Kızlar evlendiğimden beri halledemediğim bir konu ne yapmalıyım lütfen yardım edin

Siz evlisiniz artık. Anneniz sizi hala kendi evinde temizlik yemek yapacak ev kızı falan mı sanıyor. Siz eşinizin ailesine gitmiyorsunuz eşiniz de gelmeyiversin her hafta nedir yani.. Annenizin anlayışlı olması gerekiyor.. Otobüs tutuyorsa gitmeyin sizde yapacak bir şey yok.

Kızlarını değil kayınvalidem kızlarına kıymuyor bana yaptırıyor bütün herşeyi. ya düşünsenize kayınvalidem iz geliyor evinize her gün ama üst katinizda oturuyor çocukları döke saça herşeyi yiyip içiyor siz de sonradan evi komple temizliyorsunuz her gün ama . Tabiki yaptığım işi başlarına kalkamıyorum ama insan acır biraz yardım edim der çocuklarına dur bile demiyor
Ya oradan taşının ya müsait değilim diyin, oğlu bile 2 hafta gitmiyorsa siz hergün görüşmek zorunda değilsiniz. Çocukları da uyarın, ellerindekini alın oynayacaksanız evinizde oynayın diye. Erkekler zeytinyağ gibi üste çıkıyor, kendisi 2 haftada bir çıkar annesine ama her gün eşinin tepesinde olsunlar diye aynı binada oturur, kendisi de kv ye gitmek istemez.
Valla kayınvalide ile her gün görüşeceksem haftada bir anneme de giderim.

Ya annem bana kıyamıyor. Yani hiç annemleri çağırmaz dünürüm gel bugün diye otobüse binemiyorum tutuyor otobüs beni
Anneniz nasıl size kıyamıyorum???? gel işimi yap yardım et diyen aynı anne......
Siz içinde bulunduğunuz durumu,aile ilişkilerini,mesafe koyma ,kendi sınırlarını çizme konusunda hiç gelismemişsiniz.İstemediginiz şeyleri bile söylemiyor bahane ardına saklıyor ve aile denen çekirdek düzeninizi koruyamiyorsunuz.

Otobuse binebilirsin bence yakin mesafe çünkü. Zamanla alisirsin miden de bulanmaz. Annene ne sıklıkla gitmek istiyorsan oyle git annene gelemem diyebilirsin

Her hafta anneye gidilmez
Anneler hep böyle başımızdan eksik olmasınlar. İki haftada bir gidiyorum ben. Oldu da üçüncü haftaya girdik. Ben zaten torunumu 6 ayda bir görüyorum diyor. Böyle şeylere takacak kadar az sıkıntılı bir hayatım olsa keşke😁

Çoooookkk teşekkür ederim💐 insanlara anlatmak ne kadar zor keşke yazma saydım diye düşündüm. ya hadi otobüsü hallettim diyelim diğer konuyu soruyorum hala ısrarla dalga geçmenin peşinde herkes
Herkes anlamaz anca yaşayan anlar kesinlikle takılmayın Allah büyük Rabb'im yardım etsin inşallah Instagram kahve sunum sayfam var isterseniz takip edebilirsiniz …

Son düzenleyen: Moderatör:
X