kırılma" vs

:KK70:

Ek not: bir de bir grup abaza genç saçma sapan konuştu diye onları mı umursayacağız ya boşverin, herkes istediğini giysin
Konu biraz hassas olduğu için ben double kibar olmak istedim. Diyorum ya biz neler neler söylerdik birbirimizede alınganlık yapmazdık. Anlardık. Arkadaşımın huyunu bildiğim için nabza göre şerbet vermek istedim, ama olmadı. Nabız yüksek çıktı..

Kus.bakmayın ama ne münasebet uyarmaniz .Aklı başında koskoca kadın
bilmez mı orada kendisine bakıldığını yada karşı tarafında kahvenin vs.olduğunu.

Sizin uyardiginiz konu içerik olarak basit birşey degil ki.Yani her konu da telkinde bulunmak ile bu çok farklı.Bu bi nevi secim, yaşam tarzi.Bir de uyarma sekliniz;senin hakkında şunlar duydum felan ..

Empati kurdum da irtibat kesilecek kadar var.

Ben olsam uyarmazdım. Tamam rahat biri ama balkona öyle çıktı diyelim işi neyse halledip geri dönmesi daha akıllıca olurdu. Açık giyinmiş ama mahalle pislik kaynarken on saat öyle durmuşsa kendini teşhir ettirmek hoşuna gidiyor demektir. Bu kadar bağırıp ben o... muyum diyorsa suçluluk psikolojisidir bence kendi de ne istediğinin farkında ama uyarılınca sana patlamış. Boşver anası babası karışmıyorken iyilik yapmayı elalemin pisliğine orasını burasını göstersin madem.

Aferin her dekoltesi olanı, kısa giyeni "o..." yapın.

Tecavüze uğrayana aranıyordu, kuyruk salladı, orada ne işi vardı falan da deyin.

Belki kadın üşümüyor, belki kadının ateşi var (ciddi anlamda), belki hemen işimi halleder girerim diye düşündü, belki aklımıza gelmeyen başka bir sebep.

Bu memlekette yollu o... olmaktan daha kolay bir şey yok ancak bari kadınlar yapmasın.

Merhaba arkadaşlar.. Birlikte büyüdüğüm ve çok samimi olduğum arkadaşımla artık görüşmüyoruz. Daha doğrusu o şuanda bana karşı son derece kinlenmiş durumda. Yaşadığımız olay buna değer miydi, birde sizin görüşünüzü almak istiyorum.

Arkadaşımla, ben evlendikten sonra farklı bir semte taşındığım için eskisi kadar sık görüşemiyorduk. Ama sık sık telefonlaşıyorduk. Birbirimize çok rahat şekilde sıkıntılarımızdan bahsedebiliyor, bazen yeri gelince birbirimize olumlu olumsuz eleştiriler yapabiliyorduk. Bunları da yanlış anlamak yerine, birbirimiz için yaptığımız iyilikler olarak görüyorduk. "Şu şekilde yapsan daha iyi olur" "Bazen fevri olabiliyorsun dikkatli olmalısın" gibi..

