yalan, kumar, boşanma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Valla ılk 3-4 sayfayı okudum ....Baktım hala umutlusunuz düm düz yazayım dedim:)))Ben de aynı durumdan boşanmadayı hala bıtmedı dava..

sizin durumunuzla aynı oldugunu zannetmiyorum, herkes farklıdır sonucta.
eşimin yıllardır süren bir kumar bağımlılığı yok. şuan da işine başladı, kendisini toparladı.

ama ilişkimiz çok yıprandı benim sevgim saygım kalmadı.

ben de işe başlayıp şartlarımı uygun hale getirince boşanacağız.

sizin için de hayırlısı olsun, çok çekmişsiniz belli ki bu konudan. inşallah bundan sonrası iyi olur sizin için.

sizin durumunuzla aynı oldugunu zannetmiyorum, herkes farklıdır sonucta.
eşimin yıllardır süren bir kumar bağımlılığı yok. şuan da işine başladı, kendisini toparladı.

ama ilişkimiz çok yıprandı benim sevgim saygım kalmadı.

ben de işe başlayıp şartlarımı uygun hale getirince boşanacağız.

sizin için de hayırlısı olsun, çok çekmişsiniz belli ki bu konudan. inşallah bundan sonrası iyi olur sizin için.
Yok birebir aynıyız..Bu mümkün mü?? Sadece iddia vss acısından aynı oldugunu soylemek ıstedım ki..Neyse...3 yıl cektım..Uzun yıllar geldi senın ki kısa tabii..Hayırlısı dıyelim

ben sizi bana yaptığınız yorumlardan hatırlıyorum sanki.. Evliliğiniz iyiydi hatta kv pek guzel anlaşıyordunuz yada ben yanlış hatırladım karıştırdım :/
şimdi okuyunca yazdıklarınızı uzuldum açıkçası..
kimse çocugunun yuvası yıkılsın istemez ama bu durum baska kumar olayı çok baska bir şey ya..
çocugunuza gelince çok rahat bakarsnz hemde daha ii ..
ileri de değişmeyecek eşiniz ve çocugunuz buyudugnde tartısmalar kavgalar vs iyice huzursz bir ortam o daha da zor..

Belli ki çok yalnızsın ayrık otu. Eğer çocuğun için bir müddet daha idare etmek zorundaysan kayınvalidenlere yerleşmeyi düşünmez misin? Hem çocuğa bakarlar hem maddi olarak rahatlarsınız,hem de çocuklarını daha kolay kontrol altına alırlar. Bu süreçte düzelirse çocuk biraz büyümüş olur yeniden taşınırsınız.

Yok birebir aynıyız..Bu mümkün mü?? Sadece iddia vss acısından aynı oldugunu soylemek ıstedım ki..Neyse...3 yıl cektım..Uzun yıllar geldi senın ki kısa tabii..Hayırlısı dıyelim

Birebir ayniyiz derken? Eski mesajlarinizi filan okudum da esiniz 10 yıllık kumar bağımlısıymış 3 sene çekmişsiniz.

Benim eşim ya da x eşim demeliyim, bekarken yaptığı bir hatanın borcunu ödemeye çalışırken kendisini rezil etti malesef.

Evlendikten sonra, ya da su an hali hazırda kumar oynayan bir insan değil.

Bizim boşanma sebebimiz kumar değil yani su an itibariyle, karşılıklı sevgi ve saygıyla bu evliliği yürütemeyecek olmamız.

Ben yasadiklarimi unutamayacagima karar verdim, hepsi bu..

Sizin de sanki bir psikolojik danışman edasıyla herkesin konusuna herhangi bir bilimsel veri olmadan böyle kendinden emin ve net yorumlar yazmanizi doğru bulmuyorum kusura bakmayın.. Herkes yasanmisliklari hayati farklıdır.

ben sizi bana yaptığınız yorumlardan hatırlıyorum sanki.. Evliliğiniz iyiydi hatta kv pek guzel anlaşıyordunuz yada ben yanlış hatırladım karıştırdım :/
şimdi okuyunca yazdıklarınızı uzuldum açıkçası..
kimse çocugunun yuvası yıkılsın istemez ama bu durum baska kumar olayı çok baska bir şey ya..
çocugunuza gelince çok rahat bakarsnz hemde daha ii ..
ileri de değişmeyecek eşiniz ve çocugunuz buyudugnde tartısmalar kavgalar vs iyice huzursz bir ortam o daha da zor..

hayir kayınvalidemlerle aram iyi ama evliligimde çok mutsuzum malesef..
ve evet boşanmaya karar verdik.

Belli ki çok yalnızsın ayrık otu. Eğer çocuğun için bir müddet daha idare etmek zorundaysan kayınvalidenlere yerleşmeyi düşünmez misin? Hem çocuğa bakarlar hem maddi olarak rahatlarsınız,hem de çocuklarını daha kolay kontrol altına alırlar. Bu süreçte düzelirse çocuk biraz büyümüş olur yeniden taşınırsınız.

Ever kendimi yalnız hissediyorum gerçekten. Ama şu an hala ortak yasadigimiz evdeyim. 1 2 aya kadar isime döneceğim, sonrasında biraz para biriktirip anlaşmalı olarak bitireceğiz. 2 ev arkadaşı gibi yaşayıp gidiyoruz şuan.

Kavga vs etmiyoruz, kabullendik durumu.

Birebir ayniyiz derken? Eski mesajlarinizi filan okudum da esiniz 10 yıllık kumar bağımlısıymış 3 sene çekmişsiniz.

