Yardım kızlar bir derdim var

Sessizzz09876

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2017
116
27
1 buçuk senedir nişanlıyım öncesinde de 2 yıllık sevgililik dönemi onu çok seviyorum ama bazı seyler canımı sıkıyor mesela ailesi evlenme konusunda yardım etmiyor etmedikleri gibi de nişanlıma yükleniyorlar gelirleri düşük değil ama savurganlar benim garibimde veriyo yaza düğün var diyoruz destek hiç yok babası parasını aldı verecem dedi vermiyor kaynana bu yaz istemiyorum düğün diyo ama keyfinden yani ortada hiçbirşey yok lafta düğün var bir çaba da Yok napcam bn bir akıl lütfen

Kimse sizin evliliginiz icin size yardim edemez, kendi maddi imkanlariniza guveniyorsaniz evlenirsiniz. Anne baba destek olmak zorunda degil. Bu sorumlulugu alamayacaksaniz bu topa girmeyin derim; cunku ciftlerin arasindaki nice huzursuzluk kv kp den beklenen gereksiz isteklerden kaynaklaniyor..

Kimse sizin evliliginiz icin size yardim edemez, kendi maddi imkanlariniza guveniyorsaniz evlenirsiniz. Anne baba destek olmak zorunda degil. Bu sorumlulugu alamayacaksaniz bu topa girmeyin derim; cunku ciftlerin arasindaki nice huzursuzluk kv kp den beklenen gereksiz isteklerden kaynaklaniyor..
Yani buda bit görüş. Ama bir anne baba ogluna kızına para harcamayacakta kime harcar anlamam.

Dogurup buyutup sonra kenara cekilenler de kendilerine anne baba diyorlar ya sinir oluyorum.
Ayni durumu yasadim ben de. Kv kisisi esim ne kadar biriktirdiyse somurup sonra banane bana mi guvendiler diyip kenara cekildi. Ben o lafi duyunca esimi aldim karsima acik acik senin anandan bize hayir yok gidip kredi cekelim dedim. Demez olaydim o ayri :KK70:
Sen oyle yapma tabi nisanlinla konus dugunu erteleyin ama borca girmeyin. O da bir zahmet gercekten evlenmek istiyorsa gereksiz yere vermesin biriktirsin 1 sene..

Henüz anne değilim ama bu konudaki fikrim net.

Evlenmeye karar veren, buna hazır olduğunu düşünen kişi her şeyi halledebilecek kapasitede olmalı benim için.

Çocuklar için harcanacak elbette ama bence bu harcama kaliteli bir eğitim, çeşitli gezi ve kültürel etkinlikler, yurt dışı eğitimi vb için harcanmalı. Ben çocuğuma iyi bir meslek ve sağlam bir özgüven kazandırmalıyım, benim ebeveyn olarak vazifem bu.

Yoksa kimsenin halısını perdesini destekleyip mobilyasının borcunu kapatmak benim işim değil.

Sevgili konu sahibi, evlenmek çok zor veya çok pahalı bir şey değil. Elbette biraz da beklentilerle alakalı, benim gözümde parayı çöpe atmak olan kristal su takımı, misafir odası takımı vs sizin için önemli olabilir.

Nişanlınızın ailesinin istememesi maaşını kullanıyor olmalarındandır diye düşünüyorum, bu konuyu halletmesi gereken kişi kendisi bence. Yumruğunu masaya vurup "Ben bu yaz evleniyorum" diyebilmeli aile kurmaya hazırım diye insan.

Maaşını kaptırıp, evlilik tarihi konusunda annesinin ağzına bakan adamı almazdım ben olsam.

Siz nişanlınızla kesin karar verdiyseniz yazın düğün yapmaya kimseyi dinlemeyin ve kimseden de yardım beklemeyin.
Aile isterse yardım eder ama istemezse kimseyi zorlayamazsın, maddi gücünüz doğrultusunda kendi hazırlığınızı kendiniz yapın. Kocaman iki insansınız, karışan görüşen de olmaz böylece mis gibi.
Ama nişanlınızın ailesine kesin tavrını koyması gerekiyor, yazın düğün yapacağım benden maddi yardım beklemeyin artık diye. İş nişanlıda bitiyor şuan. Aileye savurup savurup ağlamanın hiç anlamı yok.

Benim eşimin ailesi de hiç destek olmadıkları gibi düğünde gelen paraların bi kısmına da el koymuşlardı hala da her ay eşimden para istiyolar borcumuz olduğunu bile bile..

Biz herşeyimizi kendimiz aldık ne evimize ne düğünümüze 1 liralik bile katkıları olmadı şahsen benim işime geliyo bu durum çünkü söz hakkı vermiyorum ne evime ne hayatıma karışamıyolar.

