Yakın Arkadaşın aldatıldığını bilmek

Yakın bir arkadaşınızın aldatıldığını bilseniz ona söyler misiniz

• Ankete Katılan
    193
  • Anket Kapalı .
O kadar zor bir durum ki çok iyi anlıyorum , aynı durumla karşılaştım ve önceden böyle bir aldatılma mevzusunu bilsem hemen arkadaşımı alıp konuşur uyaririm diyen ben açıkça hiçbir şey diyemedim kalakaldım öyle☹️. Aldatan adam da aldatılan kadın da aile çokça görüştüğümüz ve samimi olduğumuz bir ciftti. Adamın aldattığını ( bizzat bize söylemedi veya görmedik ama sağlam kaynaklardan öğrendik, ki o sağlam kaynağa da kendi agizyla itiraf etmis) öğrendikten sonra günlerce gozume uyku girmedi. Ne yapsak nasıl söylesek diye çok düşündük ama sonucu cinayet bile olabilirdi Allah korusun, sustuk.Sonuç olarak
aldatılan arkadaşıma açıkça bir şey söylemedim ama defalarca uyardım eşinin hodukce davranışlarının altından bir bit yeniği çıkabilir , aldatma olayı olabilir diye. Sadece ben değil başka kişiler de aynı şekilde uyardık. Takip et peşine birini tak falan dedik ama dinlemedi bizi. Velhasıl birkaç ay sonra eşi gelip kendisi aldattığını itiraf edince öyle inandı. Biz boşuna konuştuğumuzla kaldık. Yuvamı yiktiniz aramızı bozdunuz gibi bir iftiraya ugramadik ama yine de bundan sonra böyle bir şeyle karşılaşırsak Allah korusun hiç bir şekilde karışmam diye düşünüyorum.
Ama benim aldatildigim biliniyorsa arkadaşlarım söylesinler isterdim. Çok zor bir durum Allah yaşatmasın ne diyeyim

İlişkinin seviyeli ya da seviyesiz olup olmadığını bilemem. Bir kadın kadar bir erkeğin de bazı konularda dert yanmaya ihtiyacı olabilir. Ben de kız arkadaşlarımla hatta bazen eşleriyle içinden çıkamadığım durumları objektif bakış açısı almak adına konuşurum. Arkadaşım ve eşinin tepkileri bunu eşinle konuşmalısın bizimle değil şeklinde olmuş ki zaten arkadaşım kalıp dinlemek istememiş. Olay adamın bunu yaptıysa bile gelip arkadaşıma duyurmasındaki amaç ne ? Cesareti yoktu ve arkadaşımın söyleyeceğini düşündü diye anlıyorum
Çok garip gerçekten de 🤨 adamın eşiyle olan cinsel sorunlarını erkeği gectim kadın bir arkadaşıyla paylaşması çok itici. Hele aldattığını itiraf etmesi. Arkadaşınızın kadına laf götürmesini mı bekliyor acaba cidden? Ya da eşinin performansinda sorun yokmus arkadaşım sorun sende demesini mı? Ne kafalar var hayret

Evet dedim çünkü yakın arkadaşıyla aynı ortama giremeyecek arkadaşıyla ilişkisi eskisi gibi olamayacak. Söylese de söylemese de bu değişmeyecek. İlişki başka bir şekil aldı. Zaten ben sonraki söylemlerimde de dedim ki farklı görüşleri okuyunca benim de aklım karıştı. Benim ilişkilerim böyle değil ; ben karışmayayım ne hali varsa görsün diye bakmıyorum. Empati yapıp ona göre yaklaşıyorum. Her evliliğin kendi karakteri var evet ama bir de vicdan denen duyguya da sahibiz. Ben net bir şekilde bilmek isterim arkadaşımsa gelsin bana kocan dün akşam bizim evde böyle bir konuşma yaptı desin isterim konuya da o nedenle böyle bir çözüm sundum. Çünkü adam bombayı bırakmış gitmiş. Arkadaşımın bildiğini de biliyor. Şimdilik yazlıktan dönmesini bekleyecek. Bu arada bu ilişkide en fazla boşanma olur. Şiddet kavga küfür değil ; tertemiz biter. Tek düşündüğü kişi minicik bebeği. Kendi de yeni anne oldu o yüzden daha hassas yaklaşıyor. Tüm cevaplarınızı kimini hayret ederek kimini de hak vererek okudu. Çünkü ilişki ağımız bu kadar sert değil.
Adam art niyetli ise ve arkadaşınız sizin tavsiyenize uyup adamı ararsa bir iftiraya maruz kalabilir..mesela adam "x benim peşimde ..hatta x ile birlikte olduk,şimdi de beni sana söylemekle tehdit ediyor " diyebilir. Böyle bir durum yaşarsa arkadaşınıza ne yapmasını tavsiye edersiniz? Arkadaşınız olan çift bu aile ile görüşmeye mecbur bile değil....insanların ilişkilerinin en mahrem noktalarına kadar oturup dinleyip sonra da "şimdi ben ne yapayım " demeye gerek yok.Ama arkadaşınız olan çift bu adamın evliliğindeki cinsel sorunları dinlememeyi de seçebilirlerdi.Dinlemeyi seçmişler ama bu sorunların çözümü de olmak zorunda değiller.Şöyle düşünün artık bu konuyu siz de biliyorsunuz. Gidip bu ortak arkadaş kadınla aldatıldığı yönünde konuşmayı düşünüyor musunuz ? Ya da adamı aramayı düşünüyor musunuz?

