Yardıma ihtiyacım var...

lilyum_91

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2011
24
0
selam arkadaşlar benim 6 aylık ikiz bebeklerim var (anne sütü almıyorlar) ve doğum sonrası çok kilo aldım yaklaşık 15 gündür diyet yapmaya çalışıyorum ama pek tecrübem olmadığı için etkili bir sonuç alamadığımı düşünüyorum bu konuda tecrübeli olan arkadaşlardan bana yardım etmesini rica ediyorum diyete başlamadan önce 75 kg'idim bugün tartıldığımda 73 kg'yum ama sürekli açım 15 gündür aç kalmama ramen 2 kg zor verdim bazen öyle oluyo ki irademe hakim olamayıp yiyorum ve tekrar tartıda 75 kg görüyorum ve bütün keyfim kaçıyor tecrübelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim...

tatlım diyet yapmadım hiç ama benim bildiğim kadarıyla aç kalarak değil azar azar sık sık yiyerek daha hızlı ve sağlıklı kilo veriliyor. böyle vermenin yararı olmaz. sonra geri alırsın. burada tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır sana. sıkma canını verirsin. ikiz bebiş doğurmuşsun (darısı başıma) bunu mu yapamayacaksın:KK16:

aç kalmanı önermiyorum. bebeklerin de varmış. güçsüz düşersin allah korusun.
önce vücudunu az yemeye alıştır ama bunu yavaş yavaş yap. birden bire kesersen ileriki aylarda iradeni zor korursun.
birden 75 çıkıyorum demişsin bak bu aç durduğun için oluyor.
sen bişey yemediğin için vücut savunmaya geçiyor ve gelen ilk besini depoluyor yani sana kilo olarak geri dönüyor.
burada ciddi miktarlarda kilo veren arkadaşlar var.
diyet başarı öykülerinden neler yaptıklarına ulaşabilirsin.
ama kişisel olarak yeşil çay içmeni ve spor yapmanı önerebilirim. ben ikisinin de çok faydasını gördüm.

kolay gelsin arkadasım insallah en kısa zamanda istediğin kilolara ulaşırsın..bnde yeni basladım yolumuz acık olsun..

ya kızlar bol su için zayıflarsınız diyorsunuz da içimeyenler ne yapsın bu arada bana destek olmak isteyen pek yok galiba daha dün üye oldum siteye hiç bişey bilmiyorum yardımmmm

ya kızlar bol su için zayıflarsınız diyorsunuz da içimeyenler ne yapsın bu arada bana destek olmak isteyen pek yok galiba daha dün üye oldum siteye hiç bişey bilmiyorum yardımmmm

ay arkadasım desteğin için sağol peki zayıflamak adına sen neler yapıyosun bilgileriden yararlanmak isterim.

valla arkadaşım bi kere en başta düzenli beslenmeye çalışıyorum..öğünlerimi sık fakat az tüketiyorum.ben biras geç uyandıgım için kahvaltımda biras sarkıyo tabiiki ona göre ayarlıyorum kendimi..ekmeği çok çok az tüketyorum oda genelde tahıllı veya kepek ekmeği oluyo..ben suyu çok içiyorum şükür olsun..aralara süt,meyva,yoğurt falan dahil ediyorum..akşamlarıda çok hafif geçiriyorum.mesela;
1 kase çorba
1 porsiyon sebze yemeği
ve yoğurt gibi..
akşamları ekmek yemiyorum ben ekmek hakkımı genelde kahvaltıda kullanıyorum..ama inan aç hissetmiyorum kendimi..bu arada yeşil çay ve 5i bir yerde çayımı içiyorum..şuanda bi sakatlığım var o yüzden spora baslayamadım daha ama geçince evde ip atlayıp akşamda yürüyüş yapıcam insallah..benim söleyebileceklerim bu şekilde canım..yinede buralardayım takipteyim senide :)
kolay gelsin canımm..

