yaptığım şey saçma mı?

ladylena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
1.305
1.246
arkadaşlar merhaba. çok önceki konularımdan belki hatırlayanlar vardır özet geçeyim, 3 ev arkadaşıydık, evin kendiyle ilgili sorunlarda vardı ve kendi aramızdada sorunlar vardı diye anlatmıştım. sonra ikisi birlikte beni yarı yolda bırakıp başka eve çıktılar, bende boş duran babaannemin evine geçtim demiştim hatta o evden kurtulduğuma sevinmiştiniz. her neyse bu iki kişi dediklerimden biri çok eski arkadaşımdı her ne kadar büyük sorunlar olsada ben arkadaşlığımı bitirmemiştim sadece dargındım arada telefonlada olsa görüşüyorduk. konuştuk hallettik sorunlarımızı ve zaman geçince zaten olaylar dindi, soğudu. bu ara yüz yüze buluşmaya başladık. bir süredir zor şeyler yaşıyor beni bırakıp eve çıktığı o arkadaşı(mız) ile. bu yüzden evden çıkıp ailesinin yanına dönmek istiyor. yaşadığı şeylerin zorluğunu şöyle özetleyeyim, emlakçı bunları kandırmış, ev sahibi uzaktaymış eve kiracı yerleştiğini bildirmemiş kiraları cebine atmış, bina yeniymiş ve abonelik yokmuş kimsenin üstüne ve elektrigi onlardn önce oturanlar kaçak kullanmış, sonra ev sahibi öğrenmiş her şeyi sonra aralarında konusup uzlasmaya varmışlar, kontrat ve senet yapmıslar 1 senelik evde duracaklarına dair. elektrk işini ise aboneligi almak için hep arkadaşım uğraşmış kaldıki kaçak kullanılan bi elektrik oldugu için cezayı ona yazma ihtimalleri var öbürü ise hiç umursamamış üç aydır arkadasım koşturuyormus her iş için artık bunlardanda onun sorumsuz tavırlarındanda bıktıgı için ailesinin yanına dönmek istiyor. benden sürekli akıl aldı ne yapayım ne edeyim diye, elimden geldikçe objektif oldum zaten bir gün dönmek zorundaydı çünkü okuluda ailesinin orada, sonra 2. dönem staj yapacak yine ailesinin şirketinde yapacaktı. kaldıki kız sorunları çözmek için kılını kıpırdatmamış hep buna yıkmış her şeyi ve iş son raddeye gelince kız tamam halledeyim yeterki gitme demiş ama iş bu noktaya gelesiye kadar aklı nerdeydi, ev de zaten kücük bu sorunlardan dolayı iyice evdende soğudum ondanda diyor arkadaşım. hem maddi açıdanda ailesi zorlanmaya baslamış, kardeside okudugu icin. valla eskidende ailesi ile yasıyordu ve daha mutluydu daha cok gezip tozuyordu simdi ayrı eve para vermekten hiç bişey yapamıyor evde kapanmaktan baska son zamanlarda bunu ona hatırlattım, bu kadar zorlukla uğraşacağına ailende zorlanmasın yol yakınken dön o zaman dedim. O da kararını verdi ev sahibine söyledi cıkacagını. bir yandan diğer kızı ikna etmeye calısıyor seneti ev sahibiyle konusup almak icin bi haftadır kızın keyfini bekliyor en sonunda kız kabul etmis ev sahibi ile görüşmeyi. haklı olarak ev sahibi onun isminin yazdıgı seneti ona tek sartla veriyor o da diğer kız evde kalacağı icin kalan kisiyle yeniden senet yapmak. fakat kız yeni senet yapacak mı kabul edecek mi zorluk cıkaracak mı ne yapacak daha belli değil. bu zor süreçte arkadaşımın hep yanında oldum sonucta eski dostuz. bu is hallolur hallolmaz tasınmasınada yardım edeceğim. benim bu arkadaşım masum değil evet ama asıl yılanın başı o kız bence o yüzden arkadaşımla barıştım sorunları geride bıraktım ve yardımcı oluyorum. ben bu olayı başka bir arkadaşıma anlattım bana tepki gösterdi, “sana zamanında neler yapıldı sen neler yaşadın, zorlukların üstesinden tek başına geldin şansın yaver gitti ve sorunsuz güzel şekilde geçinip gidiyorsun babanenin evinde tek basına rahat rahat. gördün mü herkes kalbinin ekmeğini yiyor, üç ayda dağıldılar, sen şimdi niye onu kendi haline bırakmıyorsun, kusura bakma ama yaptığın şeyi, erdemli bir davranış olduğunu anlamayacak birine yaptığın için ben bunu çok saçma buluyorum” dedi. Ben farklı düşünüyorum, ben zor duruma düştüm bu doğru, beni tek bıraktı o da doğru. şimdi o zor duruma düştü çünkü hayat bu ne olacağı hiç belli olmuyor. fakat kendi haline bıraksam vicdanım böyle rahat olmazdı. olayı anlattığım arkadaşımın dediklerinden sonra böyle düşünsemde ona hiç belli etmiyorum imalı konuşmuyorum, ( bana ettin, sende buldun gibisinden ) dümdüz sadece yanında oluyorum kendimide fazla sıkmadan yormadan ve içim rahat onun adınada seviniyorum dertlerden kurtulup ailesinin yanında refah içinde yaşayacağı için, zaten asıl olan öbür kıza oldu, ama aslına bakarsak onun içinde sorun yok çünkü o hiç bir şeyi umursamayan anı yaşayan türden bi tip. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bence de çok gereksiz
Bana göre yani en azından
O kadar hoşgörülü olamam ben
Zaten sizi yüzüstü bırakmışlar, bu olayın üstüne şimdi sorun yaşıyorken ne hali varsa görsün
Diğer kız yılanın başı olsa bile arkadaşınız da sizin için kaç yıllık dostum dememiş
Gayet kendi iradesiyle sizi yüzüstü bırakmış zamanında
Bunun üstüne daha telefonda bile ne konuştunuz onu bile anlamadım

