Kızlar evlendiğimden beri halledemediğim bir konu ne yapmalıyım lütfen yardım edin

rabbimbanayeter

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2024
258
-3
Merhaba kısaca hemen konuya geçim
Ben iki yıllık evliyim ve nişanlıyken çok sorun yaşadık. evlendikten sonra da aileler görüşmedi, evlendim evleneli iki veya üç defa görüşmüşlerdir. Biz kayınvalidemle aynı binada oturuyoruz, annemde bize geldiğinde hiç çağırmadık gel diye çünkü ilk zamanlar çağırdığında hiç yemek ne yapalım ne yersiniz demedi annem ne yaparsa utanmadan onu yediler hiç gelinimin evinde yapmayın bizde yaparız falan demedi.
Eşim de pek aile ziyaretlerini sevmez, kendi ailesine dahi iki hafta çıkmadığı olur. annem de bu konuda çok sinirleniyor, seni getirsin tek o zaman diyor evimiz de uzak yani yarım saat yol sürüyor. eşim de her zaman götüremem diyor annem haftada bir gelmemi istiyor ne yapacağımı bilmiyorum.
Annem çalışıyor normalde Bugün aradım gelmiyorsun anne birşeye ihtiyacın varmı gelim temizlik yapimmi demiyorsun diyor .
Yani eşimle tartışıyoruz o Zaman da, her zaman nasıl götürim diyor arada kaldım. Ve anneme gidince beş dakika oturmam her işi yapmaya çalışırım kardeşlerim küçük annem çalışıyor yapamaz yardım edim diye. Annem de söz geçiriyorsun eşine falan filan diyor sizce ne yapım.
Düzeltme yapıyorum yanlış anlaşıldı
Kayınvalidem yemek yapmıyor derken konu burda yemek değil mesela onun kızı da evli ne zaman gitsek kayinvalidesi nezaketen de olsa bugun şunu yapalım yemek falan der önemli olan düşünce
İkici konu da
Ben otobüse binemiyorum midem bulanıyor ehliyete yazıldım daha almadım

Ya arkadaşlar anlamak istemiyor musunuz konu nasıl gideceğim değil eşimle tartışıyoruz ne bu her hafta diyor ki haklı bende her hafta gitmek istemiyorum ne işim var ama annem ısrar ediyor bende gidiyorum her hafta gelmemi istiyor sorun sadece her hafta gidilir mi ben size nasıl gideceğimi sormadım her şekilde giderim sorun burda her hafta gidilir mi zaten her gün konuşuyoruz

Üye :
Konudaki cevaplar ne kadar saçma. Kız kayınvalidesinin kendisini gelin gibi değil kızı gibi görmesini istemiş. Bana gelen misafir bi bardak yerleştirmiyor bi catal bicak cikarmiyosa kendimi ona hizmet etmiş gibi hissederim. Ayrica annesine her hafta gitmesi de normal değil.
(Bu yani bunu anlamak bu kadar mı zor bir arkadaş yazmış bunu sorun yemek yapması değil veya benim otobüse binmem değil)

Son düzenleme:
Ben iki yıllık evliyim ve nişanlıyken çok sorun yaşadık. evlendikten sonra da aileler görüşmedi, evlendim evleneli iki veya üç defa görüşmüşlerdir. Biz kayınvalidemle aynı binada oturuyoruz, annemde bize geldiğinde hiç çağırmadık gel diye çünkü ilk zamanlar çağırdığında hiç yemek ne yapalım ne yersiniz demedi annem ne yaparsa utanmadan onu yediler hiç gelinimin evinde yapmayın bizde yaparız falan demedi.
Eşim de pek aile ziyaretlerini sevmez, kendi ailesine dahi iki hafta çıkmadığı olur. annem de bu konuda çok sinirleniyor, seni getirsin tek o zaman diyor evimiz de uzak yani yarım saat yol sürüyor. eşim de her zaman götüremem diyor annem haftada bir gelmemi istiyor ne yapacağımı bilmiyorum.
Annem çalışıyor normalde Bugün aradım gelmiyorsun anne birşeye ihtiyacın varmı gelim temizlik yapimmi demiyorsun diyor .
Yani eşimle tartışıyoruz o Zaman da, her zaman nasıl götürim diyor arada kaldım. Ve anneme gidince beş dakika oturmam her işi yapmaya çalışırım kardeşlerim küçük annem çalışıyor yapamaz yardım edim diye. Annem de söz geçiriyorsun eşine falan filan diyor sizce ne yapım.
Nasıl yani siz kendiniz yarım saatlik mesafedeki annenizin evine gidemiyor musunuz eşiniz ne alaka

Birincisi sizin evinizde niye kayınvalideniz yemek yapsın, anneniz niye yapıyor? Bu beklenti çok saçma.

İkincisi yarım saatlik yola neden kocanızın götürmesini bekliyorsunuz? Binin otobüse minibüse gidin. Bu beklenti de çok saçma.

Siz evli bir kadın, bir birey misiniz yoksa yönlendirilmesi, yemeğinin yapılması, bir yerlere götürülmesi gereken bir çocuk mu? Önce buna karar verin.

