Erkek İnfertilitesi yardım edin lütfen..eşimde cinsel isteksizlik var :((

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

istiridyecik

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2013
25
0
Yaklaşık 1,5 yıldır evliyim. Ve şu an o kadar sıkıntılıyım ki derdimi kimseye anlatamıyorum. Eşimle birbirimizi çok severek evlendik. bir sene kadar da flört ettik. Şu aralar yani iki ay kadardır eşim çok isteksiz ve sertleşme sorunu yaşıyor. Güya bebek düşünüyoruz. Yanıma bile yanaşmıyor. Nazikçe konuşuyorum, bak istersen destek alalım doktora gidelim mi diyorum, bana zaman ver, bu ara işlerim çok yoğun, kafam dolu diyor. Düzelir diyor. Gerçekten de işleri bu aralar yoğun ama, insan bu kadar isteksiz olur mu...ben çok üzülüyorum :KK43:( Üstüne gidip de iyice kötüleşmesinden korkuyorum. Evliliğimizin bazı zamanlarında yine böyle olurdu bazen ama uzun sürmezdi, gelip geçici yorgunluktan falan derdim. ne yapacağımı şaşırdım. Bana ilgisi sevgisi çok fazla, belli de ediyor. Ama eş gibi değiliz artık, o kadar üzülüyorum ki..Kızlar siz böyle sorun yaşadınız mı..ne yapmalıyım..ne olur yardım edin..Bebeğimizin olmasını çok istiyorum ama bu gidişle biraz zor görünüyor :KK43:((

muhtemelen eşinin iş hayatından kaynaklanıyor dediğin gibi yoğun diyorsun..yada belkide bir sıkıntısı vardır çünkü erkekler içine kapanıktır sorunlarını biz kadınlar gibi anlatmazlar buda belki sorun yaşamasına neden olabilir..eğer bu durum devam ederse bir süre daha eşinle dr a gidebilirsiniz..umarım uzun sürmez çünkü sıkıntılı bir durum allah yardımcınız olsun..

canım lütfen rahat ol çok üstüne gitme hani bizlerde kaçan kovalanır mantığı vardırya onu biraz kendi haline bırak sen üstüne düştükçe o nazlancak

ben yaklaşmasam hiç yaklaşmıyor..geçenlerde seyahate gitti bir hafta kadar, tabi yorgun geldi ama
insan eşini hiç özlemez mi
sürekli doktora gidelim şeklinde ısrar etmek de istemiyorum
daha da kötü olmasından korkuyorum.
benden mi kaynaklanıyor dedim, hayır seni çok seviyorum diyor
bunun yanında, bebek istiyoruz ya güya, diyor ki doktora görünecektin folik asite başla diyor
ben anlamadım kızlar
çok ama çok moralim bozuk
ama onu çok seviyorum :KK43:

oda seni sevdigini söylüyormus üstüne gitme zaman zaman olur böyle seyler sıkıntı yapma kendine sende haklısın tabi cok zor bir durum ama cocuk icin istedigini de dile getirme bence buda ters tepki yapabilir insallah sıkıntın tez zaman da gecer canım

teşekkür ederim
yok çocuk meselesini gündeme getirmiyorum
bana sevgisinden eminim, işleri oldukça yoğun
sigara içiyordu, yılbaşında onu da bıraktı
belki o da etkiliyordu biraz
bir de ailesi konusunda biraz tartışmıştık daha önce
ona da canı sıkılıyor olabilir, gerçi artık hiç tartışmıyoruz
ben daha hoşgörülü olmaya çalışıp susuyorum

sen sıkma canını herşey yoluna girer inşl sen kafana taktıkça daha çok üzülürsün biraz zamana bırak TECRÜBE KONUŞUYOR

ne yapsam, herşey yolundaymış gibi mi davransam?
üstüne gittikçe kendini kötü, yetersiz gibi hissedecek iyice
bana çok düşkündür aslında, çok severek evlendik
çok da iyi anlaşırız
hiç böyle bir sorun yaşayacağımız aklıma gelmezdi
kendimi yiyip bitirdim resmen
kimseye de anlatamıyorum, kime anlatabilirim ki
sen de mi yaşadın aynı şeyleri Azracım?

