yanlış mı davrandık?

quantumkizi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2012
1.778
891
Merhaba hanımlar anlatmaya başlayacağım olayda, beni ya da anlattığım kişileri doğrusuyla/yanlışıyla eleştirmenizi istiyorum.

Kız kardeşim, sevgilisiyle beni tanıştırmak istedi. Sevgilisi de uzun zamandır tanışmak istiyordu ama erteliyordum. Kardeşimle ortak dostumuz olan başka bir kızla beraber 4 kişi olarak güzel bi tanışma faslı geçirdik. kız kardeşim ve bahsettiğim dostum o günkü buluşma için aralarında birtakım şeyler anlaştılar, ben onların zevkine göre bıraktım. Birkaç saatlik sohbet sonrası arkadaşım; diğer arkadaşlarımla mesajlaşıyor ve başka bir mekanda onlarla beraber birkaç dakika sonra buluşma kararı alıyor. Bu bahsettiğim diğer arkadaşlar da kız arkadaşım gibi ilkokuldan beri görüştüğüm kişiler. 3 erkekler. 1 tane daha kız arkadaşımız var fakat o akşam müsait değildi.
neyse
arkadaşım "gideriz değil mi?" diye sorduğunda onay verdim fakat onları bazı sebeplerden dolayı artık sevemediğim için görüşesim yoktu. Kız kardeşimin sevgilisi tatilini bölüp çok uzun bir yoldan gelmişti ve fırsat varken yalnız kalmalarını istediğimden sorun etmedim. Buluşacağımız yere kadar kardeşim ve sevgilisi de eşlik etti. onlar aramıza katılmadılar, çünkü; kardeşim de bahsettiğim bu kişilerden soğumaya başladığı için sevgilisiyle onları henüz tanıştırmak istemedi.
Bu arada kardeşimin sevgilisini flört ettiği dönemden itibaren dikkatlice gözlemlemeye çalıştım. hiçbir zaman kardeşimin sevgililerini beğenmemiştim ve çokça kusur bulmuştum. Fakat bu çocuğa saygı duyuyorum. Şimdilik her anlamda zarif , anlayışlı ve nezaketli.

Onlar bize gideceğimiz yere kadar eşlik ederken,
Kalabalık ve sıkışık bir yoldan geçtik. Tam o sırada arkadaşım sinirlendi(taciz edilmiş) kardeşim ve sevgilisi farketmedi o sırada, ilkönce ben de farketmemiştim ama anladım. Sinirlendi küfür etmeye başladı(bunları sadece ben duyuyordum) elle taciz eden kişi hızlıca uzaklaşmış. teselli etmeye çalışıyorum. Arkadaşım sesini yükselterek söylenmeye başladı bu sefer, kardeşimin sevgilisi "ne oldu?" diye sordu. kardeşim de durumu doğru tahmin etti. sorun çıkmaması için sevgilisine hiçbişiy olmadığını söyledi. Biraz ileride çok sevimli bir köpek ve yavrularını gördük, onları sevmeye başladık. arkadan birisi havlama taklidi yaptı. yine aynı kişi gülerek başka birine "korkma korkma" dedi. köpeklerin sahipleri olduğunu düşündüğümüz kadınlı-erkekli bir grup, yavruları ve anneyi alıp eve götürdüler.

