Yanlis mi düsünüyorm

Eşin laf dinlese karısının lafını dinlerdi, o adama bizim laflar etki etmez. Adam rahat, hizmeti eden o değil, yalnız kalma diye bir derdi olmadığına göre ahım şahım bir cinsel istek de yok, bari macun falan yedir gizliden, böyle enerji veren tatlılar da yapabilirsin, kendi keyfi söz konusu olunca adım atar belki.
Bu kafadaki adama macun yedirse ne olur ki? Adam kapıyı kapatır başbaşa kalırlar. Konu sahibi farkında değil ama kendi evinde söz sahibi değil... Ahhh bunu bir farketse 2. Cocuk diye tutturmaz.

Anasi sizi evden kovuyor siz oglunu agirliyonuz birde yuzsuzluk yapip misafir mi getiriyor?😐😂 eskiden utanma denen birsey vardi artik o da kalmadi..kocan koca degil ne yazikki.. zaten eger oyle olsaydi 6 yil oturmazdiniz kv ile.. calisiyormussun o zaman zaten bi sekilde olurdu hersey.. simdide birsuru borca girmissiniz.. yeni evlendignzde olsaydi eger zaten simdiye cogunu kapatmis olurdunuz.

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var 😭😭😭 25 yasindaym 6 yıllık evliym konuya nerden baslaym bilmiyirm 6 yıldır kaynanamla oturuyorduk bu arada kaçarak evlendik biz eşimle evimizi 2 sene önce almıştık bn çalışiyodm eşim calisiyodu oğluma kaynanam bakiyodu 6 yılda çok eziyet çektirdi demediği kelime kalmadı ağıza alınmayacak şeyler söyledi en sonunda bizi evden kovdu 2 ay i geçti evimize tasindik oğluma bakacak kimse olmadığı için işi bırakmak zorunda kaldım haliyle birden bire ev ayırınca baya borca girdik eşim fabrikada calisiyo ordan cikiyo fırına gidiyo toparlamak için Bn evde elimden geldikçe kisiyorm herseyimizi ama eve tasindik 1 hafta sadece baş başa kalabildik eşim le ve kardeşi geldi bize 2 aydır bizde kaliyo tamam belki bi zararı olmuyor ama rahatsz oluyorm bnm 6 yılda yasayamadim o kadar şey var ki yaşamak istiyorm eşimle ilk defa bugün eşime ne zaman gidecek dedim ve biz bebek istiyoruz bu arada esinle oda kalır kalsn ne zarari var sana dedi ise gidiyo geliyo evde durmuyor dedi Bn de zararı yok ama rahatsz oldugumu söyledim gitmesini istedi mi söyledim cunk8 bnm odaları boş çocuk odam yatak odak var ve oglumun odalasinda kaliyo kaynim biz eşimle oturamıyoruz bile sürekli yanımızda haliyle o bi yerde bn biyerde akşam olunca herkez yatağına gidiyor oğlum bizle yatıyor yatiyorz ve dün akşam kardeşi eşim evde yok biliyo bildiği halde 1 saate yemek yap misafirim var diyerek ariyo bn o yüzden gitmesini istiyorm eşimle konuşurken bağırdı çağırdı bna 2 ayda kalır 2 senede kalır dedi😭😭😭😭 ne yapmalıyım bn artk çok skldim hep birileri var diye yaşamaktan önce kaynanam kaynanam vardı şimdi kayinm😔
Yüzsüz adam herkes evınde guzel de .