teşekkür ederim
yok çocuk meselesini gündeme getirmiyorum
bana sevgisinden eminim, işleri oldukça yoğun
sigara içiyordu, yılbaşında onu da bıraktı
belki o da etkiliyordu biraz
bir de ailesi konusunda biraz tartışmıştık daha önce
ona da canı sıkılıyor olabilir, gerçi artık hiç tartışmıyoruz
ben daha hoşgörülü olmaya çalışıp susuyorum

bence bir kaç ay daha sabredin, sonra bir hormon tahlili yaptırın. bazen testesterondaki azalma cinsel istekte de azalmaya sebep oluyor. genç yaşlı herkesin de başına gelebilen bir şey. bu arada eşinizi içinde soya katkısı ve hormon bulunan gıdalardan uzak tutun (hazır köfte, salam, sosis, tavuk, yeni moda etsiz çiğ köfteler vs) bir ara eşimin başına gelmişti. kendini hep yorgun, enerjisiz hissettiğini söylüyordu. tabi dolaylı olarak cinsel isteği de düşmüştü. doktora gittiğimizde bir sürü test yapıldı bir şey çıkmadı. sonra bir de hormonlara bakalım dediler. testesteron hormonu çok çok düşük olmasa da kendi yaşıtı erkeklere göre oldukça düşük çıkmıştı. doktor muhtemelen beslenmesinden kaynaklandığını söyledi. hakikaten de ben o ara çok geç saatlere kadar çalıştığım için çok fazla hazır gıda yiyorduk(özellikle hazır köfte çeşitleri) onları kesince değerleri de bir kaç ayda düzeldi.
bir de size şunu söyleyeyim, evet diğer arkadaşların söylediği gibi bir süre anlayışlı davranmak lazım. ama bu süre uzarsa muhakkak eşinizle konuşup sebeplerini araştırmak için doktora gidin. sebep hormonal çıkabilir, psikolojik çıkabilir, her şey çıkabilir. erkekler bu konuda doktora gitmemek için çok direnç gösteriyor. sorunlarını katiyen kabullenmek istemiyorlar. fakat çözüm bulunmazsa uzun vadede bu sefer kadın duygusal ve cinsel sorunlar yaşamaya başlıyor ve evliliklerinde sorunlar başlıyor. bu konuda bir yığın psikiyatrik araştırma var.

bence bir kaç ay daha sabredin, sonra bir hormon tahlili yaptırın. bazen testesterondaki azalma cinsel istekte de azalmaya sebep oluyor. genç yaşlı herkesin de başına gelebilen bir şey. bu arada eşinizi içinde soya katkısı ve hormon bulunan gıdalardan uzak tutun (hazır köfte, salam, sosis, tavuk, yeni moda etsiz çiğ köfteler vs) bir ara eşimin başına gelmişti. kendini hep yorgun, enerjisiz hissettiğini söylüyordu. tabi dolaylı olarak cinsel isteği de düşmüştü. doktora gittiğimizde bir sürü test yapıldı bir şey çıkmadı. sonra bir de hormonlara bakalım dediler. testesteron hormonu çok çok düşük olmasa da kendi yaşıtı erkeklere göre oldukça düşük çıkmıştı. doktor muhtemelen beslenmesinden kaynaklandığını söyledi. hakikaten de ben o ara çok geç saatlere kadar çalıştığım için çok fazla hazır gıda yiyorduk(özellikle hazır köfte çeşitleri) onları kesince değerleri de bir kaç ayda düzeldi.
bir de size şunu söyleyeyim, evet diğer arkadaşların söylediği gibi bir süre anlayışlı davranmak lazım. ama bu süre uzarsa muhakkak eşinizle konuşup sebeplerini araştırmak için doktora gidin. sebep hormonal çıkabilir, psikolojik çıkabilir, her şey çıkabilir. erkekler bu konuda doktora gitmemek için çok direnç gösteriyor. sorunlarını katiyen kabullenmek istemiyorlar. fakat çözüm bulunmazsa uzun vadede bu sefer kadın duygusal ve cinsel sorunlar yaşamaya başlıyor ve evliliklerinde sorunlar başlıyor. bu konuda bir yığın psikiyatrik araştırma var.

immortalbeloved çok teşekkür ederim arkadaşım
bende hormon seviyesinden kuşkulanıyorum.
beslenme düzeninden olabilir belki, çok sık seyahat ediyor özellikle seyahat zamanlarında pek yediğine içtiğine dikkat etmiyor
evde sağlıklı şeyler hazırlıyorum ben ama dediğim gibi ev dışına çıktığında engelleyemiyorum.
eşimin de hissettiği enerjisizlik ve yorgunluk hali..
hiçbirşey yapmak istemiyor, haftasonları uyumak istiyor sürekli
doktora gitmek pek istemiyor şu an ama sorun düzelmezse mutlaka götürmek istiyorum
desteğin için çok teşekkür ederim