arkadaşım ve ben mekana vardık ve diğer arkadaşların gelmesini bekledik.
arkadaşımın siniri iki katına çıkmış, meğerse köpeğin sahiplerinden biri arkadaşımın ayak bileğine arkadan dokunup havlayarak korkutmuş. arkadaşım arkamızda kaldığı için biz durumu farkedememiştik. Adama küfür etmeye devam etti. Bense ilk durumun kötü olduğunu fakat ikinci durum için sinirlenmemesi gerektiğini söyledim çünkü ikinci durumu kötü niyetli bulmadığımı söyledim. Fakat yine de dert etmedim çünkü ilk durum canını sıktığı için ikinci durum için de kötü hissetmesi normaldi.
Geldiğimiz mekanda yarım saat boyunca diğer arkadaşların gelmesini bekledik. her zamanki gibi uzun bekleyişin sonunda geldiler. gerilmiştim çünkü onları zorla çağırmışız gibi hissetmeme sebep olmuşlardı yine. geldiklerinde, arkadaşlardan biri elini bana uzattı ben de ona uzattım ama bilerek elimi havada bıraktı ve yanımdaki kız arkadaşımla tokalaştı, elim havada beklettikten sonra tokalaştı benimle. moralim o andan itibaren bozulmuştu. oğlanlardan biri kız arkadaşımın yanına oturdu. elimi havada bırakan diğer oğlansa benim yanıma oturdu fakat ortamızda bir metrelik boş yer bırakarak. diğer oğlansa, onun diğer yanına geçti. kız arkadaşım yanındaki arkadaşa uğradığı tacizleri anlatmaya başladı. ikinci durumu da sanıyorum ki biraz abarttı. onu dinleyen arkadaşım da sinirlendi ve yanındaki bir şişeye yumruk attı. "yanınızda bir erkek vardı ve bunların hepsinin olmasına izin verdi ha?!" dedi. bu sözüne sinirlendim ama yine de şakayla karışık kardeşimin sevgilisiyle ilgili düzgün konuşmasını söyledim. durumun sadece şaka olduğunu ikisine açıklamaya çalıştım. ikisi de saçmaladığımı söylediler. erkek olan arkadaşım, "ben orda olsaydım ...erdim o herifi kimsin ki şaka yapıyorsun .... herif!" diye bağırdı. gözlerim doldu, en azından sol tarafımdakilerle sohbet edeyim diye başımı çevirdim. fakat onlar telefonda oyun oynuyordu. bir süre 4 kişinin ortasında oturdum. dayanamadım, kız kardeşimi aradım. sesimden kötü bişiylerin olduğunu anladı, oldukları yeri tarif etti. kız arkadaşıma durumu açıklayıp gitmek istedim ama hepsi ordayken yapamadım. "biraz yanlarına uğrayıp geleyim" dedim sadece. fakat daha sonra arkadaşların yanlarına hiç uğramadım, mesajını görürler diye durumu da bildiremedim. zaten kız arkadaşıma da kızgın hissediyordum çünkü arkadaşlar gecikti diye sinirlenip, kurda kuşa yem olayım görsünler deyip durdu. fakat onlar geldiğinde sesini bile çıkarmadı, kızan tek kişi ben olduğum için gülüp geçtiler. yıllar önce konserde kardeşim tacize uğramıştı ve bu bahsettiğim arkadaşlar görmemezlikten gelmişlerdi fakat bu kız arkadaşım için yiğitlik taslamaları beni çok gücendirdi. kardeşim, sevgilisi ve ben gitmeden önce kız arkadaşımı "gidiyoruz" diye haber vermek için aradık ve onu da "hadi beraber dönelim" diye çağırdık. fakat arkadaşlarla beraber döneceğini sözledi.

tatile gitmeden önce o gece gelemeyen kız arkadaşımla beraber bu kız arkadaşımı bize davet ettik. soğukluk olduğunu hissettim, o gece için, haber vermeme kabalığında bulunduğum için gerekçelerimle beraber özür diledim. durumu sonradan öğrendiği için artık sorun olmadığını söyledi. fakat hala bi soğukluk daha vardı. mutfakta kardeşimleyken, beni eleştirmiş. şaka yapan o adam için duyarsız davranmama kızmış. kardeşimse benimle hemfikir olduğunu söyleyince kardeşime de kızmış.
günün sonunda öğrendiğim şeyler; iki kız arkadaşın da bizden soğuması, kardeşimin sevgilisini sevmemeleri, onca yıllık dostluğumuzun eskisi gibi olamayacağı, hayatları boyunca bana hiçbir zaman kibar davranmayan o üç erkek arkadaşla birdaha asla görüşmeyeceğim..

Merhaba hanımlar anlatmaya başlayacağım olayda, beni ya da anlattığım kişileri doğrusuyla/yanlışıyla eleştirmenizi istiyorum.