Kin tutmamanız güzel, ama ben olsam mesafeli olurdum.

Belki görüşürdüm, ama yardımına koşmazdım.

bu dediğinizi atlamışım doğru tanım oldu evet kin tutmuyorum belki bunun nedeni şansım yaver gitti bir şekilde zorlanmadan bir şeylerin üstesinden geldim suandada rahatım iyi diyedir

Bence de çok gereksiz
Bana göre yani en azından
O kadar hoşgörülü olamam ben
Zaten sizi yüzüstü bırakmışlar, bu olayın üstüne şimdi sorun yaşıyorken ne hali varsa görsün
Diğer kız yılanın başı olsa bile arkadaşınız da sizin için kaç yıllık dostum dememiş
Gayet kendi iradesiyle sizi yüzüstü bırakmış zamanında
Bunun üstüne daha telefonda bile ne konuştunuz onu bile anlamadım

telefonda ilk yaşadıgımız bu problemleri konuştuk özür falan diledi neyi neden yaptıgını kendince açıklamaya çalıştı bir ay sonra ise bu olaylar başına iş açınca aradı akıl almak için sonra yüz yüze buluştuk daha verimli konuşabilmek için

Hemde çok saçma... Valla bana sorarsan yılanın başı hiçte o kız değil senin arkadaşın. Eski dostun olmasına rağmen o kızla bir olup seni ortada bırakmış şimdi de kendi ortada kalınca dostluğu aklına düşmüş. Ben olsam var ya beni bu duruma düşüren sözde arkadaşıma çölde bir bardak su vermem. Maalesef sizi daha çok üzerler bu gidişle.

Kin tutmamanız bence güzel, 3.kız zor durumda kalsın diye görüştüm deseniz o da güzel. Ama bu haliniz enayiliğe yakın kusura bakmayın. Benim bu durumda 3.kız zerre umrumda olmazdı. asıl kalbimi kıran yıllardır arkadaşım dediğim birinin bana kazık atması olurdu. Onu böyle kolay affedemezdim. Yine başka birinin lafıyla size sırtını dönmeyeceğinden nasıl emin olacaksınız. Böyle bir arkadaşlığı hiç istemezdim.

Nerden baksam olumlu davranış birincisi içiniz madem rahat etmemiş sonuçta en fazla konuşmuşsunus kalkıp kızın işleri için koşturmamışsınız. Kızın aile evine gitmesi için destek olmuşsunuz böylece diğer kız tek kalmış intikam bile olsa yine çok mantıklı her iki açıdan bakınca bir taşla iki kuş hem içiniz rahat hem diğer kız ettiğini bulmuş. Hemde eski arkadaşınız oda ettiğini bulmuş.

Dertsiz başınıza dert mi arıyorsunuz çok mu gündemsizsiniz bilmiyorum ama sizi yarı yolda bırakan insana bu kadar destek olmaya gerek yok çünkü kıymetinizi anladığı için değil zor duruma düştüğü için şu an sizinle. Eğer o kızla her şey güllük gülistanlık gitseydi umrunda bile olmayacaktınız.

