Yaprak Üstüne Hat ve Tezhip

ya bende hat sanatı yaptırmak istiyorum .. ama pek bi bilgim yok biLgilendirirmisinz beni?
istediğimiz şeyi yazdırabilioruz dimi ve nerede yaptırabilirim?

gerçek bi emek verilerek ve titizlikle yapılan çalışmalar ...çok hoşuma gittin..siz yaptıysanız eğer ya da
her kim yaptıysa emeginize sağlık...

Çok güzel görünüyorlar.yapımıda emek istiyor belliki.yapanların ellerine sağlık.

ben de hatla uğrasıyorum :1rolleyes:
yaprak üzerine çalışmalar harika..
bildiğim kadarı ile kapalı çarşıda ermeni bir bey yapıyor ve yaprağı da özel bir yaprak ...
belirli bir süre kurutulduktan sonra aherlenerek kullanıyor olması lazım :) yine de tam bilen birisi bilgilendirirse daha iyi olur sanırım...a.s

Bi gün eşim elinde bi karton topbayla eldi içinde çok narin bi hediye va iimize özel ama çok ince ve nazi k davran dedi
Açtım o kadar güzelki anlatamam
Hatırı sayılır değerli bi dostumuz böyle güzel sanatlarla ilgileniyor yeni bi galeri açmışlar ben ziyaret etmiştim eşimde aklına gelmiş gitmiş yanında bu işi yapan birisi varmış benden konu açılınca adam bize böyle güzel bi hediye yapmış:eek:

Halamın kızı geldiğinde kahve içmeye gittik o mekana yine orada kuzenimlerle oturuyorken kızına yapmıştı ben gördüm nasıl yapıldığını
Bildiğin yaprağı alıyor hat sanatıyla isteğini yazıyor ve bir süre kurutuyor sonra size veriyor....

çok ama çok değerli bi hatıra

bende bu sanata ilgi duyuyorum hatta erkek arkadaşıma tanışma yıldönümümüzde ikimz isminin olduğu bi çerçeve yada anahtarlık hediye etmeyi düşünüyorum ama nerde bulabilirim o konuda pek bi bilgim yok :çok üzgünüm:kapalı çarşıda varmıdır acaba gamyoncuiremsu

ya bende hat sanatı yaptırmak istiyorum .. ama pek bi bilgim yok biLgilendirirmisinz beni?
istediğimiz şeyi yazdırabilioruz dimi ve nerede yaptırabilirim?

Benim anlattığım yer sultanahmette kızlar isteyen mesaj atsın yardımcı olayım size

Gerçekten harika...
Emek, sabır, titizlik isteyen bir uğraş...
Kim yaptıysa ellerine, emeğine sağlık...

çookkkkkk güzel olmuşlar :nazar:
bende başlicam bu hat için inşallah..
insanın sadece bu kadar güzel eserler ortaya çıkarmakla kalmayıp, ruhunuda olgunlaştırdığını düşünüyorum hat ve tezhip gibi sanatların..
bunları yapanlarında ellerine yüreklerine sağlık..

27285699vw2.jpg
91004779el1.jpg

20876052kk7.jpg
81192068rc0.jpg

21298575fz7.jpg
92216041hl2.jpg

29018223qh1.jpg

19035133gd5.jpg
tek kelimeyle müthiş!

X