Adam art niyetli ise ve arkadaşınız sizin tavsiyenize uyup adamı ararsa bir iftiraya maruz kalabilir..mesela adam "x benim peşimde ..hatta x ile birlikte olduk,şimdi de beni sana söylemekle tehdit ediyor " diyebilir. Böyle bir durum yaşarsa arkadaşınıza ne yapmasını tavsiye edersiniz? Arkadaşınız olan çift bu aile ile görüşmeye mecbur bile değil....insanların ilişkilerinin en mahrem noktalarına kadar oturup dinleyip sonra da "şimdi ben ne yapayım " demeye gerek yok.Ama arkadaşınız olan çift bu adamın evliliğindeki cinsel sorunları dinlememeyi de seçebilirlerdi.Dinlemeyi seçmişler ama bu sorunların çözümü de olmak zorunda değiller.Şöyle düşünün artık bu konuyu siz de biliyorsunuz. Gidip bu ortak arkadaş kadınla aldatıldığı yönünde konuşmayı düşünüyor musunuz ? Ya da adamı aramayı düşünüyor musunuz?
Benim bilmemle arkadaşımın bilmesi arasında çok fark var çünkü ilişkimizin derecesi belli. Benim yakın arkadaşım olsaydı söylerdim ve arkadaşıma da onu dedim zaten. Arkadaşımın yerinde ben olsaydım zaten kocası söylediği anda bunu arkadaşıma söyleyeceğimi kendisine iletir konuşmayı bitirirdim. Buradaki mevzu benim ne yapacağım değil ;arkadaşımın içinden çıkamadığı durum. Zaten kendi görüşüme güvensem ısrar eder yaptırırdım bu nedenle konu açtım ki başka bakış açılarına da bakabilsin. Arkadaşımın bildiğini ve söylemediğini öğrenirse arkadaşımla ilişkisini bitirir benim bildiğimi söylemediğimi öğrenirse mesafemiz aynı kalır. Benim söylemek zorunda olmadığım ama arkadaşımın söylemek zorunda olduğu bir ilişki yakınlığı.

Bir gün arkadaşımın kocası bebekle beraber kahve sohbete geliyor ve konu eşiyle arasındaki problemlere ve eşinin kendisini cinsel olarak istememesine yetersiz bulmasına kadar gidiyor. Arkadaşım konuşmanın gidişatından rahatsız olup diğer odaya gidiyor ancak giderken duyduğu şeyle şok oluyor. E ben de kendimi ispatlamak için başka bir kadınla beraber oldum. Bir seferlik bişeydi gibi bişiler gevelemiş
Ne kadar saçma bir muhabbet böyle,adam geliyor ve özel hayatını karısının kız arkadaşına anlatıyor.
Çok samimi olduğum bir arkadaşımsa ben bile bile susamazdım,arkadaşım da eşimle ilgili böyle bir şeyi bilip sussa üzülürdüm.
Sıkıntılı bir durum.

Yakın arkadaşımsa kalbine şüphe tohumu atar en azından araştırmasını sağlardım. Benden değil kendi araştırmaları ile öğrensin isterdim. Zira kendi kaldırabilecek, boşanabilecek yapıda biri ise bir şekilde öğrenir. Onun dışında birebir gidip söylemek, başkasının işine karışmak hele evli iki insanın işine karışmak hoş olmuyor.

Benim başıma geldi böyle bir şey. Bir arkadaşımın eşi kendisini aldatıyordu. Başka bir kadınla sarmaş dolaş görmüştüm. Fotoğrafladım. Adamı da çok iyi tanıyorum. Gözümle görmesem inanmazdım gerçekten.

