Yardımcı olmayan eş

Ne kocalar var eşlerinin ayakları şişiyor diye masaj bile yapıyorlar falan, iyi ki çalışıyosun bebeği sen taşı ben çalışayım diye çıkışırdım ben olsam niye yapıyorsun ki kendi arkasını kendi toplasın. Hiç baba olacak heyecanı da göremedim kendisinde.

Düşüncesiz maalesef... Hastalandım geçen sahur hazırlayamayacağım dedim gerçekten kötüydüm kendi hazırlamış ama bütün bulaşıklar tezgahın üstünde duruyor, evi temizleyemedim umrunda olmadı, yani mecbur kaldığım için yapıyorum çünkü ben yapmazsam kim yapacak? :KK43:
Pes valla.küçük bir cinnet bunu çözer gibi
'9aylık hamileyim hiçbirşeyin ucundan tutmuyorsun ha doğurdum doğuracağım ama herşeyi benden bekliyorsun diye cıngar çıkar biraz surat as .
canım bebeğim diye diye tatlı diliyle size hizmet ettiriyor.yapmayın

Kader arkadaşım.Çalışan kadına bir saygı oluyor.Para kazanıyor yoruluyor evde ki iş iş gibi gözükmüyor asıl en zoru ev kadınlığı..Ben çalışırken eşim camları siler süpürge yapar banyoyu falan yikardi.İsten çıkınca yavaş yavaş elini çekmişti.4senedir evdeyim bebeğim olunca çıktım arada yardım eder hizmet ettirmeyi çok sever🤦🏻
Allah bağışlasın🙏🙏 kesinlikle çalışmadığım için her şey benim üstüme kaldı..

Boşverin boşuna kendinizi yormayın, konu açtım kimisi kötü yorum yapar kimisi sizin gibi güzel yorum yapar. Siz beni anladınız mesela bir kişinin anlaması bile bana yetti, insan sadece anlaşılmak, dinlenilmek istiyor bazen..
İsminizi bilmiyorum ama tahmin ederek dilek hanım diyeceğim belki sizden küçüğüm belki büyüğüm bilemiyorum , ama toplum öyle bir yere gitmeye başladı ki herkes sinirli herkes gergin iki insan oturup dertleşemeyecekse bizler neden yaşıyoruz ki bu platforma öyle negatif insan var ki , ben gece vakti yüzünüzde tebessüm oluşturduysam ne mutlu Rabbim her zaman hepimizi gönlü güzel insanlara rast getirsin inşAllah 😊💓

Pes valla.küçük bir cinnet bunu çözer gibi
'9aylık hamileyim hiçbirşeyin ucundan tutmuyorsun ha doğurdum doğuracağım ama herşeyi benden bekliyorsun diye cıngar çıkar biraz surat as .
canım bebeğim diye diye tatlı diliyle size hizmet ettiriyor.yapmayın
İşte ben yapım gereği hiç cıngar çıkartamıyorum yapamıyorum yani, ben tek çocuğum benim ailemde annem ev hanımı babam çalışıyor ama babam evde bulaşıkta yıkardı, yemek de yapardı, herkes canla başla birbirine yardımcı olmaya çalışırdı. Bir iş yapılacaksa karşıdaki kişi en az yorulması için işbirliği yapılırdı. Hasta, yardıma ihtiyacı olana hep yardım edilirdi. Yani ben nasıl yardım istenilir onu bile bilmiyorum ki.

Hamile bir insana bu tavırla yaklaşılmaz , konu açıp dertleşmek istedi belli ki ? Alışmışsınız negatiflik saçmaya siz önce kelimelerinizi kurarken hamile bir insanın ahını almaktan korkun , iki güzel söz yazsanız ölür müsünüz ? Tuhafsınız cidden ya.
Bir kadının kocasıyla konuşmasını, kocasına sormasını teşvik etmek negatiflik mi oluyor? İnşallahla maşallahla hangi sorun çözülür? Sizin güzel sözlerinizin faydası oluyor mu? Yani adam çamaşırını tabağını bardağını mı toplayacak siz buradan temennide bulununca? Aman ağzımızın tadı bozulmasın aman kocamızın canı sıkılmasın huzuru kaçmasın mı olsun hep? Karnı burnunda karısına yardım etmeyen adam lohusayken de etmez. Yavrucakları kalplerini falan ısıtmıyor, uykusuz kalıyoruz deyip salonda yatmaya başlıyorlar. Kadın eziliyor ve bundan şikayetçi ama siz bişey olmaz boşver daha çok ezil, yeter ki ses çıkarma şikayet etme diyorsunuz.

