Bebek Beslenmesi yardım silikon meme ucu ..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

hircin

canım kızımm
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
303
7
mrb arkadaşlar göğüs ucum çıkmadığı için mecburen silikon göğüs ucu aparatıyla emziriyorum ama bebeğim emerken süt çok akıyor sürekli ıslatıyoruz üstümüzü ne yapmam gerek fikirlerinizi bekliyorumm

Öncelikle Allah bağışlasın yavrunuzu....
meme ucunu elinizle desteklerseniz yanlardan süt akmaz belki de,
12 yıl önce kısa süreliğine ben de kullanmıştım,
ama ucu çıkar çıkmaz,meme ucunu kaldırıp öyle emzirirdim,
Allah yardımcınız olsun,emzirmeyi sakın bırakmayın...
sevgiler...

Öncelikle Allah bağışlasın yavrunuzu....
meme ucunu elinizle desteklerseniz yanlardan süt akmaz belki de,
12 yıl önce kısa süreliğine ben de kullanmıştım,
ama ucu çıkar çıkmaz,meme ucunu kaldırıp öyle emzirirdim,
Allah yardımcınız olsun,emzirmeyi sakın bırakmayın...
sevgiler...

amin teşekkür ederim herşeyi denedim olmuyor olmuyorr:eek:lmaz: ucu bir türlü çıkmıyorr bebeğimde tutamıyorr doğal olarak olmayan meme ucunun neresini tutsunkaydirigubbakcemile3 inş çıkarda bende rahat ederim bebeğimde ama bırakmayı asla düşünmüyorumm yardımlarınız için teşekkürler hoşcakalın

merhaba bende meme ucu kullanıyorum temizliğini nasıo yaıyorsun merak ediyorum ben her seferinde sıcak suyla yıkıyorum kaynatınca çabuk yapışma özelliğini kaybediyor.siz ne yapıyosunuz

merhaba bende meme ucu kullanıyorum temizliğini nasıo yaıyorsun merak ediyorum ben her seferinde sıcak suyla yıkıyorum kaynatınca çabuk yapışma özelliğini kaybediyor.siz ne yapıyosunuz

merhaba bende günde 1 defa kaynatıyorum diğerlerinde sıcak suyla yıkıyorum birisinden duymuştum protex sabunla yıkıyormuşş ama ne kadar sağlıklı bilemem aslında ben stelirizatör istiyorum en sağlıklısı o bence emzirirken çok akmıyormu sütün bende onu merak ettimkaydirigubbakcemile3

kısa bir süre bende kullandım parmaklarımla göğsüme yapıştırıp emerkende ayrılmasın diye sımsıkı tutuordum silikonu zor oluyordu ama...

kısa bir süre bende kullandım parmaklarımla göğsüme yapıştırıp emerkende ayrılmasın diye sımsıkı tutuordum silikonu zor oluyordu ama...

çok zor çokkkkk ya birde benim kızım emerken ağzındanda akıtıyorrrr sütlerim hep boşa gidiyorr yaaaaaa inş kendi mememi alırda oda rahat eder bende

canım benimde akıyo altına mendil koyuyorum bazen üstü bile ıslanıyor.ben sterilazatör aldım bu hafta gelcek bakalım .böylece temizliğinden daha emin olcam.benimki bir meme mi tutuyor ama diğerini hiç tutamıyor belki zamanla alışır.arada kendi memeni dene sende

benimde yara olduğundan 1 ay falan o şekil emzirdim ama benim hiç akmazdı ben sabitlerdim elimle makaslar gibi yapardım belki ondan,bide aventinkini kullandım ben

canım benimde akıyo altına mendil koyuyorum bazen üstü bile ıslanıyor.ben sterilazatör aldım bu hafta gelcek bakalım .böylece temizliğinden daha emin olcam.benimki bir meme mi tutuyor ama diğerini hiç tutamıyor belki zamanla alışır.arada kendi memeni dene sende

deniyorum ama kıyametleri kopartıyorkaydirigubbakcemile3 inş tutar tek temennim o hoşcakalın

benimde yara olduğundan 1 ay falan o şekil emzirdim ama benim hiç akmazdı ben sabitlerdim elimle makaslar gibi yapardım belki ondan,bide aventinkini kullandım ben

birde öyle deneyim bakalım nasıl olacak inş sonuç alırım teşekkürler

benim de göğüs ucum olmadığı için,bi dönem onu kullandım,ama zor oluyordu tabiözellikle bi yere gittiğinde emzirmen gerekiyorsa filan acayip sıkıntıydı,Bebeğim kiloda alamıyordu,doktor araya bi aracı olmadan emzir,zaten göğüs ucun ufacık delik bi de silikon uçtan geçecek bebeğin alacğı süt azalır dedi,tabi baya moral bozukluğu yetesizlik hissi filan,ama o aparatla emdikçe az da olsa ucu çıkıyor ya hemen çıkarıp bebeğin ağzına veriyordum göğsümü,ayrıca göğsümü iki elimle gerdiriyordum,bi de boş şırınga ile çekiyordum gögüs ucumu bi dönem elektirikli pompa ile de çekip ucu çıkınca vermeye çalışıyordum hemen...çok skıntılı ve zor günlerdi baya zorlandım,almadı mememi filan bi de kahve bölgeyi ağzına sokmaya çalış en çok...neysee,oldu ama sonunda,bebeğim şimdi 9 aylık ve doktor ayıp olmasın diye şişko diyemiyo da iri bebek diyo ona:)özetiii,sabır....anne olmak zor ve ona verebileceğin en değerli şey sütün ben hep bunu düşündüm ve kim ne derse desin pes etmedim...geçecek bu günler ve alacak memeni unutma...sevgiler..

