Yardima ihtiyacim var

Gkhnkbra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2020
29
4
27
Arkadaşlar bebegim 20 gunluk . Hala emzirirken gogus ucu agrisi cekiorum . Uclari parcalando resmen kullanmadigim hap ilac krem kalmadi en son dun gogus ucu silikonu aldik oda ise yaramadi bebegim dpymuodu. Lanolin die bi krem aldik onu kullaniom daha faydasini gormedim napcami bilmiorum bunu yasayan var mi

Tek çare gümüş kapak kalmış heralde. Saydıklarıniz kısa süreli iyileştirme yapıyor. Gümüş kapak pahalı ama değer.

Benimde sol gogsum sisti tas gibi ve ucunda kirmizi kabarcik var aciyor,bende zeytinyagi ve madacassol krem suruyorum,sag gogsumle emziriyorum,soldakinide sağıp veriyorum,cok zor bir durum

Benimde sol gogsum sisti tas gibi ve ucunda kirmizi kabarcik var aciyor,bende zeytinyagi ve madacassol krem suruyorum,sag gogsumle emziriyorum,soldakinide sağıp veriyorum,cok zor bir durum
Zaten şişmesi yok mu mahfedio :KK43: bende bugun sağmaya başladım sağıp kaşıkla vercem bi iki gun . Insallah memeyi unutmaz . Doymuo die.dusunmek zaten canimi cok sikio

Zaten şişmesi yok mu mahfedio :KK43: bende bugun sağmaya başladım sağıp kaşıkla vercem bi iki gun . Insallah memeyi unutmaz . Doymuo die.dusunmek zaten canimi cok sikio
Seninde sertlik varmi memede iki memede farklimi biri yumusak mı,agri yapmaya basladi acile gitmeyi dusunuyorum bilmiyorum nabicami

Seninde sertlik varmi memede iki memede farklimi biri yumusak mı,agri yapmaya basladi acile gitmeyi dusunuyorum bilmiyorum nabicami
Bi memeden emzirioz digeri kalio ya iste benim kalan gogsum hep sisio . Ya iki gogsumu ayni anda verecem ki imkansiz yada biri hep sisecek . Sen ne zaman dogum yaptin

Bi memeden emzirioz digeri kalio ya iste benim kalan gogsum hep sisio . Ya iki gogsumu ayni anda verecem ki imkansiz yada biri hep sisecek . Sen ne zaman dogum yaptin
1 bucuk ay oldu dogum yapali,sol gogsum yumusadi biraz ama ucundaki kucuk kirmizi kabariklik duruyo su toplamasi gibi,acısada emziriyorum sonra ikisinide sağıyorum.

İlk zamanlar ağrı ve şişlik bende de oldu resmen emzirirken aglıyodum emmese de şişiyordu yine ağrıyordu ben de sık sık emzirdim düzene girdi agrısı azalarak gecti ama sol gögsüm kesildi vermedim diye

Arkadaşlar bebegim 20 gunluk . Hala emzirirken gogus ucu agrisi cekiorum . Uclari parcalando resmen kullanmadigim hap ilac krem kalmadi en son dun gogus ucu silikonu aldik oda ise yaramadi bebegim dpymuodu. Lanolin die bi krem aldik onu kullaniom daha faydasini gormedim napcami bilmiorum bunu yasayan var mi
O cok iui bir krem faydasini gorursun biraz daha sabir gececek yanlis emzirme gogusunun pembe kosmini komple agzina koydurdur sadece ucunu koymaki yara olmasin birde ayva cekirdegininbir gece oncesinden 1 yemek kasigi suya koy ertesi gun jel halinde olur onu sur baya bir faydasi olur

Kuzenim ayva çekirdeğini suda bekletip jöle gibi kıvama gelince göğsüne sürüyordu. Bir de soğan sürüyordu inanılmaz etkili olduğunu söylemişti. Deneyin bir şey kaybetmezsiniz

O cok iui bir krem faydasini gorursun biraz daha sabir gececek yanlis emzirme gogusunun pembe kosmini komple agzina koydurdur sadece ucunu koymaki yara olmasin birde ayva cekirdegininbir gece oncesinden 1 yemek kasigi suya koy ertesi gun jel halinde olur onu sur baya bir faydasi olur
Bende ağzini actiramiyorum gogus ucumu yakaliyo nasil yapmam lazim

Memeyi iyi kavratmaniz lazım yoksa yara asla geçmez. Bebeğin yüzü tamamen memeye bakacak çenesi memeye değecek burnu açıkta kalacak ve meme basini iki parmağınızin arasına alıp bebeğin dudaklarini dışa açarak yerlestirin. Küçük bebekler ve biberon alanlar bu konuda zorlanıyor. Bebek memeyi tuttuğunda dudakları açık değilse hafifçe alt ve üst dudağını dışa çevirin. Bir de eğer tek meme emiyor diğerinde süt birikip tıkanıklık yapıyor ise mochi pompa öneririm. Emzirirken diğer memeye takıyorsunuz kendi kendine sagiyor.

Gogus ucu yaralarina annenin kendi sutunden baska birsey iyi gelmiyor. Bu yuzden gumus kapaklar tavsiye ediliyor cunku kapak gogus ucunda sut biriktirerek hem yumusamayi sağlıyor hemde iyileştiriyor. Benimde goguslerim cok kötüydü emzirirken agliyordum cok acıyordu ama gumus kapaklardan sonra 2 gune gecti.

X