Yaklaşan dügün ve sorunlar?

Galiba en iyisi annemle konusmak. Peki bunu simdi mi konuşmalıyım biraz zaman mi geçmeli?
Bence arası soğumadan konuşun. Aile apartmanı konusunda temkinli olun, insanlar iyi niyetli ve mesafesini bilenlerdense çok keyifli ama hadsizse kabustur. Mesafenizi ilk günden koyabilmeniz lazım, her akşam hep beraber olma, beraber yeme içme işlerine karşı olduğunuzu, ancak haftada bir toplu bir yemeği kabulmedeceğinizi baştan belirtin nişanlınıza.

İnanın bunlari cok konuştum. Sıkıntı olmayacak diyor nisanlim oyle insanlar gibi de durmuyorlar ama içine girmeden bilinmez. Insallah kotu seyler yasamam

Ayrıca ilerde Allah korusun ama Bi aksilik olursa senin o evde hakkın olmayacak, ama bilezikler sana ait olacak. Kv bileziğe vereceği parayı eve harcıyorum diyip uyanıklık yapıyor olabilir. Bence anneni kırma sonuçta Bi gün hepsiyle kanlı bıçaklı olabilirsin hayat ne getirir bilinmez. Seni koruyan tek kişi annen olacaktır. Keşke benim ailem de şu kadar takı diye diretseydi

Altından ziyade aile apartmanına taktım ben inş bunu kabul etmeyip çözüm sunmuşsunuzdur baştan kabul edip sonradan dönmek pek bi garip oluyor çunku. Kiraya verin uzağa taşının.

Nişanlınız ve siz bu aile meselelerine pek karışmayın bence. Benm ilk konuşmalarımdan biri idi altın para eşya alımları fln biz susalım 2 aile kendileri karar versinler demiştik biz sadece nasıl evlenmemiz gerektiğine karar kılmıştık. Hem o an konuşulan konulardan kırgınlık oldugunfa siz sorumlu olmaktan çıkıyorsunuz ileri de önüne gelmesi söz konusu olduğundan durumdan yırtmış oluyorsunuz . Kv sormuş anneniz istemiş bi zahmet kv ben bnu yapamam bütçem bu diyip kendileri halletsinler. Evi oğluna yaptırıyor bu arada..

Aile apartmanı yaptırıyorlar ve sizin şikayet ettiğiniz konu annenizin altın istemesi..
Büyük sorunu göremiyor musunuz?
Kayınvalideyle aynı apartman, neden gelmedin neden gitmedin problemleri ce daha sayamayacagim bir sürü problem off düşününce için sıkıldı

Son düzenleme:
Biz de bu konular ters. Erkeğin ailesi görev olarak değil gönüllerinden geçeni hediye etmeli... benim kayınailem ne bu soruyu sordu, ne de ailem ima da bulundu. Hiç aramız da bu sorular geçmedi o yüzden bana tuhaf geliyor. Ammma aile apartmanı konusu altından daha ciddi bir mevzu bence.

Kendini şimdiden kayınvalideyi memnun etmek zorunda gibi hissetmeye başlamışsın. Diyelim hadi annen bir pot kırdı söylememesi daha uygundu ama senin bu eş ailesi ile aramız bozulmasın, soğukluk girmesin, aman onlara ayıp olmasın çabaların ilerde sana psikolojik sorunlarla geri dönecek. Aile apartmanı pişmanlıktır. Çalışıyorsanızda hiçbir şey değişmez. Kv çok uyanık. Ben ona ev yapıyorum demesine çok güldüm ne olursa olsun kendi annen hata bile etmiş olsa hemen yabana atma zira eş ailesi kendi ailenin onda biri kadar seni düşünmez

O ev gelinin değil kiii. Oğlunun bile değil, kaynana kendine yapıyor evi. Kilidi falan olmayacak o evin, yatakodasını kurtarabilirlerse ne ala.

sana tek tavsiyem aile apartmanından dön. bak çok ciddiyim. bu drumun üzerine huzur vermeyecekler sana.

Bence bu konuda en önemli konu ve sorun aile apartmanı... Diğer şeyler hallolur ama aile apartmanı pişmanlıktır ...

O ev gelinin değil kiii. Oğlunun bile değil, kaynana kendine yapıyor evi. Kilidi falan olmayacak o evin, yatakodasını kurtarabilirlerse ne ala.

Aaa öyle demeyin ama iyi bir aileymiş asdfghhhjjl
Zaten tüm bu müdahaleler, hakimiyet kurma çabaları ve huzur bozmalar “biz çok iyiyiz aslında bak samimi olalım istiyoruz, iyiliğini düşünüyoruz” adı altında yapılmıyor mu. Biz burda kimseye kötü veya kesin kötülerdir demiyoruz ki diyemeyiz de zaten tanımaz etmeyiz ama ne kadar iyi olurlarsa olsun melek bile olsalar ev üstüne ev olmaz, aile apartmanı olmaz. Bu artık çağ dışı bir şey. Bunu anlatmaya çalışıyoruz

Çok haklısınız

Anneniz de aynılarını takacak mı ? Ben damat tarafı da gelin tarafı da veriyor sonra onlar çiftin oluyor sanıyordum. Yani biz de öyle.

Bence annenizin istediklerini versinler sizin de anneniz versin. Ev falan da yapmasınlar. Ev yaptıracağına altın verin desin anneniz. Anneniz hazır söyleyebiliyorken söylesin. Ev meselesine de o laf söylesin bence siz söyleseniz belki ilerde sıkıntı olur. İllaki ev diyorsa da sizin beğendiğiniz evi alsın, yiyorsa..

Burada direk annenizi tutmanız lazım. İstediğiniz kadar kv ile iyi geçinin bir sorun olunca el kızı oluverirsiniz. Kesinlikle annenizden başka yar yok .Kötü de davransa ayıp da etse kesinlikle en güvenilir liman. Anneniz bence dik konuşmamış .Ama konuştuysa da iyi etmiş..

Gerekirse bu iş olmaz gibi bir hava çizmeniz lazım bana kalırsaa..Bir sorun olursa zaten damat kendi annesini yatıştırır.Anne alttan al falan der.. Demiyorsa zaten o da ilerisinin sinyallerini verir.

Son düzenleme:
ama bizde nişanı kına gecesini vs gelin yapar ondan öyle dedim gramı az olan bilezikler de var onlardan takarsınız
Mesele o degil. Mesele gram belirterek altin istemek. Kaldi mi boyle seyler hakkaten yahu? Gucum neye yetiyorsa, gonlumden gecen neyse onu takarim. Siparisle degil. Ha illa da hasir set, su kadar gram taki deniyorsa ben de ogluma ayni degerde saat isterim

100 gram mıı vay vay vay guzel para haha. Saka bir yana, olan olmus üzülmeyin. Anneniz boyle bir sey yapmamış olsa iyi olurdu ama.. bence sizin bu konuda sıkıntı yapmanız gereken tek şey aile apartmanı konusu olabilir.. simdiden mutluluklar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…