Yakın Arkadaşın aldatıldığını bilmek

Yakın bir arkadaşınızın aldatıldığını bilseniz ona söyler misiniz

• Ankete Katılan
    193
  • Anket Kapalı .
Çift terapistiyim. Eğer bireysel görüşmelerimizde partnerlerden biri aldattığını açıklarsa bunu partnerine kendisinin söylemesini ve terapiye devam edeceklerse o şekilde devam etmelerini isterim. Yani terapist olarak ben bile aldatma durumunda araya girmem.

Keşke bu olgunluğa erişebilsek ülke olarakta ben büyük ihtimalle göremem erissek bile yıl bilmem kaç olmuş olur 😅
Valla belki inanmazsınız ama çocuğun evlendiği kız da benim en yakın arkadaşım oldu 15 yıldır.. diğer kız arkadaşım da yine en yakın arkadaşlarımdan biri.. benim için aynı ortama çok girdiler düğünlerde derneklerde d.gunlerimde 🤗

Arkadaşlar merhaba
Dün akşam çok yakın bir arkadaşımın sorduğu bir soruyu sizlerle de paylaşıp fikrinizi almak istedim. Arkadaşımın ailece görüştükleri yakın bir kız arkadaşı var her ikisinin de biri bir ve diğerinin iki yaşlarında olmak üzere bebekleri var. Bu sebeple pandemi dönemi bebekler etkileşim kursun diye birbirlerine gidip geliyorlar. Aynı apartmandalar ve üçü de evden çalışıyor arkadaşım doğum izninde.Bir gün arkadaşımın kocası bebekle beraber kahve sohbete geliyor ve konu eşiyle arasındaki problemlere ve eşinin kendisini cinsel olarak istememesine yetersiz bulmasına kadar gidiyor. Arkadaşım konuşmanın gidişatından rahatsız olup diğer odaya gidiyor ancak giderken duyduğu şeyle şok oluyor. E ben de kendimi ispatlamak için başka bir kadınla beraber oldum. Bir seferlik bişeydi gibi bişiler gevelemiş. Sonrasında eşiyle devam etmiş konuşma ve gitmiş. Sonraki gün arkadaşları yazlığa gitmiş. Bu olay olalı bir ay oluyor. Bana dün akşam içim içimi yiyor ,kızın telefonlarına çıkamıyorum hep bir bahane buluyorum söylemeli miyim çok aradayım dedi. Bu arada arkadaşımın eşi asla karışmamasını tembihlemiş. Ben de arkadaşıma neden arkadaşına söylemediğini ve bunun benim tarzım olmadığını söyledim. O da bunun hassas bir konu olduğunu vebal kabul etmek istemediğini arkadaşına söylerse anında boşanacağını söylüyor. Buna rağmen ben ikna olmadım ve en azından eşini ara bize bunu söyleyip bizi zor durumda bıraktın eşine söylemezsen ben söylemek zorunda kalırım demelisin dedim. O ise bunun doğru olmadığını ortada minicik bir bebek olduğunu söyledi. Bu platformda aynı durumda olan olmayan yaşamış yaşamamış pek çok farklı insan olduğunu bildiğim için size de sormak istedim. Bu arada ben kesinlikle bilmek isterdim. Arkadaşım biliyor ve söylemiyorsa onu da sorgulardım. Şimdiden teşekkürler ☺️
Ben ne olursa olsun bilmek isterdimm 🙁 bır kere eşimde bana arkadaşının eşini aldattigini söylemişti çok üzülmüştüm ama malesef söyleyemedim. Ve arami açmak zorunda kaldım yüzüne bakamadım çok sık görüşüyorduk. Smdi çok nadir yılda bir oda denk gelirse☹️ ama biliyormusun erkekler bizim kadar değil eminim ben eşime senin arkadaşının karısı kocasını aldatıyor desem gider hemen yetistirirdi🤷

en azından eşini ara bize bunu söyleyip bizi zor durumda bıraktın eşine söylemezsen ben söylemek zorunda kalırım demelisin dedim. O ise bunun doğru olmadığını ortada minicik bir bebek olduğunu söyledi.
Tek bir şey soracağım, o minicik bebek büyüyene kadar o kadın kim bilir kaç kere daha aldatılacak, bunu hakediyor mu??
Minicik bir bebek böyle sadakatsiz bir evliliği sürdürmeye sebep olamaz.

Söyleme tabii ki. Adam orda burda bu kadar rahat konuşabiliyorsa karısı bir şeyler biliyordur. Duysa kesin boşanır diyorsunuz ama hiç öyle sanmayın. Bence biraz mesafe koysanız iyi olur bu kadar yüz göz olmaya gerek yok.

