Yanik icin sadece yumurta sarisi yagi kullanmak mantiklimi?

Sizin tek derdiniz iz ama doktor siz enfeksiyon kapmayın dokularınız yenilensin diye de veriyor o kremleri bunları hiç düşündünüz mü

Haklisiniz tek derdim izde degil elbette ama bilmiyorum basiretim baglandi gibi etrafimdaki herkes o ilaci kullan deyince oyle yaptimBuyukmu konustum ne yaptiysam hic yapmayacagim tarzda bi davranis yaptım. Keske dr da bilgi verseydi ilaclari yazdi gecti gibi oldu

Sizin tek derdiniz iz ama doktor siz enfeksiyon kapmayın dokularınız yenilensin diye de veriyor o kremleri bunları hiç düşündünüz mü
Haklisiniz tek derdim izde degil elbette ama bilmiyorum basiretim baglandi gibi etrafimdaki herkes o ilaci kullan deyince oyle yaptimBuyukmu konustum ne yaptiysam hic yapmayacagim tarzda bi davranis yaptım. Keske dr da bilgi verseydi ilaclari yazdi gecti gibi oldu

Hala yanlıştasınız bence
Siz doktora sorabilirdiniz merak ettiyseniz x ilaç ne için z ilaç ne için diye
Doktor ilaçlarınızı yazmış, ilk müdahaleyi de yapmış tek tek size şu şu işe yarıyor bu bu işe yarıyor diye neden anlatsınki

Ben bu kadar kuvvetli bir yanıkta yapma herhangi bir ilacı ilk etapta kullanamazdim açık yaraya sterilliginden emin olmadığım hiç bir şey sürmem
Yüz kremlerini bile tüp alirim kaseler her dokunduğumda bakteri üretir diye
Önce sadece ilaçları kullanın sonra karar verirsiniz enfeksiyon kapatsanız işiniz çok zorlasir

8 Gun once bacagima kaynar su döküldü ve ilk gun dr kontrolunde hemsirenin yaptigi pansuman harici krem kullanmadim. Ben normalde krem kullanmayacak biri degilim ama israrla ailem yumurta sarisi yagi kullan yoksa leke kalir dediler. Yanan bolgede baya buyuk oldugu icin riske atmak istemedim. Bu isi yapan biri var. Ondan satin aldik ve 1 haftadir sadece o yagi kullandim, gunde 2 kere. Gun gectikce derim iyice gerildigi icin rahat yuruyemiyor ve oturup kalkamiyorum bile. Adama yaZdim krem kullansam zarari olurmu dedim evet zarari olur leke kalabilir sadece yagi kullanin dedi. Az once artik dayanamadim ve madacassol ile yanik kremini karistirip sürdüm. Nazli bi yapim yoktur ama bazen acisindan ağlıyorum o derece geriliyor tenim.

Ustunden 1 hafta gecti ve kremin zarari olacaksada olmaz herhalde diye dusundum Ve kremleri sürdüm.
Belki bu yagi kullanmak cahillik diye yazanlar olabilir ama yillardir kullanilan bi tedavi yontemi bu yumurta sarisi yagi, hep duyardik. Hatta arastirdim, sabah programlarinda bile yapilip anlatildi unlu bi dr tarafından. Sadece hic krem kullanma demesi bana abarti geliyor. Acaba sirf yag gecirdi diye dusunelim ve reklami olsun diyemi yapiyor diye dusunmeye basladim artik. Gerci tedavi ettigi insanlarin oncesi sonrasi fotolarinida paylasti yani elbette bir bildigi var diyorum. Bir yandanda sanki krem ile bir haftada suanki halinden daha iyi toplardi gibime geliyor ama iste leke kalabilirdi.
Cunku yag yanan bölgedeki derinin soyulma asamasina gelmesini sagladi.

Allah kimseye yasatmasin Rabbim beterinden korusun. Saglik gibisi yok.Inşallah bir an önce gecsin leke iz birakmadan. Bu yag ile tecrubesi olan varmi nasil kullandi hic krem kullanmadimi vs paylasirsa cok sevinirim.
Kantaron yağı veya aleovera kullanabilirsin

Yanık için sarı kantaron yağı hindistan cevizi yağı yumurta akından istediğinizi kullanabilirsiniz.

İçinde canlı bakteriler olduğu için pişmemiş yumurta akının yanığa sürülmesi zararlı diyende çok.