Kız kardeşim, sevgilisiyle beni tanıştırmak istedi. Sevgilisi de uzun zamandır tanışmak istiyordu ama erteliyordum. Kardeşimle ortak dostumuz olan başka bir kızla beraber 4 kişi olarak güzel bi tanışma faslı geçirdik. kız kardeşim ve bahsettiğim dostum o günkü buluşma için aralarında birtakım şeyler anlaştılar, ben onların zevkine göre bıraktım. Birkaç saatlik sohbet sonrası arkadaşım; diğer arkadaşlarımla mesajlaşıyor ve başka bir mekanda onlarla beraber birkaç dakika sonra buluşma kararı alıyor. Bu bahsettiğim diğer arkadaşlar da kız arkadaşım gibi ilkokuldan beri görüştüğüm kişiler. 3 erkekler. 1 tane daha kız arkadaşımız var fakat o akşam müsait değildi.
neyse
arkadaşım "gideriz değil mi?" diye sorduğunda onay verdim fakat onları bazı sebeplerden dolayı artık sevemediğim için görüşesim yoktu. Kız kardeşimin sevgilisi tatilini bölüp çok uzun bir yoldan gelmişti ve fırsat varken yalnız kalmalarını istediğimden sorun etmedim. Buluşacağımız yere kadar kardeşim ve sevgilisi de eşlik etti. onlar aramıza katılmadılar, çünkü; kardeşim de bahsettiğim bu kişilerden soğumaya başladığı için sevgilisiyle onları henüz tanıştırmak istemedi.
Bu arada kardeşimin sevgilisini flört ettiği dönemden itibaren dikkatlice gözlemlemeye çalıştım. hiçbir zaman kardeşimin sevgililerini beğenmemiştim ve çokça kusur bulmuştum. Fakat bu çocuğa saygı duyuyorum. Şimdilik her anlamda zarif , anlayışlı ve nezaketli.

Onlar bize gideceğimiz yere kadar eşlik ederken,
Kalabalık ve sıkışık bir yoldan geçtik. Tam o sırada arkadaşım sinirlendi(taciz edilmiş) kardeşim ve sevgilisi farketmedi o sırada, ilkönce ben de farketmemiştim ama anladım. Sinirlendi küfür etmeye başladı(bunları sadece ben duyuyordum) elle taciz eden kişi hızlıca uzaklaşmış. teselli etmeye çalışıyorum. Arkadaşım sesini yükselterek söylenmeye başladı bu sefer, kardeşimin sevgilisi "ne oldu?" diye sordu. kardeşim de durumu doğru tahmin etti. sorun çıkmaması için sevgilisine hiçbişiy olmadığını söyledi. Biraz ileride çok sevimli bir köpek ve yavrularını gördük, onları sevmeye başladık. arkadan birisi havlama taklidi yaptı. yine aynı kişi gülerek başka birine "korkma korkma" dedi. köpeklerin sahipleri olduğunu düşündüğümüz kadınlı-erkekli bir grup, yavruları ve anneyi alıp eve götürdüler.