Neyse sonra adamı aradım. Böyle böyle ben bunu gördüm, fotoğrafını da çektim, lütfen eşine söyle bunu yoksa ben söyleyeceğim dedim. Söylersen söyle işime gelir gibi şeyler söyledi. Şok oldum.

Arkadaşımı evime çağırdım. 2 tane çocuğu vardı o zaman. İyi bir işi var çocuklar gayet tek başına bakabilir hatta bakıcı+yardımcı tutacak kadar iyi bir maaşı vardı. Neyse arkadaşım durum böyle böyle dedim fotoğrafı da gösterdim. Hemen boşanacağım falan dedi. Adam da boşanırsan boşan be dedi 😏

Hatta adam evden çıkmıyormuş da gel bende kal bir müdder istersen demiştim. Velhasıl 2 hafta sonra adamla barıştı ve bana küstü😅 hoş o küsmese bile artık ben görüşmezdim bu derece midesiz bir aile ile.

Ben yine de söylenmesi taraftarıyım. Ama sonucu genelde bu oluyor.

Bence adam sallamış. Güya kendini övmüş. İnsan böyle bi konuyu kahve sohbetinde anlatır mı? Bana hiç inandırıcı gelmedi. Ben olsam karışmam.

Haa mesela bu adamın direkt biriyle öpüşürken gibi birşeyini görsen, bi dakika bekleme anlat derim.

Karışmayın. Bu adam uluorta yaptığını anlatıyor, üstelik erkek erkeğe bir konuşma değil, sizin de olduğunuz bir ortamda çekinmeden söylüyorsa kadın zaten biliyordur.

Ama aldatmasa dahi, gidip karısıyla olan cinsel münasebetini, eşli olarak görüştükleri komşularına anlatan bir adamla ben kesinlikle görüşmezdim. Kaldı ki bu adam aldattığını söylemiş. Arkadaşınızı düşünmeyin o zaten biliyordur, siz kendinizi düşünün, o aileyle görüşmeyin.

Benim başıma geldi böyle bir şey. Bir arkadaşımın eşi kendisini aldatıyordu. Başka bir kadınla sarmaş dolaş görmüştüm. Fotoğrafladım. Adamı da çok iyi tanıyorum. Gözümle görmesem inanmazdım gerçekten.

Neyse sonra adamı aradım. Böyle böyle ben bunu gördüm, fotoğrafını da çektim, lütfen eşine söyle bunu yoksa ben söyleyeceğim dedim. Söylersen söyle işime gelir gibi şeyler söyledi. Şok oldum.

Arkadaşımı evime çağırdım. 2 tane çocuğu vardı o zaman. İyi bir işi var çocuklar gayet tek başına bakabilir hatta bakıcı+yardımcı tutacak kadar iyi bir maaşı vardı. Neyse arkadaşım durum böyle böyle dedim fotoğrafı da gösterdim. Hemen boşanacağım falan dedi. Adam da boşanırsan boşan be dedi 😏

Hatta adam evden çıkmıyormuş da gel bende kal bir müdder istersen demiştim. Velhasıl 2 hafta sonra adamla barıştı ve bana küstü😅 hoş o küsmese bile artık ben görüşmezdim bu derece midesiz bir aile ile.

Ben yine de söylenmesi taraftarıyım. Ama sonucu genelde bu oluyor.
Ay yok artık ya :KK43: Tabi böyle sonuçları öngöremiyorum kararı verecek olan arkadaşım. Ama zaten öyle biriyse de görüşmemeniz iyi olmuş gerçekten 😦 iyi ki buraya yazmışım da bir çok benzer şeyi okumuş olduk. Arkadaşım karışmama kararını daha da netleştirdi 😑

Bence komşunun evime gelip yatak odasını anlatması çok saçma.O dakika kovardım çok net. Senin cinsel hayatını hiç merak etmiyorum git derdim.He sonra söyler miydim söylemezdim zaten eskisi gibi de görüşmem .Çok büyük densizlik ya hangi adam yatak odasını karısının libidosunu başka bir adamla konuşur . Bu seviyesizlikte bir insanla neden bir araya geleyim? Söylemem çünkü bu ülkede kadınlar kocalarına hep ,arkadaşlarından daha fazla güvenmeyi seçer. Ama çok yakınsam yine kıyamaz, aklına kurt düşürmeyi seçerdim.Ben kapıyı aralayayım kendi açsın.