Kantaron yağını güneşe çıkarken sürmemek gerekiyor. Yoksa cildimizde güneş lekesi oluşturuyor. En doğrusu evdeyken örneğin akşamleyin sürülebilir.

Oğlumun eli yanmıştı.
Yanık ünitesine düzenli olarak gittik.
Soyulması gereken deriyi falan soyuyorlardı iz kalmaması için.
Hiç iz kalmadı.
Yumurta yağını duymadım ama kantaron yağını kullanıyorlar yanık ünitesinde de.
Merhaba. Kaçıncı derece yanmıştı acaba? Benim de bebeğimin ayaklarında yanık var da? İz kalmaması için dua ediyoruz. Darısı başımıza. İnşallah bebeğimde de hiç iz kalmaz. Bugün 11. gündeyiz.

Merhaba. Kaçıncı derece yanmıştı acaba? Benim de bebeğimin ayaklarında yanık var da? İz kalmaması için dua ediyoruz. Darısı başımıza. İnşallah bebeğimde de hiç iz kalmaz. Bugün 11. gündeyiz.
Merhaba geçmiş olsun.
Derece olarak bir şey dememişlerdi ama yüzeysel demişlerdi.
Sanırım derecesi en düşük olanıydı.
Kalmaz inşallah düzenli pansumanlarına gidiyor musunuz?
Onlar soyma işlemi falan yapıyorlar soyarsak iz kalmaz demişlerdi.

Merhaba geçmiş olsun.
Derece olarak bir şey dememişlerdi ama yüzeysel demişlerdi.
Sanırım derecesi en düşük olanıydı.
Kalmaz inşallah düzenli pansumanlarına gidiyor musunuz?
Onlar soyma işlemi falan yapıyorlar soyarsak iz kalmaz demişlerdi.
Soydular ilk pansumanlarda. Şu anda derin yanıklar için günde yarımşar saatten iki kere suya sokmamız söylendi ama katiyen izin vermiyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bebek küçük olunca bir şey de yapamıyoruz :/ Bizimki hem yüzeysel hem de derin yanıklardı ve şu an esas problemi derin yanıklar oluşturuyor 😔

Soydular ilk pansumanlarda. Şu anda derin yanıklar için günde yarımşar saatten iki kere suya sokmamız söylendi ama katiyen izin vermiyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bebek küçük olunca bir şey de yapamıyoruz :/ Bizimki hem yüzeysel hem de derin yanıklardı ve şu an esas problemi derin yanıklar oluşturuyor 😔
Ah kıyamam ben ona 🥲
Geçer bence iz kalmaz.
Ama söylenenleri yapmaya çalışın biraz ağlayacak çok zor biliyorum.
Oğlum 4 yaşındaydı o zaman.
Ama bize suya sokun dememişlerdi sizin sanırım daha derin olduğu için.
Peki onlar ne diyor iz kalır diyorlar mı?

Ah kıyamam ben ona 🥲
Geçer bence iz kalmaz.
Ama söylenenleri yapmaya çalışın biraz ağlayacak çok zor biliyorum.
Oğlum 4 yaşındaydı o zaman.
Ama bize suya sokun dememişlerdi sizin sanırım daha derin olduğu için.
Peki onlar ne diyor iz kalır diyorlar mı?
Evet, iz kalır ama toparlar dedi. Bu ne anlama geliyor bilemiyorum. Bacağının arkasındaki yanık yüzeyseldi ve pembe pembe derileri geldi oralardan. Ama derin olan yerlerin durumu daha farklı. Suyun içinde fazla deriler soyulup atılacakmış. Gerçekten çok zor bir süreçten geçiyoruz. 11 gündür neler çektik. En çok da bebeğimiz çekti. Allah yardımcımız olsun. İnşallah suya alışma konusunda her şey güzel ilerler :KK43:

Evet, iz kalır ama toparlar dedi. Bu ne anlama geliyor bilemiyorum. Bacağının arkasındaki yanık yüzeyseldi ve pembe pembe derileri geldi oralardan. Ama derin olan yerlerin durumu daha farklı. Suyun içinde fazla deriler soyulup atılacakmış. Gerçekten çok zor bir süreçten geçiyoruz. 11 gündür neler çektik. En çok da bebeğimiz çekti. Allah yardımcımız olsun. İnşallah suya alışma konusunda her şey güzel ilerler :KK43:
Çok üzüldüm nasıl yaktı?

X