arkadaşım ve ben mekana vardık ve diğer arkadaşların gelmesini bekledik.
arkadaşımın siniri iki katına çıkmış, meğerse köpeğin sahiplerinden biri arkadaşımın ayak bileğine arkadan dokunup havlayarak korkutmuş. arkadaşım arkamızda kaldığı için biz durumu farkedememiştik. Adama küfür etmeye devam etti. Bense ilk durumun kötü olduğunu fakat ikinci durum için sinirlenmemesi gerektiğini söyledim çünkü ikinci durumu kötü niyetli bulmadığımı söyledim. Fakat yine de dert etmedim çünkü ilk durum canını sıktığı için ikinci durum için de kötü hissetmesi normaldi.
Geldiğimiz mekanda yarım saat boyunca diğer arkadaşların gelmesini bekledik. her zamanki gibi uzun bekleyişin sonunda geldiler. gerilmiştim çünkü onları zorla çağırmışız gibi hissetmeme sebep olmuşlardı yine. geldiklerinde, arkadaşlardan biri elini bana uzattı ben de ona uzattım ama bilerek elimi havada bıraktı ve yanımdaki kız arkadaşımla tokalaştı, elim havada beklettikten sonra tokalaştı benimle. moralim o andan itibaren bozulmuştu. oğlanlardan biri kız arkadaşımın yanına oturdu. elimi havada bırakan diğer oğlansa benim yanıma oturdu fakat ortamızda bir metrelik boş yer bırakarak. diğer oğlansa, onun diğer yanına geçti. kız arkadaşım yanındaki arkadaşa uğradığı tacizleri anlatmaya başladı. ikinci durumu da sanıyorum ki biraz abarttı. onu dinleyen arkadaşım da sinirlendi ve yanındaki bir şişeye yumruk attı. "yanınızda bir erkek vardı ve bunların hepsinin olmasına izin verdi ha?!" dedi. bu sözüne sinirlendim ama yine de şakayla karışık kardeşimin sevgilisiyle ilgili düzgün konuşmasını söyledim. durumun sadece şaka olduğunu ikisine açıklamaya çalıştım. ikisi de saçmaladığımı söylediler. erkek olan arkadaşım, "ben orda olsaydım ...erdim o herifi kimsin ki şaka yapıyorsun .... herif!" diye bağırdı. gözlerim doldu, en azından sol tarafımdakilerle sohbet edeyim diye başımı çevirdim. fakat onlar telefonda oyun oynuyordu. bir süre 4 kişinin ortasında oturdum. dayanamadım, kız kardeşimi aradım. sesimden kötü bişiylerin olduğunu anladı, oldukları yeri tarif etti. kız arkadaşıma durumu açıklayıp gitmek istedim ama hepsi ordayken yapamadım. "biraz yanlarına uğrayıp geleyim" dedim sadece. fakat yanlarına hiç uğramadım, mesajını görürler diye durumu da bildiremedim. zaten kız arkadaşıma da kızgın hissediyordum çünkü arkadaşlar gecikti diye sinirlenip, kurda kuşa yem olayım görsünler deyip durdu. fakat onlar geldiğinde sesini bile çıkarmadı, kızan tek kişi ben olduğum için gülüp geçtiler. yıllar önce konserde kardeşim tacize uğramıştı ve bu bahsettiğim arkadaşlar görmemezlikten gelmişlerdi fakat bu kız arkadaşım için yiğitlik taslamaları beni çok gücendirdi. kardeşim, sevgilisi ve ben gitmeden önce kız arkadaşımı "gidiyoruz" diye haber vermek için aradık ve onu da "hadi beraber dönelim" diye çağırdık. fakat arkadaşlarla beraber döneceğini sözledi.

tatile gitmeden önce o gece gelemeyen kız arkadaşımla beraber bu kız arkadaşımı bize davet ettik. soğukluk olduğunu hissettim, o gece için, haber vermeme kabalığında bulunduğum için gerekçelerimle beraber özür diledim. durumu sonradan öğrendiği için artık sorun olmadığını söyledi. fakat hala bi soğukluk daha vardı. mutfakta kardeşimleyken, beni eleştirmiş. şaka yapan o adam için duyarsız davranmama kızmış. kardeşimse benimle hemfikir olduğunu söyleyince kardeşime de kızmış.
günün sonunda öğrendiğim şeyler; iki kız arkadaşın da bizden soğuması, kardeşimin sevgilisini sevmemeleri, onca yıllık dostluğumuzun eskisi gibi olamayacağı, hayatları boyunca bana hiçbir zaman kibar davranmayan o üç erkek arkadaşla birdaha asla görüşmeyeceğim..
Konu biraz karışık geldi.
Gücenmekte haklısınız, kız arkadaşınızın yaşadığı çok kötü bir durum ama tepkisini bilerek abartmış gibi geldi.
Sizin diğerleriyle aranız da pek iyi değil belli ki.
Kardeşinizin sevgilisinin de onlardan onay almaya ihtiyacı yok.
Kız arkadaşınız onlarla çok samimi olduğu için bu kadar koruyucu bir tavır takınmış olabilirler.
Olay yaşanıp bittiği için de bu kadar kabadayılık taslamış olabilirler.
Belki de olay anında orada olsalardı, kız kardeşinize yaptıkları gibi yine görmemezlikten gelebilirlerdi.