valla arkadaşım bi kere en başta düzenli beslenmeye çalışıyorum..öğünlerimi sık fakat az tüketiyorum.ben biras geç uyandıgım için kahvaltımda biras sarkıyo tabiiki ona göre ayarlıyorum kendimi..ekmeği çok çok az tüketyorum oda genelde tahıllı veya kepek ekmeği oluyo..ben suyu çok içiyorum şükür olsun..aralara süt,meyva,yoğurt falan dahil ediyorum..akşamlarıda çok hafif geçiriyorum.mesela;
1 kase çorba
1 porsiyon sebze yemeği
ve yoğurt gibi..
akşamları ekmek yemiyorum ben ekmek hakkımı genelde kahvaltıda kullanıyorum..ama inan aç hissetmiyorum kendimi..bu arada yeşil çay ve 5i bir yerde çayımı içiyorum..şuanda bi sakatlığım var o yüzden spora baslayamadım daha ama geçince evde ip atlayıp akşamda yürüyüş yapıcam insallah..benim söleyebileceklerim bu şekilde canım..yinede buralardayım takipteyim senide :)
kolay gelsin canımm..
su an için ilk hedefim bi 10 kilo ama irademe sahip olamıyorum yemeyim diyorum ama duramıyorum boyuma göre cok fezam var bide su içmeyi sevmiyorum içmeden olmaz mı cevabını bekliyo olucam

Merhaba,
Bende oğluma hamileliğimde 32 kilo aldım. 1 yıl hiçbişi yapamadım, canım yapmak istemedi. Yıllardır spor yapan ve sağlıklı beslenen biriydim, doğumla birlikte bu duruma ara verdim. Bir yıldır spor ve düzenli beslenerek kilo veriyorum. Bazı şeyleri yaparsan kilo vermemen için bir neden yok. Bebeklerin olduğu için proteini bol olan bir diyet yapmalısın ki hasta olma güçten kesilme. Protein derken sürekli et yemenden bahsetmiyorum. Sabahları mutlaka bir yumurta, peynir, zeytin bir dilim ekmek yemelisin. İçebiliyorsan uyandığında kefir içmeni tavsiye ederim hiç hasta olmazsın..
Su içmen önemli çünkü vücuttan yağları ve toksinleri atmanın başka yolu yok. Akşamlarıda protein ağırlıklı beslenmeni tavsiye ederim. Slata et, tavuk balık gibi. Yatmana 3 saat nce yemeği bırakırsan çok iyi olur. Ben bu dediklerini yaparak , yeşil çay+zencefil içerek ve bir saat evde yuruyerek 30 kilo verdim. Verileyecek kilo yok yapamıyorsan gerçekten vucut ve ruh olarak hazır degilsindir kendine zaman tanıı.. Soruların olursa seve seve cevaplarım. Yolun açık olsun...:KK16:

Merhaba,
Bende oğluma hamileliğimde 32 kilo aldım. 1 yıl hiçbişi yapamadım, canım yapmak istemedi. Yıllardır spor yapan ve sağlıklı beslenen biriydim, doğumla birlikte bu duruma ara verdim. Bir yıldır spor ve düzenli beslenerek kilo veriyorum. Bazı şeyleri yaparsan kilo vermemen için bir neden yok. Bebeklerin olduğu için proteini bol olan bir diyet yapmalısın ki hasta olma güçten kesilme. Protein derken sürekli et yemenden bahsetmiyorum. Sabahları mutlaka bir yumurta, peynir, zeytin bir dilim ekmek yemelisin. İçebiliyorsan uyandığında kefir içmeni tavsiye ederim hiç hasta olmazsın..
Su içmen önemli çünkü vücuttan yağları ve toksinleri atmanın başka yolu yok. Akşamlarıda protein ağırlıklı beslenmeni tavsiye ederim. Slata et, tavuk balık gibi. Yatmana 3 saat nce yemeği bırakırsan çok iyi olur. Ben bu dediklerini yaparak , yeşil çay+zencefil içerek ve bir saat evde yuruyerek 30 kilo verdim. Verileyecek kilo yok yapamıyorsan gerçekten vucut ve ruh olarak hazır degilsindir kendine zaman tanıı.. Soruların olursa seve seve cevaplarım. Yolun açık olsun...:KK16:
dediklerini uygulayacagım sağolasın göbek bölgemde çok fazığım var onu peki nasıl eritebilirim

