Yardımcı olmayan eş

Eşiniz sizinle hastaneye bile gelmeyip böyle tepkiler veriyorsa bebek doğduğunda yandınız siz. Neden böyle ezik ezik davranıyosunuz anlamıyorum. Başka hamileler tek mi gidiyor diye düşünmek nedir muhakeme yeteneğiniz yok mu yani anayasada yazacak değil kural mı bunlar. Sizi önemsemiyor işte sizde hala kavga olmasın diye ezik büzük durun, sonra çok üzülürsünüz lohusalık gerçekten zor bunun 100 katı
Ee gel dedim gelmedi, işim var diyor gelemem diyor ne yapayım hastaneye gitmeyeyim mi? Annem gelsin kkz kardeşim gelsin diyor seninle onları istemiyorum senin gelmeni istiyorum diyorum herkes kocasıyla gidecek diye bir kaide yok o dizilerde oluyor diyor mecbur tek gidiyorum

Üzgünüm ama bu adam doğum sonrası birkaç gün sonra sizden yine her işini yapmanızı bekleyecek.
9 aylık hamile kadın sahur hazırlaması için kaldırılmaz, çayına kadar ona doldurtulmaz. Çalışmayan ev işi, yemek kısmını halleder ama kişisel eşyaya kadar bırakıp kallmak saygısızlıktan başka bir şey değil. Her seferinde uyarıp bıraktığı yerden almayacaktiniz. Çok sessiz geldiniz bana.
Hamilelik hastalık değilse de eşe nazlanmak, ekstra ilgi alaka görmek icin en normal zaman. Hele ki son aylar. Ben bunu eşe kıymet vermeme olarakta görüyorum. Bu son aya kadar içten içe söylenip, işleri yapmasaydınız keşke.
Dışımdan söylendiğimde de pek karşılık alamadım..

Sizi çok iyi anlıyorum. Ben hamile kalmadan 3 ay önce işden çıkmıştım bazı nedenlerden dolayı ve daha önce birlikte veya sadece onun yaptığı ev işlerini de ben yapmaya başladım, nasıl olsa evdeyim, o daha çok yoruluyor diye. Şuanda 9 aylık hamileyim ve doğumuma iki hafta kaldı. Haftaiçi sahuru hazırlıyorum, iftarı hazırlıyorum, sonrası çay kahve istemeler, masayı toplamamalar falan. Seve seve hazırlıyorum her şeyi onda sıkıntı yok, iş yerinde çok yorulduğunun farkındayım ama bi baktım ben bunu kendi elimle tembelleştirmişim. Kendi de itiraf ediyor rahatlığa alıştırdın beni diye :) Evlenmeden önce de her işini kendi yapan bi insandı üstelik. Yüz vermemek gerekiyor. Biz kendimize acımazsak kimse acımaz vallahi. Gücünüz yettiğini yapın, yetmediğini yapamıyorum diyip bırakın, kendi yapsın. Ha içten içe yapmasını beklemeyin, siz söyleyin şunu yap bunu yap diye. Dedikten sonra yapmasının ne anlamı var diye düşünmeyin, erkekler salak rolü yapmayı çok iyi beceriyor, güya akıllarına gelmiyor. Dün gece ben isyan ettim artık hamile sen misin ben miyim, yeter bende yoruluyorum kalk topla şuraları diye.
Evet o kadar haklısınız ki çok güzel salağa yatıyorlar ben hamile olduğumu unutuyorum bazen yani
Ben de isyan edeceğim az kaldı bunlar son çırpınışlarımdı sanırım

Mesele bunları kölelik görmekle alakalı. Sevdiğin adama yemek hazırlamak çay götürmek vesaire sana kölelik geliyorsa gözüne batar normal.
Ama kendine bedava köle dersen bu sefer adam da o evde yatıyor benim kazandığım parayı yiyor diye bakar konuya.
Siz aşkım çayları tazeler misin ? Dediğinde ne diyor?
Bilemedim değişik bir konu
Tamam aşkım diyor sonra duruyor
Hiç bişiy yapmadan duruyor bekle 10 dk geçsin sonra tekrar diyor aşkım bir çay koyar mısın diye 😁

Ee gel dedim gelmedi, işim var diyor gelemem diyor ne yapayım hastaneye gitmeyeyim mi? Annem gelsin kkz kardeşim gelsin diyor seninle onları istemiyorum senin gelmeni istiyorum diyorum herkes kocasıyla gidecek diye bir kaide yok o dizilerde oluyor diyor mecbur tek gidiyorum
Kayinvalidenize mi yaptiniz çocuğu? Ne saçma söylediği şey, herkeste kocasiyla gidiyor bu arada evet. Kayinvalidemin benim doktor kontrolünde ne işi var.