Hepsini okudum ama
şu arkadaş, bu arkadaş...
1. Olay 2. Olay derken

Hepsi birbirine girdi anlamadim bisey o_O
1. olay sıkışık yoldan geçerken arkadaşımın uğradığı taciz
2. olaysa köpekleri severken köpeklerin sahibinin arkadaşıma yaptığı şaka

Cnm keske kisa kesseydin ben sahsen hic bisey anlamadim
Ama sanirim kardesinizin erkek arkadasi tacizlere ragmen sessiz kalmis olmasina arakdasiniz sinirlenmis e elin oglu duymamis gormemis ki asil o kiz arkadasin bi tuhaf abartiyo gibi geldi mubarek yolda iki kee tacize ugradigini bekirtmis ... Dogru mu ki ? Yoksa abartiyor mu anlamadim
Ve bagira bagira kufur etmis oyle mi
Bi erjek laf attiginda ( dokunma seklinde tacizi kast etmiyorum dikkat ) bi kiz sessiz kalmali hoc bisey yokmus gibi icten icten kizmali gulmemeli ya da bagira cagi1a kufur etmemli bunlar sapiklarin hosuna gider
Erkek arkadaslariniza da tacize ugradigini neden anlatiyo ki o kiz erkeklere oyle heraey anlatilmaz

Konu biraz karışık geldi.
Gücenmekte haklısınız, kız arkadaşınızın yaşadığı çok kötü bir durum ama tepkisini bilerek abartmış gibi geldi.
Sizin diğerleriyle aranız da pek iyi değil belli ki.
Kız arkadaşınız onlarla çok samimi olduğu için bu kadar koruyucu bir tavır takınmış olabilirler.
Kardeşinizin sevgilisinin de onlardan onay almaya ihtiyacı yok.
Olay yaşanıp bittiği için de bu kadar kabadayılık taslamış olabilirler.
Belki de olay anında orada olsalardı, kız kardeşinize yaptıkları gibi yine görmemezlikten gelebilirlerdi.
hepimiz aynı derecede samimiydik fakat ben üniversiteye başlayınca onları adamdan saymadığımı düşünmeye başladılar. evet adamdan saymıyordum çünkü onlar çok kaba erkeklerdi. fakat onların kabalıklarına kızan ve sesini çıkaran tek kişi ben olduğum için iyice sapıttılar.

1. olay sıkışık yoldan geçerken arkadaşımın uğradığı taciz
2. olaysa köpekleri severken köpeklerin sahibinin arkadaşıma yaptığı şaka
Ayak bilegine dokunmus ama oyle saka mi olur tacizmis o da bagirio ama kaedesinin sevgilisi sessiz kakiyo dimi yanlis yapmis o zmn ben basta duymadi zanntmistim ama cok karisik konun adam besbelli tinlamamis cnm amaaan tanimiyorum etmiyorum banane der gibi davranmis tacizlere sessiz kalmamliyfi vusun oldursun demiyorum tabi ki ama oyle bi durumda yanlis ypmis hala yanlis anlamadiysam tabi

O tacize uğrayıp sonra tacize uğradığını abarta abarta anlatan arkadaşın nasıl bir şey ya? Insan utanır saklar bir de abartıyor. Hayırdır inşallah..