benim de göğüs ucum olmadığı için,bi dönem onu kullandım,ama zor oluyordu tabiözellikle bi yere gittiğinde emzirmen gerekiyorsa filan acayip sıkıntıydı,Bebeğim kiloda alamıyordu,doktor araya bi aracı olmadan emzir,zaten göğüs ucun ufacık delik bi de silikon uçtan geçecek bebeğin alacğı süt azalır dedi,tabi baya moral bozukluğu yetesizlik hissi filan,ama o aparatla emdikçe az da olsa ucu çıkıyor ya hemen çıkarıp bebeğin ağzına veriyordum göğsümü,ayrıca göğsümü iki elimle gerdiriyordum,bi de boş şırınga ile çekiyordum gögüs ucumu bi dönem elektirikli pompa ile de çekip ucu çıkınca vermeye çalışıyordum hemen...çok skıntılı ve zor günlerdi baya zorlandım,almadı mememi filan bi de kahve bölgeyi ağzına sokmaya çalış en çok...neysee,oldu ama sonunda,bebeğim şimdi 9 aylık ve doktor ayıp olmasın diye şişko diyemiyo da iri bebek diyo ona:)özetiii,sabır....anne olmak zor ve ona verebileceğin en değerli şey sütün ben hep bunu düşündüm ve kim ne derse desin pes etmedim...geçecek bu günler ve alacak memeni unutma...sevgiler..

çok teşekkür ederim tavsiyelerin için ben anne sütü konusunda çok ısrarcıyım zaten zorda olsa emecek başka çare yok anne sütünün ne kadar yararlı olduğunu hepimiz biliyoruzzz haklısın anne olmak hiçte kolay değilmişşş kaydirigubbakcemile3 güle güle büyüt bebişini cnm

MERHBA BENİMDE 3 AYLIK KIZM VAR BENDE İLK ZAMANLARDA AYNI DERTTEN MUZDARİPDİM.İLK ZAMAN HİÇ EMMEDİ SAĞ GÖĞSÜMÜ TEK MEME ALDI.SONRA WEE VE AVENTİN GÖGÜS UCUNLA EMZİRDİM SONRA ONLARI DA ÇIKARIP MEMEYİ VERDİM BENİMDE UCU YOK İYİCE SOK AĞZINA SİNİRLENİNCE ÇEKİP ALIYOR AMA DAYANILMAZ BİR ACIYDI İLK ZAMANLAR SONRA O MEMENİN STİLİNİ ALDI ÖĞRENDİ ONU NASIL EMMESİ GEREKTİĞİNİ:ecrin_bebek:BENİMDE BİR GÖĞSÜMDEN EMERKEN DİĞERİNDEN SÜTÜM AKIYORDU.CHİCCONUN GÖĞÜS KALKANI VAR 20 TL.O HEM SÜTLERİNİ TOPLUYOR HEMDE GÖĞÜS UCUNU ÇIKARIYOR ÇOK RAHAT ETTİM VALLAHA HEP ISLANIRDI PEDLER SÜTLER BOŞA GİDERDİ ŞİMDİ BİBERONLA TOPLAYIP İÇİRİYORUM

aynı sorunu yaşadım bende
devamlı üstümüz başımız ıslaniyordu
sonra silikon ucdan sütün neden aktını çözdüm kendimce
silikon ucu göğüs ucuma tam oturmuyor kenarlarda boşluk kalıyordu yani kısacası silikon ucu büyük geliyordu
Sonra gittim bi numara küçüğünü aldım. Diğer markaları bilmiyorum ama ben medela kullaniyorum ve onların farklı ebatları var. Small'unu aldım ve sorun çözüldü şimdi süt felan akmiyor hiç. Belki sizin sorunda böyle bişeydir bir deneyin bakalım.

valla arkadaslar ne kadar sanslisinis. ayni sorunu bende yasadim birde benim sütümde az geliodu iki hafta slikon ucla zor emzirdim sonra pompa aldim en azindan onunlada olsa vereyim diye onunlada hic helmedi el pompasi aldim az az da olsa vermeye calistim ama doymuyorduki bebeisim onun aglamalarina dayanamadim mamaya basladim ama yinede mamadan önce ponpayla azda olsa veremye basladim. mamaya alisinca onuda kusmya basladi. o kadar cok istedim ki emmesini maalesef pes ettim onun o aglamalarina dayanamadim meme ucuyla alamiyorduki.sütüm hemen kesildi zaten birinden doru dürüst gelmiodu bile...
napayim cani sagolsun.......

X