Davranış Bozuklukları Yaramaz bebek ve ev işleriii:((((

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Naz571

xöğretmen
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2013
2.574
1.744
Kızlar bebeğim 6 aylık diş çıkarma dönemi hiçbirşeye yetişemiyorum çok huysuz bu aralar hep ağlıyor siz bu dönemi nasıl atlattınız sürekli yorgun ve uykusuzum takıntım da var eşimi tertibi görmek istiyorum ama olmuyor olmuyor eksik Kalıyor birçok şey :KK14:

Bunu mu sorun ediyorsunuz cocuk baska nasil büyüyecek? Bi müddet ilgi onda olacak yani bekar halimle söylüyorum bunu bide demem o ki cocuk ilgi ister büyümek icin illa evli olmaya gerek yok bunu da belirtiyim tavsiye icin

Geçmiş olsun canım. Benim çocuğum yok ama yegenlerim oldugundan tahmin edebiliyorum durumunu.
çocuğuna bakmana yardım edecek kimse yok mu?

Kızlar bebeğim 6 aylık diş çıkarma dönemi hiçbirşeye yetişemiyorum çok huysuz bu aralar hep ağlıyor siz bu dönemi nasıl atlattınız sürekli yorgun ve uykusuzum takıntım da var eşimi tertibi görmek istiyorum ama olmuyor olmuyor eksik Kalıyor birçok şey :KK14:
Herşeye yetişmen imkansız bu durumda zaten. O yüZden hiç moralini bozma canım. Bebeğin herşeyden daha önemli. Bırak ütü çamaşır bikaçgün gecikiversin. Bırak evin dağınık kalsın. Sana özgü bir durum değil dönem dönem bütün annelerin başına gelen bişey. Benim kızım 4 aylık 4 aydır hiçbirşey yapamıyorum. Çünkü gündüz hiç uyumuyor hep beni yanında istiyor göremediği zaman basıyor feryadı :)) Temel ihtiyaçlarımı bile zor karşılıyorum. Sabret biraz büyüsün yoluna girer herşey.

Dogru durust ev isi , yemek yapabilmeye 18. Aydan sonra baslayabildim :) arkadasim korkutmak gibi olmasin da asil bundan sonrası zor cocuk ayaklandiktan sonra daha da yoruluyor insan. cocuk uyuyunca yaparim diyorsun o zamana da halin kalmiyor. Cocuk uyuyunca ya da aksam eşin eve gelince o bakacak ilgilenecek o arada yapabildiğini yaparsin takma kafana. Benim oglan da bir saniye gozunu ayirmazdi uzerimden mama sandalyesine koyup yemek yapamazdim bas bas bagirirdi . Gececek merak etme boyle boyle buyuyorlar...

Diş çikarma donemindeyse dislik verin eline . dis i kolya cikarmasi icin bir jel var onu kullanabilirsiniz .. Renkli . sesli oyuncaklar la ilgisini cekmeye calisin .. Karnin8n doydugindan emin olun ...

6 aylık bebek nasıl yaramazlık yapıyor Allah aşkına yaa?

Benim en iyi zamanlarım ilk 6 aydı. Sonuçta hareketli değil henüz. Oğlum 20 aylık, bir iş yapmayı geçtim, ev her dakika daha çok dağılıyor pisleniyor. 1 dk lavaboya gitsem ya çekmeceleri ya dolapları yere boşaltıp oynuyor. Yiyecek şeyleri yerlere atıyor, kalem alıp koltukları duvaları boyuyor.

Ay işleri Boşver. Öyle çabuk büyüyorlar ki. Ben şimdi o günleri nasıl özlüyorum. Lisede bir kızım var. Evin içinde ha var ha yok. Ders, müzik, arkadaşları. Eskiden beni hep yanında istiyordun ama diyorum takılıyorum.

6 aylık yine iyi tabi kendine has zorlukları var yok değil ama oğlum 19 aylık oldu yetişemiyorum ona adam ışınlanıyo resmen

Olduğu kadar yapacaksın,
Kendini heder etme yani iş oluruna varır.
Kasıla kasıla sinirlerin bozulur ,bünyeye zarar:KK69:

en guzel zamanlarınızı bunları dert ederek gecirmeyin yazık.opun koklayın yavrunuzu bu zamanlar geri gelmeyecek

6 aylık bebek nasıl yaramazlık yapıyor Allah aşkına yaa?

Benim en iyi zamanlarım ilk 6 aydı. Sonuçta hareketli değil henüz. Oğlum 20 aylık, bir iş yapmayı geçtim, ev her dakika daha çok dağılıyor pisleniyor. 1 dk lavaboya gitsem ya çekmeceleri ya dolapları yere boşaltıp oynuyor. Yiyecek şeyleri yerlere atıyor, kalem alıp koltukları duvaları boyuyor.
ilk bebeğiyse başına gelecekleri blmediği için zor gözükmüştür benimde ilk bebeğim diş çıkarma dönemi bizede zor geçmişti ama şimdi o kadar yaramazki o ayları mumla arıyorum bazen

Kızım bebekken hep tek elimle iş yaptım..

Cunku çok mızmız ve kucak delisiydi..hatta meme delisi..

Kucağımda kızım,memeler dışarda..o ha gayret emmeye çalışıyor..ben ter su içinde yemek yap,ev supur,sil..

Anam aglamıştı tam 2 bucuk sene..o yaşa kadar emdiği için koala gibi geziyorduk surekli

X