Benim eşim ya da x eşim demeliyim, bekarken yaptığı bir hatanın borcunu ödemeye çalışırken kendisini rezil etti malesef.

Evlendikten sonra, ya da su an hali hazırda kumar oynayan bir insan değil.

Bizim boşanma sebebimiz kumar değil yani su an itibariyle, karşılıklı sevgi ve saygıyla bu evliliği yürütemeyecek olmamız.

Ben yasadiklarimi unutamayacagima karar verdim, hepsi bu..

Sizin de sanki bir psikolojik danışman edasıyla herkesin konusuna herhangi bir bilimsel veri olmadan böyle kendinden emin ve net yorumlar yazmanizi doğru bulmuyorum kusura bakmayın.. Herkes yasanmisliklari hayati farklıdır.
Ne kasar ters bırısın..Kac mılyar ınsan var...Hangı ınsan bıre bır olabılır...Boyle bısey mumkun olamaz zaten..Yorum yada fıkır ıstemıyorsan konu acmamalısın..Sebeb kumar degıl yani..Naden tastıstınız karsılıklı kotu kelımeler kullandınız?Ayrıca ıstedıgnı yap hayat senın..Insanlık yaapıp yorumum yaptım..Düzgun kelımeler kur..Eger sevıyeni bozarsan gereken herseyı yaparım.. ...Evlılıgımın 2.5 yılda kumarı ogrendım..Hata dıyorsan neyı tartısıyoruz..Sen zaten cozmussun ...

Ne kasar ters bırısın..Yorum yada fıkır ıstemıyorsan konu acmamalısın..Sebeb kumar degıl yani..Naden tastıstınız karsılıklı kotu kelımeler kullandınız?Ayrıca ıstedıgnı yap hayat senın..Insanlık yaapıp yorumum yaptım..Düzgun kelımeler kur..Eger sevıyeni bozarsan gereken herseyı yaparım.. ...Evlılıgımın 2.5 yılda kumarı ogrendım..Hata dıyorsan neyı tartısıyoruz..Sen zaten cozmussun ...

1 ay önce açılmış, konuşulmuş, sonuçlanmış bir konuya cevap yazıp canlandırdınız.
Tabi ki cevaplayabilirsiniz, tesekkur ederim fikir de vermissiniz de ne tersligimi kötü kelimemi gördünüz ki?

herkesin kumarla ilgili basligina girip kendi yasanmisliklarinizdan yola çıkarak çok net ve keskin yorumlar yapıyorsunuz. psikolojik danışmanlar ya da psikiyatrlar bile sizin gibi yaklaşmıyordur eminim bu konuya.

neyse polemik yaratmaya gerek yok.

Fıkrım bu ;bana gore patolojık kumar bagımlısının ozlellıklerını tasıyor..Katılmayabılırısın..Cevap verıs seklın çok kırıcı;Gordum yazdım o kadar uzgunum ki yazdıgım için...İİnsan bazen hata yapıyor en buyuk hatam bu olsun..

Fıkrım bu ;bana gore patolojık kumar bagımlısının ozlellıklerını tasıyor..Katılmayabılırısın..Cevap verıs seklın çok kırıcı;Gordum yazdım o kadar uzgunum ki yazdıgım için...İİnsan bazen hata yapıyor en buyuk hatam bu olsun..

ben hala cevap veriş şeklimde kırıcı birsey olduğunu düşünmüyorum.
olabilir özelliklerini taşıyor diye öyle olmak zorunda değil sonuçta.
sırtım ağrıyor kilo veriyorum kusuyorum diyen herkese sen kansersin diyemeyecegimize göre bu konuda da direk patolojik kumar bagimlisisin diyemeyiz sanirim.

yardım etme isteğinizi anlıyorum ama söyleyiş tarzınız yanlış bana gore.

üzgün olmanıza da gerek yok tesekkur ederim yazdığınız ve fikir verdiğiniz için.

I inessa armand tüm yorumları okumadım ama şu an düzeldiyse bir terapiste gidip , son şans verilemez mi?
Hani ortada bir çocuk olduğu için diyorum. Eşinizin ailesi de iyiymiş, sizden yana olurlar eminim.
Çok büyük emeklerle kurulan bir yuvadır eminim, acaba son şansı hak ediyor mu ?

I inessa armand tüm yorumları okumadım ama şu an düzeldiyse bir terapiste gidip , son şans verilemez mi?
Hani ortada bir çocuk olduğu için diyorum. Eşinizin ailesi de iyiymiş, sizden yana olurlar eminim.
Çok büyük emeklerle kurulan bir yuvadır eminim, acaba son şansı hak ediyor mu ?

ben elimden geleni yaptım aslında bu kişi için. evlilik terapisini de düşündük ama inanın hic sevgim saygım kalmadı.

bu şekilde bir evliliği devam ettirmek istemiyorum.

o yüzden bitirmek daha dogru olacak.

burda herkes belki sana boşan dicek çekme dicek ama hiç kimseye kanma iyi düşün iyi karar ver şiddeti ihaneti yoksa yalanı biraz düzeldi isen boşanma sarıl yuvana boşandığın zaman herşey eskisi gibi olmaz çok iyi düşün taşın karar ver

ben elimden geleni yaptım aslında bu kişi için. evlilik terapisini de düşündük ama inanın hic sevgim saygım kalmadı.

bu şekilde bir evliliği devam ettirmek istemiyorum.

o yüzden bitirmek daha dogru olacak.
Tabi bu kadar kararlıysanız zaten yapacak bir şey kalmamıştır.
İnşallah bu süreç sizi ve yavrunuzu yıpratmadan güzelce biter.
Hakkınızda iyisi olsun inşallah :dua:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X