Kendiniz bu sorumluluğu alabilecekseniz evlenin kimseden bi şey beklemeyin çünkü yapmak zorunda değiller

1,5 sene de sen birikim yaptın mı? Yada senin ailen düğün için ne kadar destekler?
Nişanlın da evlenmek istiyorsa ona göre harcamalarına dikkat edecek, ailesiyle ona göre konuşacak.
Aile yanaşmıyor diye nişanlın da böyle davranmaması gerekiyor.

Sen bu konuyu etraflıca nişanlın ile konuş.

Yani buda bit görüş. Ama bir anne baba ogluna kızına para harcamayacakta kime harcar anlamam.
Harcamak istemeyebilirler onlarin yasliligi var kenara koyduklari emekli parasi car cur olmuyor mu gormuyor musunuz.. Ben de nisanliyim annemden para almayi birak eve yardim ederim, dugunumde de bana bir sey yapmalarini istemedim. Niye ben calisiyorum ekonomik ozgurlugum varken asalak gibi onlardan destek bekliyeyim ki? Ayagimi yorganima gore uzatirim anne babaya guvenerek ev kurulmaz. Nisanlimin ailesinden de bir gr beklentim olmadigi icin aramizda tartisma da olmuyor bu yuzden. Dedigim gibi cok isterlerse yardim edebilirler kendi tercihleri. Ama o destege guvenerek evlilik yapmam. Zorunda degiller ayrica.

Onemli olan nisanlin evlenmek istiyor mu ,
İstiyorsa babasiyla konusur parasini alir ,
Annesi yani kv evlenmenizi istemiyor gibi ???
Yardim etmesinler ,bu seferde parasi benden cikiyor diye herseye karisacaklar ,
Evlenecek karari verecek olgunluktaysaniz maddi yondende karar alabilirsiniz ,

Nişanlımın üstüne yükleniyorlar ama asıl mevzu bu

Henüz anne değilim ama bu konudaki fikrim net.

Evlenmeye karar veren, buna hazır olduğunu düşünen kişi her şeyi halledebilecek kapasitede olmalı benim için.

Çocuklar için harcanacak elbette ama bence bu harcama kaliteli bir eğitim, çeşitli gezi ve kültürel etkinlikler, yurt dışı eğitimi vb için harcanmalı. Ben çocuğuma iyi bir meslek ve sağlam bir özgüven kazandırmalıyım, benim ebeveyn olarak vazifem bu.

Yoksa kimsenin halısını perdesini destekleyip mobilyasının borcunu kapatmak benim işim değil.

Sevgili konu sahibi, evlenmek çok zor veya çok pahalı bir şey değil. Elbette biraz da beklentilerle alakalı, benim gözümde parayı çöpe atmak olan kristal su takımı, misafir odası takımı vs sizin için önemli olabilir.

Nişanlınızın ailesinin istememesi maaşını kullanıyor olmalarındandır diye düşünüyorum, bu konuyu halletmesi gereken kişi kendisi bence. Yumruğunu masaya vurup "Ben bu yaz evleniyorum" diyebilmeli aile kurmaya hazırım diye insan.

Maaşını kaptırıp, evlilik tarihi konusunda annesinin ağzına bakan adamı almazdım ben olsam.
+1

Kayınpederin, kayınvalidenin cüzdanında gözü olan bir gelin daha.

Çalışın, çabalayın biriktirin evinizi kendiniz kurun.
Konuyu anlamayan biri Allah askına anlayarak okur musun rica etsem buradaki mevzu o değil banane milletin parasından vermesinler ama nişanlıma da karışmasınlar diyorum onların ihtiyacı Yok paraya bizim var evlenecez çünkü

Konuyu anlamayan biri Allah askına anlayarak okur musun rica etsem buradaki mevzu o değil banane milletin parasından vermesinler ama nişanlıma da karışmasınlar diyorum onların ihtiyacı Yok paraya bizim var evlenecez çünkü

Eh o da nişanlının problemi. Daha evlilik için para biriktiremeyen, annesine babasına söz geçiremeyen adamdan koca olur mu?

Onemli olan nisanlin evlenmek istiyor mu ,
İstiyorsa babasiyla konusur parasini alir ,
Annesi yani kv evlenmenizi istemiyor gibi ???
Yardim etmesinler ,bu seferde parasi benden cikiyor diye herseye karisacaklar ,
Evlenecek karari verecek olgunluktaysaniz maddi yondende karar alabilirsiniz ,
Konuştu canm zaten nişanlım istiyor onlar rahat bırakmıyor birşeyler yapmasına

X