Yaklaşan dügün ve sorunlar?

Bizde bu tip şeyler düğün hariç kadın tarafı yapar, düğünde de bu sayıda bilezikler, ve set alınır

Konu sahibi aile apartmanında yaşamak istiyorsa anneyi arkasına almalı. Güçsüz olduğunu hissederlerse anlamsız taleplerle gelebilirler. Saygı ve mesafe çok önemli.

Aynen..birde aile apartmanina giren istedigi gibi cikamiyor sonra kolay kolay
Tabii çıkamıyor şimdi diyor uzun sürmez ama işte girince anlatacak üzülüyorum gerçekten bir üye o kadar doğru demiş ki o ev bu kıza değil oğlu anasından uzaklaşmasın diye kendilerine yapılıyor ayrılsa etse hakkı bile yok hakkım olmayacak şey için neden milletin rahatını durumunu düşüneyim ki

Konu sahibi aile apartmanında yaşamak istiyorsa anneyi arkasına almalı. Güçsüz olduğunu hissederlerse anlamsız taleplerle gelebilirler. Saygı ve mesafe çok önemli.
Daha şimdiden dip dibe oturmak için apartman diken insanın mesafeli olacağına koyulan mesafeyi tanıyacağına hiç inancım yok ama umarım öyle olur

Kv sormus anneniz söylemiş, cevabını keşke ogluna degil uygun bi dille annenize söyleseymiş. Aile apartmanında oturacaksınız annenizle aranızı bozmayın
Arami bozmak istemiyorum zaten kırmak istemem ama bir şekilde normal set alınacağını söylemem gerekiyor ben sanmam kv arasin normal set aliriz desin. Bana kaldı o is gibi yanj cok konuşulsun da istemiyorum altin konusu artik

Aile apartmanı denilince bile tüylerim ürperiyor. Kendine ait bir evin yok aslında, dış kapı sadece sembolik. Cümbür cemaat bir arada yaşıyorsun. Özel hayat kalmıyor. Keşke kabul etmeseydiniz :/ Mesafenizi çok iyi koruyun, sınırlarınızı şimdiden çizin

5 bilezik ve bir hasır set nerden baksanız en aşagi 50 60 bin tl civari tutar. Teyzem kaç yıl once gelinine hasır set almıştı nisanda, 25 bin TL tutmuştu.

Benim annem olsa ,ne bilezik isterim ,ne set .sadece kızım aile apartmanina girmesin varsin kirada otursun derdi. . Bizim sülalede aile apartmanı olaylari çok oldu oyüzden hassas noktamiz. Daha birkac ay önce kuzenim kayinbiraderinin kafasina balkondan tava fırlattı karakolluk oldular. halbuki ailenin en sessiz kızıydı. Nasıl çıldırttılarsa.

Hasır set çok pahalı bir şey ya, 100gr altın az buz para değil. Bina yaptırırken bu kadar para çıkarabilmesi inanılmaz zaten.
Şöyle bir çözüm önereyim, 100 gr altın edecek şekilde bu istenenleri düşük gramajlılardan ayarlamak mümkün olmaz mı. Anneniz gram belirtmediyse belki böyle çıkabilirsiniz işin içinden.

Bunun dışında mecburen annenizi karşınıza alıp hasır set istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Bahane olarak da alırken çok pahalı satarken ucuz olduğunu, bunun yerine düşük ayarlı ve satılamayacak bir set istediğinizi söyleyebilirsiniz. Araya soğukluk girecek ondan kaçarınız yok ama insanları altın için zora düşüreceğinize varsın soğukluk girsin.

Bu devirde altın pazarlığı mı kaldı diyenlere de o altının boşanma aşamasına gelen kadınlar için hayat kurtarıcı olduğunu hatırlatmak isterim.

Bana da boyle bir gelin denk gelirse ne yaparim diye sorguluyorum su an...

Galiba en iyisi annemle konusmak. Peki bunu simdi mi konuşmalıyım biraz zaman mi geçmeli?

Yani boyle seyler durmak cok modumu düşürüyor. O yoldan su an için dönüş yok insallah boyle seyler yasamam. Atamam durumumuz olabilir o sebeple geçici diye bakıyorum. Herkes çalışan birbirimizi görmeyiz sanıyorum ama illaki ic içe de olunacak hayirlisi

Kina bizim nisan söz gibi oldu biz yaptık. Dugun için de pandemi diye direkt nikah yapacağız kina gecem dugun gibi olacak.
o zaman neden böyle bir şey diyorsunuz, tabi ki alacaklar hem de aile apartmanına gidiyorsunuz yapmayın lütfen anneniz sizi düşünüyor, altınları taktıktan sonra da geri vermeyin isterlerse

o zaman neden böyle bir şey diyorsunuz, tabi ki alacaklar hem de aile apartmanına gidiyorsunuz yapmayın lütfen anneniz sizi düşünüyor, altınları taktıktan sonra da geri vermeyin isterlerse
Bilezikler tamam zaten ama hasır set cok yani ciddi anlamda. Yok vermem zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…