Yakın zaman da arkadaşımın hemen karşı apartmanında oturan anneme ziyarete gittim. Sonra da onu görmek için dışarı çıktım. Balkondaydı. Üstünde bir sütyen vardı. Sütyenin ortasından inen incecik bir kumaş mini eteğe bağlanıyordu. Elbise mi gecelik mi pek anlaşılmayan bayağı dekolteli bir şeydi. Arkadaşım normal de rahat bir kızdı evet bazen açık giyindiği olurdu, ama onu hiç böyle görmemiştim. Tabi ki giyinebilir kendi tercihi.. İnsanlar açık ya da kapalı giyinebilir. Kimseyi yargılayamam bu konuda. Ama açıkçası mütevazi mahallemizde dar sokaklar arasında, çevresi erkek kuaförleriyle dolu bir balkonda o şekilde durması.. Kahve de hemen karşısında. Annesi babası karışmamış bana laf düşmüyor. Ama onun için söylenenleri duyduğumda zoruma gitti. Çünkü onu çok seviyordum ve sahiplendim elimde olmadan. Direk o koruma iç güdüsü duygularım öne geçti.
Arkadaşımın hemen karşı caddesinde bir grup genç onun hakkında konuşuyordu.
"Şu kızı görüyor musun"
"O ne giymiş ya"
"Giymemiş oğlum ne giyinmesi"
"Maşallah ..........." falan pis pis laflar. Gelen geçen bakıyor. Arkadaşm hiç rahatsız olmuyor. Ben oldum ama. Evlerine gittiğimde önce havadan sudan konuştuk. Aradan 2 saat geçti ben kibarca söyledim söylemek istediğimi. Canım beni yanlış anlama, seni ne kadar çok sevdiğimi bilirsin. Sen benim burada ki en iyi arkadaşımsın. Seni kıracak bir şey söylemek istemiyorum. Ama bir şey duydum benim zoruma gitti. Dışarısı pislik kaynıyor biliyorsun. Tabi ki özgürsün ama milletin ağzıda durmuyor. Açıkçası duyunca zoruma gitti seni korumak istedim dedim. "Ne duydun ki" dedi. Söyledim bende. Aramızda böyle şeylerin saklısı olmuyordu zaten. Birbirimize açık olabiliyorduk kendimizi kasmadan. Ama ben yinede biraz kastım kendimi.. Yanlış anlaşılmaktan çok korktum ve korktuğum da aynen başıma geldi. "Ne demek istiyorsun açık söyle" dedi. "Canım bir şey demek istemiyorum. Sadece bu mahalleyi bilirsin. Evinde istediğin gibi dolaşmak hakkın. Bende evde neler giyiniyorum. Ama balkon gibi herkesin görebileceği yerlerde biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Sen çok güzel bir kızsın ben sadece seni korumak istiyorm" dedim. Üzüldüm ben..
Ama arkadaşım son derece sert bir tavırla "Sen bana ne diyorsun? Ben o.....pu muyum?" Ne biçim bir ima yapıyorsun gibi konuştu. Ama ona karşı hiç kırıcı değildim. Belki üstüme vazife değildi ama ne bileyim.. Aptal bir şekilde o haddi buldum kendimde. En ufak art niyet yoktu içimde.

Baktım yanlış anladı, kusura bakma beni yanlış anladın gibisinden konuştum kendimi açıkladım. Ama ortalığı ayaga kaldırdı. İnanın hiç böyle tepkileri olan bir kız değildi. Biz birbirimize neler söylerdik, birbirimizi anlardık. Ona ne oldu bilmiyorum. Aradan 3 ay geçti telefonlarıma cevap vermiyor, sağdan soldan engelliyor. Aramıza birden set çekti. Yılların arkadaşlığını harcamaya değer miydi? Siz ne düşünüyorsunuz..
bence bi şey demeseydiniz olurdu.
çünkü giydiği şeyin farkında olmayacak biri değil. giydiğinin ne olduğunu biliyordur.

ve imalı olarak söylemek yerine. direk bize anlattığın gibi giydiğin sütyen gibi vs şeyler oluyor. erkekler senin arkandan bi şeyler söylüyordu. deseydin daha iyi bile olurdu.
engellerse engellesin.
ne yaparsa yapsın
istemiyorsa canını sıkma.
sen arkadaşça düşünüp korumaya çalışmışsın

Kendini sergilemekten hoşlanıyor ve o lafların konuşulması zaten amacı bence arkadaşınızın. Ve hep böyle davranmak istiyor. Siz onu bu konuda uyarınca,sizi hayatından çıkarıp , istediği gibi rahat davranmaya devam etmek istemiş bence

Ben de arkadaşlarımla böylesine kibar bir dille uyarıda bulunmam daha aşırı samimi olur davranışlarımız, ki uyarıda bulunmakla yanlış birşey yapmamışsınız. Tabiki kimsenin zevkine hayat tarzına karışamayız ancak arkadaşınızın söylenenlerden rahatsız olan biri olmadığı da aşikar. O da farkındadır muhakkak kendinin. Siz de bu tavrından sonra samimiyetinizi sorgulayın bence. İyiliği için yaptığınız uyarıyı bile abartabiliyorsa...

bence bi şey demeseydiniz olurdu.
çünkü giydiği şeyin farkında olmayacak biri değil. giydiğinin ne olduğunu biliyordur.

ve imalı olarak söylemek yerine. direk bize anlattığın gibi giydiğin sütyen gibi vs şeyler oluyor. erkekler senin arkandan bi şeyler söylüyordu. deseydin daha iyi bile olurdu.
engellerse engellesin.
ne yaparsa yapsın
istemiyorsa canını sıkma.
sen arkadaşça düşünüp korumaya çalışmışsın

Teşekkür ederim yorumunuz için. Dediğiniz gibi direk işte sütyenle çıkmışsın laf atıyorlar gibi söylemek istemedim.. Huyunu biliyorum. Huyuna gitmek istedim. Her iki tavırlada malesef ters tepki verdi

X