Millet ne large ya... adam gelip , kara koca çiftin yanında, eşim benim performansımı beğenmiyor, ben de erkekliğime toz kondurmamak için başkasıyla test ettim vs diye anlatmış, hem adam hem de kadın bunu dinlemiş ve tek bir çift laf dememiş mi...

Bence arkadaşınız "çok ahlaklıyım, vicdanım elvermez yalana ortak olmaya triplerine gireceğine, ne seviyesiz ilişkiler içinde olduklarına kafa yorsun"
Bunun bir tık ilerisi swinger teklifi :KK70: kesinlikle o çiftle araya mesafe konmalı. Adamın hali tavrı hiç güven vermiyor.

Benim başıma geldi böyle bir şey. Bir arkadaşımın eşi kendisini aldatıyordu. Başka bir kadınla sarmaş dolaş görmüştüm. Fotoğrafladım. Adamı da çok iyi tanıyorum. Gözümle görmesem inanmazdım gerçekten.

Neyse sonra adamı aradım. Böyle böyle ben bunu gördüm, fotoğrafını da çektim, lütfen eşine söyle bunu yoksa ben söyleyeceğim dedim. Söylersen söyle işime gelir gibi şeyler söyledi. Şok oldum.

Arkadaşımı evime çağırdım. 2 tane çocuğu vardı o zaman. İyi bir işi var çocuklar gayet tek başına bakabilir hatta bakıcı+yardımcı tutacak kadar iyi bir maaşı vardı. Neyse arkadaşım durum böyle böyle dedim fotoğrafı da gösterdim. Hemen boşanacağım falan dedi. Adam da boşanırsan boşan be dedi 😏

Hatta adam evden çıkmıyormuş da gel bende kal bir müdder istersen demiştim. Velhasıl 2 hafta sonra adamla barıştı ve bana küstü😅 hoş o küsmese bile artık ben görüşmezdim bu derece midesiz bir aile ile.

Ben yine de söylenmesi taraftarıyım. Ama sonucu genelde bu oluyor.
Kesinlikle. Eşinin boşanacağını bilen insan orda burda konuşmaz. Ya korkusu yok boşanırsa boşansın diyor ya da eşinin boşanamayacağını biliyor.

Bunun bir tık ilerisi swinger teklifi :KK70: kesinlikle o çiftle araya mesafe konmalı. Adamın hali tavrı hiç güven vermiyor.
Bu yorumu aradım. İnsan arkadaşının karısının yanında benim çüküm çok hararetli fakat karım istemiyor ben de başkasıyla oldum diyememeli. İnsan arkadaşına da bunu diyememeli.
Yakınen tanıdığım kimsenin özel hayatlarına asla müdahale etmem, ben terapist değilim doktor değilim gidip uzmanla çözsünler.
Laps diye şeyinin keyfini anlatan adama da güvenmem kendi içinde çözemediği sorunları vardır ya da ergendir. Buradaki kişi çocuk yapabildiğine göre ikinci şıkkı eliyoruz. Karışmam kısaca.

Eşinin sana anlatması zaten ayrı bir olay
Ne olursa olsun yanlış bile olsa adam böyle birşeyi eşine güvenip anlatıyor o da sana geliyor söylüyor
Sonrada söyleme diyor kadına
Sen git söyle
Adamda bana iftira atıyorlar mutluluğumuzu kıskanıyorlar der işin içinden çıkar siz kötü olursunuz
Boşverin gitsin ya
Şu yaşıma kadar hayatta öğrendiğim birşey var insanları bu kadar umursamayacaksın

Asla karışmayın aynı haltı yedim benden kötüsü olmadı. Burada bile kaynana konularında görmüyormusunuz kocişler masum kaynana görümceler düşman başına. Oysa herşey adamda bitiyor

Konuyu okumadan önce evete bastım gözünüzle gördüğünüz bir durum var sandım. Ama gözle görülmüş bir şey yok. Karışmayın işin ucu senin benim kocamda gözün var aramızı açmaya çalışıyorsuna kadar gider . Adam devam ederse zaten bir şekilde yakalanır siz bilmezlikten gelin ortaya çıksa daha önce bildiğinizi belli etmeyin .