E yani her şey yolunda, 2. Çocukta kararlısın da kaynın problem. Herkes gayet doğru söylemiş, 2. Çocuk ne alaka? senin gönderemediğin kaynı biz mi göndereceğiz. Eşinle konuşmuşsun, adam sana umrumda değilsin demiş resmen. Sorun kaynın değil eşin. Sana da öyle çok değer veriyormuş gibi görünmüyor, kaldı ki daha 19 yaşında kaçacak ne vardı diyeceğim, olan olmuş artık. Allah bilir eşin de özünde çok iyi insandır🙄
Özetle, ben evimde bu adamı istemiyorum diyeceksin, o da kabul etmeyecek, beğenmiyorsan kapı orada diyecek, ben kardeşimi atamam diyecek. Çünkü sen zamanında aileni atıp ona gelmişsin. Bunun onun için bir değeri yok, olsaydı sana isterse 2 yıl kalır demezdi. Senin gidemeyeceğini biliyor o yüzden istediği gibi hakimiyet kurar üstünde . Çünkü anlattığından az buçuk eşinin karakteri çıkıyor. Sana bir şey daha söyleyeyim, gidersen de çok umursayacak gibi görünmüyor, üzgünüm... Aklını başına al, 2. Çocuğu boşver, bir işe gir kendini sağlama al. Yoksa buraya daha çoook konu açarsın.

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var 😭😭😭 25 yasindaym 6 yıllık evliym konuya nerden baslaym bilmiyirm 6 yıldır kaynanamla oturuyorduk bu arada kaçarak evlendik biz eşimle evimizi 2 sene önce almıştık bn çalışiyodm eşim calisiyodu oğluma kaynanam bakiyodu 6 yılda çok eziyet çektirdi demediği kelime kalmadı ağıza alınmayacak şeyler söyledi en sonunda bizi evden kovdu 2 ay i geçti evimize tasindik oğluma bakacak kimse olmadığı için işi bırakmak zorunda kaldım haliyle birden bire ev ayırınca baya borca girdik eşim fabrikada calisiyo ordan cikiyo fırına gidiyo toparlamak için Bn evde elimden geldikçe kisiyorm herseyimizi ama eve tasindik 1 hafta sadece baş başa kalabildik eşim le ve kardeşi geldi bize 2 aydır bizde kaliyo tamam belki bi zararı olmuyor ama rahatsz oluyorm bnm 6 yılda yasayamadim o kadar şey var ki yaşamak istiyorm eşimle ilk defa bugün eşime ne zaman gidecek dedim ve biz bebek istiyoruz bu arada esinle oda kalır kalsn ne zarari var sana dedi ise gidiyo geliyo evde durmuyor dedi Bn de zararı yok ama rahatsz oldugumu söyledim gitmesini istedi mi söyledim cunk8 bnm odaları boş çocuk odam yatak odak var ve oglumun odalasinda kaliyo kaynim biz eşimle oturamıyoruz bile sürekli yanımızda haliyle o bi yerde bn biyerde akşam olunca herkez yatağına gidiyor oğlum bizle yatıyor yatiyorz ve dün akşam kardeşi eşim evde yok biliyo bildiği halde 1 saate yemek yap misafirim var diyerek ariyo bn o yüzden gitmesini istiyorm eşimle konuşurken bağırdı çağırdı bna 2 ayda kalır 2 senede kalır dedi😭😭😭😭 ne yapmalıyım bn artk çok skldim hep birileri var diye yaşamaktan önce kaynanam kaynanam vardı şimdi kayinm😔
Hemen üç çocuk daha yap.

Cahil cesareti bu sanırım. Kıt kanaat geçiniyorsunuz borç içindesiniz bir de ikinciyi düşünüyorsunuz. Pes gerçekten
Artı eve yerleşen bir kayni. Artı onu hiçe sayan bir kocası var. Ayrıca kayni iki sene bile kalsa kadının konuşmaya hakkı yok. Herşeyden kısıyor borç var. Ama ikinci çocuğu yapıyor. 👎👎👎 Ben şok artık. Sonra buraya konu açar. Kocam bebeğe bez bile almıyor. Mama alçak paramız yok. Bilmem neee.

geçinemiyoruz borç var diyorsunuz ama ikinci çocugu istiyorsunuz. böyle düşünmeden hareket ederek o çocukların da geleceklerini yıkıyorsunuz. bir tane var allah bağışlasın ama bu yoklukta ikinci olmaz az vizyonlu olun lütfen