bencede belli bir süre üzerine gitme ona zaman ver ama tetikleyici şeyleride gözüne sokmadan yapmaya çalış, bakımlı ol tesadüfmüş gibi hoşuna gidecek şeyler giy, ama bu süreçte ona hiç baskı yapma sana gelmesini bekle , bir kitapta erkekleri lastiğe benzetmişti bir psikiyatrist, erkekler dönemsel olarak kendilerini yavaş yavaş geri çeker ama siz eğer onları rahat bırakırsanız lastiği gerip sonra bırakırmış gibi büyük bi hızla size geri döneceklerdir demişti. ama tabii bu süreç bir kaç ayı geçerse tıbbi destek almak gerekir, benim söylediğim eşinizinde örnek verdiği gibi ağır stresli iş sorunları için geçerlidir.

ama bir doktora gözükmesi konusunda uyarabilirsiniz. ama bir müddet böyle devam ederse doktora gitmesini ikna edin bence.

sorun hala devam ediyor ne yazık ki
ama destek almak için ikna ettim sonunda
yarın terapiste gideceğiz..
umarım herşey yoluna girer

canim farkinda olmadan kafasina taktigi hic ummadigin bisey bile olabilir bence sakinvustune gitme bende ilk evlendigim zamanbon gunden fazla yasadim bunu kendimi cok kotu hissediyordum ilk soyledigim zamanlar daha kotu oldugunu farkettim ama sonra o istemedigi surece bende istemicem dedim ustelik bende cok istekli biri degilimdir ama soyle dusundum o istemiyor diye ben boyle istiyorsam tam tersini yapmam lazim bende istemedimbve duzeldi cok sukur uzun surmedi

kızlar bende de aynı problem var.hatta sırf bu yüzden ayrılmayı düşünüyorum artık.çocuk sevdamdan da vazgectim sanki.
napıcam ya?

kızlar bende de aynı problem var.hatta sırf bu yüzden ayrılmayı düşünüyorum artık.çocuk sevdamdan da vazgectim sanki.
napıcam ya?

kendi eşim için araştırma yaparken dikkatimi çekti bu problem den dolayı ayrılmayı düşünüyorum deyince yazma ihtiyacı duydum..benim eşimde de geçen sene böle durumlar oldu hiç bana yanaşmıyordu sertleşme sorunu vardı köşe bucak kaçıyodurdu ..neyseki doktora gitti hemen hipofiz adenomu çıktı yani beyinde hormonları yöneten bölgede küçük bi tümör vardı buda isteksizlik yapıypmuş ayrıca sperm sayısınıda düşürüyormuş tabi çocuğumuzda olmuyodu zaten...1 senedir ilaç tedavisi görüyor çok şükür erken teşhis olduğu için ilaçla tedavi olunabilir dediler...proklaktini düzeldi dolayısıyla isteğide düzeldi...acabaa sende eşini doktora gitmeye zorlasan diyorum endokrin doktoruna ama isteksizlik ve sertleşme problemim var diye tabi tam olrak sorun bumu bilemiyorum da ..
allah yardımcınız olsun

Yaklaşık 1,5 yıldır evliyim. Ve şu an o kadar sıkıntılıyım ki derdimi kimseye anlatamıyorum. Eşimle birbirimizi çok severek evlendik. bir sene kadar da flört ettik. Şu aralar yani iki ay kadardır eşim çok isteksiz ve sertleşme sorunu yaşıyor. Güya bebek düşünüyoruz. Yanıma bile yanaşmıyor. Nazikçe konuşuyorum, bak istersen destek alalım doktora gidelim mi diyorum, bana zaman ver, bu ara işlerim çok yoğun, kafam dolu diyor. Düzelir diyor. Gerçekten de işleri bu aralar yoğun ama, insan bu kadar isteksiz olur mu...ben çok üzülüyorum :KK43:( Üstüne gidip de iyice kötüleşmesinden korkuyorum. Evliliğimizin bazı zamanlarında yine böyle olurdu bazen ama uzun sürmezdi, gelip geçici yorgunluktan falan derdim. ne yapacağımı şaşırdım. Bana ilgisi sevgisi çok fazla, belli de ediyor. Ama eş gibi değiliz artık, o kadar üzülüyorum ki..Kızlar siz böyle sorun yaşadınız mı..ne yapmalıyım..ne olur yardım edin..Bebeğimizin olmasını çok istiyorum ama bu gidişle biraz zor görünüyor :KK43:((
Özel durumlar olduğu için, buradan cevap vermek etik olmaz

Son düzenleyen: Moderatör:
X