Ne kocalar var eşlerinin ayakları şişiyor diye masaj bile yapıyorlar falan, iyi ki çalışıyosun bebeği sen taşı ben çalışayım diye çıkışırdım ben olsam niye yapıyorsun ki kendi arkasını kendi toplasın. Hiç baba olacak heyecanı da göremedim kendisinde.
Ay yok ben öyle bir şey görsem kalp krizi geçiririm herhalde mutluluktan :)
7. Aya kadar hastaneye kontrole tek başıma gittim mesela neden gidebiliyorum diye, bir gün tansiyonum düştü bayılacak gibi oldum ondan sonra bunu söyledikten sonra gelmeye başladı.. Ben de göremiyorum.. Bir kere artık pazara çıkamayacağımı poşetleri taşıyamadığımı ağır geldiğini söylediğimde , alt tarafı iki poşet ne var bunda , sanki bir tek sen hamilesin gibi bir karşılık almıştım..

Bir kadının kocasıyla konuşmasını, kocasına sormasını teşvik etmek negatiflik mi oluyor? İnşallahla maşallahla hangi sorun çözülür? Sizin güzel sözlerinizin faydası oluyor mu? Yani adam çamaşırını tabağını bardağını mı toplayacak siz buradan temennide bulununca? Aman ağzımızın tadı bozulmasın aman kocamızın canı sıkılmasın huzuru kaçmasın mı olsun hep? Karnı burnunda karısına yardım etmeyen adam lohusayken de etmez. Yavrucakları kalplerini falan ısıtmıyor, uykusuz kalıyoruz deyip salonda yatmaya başlıyorlar. Kadın eziliyor ve bundan şikayetçi ama siz bişey olmaz boşver daha çok ezil, yeter ki ses çıkarma şikayet etme diyorsunuz.
Kendi kendinize element uydurmuşsunuz bir de doğruymuş gibi inanıyorsunuz 🤣 kimse kimseye ezil ses çıkartma demedi hanımefendi ? Siz Allah mısınız ki geleceği görüyorsunuz o kafanıza taktığınız at gözlüğünü kenara koyun da dünyayla tanışın biraz , elalemin kocasının çocuğu olunca değişip değişmeyeceğini siz mi biliyorsunuz ? 3-5 kötü olay yaşadı diye basireti bağlanıp köşede sadece pineklemeyi bilen insanlar gibi davranmayın hayata biraz da güzellikle bakmaya çakışın kelimelerimi de bir daha 3-5 beğeni alma uğruna kendinize evriltmeyin .

Ayrıca o cümleyi ben size bile kurmadım neyin kafasındasınız öyle oltaya atlayan balık gibi 😁 cidden bazılarınız bi doktora görünün ya .

Hanfendinin mesajını dikkatli okumadınız sanırım.

kendisine açıkça belirtin böyle giderse çocuk doğunca daha zor bazen büyük tepkiler yaratacaksınız ki küçüklerini yapmaya çekinecekler … Erkekler iyi sözden güzel laftan değil tehditle yapılan büyük cümlelerden anlıyor maalesef
Umarım çocuğunuzu sağ Salim dünyaya getirirsiniz

Kendisi sizin dediğiniz gibi "bişey olmaz boşver daha çok ezil, yeter ki ses çıkarma şikayet etme " Diye bir tavsiyede bulunmadı.

Ve negatif cümleler saçmak yerine, iyi dileklerde bulunması bir şeylerin düzelebilme ihtimalini düşündürüp umut verdi.

Bir kadının kocasıyla konuşmasını, kocasına sormasını teşvik etmek negatiflik mi oluyor? Hayır bu sorduğunuz negatiflik olmuyor, fakat ben içimden söyleniyorum ne söyleyeceğimi bilemiyorum dediğimde
" Madem bir şey söylemeyeceksin, ne diye konu açıyorsun, tamam kucağında çocuğunla çay koyarsın ileride o zaman sen bilirsin' demek negatiflik oluyor.

Az önce bu halimle sahur hazırladım mutfakta oturuyoruz çaydanlığa 2 adım var, ayağa kalksa 2 adımda ulaşacak yani
Çayı bitiyor bana "çay koyar mısın bebeğim" Diyor. Yani şimdi sakat mısın özürlü müsün kendin koyamıyor musun diyeceğim olmayacak içimden söylene söylene kalkıp koyuyorum.