Çok kızıyorum çok.
Ne çoksunuz ve bitmiyor bu zihniyet.
Evdeki çocuğa hangi imkanları sunuyorsunuz?
Oyuncak alıyor musunuz mesela ya da bir kitap, zihnini açacak aktivite yapabileceği dergi aboneliği var mı?
Eşinizle elinden tutup gezilere etkinliklere götürüyor musunuz?
Kreşe verebilecek kurslara yazdırabilecek misiniz yoksa en erken devlet okuluna yaşının tutacağı zamanda mı sosyalleşebilecek?
Tek derdiniz uygun ortamda seks yapmak olmuş ama sorun bu değil aslında size de kızamıyorum ki. Bu çağda bu vizyonda bireyler bulunması toplumsal bir sorundur. Eğitim şart.

Yalniş adama kacmissiniz. Ikinci cocugu bu maddi ve manevi durumda yapmaya düsünmeniz de ayrica sacma. Adamin yüzünden kac sene cekmissiniz, hala cekmeye devam.ediyorsunuz. sorun esiniz sülalesi degil

1. Si bn kaynimda rahatsizim onun için yazdım asıl mesele bu
Herkez konuyu çocuğa getiriyor adam akıllı yazıp da eşinle söyle konuşsan faydası olur diyen yok 🙄

Ay pardon cevaplari begendiremedik. Asil mesela kendi hayatinda saygi görmedigin bir evlilik icinde olman. Esinin senin isteklerine saygi duymamasinda. Ama dogru kendi düsen de aglamaz. Bari bu kadar aglama emojisi kullanmayin yazilarinizda. Esinize söyleyin ki mesela: "Burasi benim de evim. Kafana göre kararlar veremezsin. Ben senelerdir sizler yüzünden zaten cekiyorum. Kimseye hizmet etmek zorunda degilim! Dogru dürüst evlilk hayati yasayamadim. En güzel yillarim sülaleni icekmekle gecti. Artik yeter!"

Yalniş adama kacmissiniz. Ikinci cocugu bu maddi ve manevi durumda yapmaya düsünmeniz de ayrica sacma. Adamin yüzünden kac sene cekmissiniz, hala cekmeye devam.ediyorsunuz. sorun esiniz sülalesi degil
Kaçmak zaten başlı başına yanlış bir olay, birkaç istisna dışında. Dünya kötüsü bir ailen de olsa, o evden napıp edip gelinlik ile çıkmalısın. Tabi değer vermeyecek olan adam gelinlikle o evden çıkarsa bile, kızın ailesinden zor zahmet rıza alsa bile vermiyor ama kaçmak da çok bariz bir olay ve adamların kafasında yer edebiliyor, ailesine bunu yapan bana neler etmez diye.

Kaçmak zaten başlı başına yanlış bir olay, birkaç istisna dışında. Dünya kötüsü bir ailen de olsa, o evden napıp edip gelinlik ile çıkmalısın. Tabi değer vermeyecek olan adam gelinlikle o evden çıkarsa bile, kızın ailesinden zor zahmet rıza alsa bile vermiyor ama kaçmak da çok bariz bir olay ve adamların kafasında yer edebiliyor, ailesine bunu yapan bana neler etmez diye.

Aynen. Kacmak zaten bastan hata

1. Si bn kaynimda rahatsizim onun için yazdım asıl mesele bu
Herkez konuyu çocuğa getiriyor adam akıllı yazıp da eşinle söyle konuşsan faydası olur diyen yok 🙄
Çok mu safsınız ? Gerçekten görmüyor musunuz ? kaynınız da sizin gittiğiniz yoldan gidiyor ..üç gün sonra "müstakbel gelininiz" ile ya da en iyi ihtimalle yalnız gelip size yerleşecek bi 6 sene de onunla yaşayacaksınız...para biriktirip ev filan almadan da sizden gitmeyecek

X