Cok yakin arkadasimsa saklayamazdim sanirim..
O kisi ben de olabilirdim.
Ben de saf saf evliligim guzel gidiyor sanarken arka planda kocam erkekligini ispatlamak icin ona buna gidiyor olabilirdi diye dusunurdum?
Ben olsam bilmek istemez miydim? Soru bu.
Cevabi evet ise soylerdim ancak.
Bunu benim soyledigimi soylememesini, kendisi arastirip gun yuzune cikamis gibi yapmasını isterdim.
Kim kandirilmis bi evlilige devam etmek ister allah askina?
Cocuk varmis gunahmis; o adam aldatirken cocugu dusunmus mu?
Kimse kandirilmayi hak etmiyor.

Ay o salak herif niye cenesini tutamamis ben onu hic anlamadim. Yemissin bir b.k marifet gibi niye anlatiyorsun amac nedir? Baska biriyle birlikte olabildigini kanitladin bravo aferin sana erkekcik. Bence esine soylenmeyi hak ediyor. Bunu uluorta anlatan adam yedigu nanelerin duyulmasina da katlansin.

Arkadaşlar merhaba daha önce hiç konu açmadığım için güncelleme nasıl yapılır bilmiyorum 🤷‍♀️
Arkadaşım sabah aradı. Aldatılan Kız ,arkadaşıma mesaj atmış müsaitsen konuşalım mı eşim ayrılmak istiyor çok kötüyüm diye. Arkadaşım da aramış. Baya kötü olmuş kız. Son zamanlardaki geçimsizliğimiz bebeği daha kötü etkiler daha da kötü olmadan ayrılalım demiş adam. Birbirimize tahammülümüz varken mantıklı olan bu demiş. Başka bir sebep söylemedi mi demiş arkadaşım. Kız hayır demiş. Ayrılığı kabullenmiş bi de. Haklı birbirimizi yıprattık,bebek de büyüyünce anlayacak daha kötü olacak ama ben zaman istedim demiş. ☹️ Ben diyecek hiçbir şey bulamadım. Haftaya gelince yüzyüze dertleşiriz deyip kapamış.

yillar once buna benzer bir duruma karismistim, hatta karistirilmistim. arkadasim benden yardim istemisti, yakin akrabasi bir adamla berabermis ve adam ipsiz sapsiz bir tipti. benim bir yakinimla da ayni adamin beraber oldugunu ogrenmis ama hala beraberler mi emin olamamis.
bense bu kadin iflah olmaz ne halt yerse yesin diye cok uzun zaman once yakinimla ve iliskisiyle ilgilenmeyi birakmistim. arkadasim rica edince biraz gozlemledim ve hala o ise yaramaz adamla beraber oldugunu ogrenip ona soyledim. bizimkisinin basi yanmis bari diger kizi kurtarayim diye oteki kiza hala gorustuklerini, adamin defolarini anlattim. sonuc ne oldu derseniz iki kiz da adamla gorusmeye devam etti, adam beni tehdit etti isime karisma diye. benim yakinim sen niye ortaligi karistiriyorsun diye bana cemkirdi, oteki kiz da arkadasimla arami bozmaya calisti.
bu olaydan sonra algida secicilik olsa gerek bu durumu yasayan bir suru insan gordum ve hikaye dinledim. kocasi aldatsa kesin bosanir dedigim insanlarin bosanmadigina sahit oldum. bence bulasmayin. profesyoneller bile bu olaylara karismiyor, kendisi soylesin diye bekliyor. soylemezsem aram bozulur diye uzulmesin bence soylerse de bozulacak. zaten bu kadar bosbogazli bir adamsa kadinin ya haberi vardir ya da suphesi.

Ben ancak ve ancak elimde delil varsa söylerim ve o delile güvenirim. Bu bir ses kaydı olabilir itiraf ederken, video olabilir, başka biriyle ilişkisini kanıtlayan fotoğraf olabilir vs somut delil olmadığı sürece söylemem çünkü bu kez araya girdiğim için ben suçlu olurum. Bazı ilişkiler alan memnun satan memnun şeklinde ilerliyor. Öyle duydum, gördüm tarzında şeyleri zaten inkar ederler.

Adamın arkadaşınızla böyle bir muhabbete girmesini de çok masum bulmadım. Üstüne bir de bu kadar soylenmemesi gereken bir seyi pat diye söylemesi de düşündürücü. Bence arkadasiniz bu işe hiç karışmasın. Sonunda iftiraya uğrayabilir . Ve adamdan da uzak dursun bence. Bana başka bir amaçla yapılmış bir sohbet gibi geldi. Arkadaşınıza yürüyor olabilir.
Çok masum bir şekilde dertleşmek istiyorduysa arkadaşınızın eşiyle konuşurdu bence
.

X