Yanlis hisler

Bence seni sevimli bulmuş ve yakın ilişki kurmak istemiş bu arkadaşlık da olabilir belki romantik ilişki tadında da olabilir, korkmanı anlıyorum ama bi parça esnek ilişki kurmanıza müsade ediyorlarmış zaten keşke bi aksiyon almadan biraz daha akışına bıraksaydın keşke, bundan sonra tatlı sözlerine sözsüz gülümseyerek karşılık ver sadece, zeki bi adam zaten anlar derdini.

Ben ilişki arayışı içerisinde olmanı çok iyi anlıyorum o yüzden kendini kötü hissetme, yerinde olsam aynısını yapabilirdim 🤓 En buyuk kk En buyuk kk

Şu mutlu olmak için tek başına yeterlisin diyenleri anlamıyorum aşk kadar güzel ne var şu hayatta 🥰😀 O yüzden ha gayret bulacaksın biliyorum aslansın kaplansın yaparsın, güveniyorum sana , takip ettiğim bikaç üye daha var , evli olmasam düğün ayakkabımın altına isminizi yazardım öyle istiyorum aşık olmanızı 😻

Merhaba arkadaşlar, yine kıytırık bir dertle karşınızdayım.

Önceki konularimi okuyanlar ve hatırlayanlar olabilir, çok uzun süredir yalnızım ve her ne kadar bununla savaşmaya çalışsam da (terapi, sosyalleşme, ise odaklanma, spor, kitaplar...) bir türlü dolmayan bir duygusal açlığım var sanırım ve bana merhaba diyen herkesten hoşlanmaya başlıyorum. Bir süre sürüyor sonra geçiyor hoşlanmalarim. Bazen azıcık sürdüğü de oluyor.

Bu sefer sanırım hiç olmayacak birinden hoşlanmaya başladım. Daha tam olarak hoşlanıyorum denemez ama kendimi onu düşünürken yakalıyorum ve görünce heyecanlanıyorum saçma sapan tutuk davranıyorum. Evli değil sevgilisi yok aramızda yaş farkı yok. Benden 4 yaş büyük. Ama, isyerinde bana raporlayan biri.

Biraz bilgi vereyim, 8 senedir aynı kurumda farklı şehir ve ulkelerde çalışıyorum bir süre önce bu isyerinde calismaya basladim. Isyerinde Bey hanım demeyiz hiyerarşi çok fazla hissedilmez farklı pozisyondaki insanlar birbirini yöneten insanlar arkadaş olabilir beraber içmeye gidebilir sosyallesebilir ofisin başındaki kişiye bile ismiyle hitap eder sen deriz, kurum kültürümüz bu şekilde. Bu yüzden takımla koronanin izin verdiği ölçüde sosyallestim ve arkadas olduk. Benim takımım da gerek yaşları gerek deneyimleri bana çok yakın insanlar yani bazıları benden daha deneyimli ve islerinde benden daha yetkin. Ben bu ise yeni başladım ve ilk yöneticilik deneyimim bu yüzden çok gerginim sürekli bir rezil olacağım korkum var.

Ast üst ilişkileri tabi ki yasak. Eğer böyle bir şey olursa bildirmeni istiyorlar seni işten atmıyorlar ama departmanıni değiştiriyorlar böylece sevgilini yönetmiyorsun. Onun dışında cinsel tacize karşı acayip hassas bir kurum ve bu yüzden hassaslar.

Bu kişi bizim takımda aynı meslekten biriydi benden yaşça çok az büyük, çok akıllı bir çocuk, çok da yakışıklı. (Yani ben henüz tam olarak bir yönlendirme yapamıyorum bu kadar işine Hakim insanlara o yüzden yöneticileriymisim gibi de hissetmiyorum bu yüzden akıllı dedim) Çok da şakacı ve bana flortoz gelen bir tavrı var herkese karşı hafif oyuncu bir hali tavrı var yani. Kendisinden etkilenmeye başladığımı hissediyorum. Mesela ben bir toplantıda "o zaman şunu şöyle yapalım olur mu" filan diyince gülerek dalga geçer gibi "yapalım bakalim" filan diyor ve elimde olmadan gülüyorum. Bir keresinde bunlar başka bir arkadaşıyla yanıma geldi, bu gelip yanaklarımı sıktı ve dedi ki "ya sen çok tatlı bir kızsın biz sen geldiğin için çok mutluyuz". Bir şey diyorum hemen gülümseyip yanağımdan makas alıyor filan böyle bir ilişki oldu. Baska bir gün is çıkışı bunun evine yakın bir avmye gidecektim beni arabasıyla bırakmayı teklif etti olur dedim. X şehrinden, buradaki hayattan bahsediyorduk. Kendisi de yurtdışından buraya yerleşmiş. Dedim ki "korona olmasa burası güzel sosyal hayat iyi sevdim" Bu da dedi ki "Sana bir de sevgili bulmamiz lazim. Yok mu gözüne kestirdiğin biri?" Ben de dedim "yok ya bir yere gittiğimiz mi var daha bismillah" filan diye gülerek geciştirdim. Dedim "senin yok mu?" Yokmuş. Ben de kendimi tutamadım "yahu nasıl olmaz sen tam womanizer bir çocuksun bu konuların piri olman lazım" dedim. O da "hadi ya beni öyle mi buluyorsun, ama evet başarılıyım" dedi sonra da "ama sen de kendini bu kadar ezme sen de çok tatlısın bu işlerde o da büyük bir yetenek" dedi.

Normalde bu konuşmalara benim girmemem, arkadaşça bir mesafe koymam gerekir ama bu konuşmalar inanılmaz hoşuma gitti ve çocuktan etkilendim.

Ama bu etkilenmenin çok yüzeysel olduğunu ve tamamen duygusal açlıktan kaynaklandığını da biliyorum. Bu yüzden birkaç tedbir almam gerekiyor sanırım. Bir kere daha bu tür konuşmalara girmemeyi ve çaktırmadan mesafe koymayı planlıyorum... ikinci olarak da ofis başkanımıza bir mail attım. Tabi ki yöneticisi olduğum insanlardan hoşlanıyorum diye yazmadım. Ama şey yazdım ben bu kadar kalifiye insanlara yöneticilik yaparken tam olarak bir artı değer katamıyorum ve biz hepimiz yakın arkadaş olduk bunun benim tarafsızlığımi etkilemesinden korkuyorum sizden bu konuda tavsiye istiyorum yazdım. Olur tabi konuşalım dedi bu yeni oldu hala konuşamadık. Hoşlanma olayını kimseye söylemeyeceğim çünkü yanlış bir şey yapmadım zaten ama bir şekilde bunu önleyecek bir taktik bulmam lazım... isyerinde cidden is odaklı, caliskan, yetenekli bulunan biriyim ve sırf küçük bir hoşlanti yüzünden buna gölge düşsün asla istemiyorum 😒

Sizler ne önerirsiniz?
İşyerinde aşkı tavsiye etmem, ben yaşamadım ama yaşayan tüm arkadaşlarım aşırı pişman oldu, kariyerleri ciddi zarar gordu

X