Merhabalar
Ben 3 yıllık evliyim, 9 aylık hamileyim.
Eşim çalışıyor ben 5. Ayda istifa ettim çünkü hamilelik için uygun olmayan bir meslek yapıyorum. (Servis elemanı-8 saat ayakta, 3 saat gidiş geliş yol sürüyordu)
Benim sorunum şu..
Ben çalışırken eşim iyi kötü bana yardımcı oluyordu, yani evi baştan aşağı temizlememe yardımcı olmasa da, kendi çamaşırlarını yıkar, asar, toplardı. Yemek beraber yapılırdı, beraber toplanırdı, kahvaltı aynı şekilde, bir şeylerin ucundan az da olsa tutardı.

Ben işten çıktığımdan beri ilk kez tamamen evde kalıyorum bu arada evlendiğimizden beri. Çorabı, üstündeki kıyafeti, havlusunu sağa sola atmakla başladı, yavaş yavaş temizlik vs elini çekti, masadan bir tabak kaldırmadan tv izlemeye gitmeye başladı, çay verir misin,sabah kahvaltı hazırlar mısın, şimdi ramazan'da sahur hazırlar mısın? 'a kadar evrildik.

Ben gücüm yettiğince temizlik, yemek her şeyi kendim yaptım bugüne kadar ama artık son 1 2 haftam kaldı doğurdum doğuracağım kendime bir su almak bile zor geliyorken böyle temizlik yemek çamaşır bulaşık bir de eşimin arkasını toplamak artık çok zor gelmeye başladı..

Yani kendimi sorguluyorum, ben mi yatacağım o mu hizmet edecek diye ama hayır istediğim bu da değil, fakat ikimizde salonda oturuyoruz bir tur ben koyduysam çayı ikinciye kalkıp bir bardak da hamile karıma ben koyayım diyemez mi? İnanın biraz olsun anlayış görmek istiyorum..
Kendimi bu adamın çocuğunu doğuracak, temizliğini , yemeğini hazırlayan bedava köle gibi hissetmeye başladım artık..

Eskiden böyle değildi, ne zaman ben işten ayrıldım sanki evde hiç yorulmuyormuşum bütün gün yatıyormuşum gibi bir düşünceye evrildi. Ve önceden birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alırken şimdi resmen o yatacak ben ona hizmet edeceğim bundan zevk almaya başladı. Kendini padişah falan gibi hissediyor herhalde..

Evlendikten sonra gözlemlediğim başka bir şey de kendi ailesinin evinde de böyle. Erkekler oturacak, kadınlar hizmet edecek.
Kayınpederim çok ince yardımsever bir insan mutfağa girer kolunu sıvar Bulaşıkları makineye dizer, çay koyar servis eder bunlar cinnet geçiriyorlar erkeğin mutfakta ne işi var sen karışma biz yaparız diye..

Tam sorunumu da anlatamadım sanırım, içimi dökmek istedim.. Benim gibi olanlar var mı? Ben mi çok mızmızlanıyorum bunlar normal mi? Benim görevim mi?
Alooo de. Alooo benim karnim burnumda farkinda misin de. Biraz da nazli ol yahu… simdi o soyle dusunuyor; attik evdesiniz zaten baska isiniz yok o calisacak siz de onun islerini goreceksiniz. Acik soyleyeyim bastan beri bizim evliligimiz de oyle cunku yurt disinda yasiyoruz. Ama benimki her durumda yardima ihtiyacin var mi diye sorar. Ya da hadi bugun temizlik yapiyoruz ben supurucem sen sileceksin diyorum. Cunku hamileyim yani o kadar da okuz degildir. Gayet de ne desem yapiyor sag olsun. Yemekle bulasik genelde bende. Ama haftada 1-2 de o yapar. Camasirlari ben yikadiysam o cikarir asar (3 kat asagida makina). Ama yani coraplari kiyafetleri oraya buraya atmak falan asla gelemem ben kendi arkami zor topluyorum. Butun dokuntuleri bi araya toplayip onun yasam alanina koyun bence. Ayrica naza cekin ayyy belim agriyo sirtim agriyo ay tansiyonum dusuk yapin o size cay getirsin.