Ayak bilegine dokunmus ama oyle saka mi olur tacizmis o da bagirio ama kaedesinin sevgilisi sessiz kakiyo dimi yanlis yapmis o zmn ben basta duymadi zanntmistim ama cok karisik konun adam besbelli tinlamamis cnm amaaan tanimiyorum etmiyorum banane der gibi davranmis tacizlere sessiz kalmamliyfi vusun oldursun demiyorum tabi ki ama oyle bi durumda yanlis ypmis hala yanlis anlamadiysam tabi
ayak bileğine dokunduğundan hiçbirimizin haberi yoktu, biz köpekleri severken o arkamızda ayakta duruyordu öylece. durumu farketse bile kavga etmesini kesinlikle istemiyorum, farketseydi; yan tarafa kötü bi bakış atıp kız arkadaşımızı yanına yaklaştırabilir mesela. ben açıkçası sevgilimin başka bi kız için kavga etmesini istemem. kardeşim de aynen böyle demiş o kız arkadaşıma. farketseydi kavga etsin istemezdim demiş

ayak bileğine dokunduğundan hiçbirimizin haberi yoktu, biz köpekleri severken o arkamızda ayakta duruyordu öylece. durumu farketse bile kavga etmesini kesinlikle istemiyorum, farketseydi; yan tarafa kötü bi bakış atıp kız arkadaşımızı yanına yaklaştırabilir mesela. ben açıkçası sevgilimin başka bi kız için kavga etmesini istemem. kardeşim de aynen böyle demiş o kız arkadaşıma. farketseydi kavga etsin istemezdim demiş
Kiskanclik sacma ama burada orada bi dokunma bi taciz varsa " ayip ayip boyle saka mi olur haddinizi bilin " diyebilirdi
Kavga etmesin tabi kendini de yakmasin ama uyari yapmaliydi
O kiz arkdasin da kufur etmesi yanlis
Ben kufur eden kizlari tuhaf karsilayan biriyim yakistiramiyorum zaten sapiklar da oyle bagirip.cagiran kufur eden kizlara bayilirlar
Tabi ki kizacakk elin adami saka dese de dokunmus mu dokunmus ama boyle velveleye de vermeye de gerek.yok " terbiyesiz boyle saka mi olur haddini bil " doyebilirdi

Kiskanclik sacma ama burada orada bi dokunma bi taciz varsa " ayip ayip boyle saka mi olur haddinizi bilin " diyebilirdi
Kavga etmesin tabi kendini de yakmasin ama uyari yapmaliydi
O kiz arkdasin da kufur etmesi yanlis
Ben kufur eden kizlari tuhaf karsilayan biriyim yakistiramiyorum zaten sapiklar da oyle bagirip.cagiran kufur eden kizlara bayilirlar
Tabi ki kizacakk elin adami saka dese de dokunmus mu dokunmus ama boyle velveleye de vermeye de gerek.yok " terbiyesiz boyle saka mi olur haddini bil " doyebilirdi
ben kadının bedenine yapılan her bir dokunuşun cinsel bir taciz olduğunu sanmıyorum.

Bu arada erkek arkadsina gidip tacize ugradigini anlatmasi da hic hos bi.kiz olmadigini gosteriyo
Boyle seyler 1. Ulu orta anlatilmaz 2.herkese hele ki ese erkek arkadasa hic anlatilmaz
Amacini anlamadim basit biri gibi geldi ....

ben kadının bedenine yapılan her bir dokunuşun cinsel bir taciz olduğunu sanmıyorum.
O zmn celisiyoruz
Ben o durimu girmedigim icin okuduklarima ore saka yollu dokunmus kopek havlar gibi dokundu derken ayak bilegine elin adami nasil dokunuyo zatwn yabanci birinin tanimadigi.bi kiza boyle salak bi saka yapmasi da taciz benim gozumde dokunmasi sart degil ben olsam kizarim ne hakla saka yapiyosun densiz derim hic hos degil
Kiz arkadsinizin abartisiysa bilemicem o da hos gelmedi bana

Walla o kiz arkadasin kendini ne zanediyosa? Senin kardesinin sevgilisi mecburmu onun icin probleme girmeye? Hem cok tehlikeli olurdu siz 3 kiz 1 erkek ya digerleri daha cok olmus olsaydi ve sizi sikistirsalardi bir yerde. Allahin isi ki kardesinin sevgilisi gormemis bisey( vardir bunda bir hayir). Hic takma, ne ara ne sor birak o kossun pesinden..

X