Bence şuan göbeğine takılma, genel olarak kilo vermene odaklan. imkan dahilinde ise mekik çek 5 mekikle başla hazır oldukce arttır. Birden 15-20 tane yuklenme kendine. Sen mideni ve sistemi bu yeme düzenine alıştırdığında misler gibi kilo verirsin.Kaçamak yapıcaksan -ki olmadan diyetin tadı olmaz:))- öğle saatlerinde su içmeni desteklicek şeyler olsun. Ben çok su içerim ama zaman zaman benimde ooff dediğim olur o zaman bir parça çikolata atarım ağzıma o beni susatır hop iki bardak:)..

kızlar aklıma gelmişken soruyum ben su içmeyi unutuyorum ama aklıma gelince bi oturuşta 5-6 bardak mecburluktan içiyorum birden içmeninde faydası yada zararı olur mu sizce.

kızlar aklıma gelmişken soruyum ben su içmeyi unutuyorum ama aklıma gelince bi oturuşta 5-6 bardak mecburluktan içiyorum birden içmeninde faydası yada zararı olur mu sizce.

canım su içmek maalesefki önemlii..
en iyisi bi pek şişe edin doldur ve yanından ayırma canım boşaldıkça doldur.ztn o bitiği zaman sanada şevk gelecektir su içmek için bi dene istersen canım..yeşil çayda iç derim ben faydalı cidden..başarılar :KK34:

canım yemeden kilo verilirmii,tabiki gözün döner kendini homiligırtlak yerken bulursun,,kaç öğün yiyosun ,,ara yapıyomusun,,en az 2 litre su içiyomusun akşam en son kaçta yiyosun akşam yemeklerinde neler yiyosun ve akşamdan sonra atıştırma yapıyomusun bunlar çok önemli şeyler bunda :KK31::KK31:

canım yemeden kilo verilirmii,tabiki gözün döner kendini homiligırtlak yerken bulursun,,kaç öğün yiyosun ,,ara yapıyomusun,,en az 2 litre su içiyomusun akşam en son kaçta yiyosun akşam yemeklerinde neler yiyosun ve akşamdan sonra atıştırma yapıyomusun bunlar çok önemli şeyler bunda :KK31::KK31:

soruların güzelliğine bak :KK1: bayıldım vallaa..tam da 19 kilo vermiş bi bayanın teşhisleri..bu sorulara siz cevap verirmisiniz bizde bilgilenelim..bnmde vermem gereken çok kilom var:KK50:

soruların güzelliğine bak :KK1: bayıldım vallaa..tam da 19 kilo vermiş bi bayanın teşhisleri..bu sorulara siz cevap verirmisiniz bizde bilgilenelim..bnmde vermem gereken çok kilom var:KK50:

anaaam once klavyem kafayi yedigi icin yazilar tuhaf cikabilir resetlicemde useniyorum beklemek istemiyorum..:KK1:evet canim bu sorulari ben sordum cvblari sizden almam gerekiyoki nerde yanlis yapiyosunuz s,yleyebileyim dimii..:KK31::KK31::KK34:ama en onemli bikac kurali soyliyim..aksam 6=7gibi yenmeli en son en az 2 lt su icilmesi g=unde 2 bardak yesilcay ve bikac bardak bitki cayi icilmesi gerek..ben biberiye cayi 7otlu cay bide form cay iciyorum yesilcayin haricinde..aksam hafif gecirmek gerekiyo..yemekten sonra yatana kadar sadece su ve bitki cayi haricinde hicbsey mideye indirilmicek bunlari basarirsaniz cok rahat kilo vermeye basliycaksiniz emin olun:KK16::KK16::KK16:

X