Bizim bir arkadaşımız vardı aldatıldığını öğrendik ve bunu arkadaşımıza Söyledik ama olan bize oldu arkadaşım sevgilisi ile görüşmeye devam etti ve arkadaşımla Bizim aramız bozuldu o yüzden hiçbir şekilde karışmayın onlar devam eder Siz kötü olursunuz

Ben kadın olsun erkek olsun eşlerini aldatan tanıdıklara şahit oldum.Hiç birine de bişey demedim.Bir yuva yikilacaksa ucundan kıyısından etkim olsun istemem.
Birde yıllar önce arkadaşımın eşini görmüştüm arabada başka bir kadınla.
Zaten haklarında söylenti vardı.Arkadaşımla eşinin de baya sorunları vardı o zaman.Yoklamak için,acaba biri mi var dedim hayatında "aa asla kocam öyle bişey yapmaz"dedi.Halbuki bal gibi biliyordu yaptığını..O bana ders oldu..
Bir diğeri de,bir toplulukta, eşimi biriyle görürseniz bana sakın söylemeyin derdi..Zaten biliyordu insan kocasını bilmez mi?
Yani her kadın bilmek,duymak istemiyor..Her duyanda boşanmiyor en iyisi karı koca arasına karışmamak..

Adam gevezelik etmiş söylemiş dedikoduya çevirmenin anlamı yok.. Ben olsam o kadın ile görüşmeyi keserim hatta bu dedikoduyu bana anlatana da asla güvenmem... Adam belki sapık karısı da biliyor affediyor adam karşısındaki kadına iş atmak niyeti ilede söylemiş olabilir. Ben olsam o ortamdaki insanlarla arama mesafe koyarım..

Konuyu okumadan oy vermiştim.
Eşler falan, bu konuşmalar ne kadar laçka, ne kadar tuhaf...
Ben olsam karışmazdım ama bunu bu rahatlıkta söyleyen adama da o an ağzıma geleni sayardım.

Arkadaşlar merhaba
Dün akşam çok yakın bir arkadaşımın sorduğu bir soruyu sizlerle de paylaşıp fikrinizi almak istedim. Arkadaşımın ailece görüştükleri yakın bir kız arkadaşı var her ikisinin de biri bir ve diğerinin iki yaşlarında olmak üzere bebekleri var. Bu sebeple pandemi dönemi bebekler etkileşim kursun diye birbirlerine gidip geliyorlar. Aynı apartmandalar ve üçü de evden çalışıyor arkadaşım doğum izninde.Bir gün arkadaşımın kocası bebekle beraber kahve sohbete geliyor ve konu eşiyle arasındaki problemlere ve eşinin kendisini cinsel olarak istememesine yetersiz bulmasına kadar gidiyor. Arkadaşım konuşmanın gidişatından rahatsız olup diğer odaya gidiyor ancak giderken duyduğu şeyle şok oluyor. E ben de kendimi ispatlamak için başka bir kadınla beraber oldum. Bir seferlik bişeydi gibi bişiler gevelemiş. Sonrasında eşiyle devam etmiş konuşma ve gitmiş. Sonraki gün arkadaşları yazlığa gitmiş. Bu olay olalı bir ay oluyor. Bana dün akşam içim içimi yiyor ,kızın telefonlarına çıkamıyorum hep bir bahane buluyorum söylemeli miyim çok aradayım dedi. Bu arada arkadaşımın eşi asla karışmamasını tembihlemiş. Ben de arkadaşıma neden arkadaşına söylemediğini ve bunun benim tarzım olmadığını söyledim. O da bunun hassas bir konu olduğunu vebal kabul etmek istemediğini arkadaşına söylerse anında boşanacağını söylüyor. Buna rağmen ben ikna olmadım ve en azından eşini ara bize bunu söyleyip bizi zor durumda bıraktın eşine söylemezsen ben söylemek zorunda kalırım demelisin dedim. O ise bunun doğru olmadığını ortada minicik bir bebek olduğunu söyledi. Bu platformda aynı durumda olan olmayan yaşamış yaşamamış pek çok farklı insan olduğunu bildiğim için size de sormak istedim. Bu arada ben kesinlikle bilmek isterdim. Arkadaşım biliyor ve söylemiyorsa onu da sorgulardım. Şimdiden teşekkürler ☺️
hayir soylemesine gerek yok. ama o aileyle gorusmeyi kessinler. bu arada bence onu fake. nereden biliyor aninda bosayacgini.

Benim başıma geldi. Sen söylemezsen ben söylerim dedim. Söylemedi. Ben söyledim. İkisi de yakın arkadaşımdı. Ama evli değillerdi. Evli olsalar da yine aynısını yapardım. Ayrıldılar. Aradan yıllar geçti. İkisi de başka insanlarla evlendiler. İkisi de hala yakın arkadaşım.
Keşke bu olgunluğa erişebilsek ülke olarakta ben büyük ihtimalle göremem erissek bile yıl bilmem kaç olmuş olur 😅

X