Kendin al diyebilirsin hatta sahur da hazırlama sen tutmuyosun sonuçta hazırlasın tatlım

Ay yok ben öyle bir şey görsem kalp krizi geçiririm herhalde mutluluktan :)
7. Aya kadar hastaneye kontrole tek başıma gittim mesela neden gidebiliyorum diye, bir gün tansiyonum düştü bayılacak gibi oldum ondan sonra bunu söyledikten sonra gelmeye başladı.. Ben de göremiyorum.. Bir kere artık pazara çıkamayacağımı poşetleri taşıyamadığımı ağır geldiğini söylediğimde , alt tarafı iki poşet ne var bunda , sanki bir tek sen hamilesin gibi bir karşılık almıştım..

Ayy hangi emojiyi koyacağımı şaşırdım kız 😂 hem kızdım hem üzüldüm hem delirdim. Senin kocayı tokatlama sitesi açsınlar acil... İyi mi bu yaa Allah'ın odunu. Hamile hamile üzmek de istemiyorum ama reva mı bu yani. Alışverişi kendi yapmalıydı. Acil protesto çekmen lazım bebiş gelince banyo yapmaya fırsatın olmayacak. İşin ucundan tutmak zorunda hamile kaprisi farklı şey yardımcı olması farklı şeyler. Oturduğum yerden gücendim. 😡😡😮🤦

Hanfendinin mesajını dikkatli okumadınız sanırım.

kendisine açıkça belirtin böyle giderse çocuk doğunca daha zor bazen büyük tepkiler yaratacaksınız ki küçüklerini yapmaya çekinecekler … Erkekler iyi sözden güzel laftan değil tehditle yapılan büyük cümlelerden anlıyor maalesef
Umarım çocuğunuzu sağ Salim dünyaya getirirsiniz

Kendisi sizin dediğiniz gibi "bişey olmaz boşver daha çok ezil, yeter ki ses çıkarma şikayet etme " Diye bir tavsiyede bulunmadı.

Ve negatif cümleler saçmak yerine, iyi dileklerde bulunması bir şeylerin düzelebilme ihtimalini düşündürüp umut verdi.

Bir kadının kocasıyla konuşmasını, kocasına sormasını teşvik etmek negatiflik mi oluyor? Hayır bu sorduğunuz negatiflik olmuyor, fakat ben içimden söyleniyorum ne söyleyeceğimi bilemiyorum dediğimde
" Madem bir şey söylemeyeceksin, ne diye konu açıyorsun, tamam kucağında çocuğunla çay koyarsın ileride o zaman sen bilirsin' demek negatiflik oluyor.
Hayretler içerisindeyim , kurmadığım kullanmadığım sözlerle bir de insanı saf yerine koymaya çalışıyorlar boşverin doğru tektir hatalar düzelir insanlar bazen değişir kendimden biliyorum , ama bu yorumda bulunan insan eminim bu konu da bi negatiflik yaşamış ki herkes o negatifliği yaşasın istiyor ondan kusuyor böyle içindekileri . Kimseyi takmayın 😊

Az önce bu halimle sahur hazırladım mutfakta oturuyoruz çaydanlığa 2 adım var, ayağa kalksa 2 adımda ulaşacak yani
Çayı bitiyor bana "çay koyar mısın bebeğim" Diyor. Yani şimdi sakat mısın özürlü müsün kendin koyamıyor musun diyeceğim olmayacak içimden söylene söylene kalkıp koyuyorum.
Koymayın işte, artık kendime yetemiyorum kendi başının çaresine bak diyin. İnsan sokakta hamile görse yardım ediyor, acaba hamile olduğunuzun farkında değil mi? Bu gidişle doğumdan sonra da çekeceğiniz var.

Koymayın işte, artık kendime yetemiyorum kendi başının çaresine bak diyin. İnsan sokakta hamile görse yardım ediyor, acaba hamile olduğunuzun farkında değil mi? Bu gidişle doğumdan sonra da çekeceğiniz var.

En hamile sensin demiş gibi olmuş. Bir tek sen mi hamilesin demiş zaten.

Benim kafam genel olarak ben mi abartıyorum, hamileyim diye çok mu nazlanıyorum diye kendimi sorguladığım için karışıktı ama görüyorum ki yardım etmesi lazım gerçekten, ve benim de bunu konuşmam lazım . En kısa sürede karşıma alıp sakin sakin tane tane masaya yatıracağım. Olmadı ben de yapmayacağım, o da olmadı kavga edeceğim. Ağlamak huyum değilmiş benim onu öğrendim, sürüne sürüne birisi bana acımıyorsa eğer ben mi yalvarınca yapsa ne olacak diye düşünüyordum fakat bundan sonra gerekirse ağlamayana meme yok kafasıyla hareket edeceğim. Belki de gerçekten ben fazla sorumluluk aldığım için rahata alıştı bilmiyorum ya da uyarılması gerek.. Teşekkür ederim yorumunuz için :)

