Yaklaşan dügün ve sorunlar?

zynpov

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2020
184
79
Arkadaslar merhaba. Anneme o kadar söylememe rağmen gitmiş sayıyla altin istemiş. Kendimi cok kotu hissediyorum.
Bastan alayim. Uc ay sonra düğünümüz var kayinvalidem dun annemi aramış . Cocuklar nikah günü baksınlar eylülde evlendirelim. Yöreniz nedir ne istersiniz demis. Annemde bu soruya karşılık siz ne yapabiliyorsaniz ama benim içimden geçen bes bilezik bir de hasir set demis.
Cok moralim bozuldu. Yani sayı verilmesi su bu demesini hic istemiyordum. Ama yaptı yapacağını.
Kayinvalidem ev yaptırıyor su an bizim için aile apartmani. Bir borcun altına girdi. Ev olmasa cok şey yapmak isterim ama ben 100 gr altin yapabilirim diye dusundum demis. Annem de düşünüp kendinizce yaparsınız demis ama benim annem biraz dik konuşmuş sanirim.

Ben araya soğukluk girmesini hic istemiyorum. Yani böyle şeyler ara bozmasın istiyorum ama kayinvalidem sanirim zaten ev yaptırıyorsun gücünüz neye yeterse demesini bekliyormuş. Kendince haklıdır. Annemle de kavga etmek istemiyorum. Nisanlima hasir set yapamayız oglum demis normal set aliriz demis. Ben bunu annemle konuşacağım insanların gücü buymuş diye. Ama kavga etmek istemiyorum. Annemle bu konuyu nasil konuşurum, bir de bu mevzu araya soğukluk acar mi bunlar normal şeyler mi? Keske sayi vermeseydi cok dedim dinlemedi beni. Napicam bilmiyorum artık

O sormuş o söylemiş. Sonrası onlara kalmış. Böyle durumlarda onların konuştuklarına ne siz ne eşiniz karışsın. O onların diyalogu.

Bazı ailelerde çok ayıpken bazı ailelerde çok normaldir bunları konuşmak sormak. Kayınvalideniz için sormak normalmiş ki sormuş.

Önemli olan burada normal gördüğü bir şeyden sonra nasıl davranacağını ne tepki vereceği.

Düğün zamanı illa ki para, pul değil başka sebeplerden de sorunlar olabilir. Önemli olan eşinizle birlikte siz bunu tolore edebilecek misiniz?

Sizin için yapılan aile apartmanı fikri daha hoşa gitmeyen bir durum olmalı sanki burada.

Annenizle kavga edeceksiniz arayada sogukluk girecek baska caresi yok. Bu isitilip isitilip onunuze sunulacak nasil boyle birsey yapabilir sirtiniza kocaman bir yuk binmis. Set sanki cok onemli birseyde hasir istemis.

Zaten annenle kavga etme ev yaptırıyormuş gören diyecek size özel villa yapılıyor o aile apartmanına girince o kv için anneni üzdüğüne pişman olursun bırak aralarında ne hallediyorlarsa etsinler müdahil olma ben takı konuşulmasından bile rahatsız olurum ama böyle aileye böyle muamele iyidir aile apartmanı ne hala ya

Sorulmuş anneniz söylemiş. Bence altin istenmesj bile guzel degil. Sayiyi hic düşünmüyorum bile.
Fakat aile apartmani fikri cidden kotu cok kotu.

Kayinvalidem ev yaptırıyor su an bizim için aile apartmani.

O evi sizin için değil oğlu için yaptırıyor. Bu hatta bayağı sıkıntılı, olumsuz bir şey. Düşününce ensemden esti soğuk soğuk. Bu altından da ciddi sorun, neden görmüyorsunuz?

Annenin sayı söylemesi makul değil, hasır setin ne olduğuna baktım o tek başına 130 gram falan sanırım. Annen de fazla abartmış. Ama şöyle de bakılabilir, sormuş söylemiş?

Dürüst olmak gerekirse hem annen hem kv haklı gibi görünse de ikisinin de haksız olduğu bir konu.

Karışmamaya çalışın.

Yani sanırım konusan bir aile kendisi de kızına istemiş zamanında ama benim açımdan hos bir durum değildi.
Nisanlimla bu durum aramızı bozmadı hallederiz üstesinden geliriz dedik ama iste aralar bozulması cok memnun olurduk
Aile apartmani da artisini eksisini düşünüp bir karar aldık. Herkes çalışan aile de biz de. Insallah sıkıntılar yaşanmaz ama diliyorum geçici bir süre olacak.

O soğukluk bundan olmasa başka konudan illa ki giriyor.
Ben altın istemedim ama çevremde gördüğüm kadarıyla altın isteyenler eş ailesinde daha kıymetli oluyor. Hiç kızmayın annenize, aile apartmanındaki evi ortak tapu mu yapacaklar size?
Değilse eğer kendilerine yapıyorlar evi hiç bize yapıyorlar demeyin.

Annen cok zorlamis.Millet bu zamanda sabah aksam calisip ,idinip zorla bir ev aliyor,onuda borcla harcla..
Konu olarak yanlis,yasanmislik olarak normal.Her dugun arifesinde ortam cok veya az olmak sartiyla geriliyor.
Annene uygun bir bicimde soylersin,zaten ev yapiliyor ayrica almam da denmiyor diye.Anliyacaktir.Sıkılgan konusmak yerine kararli gorun bence.

Sizden alıntı yapayım eklemeyi unutmuşum takı makı konuşulması garip gelecek kadar bazı şeyleri aşmışsınız ama aile apartmanı aşılamamış daha sakın max 3 aya burnundan getirecek elin annesi için kendi anneni üzme

Annenizin altın fiyatlarından haberi var mı?

En en ucuz hasır set 15 bin şu anda, 100 bine de rahatça çıkıyor maşallah

Ben aile apartmanına takıldım, sizin kültürünüzde bu şekilde yaşamak normal mi?

Normalse annenize tepki gösterin, ağır kavga etmeyin ancak size sormadan böyle işler yapamayacağını bilsin.

Yok normal değilse, ses tonunuzu biraz yumuşatın ilişkileri koparmayın, Bdv müdavimleri ne demek istediğimi anladı.

Aynen..birde aile apartmanina giren istedigi gibi cikamiyor sonra kolay kolay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…