Yardımcı olmanıza ihtiyacım var ..

Deniz3486

Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2021
284
9
37
Selam merhaba. Ben yeni üyeyim . Tek sorunum güven problemi kimseye güvenemiyorum zamanında ailevi çevresel yaşadıklarımdan dolayı .
1.5 yıllık evliyim . Kv kp bi sıkıntım yok çok şükür.. görümce arada laf atsa da karışmaya çalışsa da üstünlük kurmaya çalışsa da yönetmeye çalışsa da izin vermedim eşim konusunda da verdirtmedim sağolsun dinler benim dediğimi yapar. Bayramdan sonra ist dışına taşınacağız uzun zamandır istediğimizdi. Ev bakmaya gittik taşınacağımız şehre evi bulduk ev bulurken işte oldu çok şükür kurumsal bi firmada çok sevindim ama erkenden gitmesi gerekti kalacak yer var teyzesi yeğenleri vs bende bayramdan sonra eşyalarla birlikte gideceğim ufak tefek eşyalar kaldı onları hallediyorum bayramda benm memleketime gidecektik birlikte ama iş olunca brn tek gideceğim çoğu eşyalar hazır ufak tefekleri de buradayken hallediyorum . Sorun şurada aslında bayramda eşim çalışacak gibi görünüyor 16sında iş başı yapacak. Bende annemn yanında olacağım . Eşime 2 gün izin vereceklermiş belki istla annemlerin yanına giderim dedi ben tuhaf oldum açıkçası gitmesinden değil ne yapacak 2 günlüğüne o yolu çekip yanıma gelmesi değmez annesi 3 saatlik yolda ben 10 saat mantıken annesine girmesi. Sorun gitmesi değil sorun benm kafamda dolaşanlar acaba bir şey konuşurlar mı kardeşi doldurur mu annesi doldurur mu bizim ki sessiz kalır mı beni savunur mu ? Yokluğumu hisseder mi ? İyice uzaklaşır mı? Erkekler zor alışıyor zaten şimdi yine en başa döner miyiz ? Bşr şey olsa bana anlatmıyor biri bir şey dese söylemiyor? Sorun bende biliyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bazen içimdekileri söylediğimde konustugumuzda bana yine mi ya takıntılısın bir şey olduğu yok diyor tartışma çıkıyor . Tecrübelerinizi paylaşır mısınız ?

Çok değişik geldi bakış açınız.
Belki de ben hiç o toplara girmediğim için.
Kuzu yanlış anlama da sen yokken de ailesi vardı.
Onlar varken o adam seninle evlendi.
Rahat bırak kendini .
Kız valla yazık olur sana çok yorucu değil mi sence bu düşüncelerin?

Bn ailemin yanında olacağım. Kendi memleketim de
Onu anladım ama bu kurutular ile hem kendinize hemde eşinize yazık edersiniz.doldursunlar nekadar doluyorsa sizde görürsünüz.
22 yıllık evliyim valide yapmak istedigi herşeyi her lafı yanımda yaptı ama en fazla kendine yaptı
Saygınlığını kaybetti.
Özgüvenim yerimde kapıyı gösteriyorum sapını da alabilirsin diye not düşüyorum

Erkekler neden zor alisiyormus ve onu kim demis merak ettim. 2 gun sizden ayri kalinca sizden neden uzaklassin ve aklini celsinler onu hic anlamadim. Akli celinecek birinin herkes kolayca aklini celebilir bence bu daha buyuk bir sorun.

Valla siz yokken dolacak adamı ne yapsanız da değiştiremezsiniz. Acaba ve ihtimallerle yaşamayı bırakın, bu size zarar verir

Çok değişik geldi bakış açınız.
Belki de ben hiç o toplara girmediğim için.
Kuzu yanlış anlama da sen yokken de ailesi vardı.
Onlar varken o adam seninle evlendi.
Rahat bırak kendini .
Kız valla yazık olur sana çok yorucu değil mi sence bu düşüncelerin?
Yanlış anlayacak bir şey yok cidden böyleyim. Sorun bende zaten . Çok yorucu hemde ..

Onu anladım ama bu kurutular ile hem kendinize hemde eşinize yazık edersiniz.doldursunlar nekadar doluyorsa sizde görürsünüz.
22 yıllık evliyim valide yapmak istedigi herşeyi her lafı yanımda yaptı ama en fazla kendine yaptı
Saygınlığını kaybetti.
Özgüvenim yerimde kapıyı gösteriyorum sapını da alabilirsin diye not düşüyorum
Haklısın tabi. Eminim bilmediğim çok şey olmuştur. Eşim genelde kim ne derse desin pek tınlamaz banane der ne derse desinler ben kendime bakarım modunda . Senn istediğin oluyor mu oluyo bitti ama ben onn gibi bakamıyorum. Hep takıyorum kafama o niye dedi bnu hadi o dedi sen neden cvp vermedin vs sonra sorun oluyo kafamda kuruyorum sonra söyleyemiyorum içimde sıkılıyor