Bence bu erdemli bir davraniş filan degil ya saflik ya da kurnazlik. Diger kizdan intikam almir gibi olmus sanki. Bana hic normal gelmedi bu davranislar.

o evden çıkmak istemesinin benimle bir alakası yokki düzgünce anlattım sanıyordum ama tekrar söyleyeyim 3 aydır sorunlar yaşıyorlarmış hem evle ilgili hem kendi aralarında ve diğer kız hiç çaba sarf etmemiş her şeyi benim arkadaşıma yıkmış bu yüzden ailesinin yanına dönmek istedi ve bana anlatıp fikrimi sordu, kararını zaten vermiş yani ben sadece kararını onayladım çünkü onun içinde en iyisi o. anlayacağınız benim daha yeni haberim oldu bu sorunlardan diğer kızdan intikam almak gibi bi gayem olsa ben arkadaşıma bu sorunları yaşayacağına gel bana yerleş derdim. zaten arkadaşımda hatalı, ondanda almam gerekir, e yani gel yerles bana dedikten sonra onuda gönderirdim ikisindende intikam almış olurdum.

Size yapılan kötülüğü siz de o kişiyle bir olup üçüncü kişiye yaptınız yani.
Bence dahil olmamanız gerekiyordu.

yok yanlış anladınız ben bir şeye dahil olmadım
arkadaşımın o evden çıkmak istemesinin benimle bir alakası yokki düzgünce anlattım sanıyordum ama tekrar söyleyeyim 3 aydır sorunlar yaşıyorlarmış hem evle ilgili hem kendi aralarında ve diğer kız hiç çaba sarf etmemiş her şeyi benim arkadaşıma yıkmış bu yüzden ailesinin yanına dönmek istedi ve bana anlatıp fikrimi sordu, kararını zaten vermiş yani ben sadece kararını onayladım çünkü onun içinde en iyisi o. anlayacağınız benim daha yeni haberim oldu bu sorunlardan diğer kızdan intikam almak gibi bi gayem olsa ben arkadaşıma bu sorunları yaşayacağına gel bana yerleş derdim. zaten arkadaşımda hatalı, ondanda almam gerekir, e yani gel yerles bana dedikten sonra onuda yine evimden gönderirdim ikisindende intikam almış olurdum.

Kin tutmamanız bence güzel, 3.kız zor durumda kalsın diye görüştüm deseniz o da güzel. Ama bu haliniz enayiliğe yakın kusura bakmayın. Benim bu durumda 3.kız zerre umrumda olmazdı. asıl kalbimi kıran yıllardır arkadaşım dediğim birinin bana kazık atması olurdu. Onu böyle kolay affedemezdim. Yine başka birinin lafıyla size sırtını dönmeyeceğinden nasıl emin olacaksınız. Böyle bir arkadaşlığı hiç istemezdim.

3. kız cidden umurumda değil evet intikam gibi bir gayemde yok sadece kendileri etti kendileri buldu diyip geçiyorum. Arkadaşımı affettim çünkü genç öğrenci insanlarız hayat yeterince zor ne onun ne benim öyle pek arkadaşımızda yok yeri geldiğinde çok desteğini gördüğümde oldu o yüzden zor da olsa affetmek istedim sonrada olayları anlatınca yanında durmam gerektigini hissettim. 3. kız zor durumda kalsın diye bir şey yapmadım yani zaten kalacağı bir durum yok çünkü onun için hep hava hoş o tür tiplerden. ama öyle intikam gibi bi gayem olmadı direkt umurumda değil kendisi zaten cok tanıdıgım değer verdigim biride değildi. Bana artık kimse zarar veremez zarar verememesi aslında benim elimdeydi ben izin verdiğim için oldu her şey. Güvenmek tabiki cok zor güven olmadan yapılan arkadaşlıkta iyi değil belki zaman geçtikçe güvenimi kazanır şu an eskisi kadar yakın değiliz yaşananlardan ötürü affetsemde onu

Son düzenleme:
Nerden baksam olumlu davranış birincisi içiniz madem rahat etmemiş sonuçta en fazla konuşmuşsunus kalkıp kızın işleri için koşturmamışsınız. Kızın aile evine gitmesi için destek olmuşsunuz böylece diğer kız tek kalmış intikam bile olsa yine çok mantıklı her iki açıdan bakınca bir taşla iki kuş hem içiniz rahat hem diğer kız ettiğini bulmuş. Hemde eski arkadaşınız oda ettiğini bulmuş.

yok intikam amacı ile hareket etmedim arkadaşım zaten çok önceden düsünüyormus kararını vermiş fakat bana danışmak istemiş. onun için eğrisi doğrusu ile tartıp düşününce ben de en iyisinin ailesinin yanında durmak olacağını düşündüğümden onayladım. yani açıkçası 3. kız hiç umurumda değil ne iyiliğini isterim ne kötülüğünü zaten sorumsuz tavırları ve ev arkadaşı nasıl olunur bilemediği için yine kendi kaybetti, yine kendi etti kendi buldu diyip geçiyorum

X