Saç Rengi ve Saç Boyama Yardım! Evde 2 boyayı karıştırıp saç boyamak

zxcvbnwert

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2019
5
0
27
Merhaba arkadaşlar. Bugün ilk kez evde kendim saçımı boyayacağım. Daha önce hep kuaförde boyatıyordum ama sadece dip boyasına bile 80-90 lira vermekten bıktım. Artık kendim boyamaya verdim özetle. 2 farklı saç boyası aldım.

1) Boyalardan biri loreal excellence 6.41 diğeri koleston deluxe 5-60 acaba Farklı markaları karıştırmak sıkıntı yaratır mı?

2) oksidan olayını nasıl ayarlamalıyım? İki boya da 50 gram. Toksidanların biri 50 ml diğeri 72 ml. Saçlarım biraz uzun olduğu için 60-70 gram boya kullanayım diyorum. İki boyanın da yarısından biraz fazlasını 72 ml oksidan şişesine döksem diğer oksidandan da içine biraz eklemem gerekir mi?

Cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Saçımı mahvetmek istemiyorum. Bu oksidan meselesi kafamı çok karıştırdı açıkçası. Şimdiden sağolun

Farklı marka boyaları karıştırmak da bişey olmaz ama koleston marka boya kimyasal olarak biraz koyu çıkıyor rengi ayrıca oksidanların kaçlık olduğu onemli 20lik 30luk ve 40lık vardır şişelerin üzerinde ne yazıyor tahminim 20lik yada 30luktur

Farklı marka boyaları karıştırmak da bişey olmaz ama koleston marka boya kimyasal olarak biraz koyu çıkıyor rengi ayrıca oksidanların kaçlık olduğu onemli 20lik 30luk ve 40lık vardır şişelerin üzerinde ne yazıyor tahminim 20lik yada 30luktur

Oksidanların biri 50 ml diğeri 72 ml. 72 ml’lik şişede 2 boyadan karıştırsam biraz daha diğer oksidandan eklemem gerekir mi sizce? İki boyanın da yarısından biraz fazla koyucam saçlarım uzun olduğu için

CD713ABE-D8FB-424A-9280-EF5C118C67CF.jpeg

Ml degıl ön tarafını çevirin 20 , 30 , yada 40 volüm yazması lazım

Lorealin şişesini ve kutusunu didik didik ettim ama vol yazmıyor 😭 palette deluxe ise %9 diyor sanırım 30 vol e denk geliyor. Bu oksidanları nasıl ayarlamalıyım rica etsem yardımcı olabilir misiniz çok minnettar olurum 😭🙏
boyalar aşağıdakiler
5A6FBB7D-2F35-44DD-8593-24F0F344F132.jpeg

X