Erkekler neden zor alisiyormus ve onu kim demis merak ettim. 2 gun sizden ayri kalinca sizden neden uzaklassin ve aklini celsinler onu hic anlamadim. Akli celinecek birinin herkes kolayca aklini celebilir bence bu daha buyuk bir sorun.
Evliliğe adapte olması biraz zaman aldı eşimin alışma süreci

Keske sizi de alisma sureciniz biraz zaman alsaydi. Bayramda siz ailenizle birlikte olacaksiniz esiniz de sizin gibi boyle kuruyor mu? Kurmuyorsa demek ki alismasi cok da zaman almamis.
Bayramda benm memleketime birlikte gidecektik biletimizi aldık ama iş olunca mecbur ben gidiyorum . Beni biliyor ben aileme bir şey anlatmam aramızda kalır ayrıntılı ayrıntılı anlatmam bilmesi gerekenleri bilir ailem ama eşim bazen ayrıntılı şekilde anlatır sonra da görümce başlıyor aaa onu neden öyle yaptınız böyle yapsaydınız demeye bende hiç gelemiyorum

Şu eşlerin aile ilişkilerine görüşmelerine artık müdahale etmeseniz mi? Sizden önce ailesi vardı ve olmayada devam edecek. Siz 10 saatlik mesafede ailenize gitmenizde sorun yok adamın 3 saatlık mesafedeki ailesine gitmesi mi sorun? Kocanız her şeyde dolacak kafasındaysa her dediğinizi yapmıyordur ki o ne öyle tasma taktımda ben ne dersem onu yapar gibi evlilik algınız nasıl bir şey bilmiyorum ama insanların bireysel sınırlarını aşmamanız gerektiği gerçeğiyle yüzleşseniz iyi olur yoksa sürekli ömrünüz öküz altında buzağı aramayla geçer

Sen aileni göreceksen o neden görmesin Oda senin ailen hakkında dolduruşa getiriler mi diye düşünse hoş olur mu , biraz empati
Görsün görmesinde sıkıntı yok ki sadece benm ki biraz her şeyini anlatır sıkıntı orada . Ben mesela anlatmam ailem bilmesi gerekeni bilir ayrıntılı bilmez ve bu durumda kimse karışmıyor karışamıyor ama eşim a z ye anlatır başlarlar karışmaya sonra susar.

Selam merhaba. Ben yeni üyeyim . Tek sorunum güven problemi kimseye güvenemiyorum zamanında ailevi çevresel yaşadıklarımdan dolayı .
1.5 yıllık evliyim . Kv kp bi sıkıntım yok çok şükür.. görümce arada laf atsa da karışmaya çalışsa da üstünlük kurmaya çalışsa da yönetmeye çalışsa da izin vermedim eşim konusunda da verdirtmedim sağolsun dinler benim dediğimi yapar. Bayramdan sonra ist dışına taşınacağız uzun zamandır istediğimizdi. Ev bakmaya gittik taşınacağımız şehre evi bulduk ev bulurken işte oldu çok şükür kurumsal bi firmada çok sevindim ama erkenden gitmesi gerekti kalacak yer var teyzesi yeğenleri vs bende bayramdan sonra eşyalarla birlikte gideceğim ufak tefek eşyalar kaldı onları hallediyorum bayramda benm memleketime gidecektik birlikte ama iş olunca brn tek gideceğim çoğu eşyalar hazır ufak tefekleri de buradayken hallediyorum . Sorun şurada aslında bayramda eşim çalışacak gibi görünüyor 16sında iş başı yapacak. Bende annemn yanında olacağım . Eşime 2 gün izin vereceklermiş belki istla annemlerin yanına giderim dedi ben tuhaf oldum açıkçası gitmesinden değil ne yapacak 2 günlüğüne o yolu çekip yanıma gelmesi değmez annesi 3 saatlik yolda ben 10 saat mantıken annesine girmesi. Sorun gitmesi değil sorun benm kafamda dolaşanlar acaba bir şey konuşurlar mı kardeşi doldurur mu annesi doldurur mu bizim ki sessiz kalır mı beni savunur mu ? Yokluğumu hisseder mi ? İyice uzaklaşır mı? Erkekler zor alışıyor zaten şimdi yine en başa döner miyiz ? Bşr şey olsa bana anlatmıyor biri bir şey dese söylemiyor? Sorun bende biliyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bazen içimdekileri söylediğimde konustugumuzda bana yine mi ya takıntılısın bir şey olduğu yok diyor tartışma çıkıyor . Tecrübelerinizi paylaşır mısınız ?
Son beş cümle yeterliydi bu kadar ayrıntı vermenize gerek var mıydı acaba ?

X