Senin evine gelen misafir için kaynanan sana neden yemek yapsın, hazırlık yapsın. Onun evinin misafiri değil.
Çok mu ıssız yerde yaşıyorsun, kocan seni hep böyle neden getirip götürüyor, hiç ulaşım imkanınız yok mu? Otobüs, minibüs vs.

Birincisi sizin evinizde niye kayınvalideniz yemek yapsın, anneniz niye yapıyor? Bu beklenti çok saçma.

İkincisi yarım saatlik yola neden kocanızın götürmesini bekliyorsunuz? Binin otobüse minibüse gidin.
Ya annem bana kıyamıyor. Yani hiç annemleri çağırmaz dünürüm gel bugün diye otobüse binemiyorum tutuyor otobüs beni

Evlilik söz geçirme veya üstünlük taşlama kurumu değil ki . Annenizi haksız buldum esinizide haksız buldum. Siz iki arada bir derede kalmışsınız fakat çok yıpranırsiniz. Annecim gelemem diyebilirsiniz esinizin onlara göndermek istemediginizi soylemenize gerek yok. Eşiniz zaman ile sizi anlayacaktir. İş gorduruyor diye sizi göndermek istemiyor olabilir. Sordun mu neden göndermek istemiyod rahatsız olduğu şey ne. Elbette ki anneniz aileniz ve gideceksiniz tabi ama bununda bı sınırı olmali..bence bı uğraş bulun çalışın veya anneniz size gel gel demeyi de bırakır.

Annenize temizliğe mi gidiyorsunuz anladığım kadarıyla sağlığı hali vakti yerinde olduğu için söyledim. Onu görmeye gidin anneniz bile olsa alıstırmayın ayrıca erkekler sevmez kaynanada ne yapsın adam her hafta. Kendiniz gidin ya da sizi bıraksın akşam alsın

Senin evine gelen misafir için kaynanan sana neden yemek yapsın, hazırlık yapsın. Onun evinin misafiri değil.
Çok mu ıssız yerde yaşıyorsun, kocan seni hep böyle neden getirip götürüyor, hiç ulaşım imkanınız yok mu? Otobüs, minibüs vs.
Ya sorun yemek yapma değil ben onun misafiri gelince elimden geleni yapıyorum. O annemler gelince hiç kılını kıpırdatmıyor

Ya annem bana kıyamıyor. Yani hiç annemleri çağırmaz dünürüm gel bugün diye otobüse binemiyorum tutuyor otobüs beni
Niye çağırsın? Çağırmak zorunda mı?

Kıyamam ne kadar da hassas bir bünye. Bir naneli şeker atın ağzınıza binin, bir şey olmaz. Böyle birilerine bağımlı yaşamak çok küçük düşürücü bir durum bence.

Annenize temizliğe mi gidiyorsunuz anladığım kadarıyla sağlığı hali vakti yerinde olduğu için söyledim. Onu görmeye gidin anneniz bile olsa alıstırmayın ayrıca erkekler sevmez kaynanada ne yapsın adam her hafta. Kendiniz gidin ya da sizi bıraksın akşam alsın
Her hafta bırakamam işte zaten yorumluyorum diyor

Bu yaşta kadını otobüs tuttuğu için tek başına annesine gidemiyor olması, eşine bağımlı olması burada okuduğum en ilginç şeylerden biri. Otobüste sadece çocuklar kusar sanıyordum ben. Taksiyle gitseniz? 😐

Ya sorun yemek yapma değil ben onun misafiri gelince elimden geleni yapıyorum. O annemler gelince hiç kılını kıpırdatmıyor

Ee yapma o zaman. Bir değer emek görmedin iki üç olmaz. Ya da basit şey yaparsın. Ya da kayınvalidene söyle "anne, annem gelecek sen şu tatlıyı güzel yaparsın yapıp getir" dersin. -Zaten yarım saatlik mesafede oturan insana zaten öyle büyük hazırlık yapılmaz zaten, sanki şehirdışından uzaktan mı geliyor, ne hazırlığı olacak.

Sende kocaman yerişkin kadınsın, daha tek başına yarım saat yol gidemiyorsun, yürüsen 1.5 saat sürer. Çok garip bir karaktersin. Anlam veremedim sana.

Siz artık evlisiniz.
Sorumluluk alanınız kendi eviniz, eşiniz.
Anneniz kvalide gibi hizmet bekliyor sizden, neden?
Kocana söz geçiremiyorsun da demiş, ara bozma cümlesi bu resmen.
Hiç hoş değil.

Belli ki çalışmıyorsunuz, atlayın bir vasıtaya gidip temizlik yapıp gelin madem içinizde kalıyorsa ama annenizi eşiniz hakkında konuşturmayın.
Bunları da eşinize anlatayım demeyin sakın.

Her hafta bırakamam işte zaten yorumluyorum diyor
Sizce de haklı değil mi? Biz nasıl ki eşlerimizin ailesine zırt pırt gitmek istemiyorsak aynı sey onlar içinde geçerli. Yani damat kayınvalide ile her hafta neyin muhabbetini etsin ki? Çok samimi olmamalı daha iyi hatta

X