İyi
Allah bağışlasın🙏🙏 kesinlikle çalışmadığım için her şey benim üstüme kaldı..
Yapmayın..! benim eşimde sürekli çay ister 2 demlik çay içer.2.bardaktan sonra iceceksen al diyorum,kendim doldurmayı sevmiyorum diyo iyi kapatayım altını içmiceksen diyorum mecbur kaliyo..
Çocuklara örnek olsun diye akşam salatayi o yapar salata yapayim mi diyo sen bilirsin yemeyelim bugünde senin yaptığın gibii olmuyo benimki diyorum kalkip yapıyo, herşeye evet demeyin yapamiyorum sana ihtiyacım var sen daha güzel yapıyorsun falan deyip gaza getirin alışırsa hazıra ipi kaçırırsiniz

Kendi kendinize element uydurmuşsunuz bir de doğruymuş gibi inanıyorsunuz 🤣 kimse kimseye ezil ses çıkartma demedi hanımefendi ? Siz Allah mısınız ki geleceği görüyorsunuz o kafanıza taktığınız at gözlüğünü kenara koyun da dünyayla tanışın biraz , elalemin kocasının çocuğu olunca değişip değişmeyeceğini siz mi biliyorsunuz ? 3-5 kötü olay yaşadı diye basireti bağlanıp köşede sadece pineklemeyi bilen insanlar gibi davranmayın hayata biraz da güzellikle bakmaya çakışın kelimelerimi de bir daha 3-5 beğeni alma uğruna kendinize evriltmeyin .
Herkes sizin gibi düşünmek yorum yapmak zorunda değil benim gibi de düşünmek yorum yapmak zorunda değil. Siz de milletin yorumlarını eleştirmeyin o halde. Kelimelere dökmeye gerek yok, aynen bu kelimeleri kullandınız yazmadım zaten. Karnı burnunda, ayakkabısını bile giyemeyen oturup kalkamayan kadını farketmemek mümkün değil ama kocası farketmiyor, çaydanlık arkasında durmasına rağmen çayımı sen doldur diyor. Koltuğa fırlattığı montu veya banyoda yere attığı çamaşırları kimin kaldıracağını da çok iyi biliyor. Karısı çalışırken yapan eden adam karısı işten çıkınca birden yapmamaya başlıyor ilginç. Acaba, bu onun görevi yapsın o kadarını diye düşünüyor olabilir mi?

Elalemin kocasının çocuğu olunca nasıl davranacağını siz nasıl biliyorsunuz? Siz nasıl garanti veriyorsunuz? At gözlüğü sizde var, çözüm önermiyorsunuz inşallah maşallah olur diyorsunuz.

Ben dünyayla tanışalı çok oldu, 18 senelik de evliyim. Ne babam ne eşim ne de eşimin babasında görmedim. Erkek kardeşlerim bile tabağını çamaşırını kaldırır, kendi gömleğini ütüler, yataklarını toplarlardı. Hatta pencereleri içten annem silerdi, dıştan da tehlikeli annem düşmesin diye kardeşim silerdi. Şimdi de eşlerine yapıyorlar.

Konu sahibi, beni eleştiren üye için öyle demek istemedi böyle demek istemedi yazdınız ama şimdi de eşimin yardım etmesi gerekiyormuş yazdınız. Başlığınız da yardımcı olmayan eş. Karar verin halinizden memnun musunuz yoksa değil misiniz. Pohpohlayalım mı düşündüğümüzü fikrimizi mi yazalım?

Eşlerden birisi calisiyorken digerinin yemek yapmasi normal hayat müsterek sonucta. Ancak ayagindan cikan coraptan, montuna kadar ustunu basini toplatmak, bir bardak çay almamak sınır ihlaline giriyor bana gore.
Esinizin ebeveyni rolune girmissiniz. Gerci cocuklar bile bu kadar yapmiyor. 2 yasinda kizim var, o bile oyuncaklarini toplar, suluğunu masadan kendi alip kendisi içer. Yani durumunuz cok vahim

Kader arkadaşım.Çalışan kadına bir saygı oluyor.Para kazanıyor yoruluyor evde ki iş iş gibi gözükmüyor asıl en zoru ev kadınlığı..Ben çalışırken eşim camları siler süpürge yapar banyoyu falan yikardi.İsten çıkınca yavaş yavaş elini çekmişti.4senedir evdeyim bebeğim olunca çıktım arada yardım eder hizmet ettirmeyi çok sever🤦🏻
Çalışana da saygı yok malesef benim malum kişi her şeyi sen yap çok lazım olursa bitersen ölürsen beni çağır diyordu ailesi de destekliyordu bizim oğlumuz iş yapamaz diye . Öğretmen bir de bunu diyen.

X