Kayinvalidenize mi yaptiniz çocuğu? Ne saçma söylediği şey, herkeste kocasiyla gidiyor bu arada evet. Kayinvalidemin benim doktor kontrolünde ne işi var.
İşte bir sürü hamile görmüş kocaları hiç ilgilenmiyormuş bile ben sürekli memnuniyetsizmişim en güzel hastaneye götürüyormuş vs vs bir söyle bin işit yani

Alooo de. Alooo benim karnim burnumda farkinda misin de. Biraz da nazli ol yahu… simdi o soyle dusunuyor; attik evdesiniz zaten baska isiniz yok o calisacak siz de onun islerini goreceksiniz. Acik soyleyeyim bastan beri bizim evliligimiz de oyle cunku yurt disinda yasiyoruz. Ama benimki her durumda yardima ihtiyacin var mi diye sorar. Ya da hadi bugun temizlik yapiyoruz ben supurucem sen sileceksin diyorum. Cunku hamileyim yani o kadar da okuz degildir. Gayet de ne desem yapiyor sag olsun. Yemekle bulasik genelde bende. Ama haftada 1-2 de o yapar. Camasirlari ben yikadiysam o cikarir asar (3 kat asagida makina). Ama yani coraplari kiyafetleri oraya buraya atmak falan asla gelemem ben kendi arkami zor topluyorum. Butun dokuntuleri bi araya toplayip onun yasam alanina koyun bence. Ayrica naza cekin ayyy belim agriyo sirtim agriyo ay tansiyonum dusuk yapin o size cay getirsin.
Ben söylediğimde de geçiştiriyor çok güzel bir şekilde, ders çalışmam lazım şunu yapmam lazım vs vs bir bahane buluyor ya da salağa yatıyor yapmıyor yani

Ben söylediğimde de geçiştiriyor çok güzel bir şekilde, ders çalışmam lazım şunu yapmam lazım vs vs bir bahane buluyor ya da salağa yatıyor yapmıyor yani
O zaman is yapmayin. Cok acik ve net. Yapamiyorum yetisemiyorum cok agirlastim deyin. Cocuk dogdugunda da boyle devam eder yoksa. O zaman her sey daha sinir bozucu olur.

Eşinizin bu demesini hazmetmeniz tuhaf işte ilgisiz ve sevgisiz bi adam. Dizilerle ne alakası var gayette çoğu kadının yanında eşi oluyor takibi devlet hastanesinde değilse. Sizin ev işleri konusundan daha büyük bi sorununuz var

Siz haklisiniz ama ben sizi çok sessiz buldum.
Erkeklerin kendi kendilerine düşünüp akıl etmelerini,incelik göstermelerini beklerseniz maalesef ömür biter.O sizin kocanız,açık konuşun,net olun,taleplerinizi söylemekten çekinmeyin.Kendi kendinize beklentiye girip içinize içinize atmayın.Söylediniz yapmıyor mu siz de yapmayın o zaman.Birakin dağınık kalsın.Bunlari kavga gürültü ile değil yumuşak yumuşak halledin."Hayatım şimdi de çayları sen koyar mısın"."Canım şu sağda solda bıraktığın kıyafetleri kaldırır mısın".Hastaneye yalnız mı git dedi " Başka kadınlar beni ilgilendirmiyor,ben seninle gitmek istiyorum."Yemek olmayınca anneme gidelim mi dedi."Hayır şimdi gitmek istemiyorum,evde birlikte yapalım".

Demek istediğim net olun,ve netliğinizin arkasında durun.İma edeyim anlasın,trip atayım anlasın değil.

Ben de yorumu size yazmamıştım ama siz de bana cevap yazdınız. İlk balık kim oluyor o zaman sjsjshshsh. Ayrıca burada o yorumları yazdığınız üye en aklı başında kadınlardan biri. Bilginiz olsun diye dedim
Siz biliyorsunuz demi kim aklı başında kim değil , hayatınız çoğunuzun öyle yalan yanlış ki buraya gelip kendinizi avutursunuz anca , iyi kadınlar toplantısı falan yaparsınız sksjsjdjdjdj bırak bunları , her şeyden önce sanal alem diye herkese sallamayın . Dillerde pabuç gibi.

Sjsjsjsj hamile kadının ahı mı? Benim de şu an hasta bir yakınım var. Onun bakımıyla ilgileniyorum. Hasta birine bakan birinin de ahı tutar derler. Yersen. Ben de size ah edeyim mi ne dersiniz? Kocasına ağzını açamayan herkes de burada aslan maşallah. Kalk çayını kendin al diyemeyen insanlar burada kükrüyor
Yine bomboş bir yorum , hanımefendi sen aciz misin ? Kıyaslama yapıyorsun bir de , evliliği sizin gibi sakız oyuncağı yapanlar her şeye kükrerler bir taneniz de “ kalk canım kendin doldur hep mi ben dolduracağım “diyemezler . Siz kavga gürültüden anlayan insanlar böylesiniz işte oturup konuşarak halledilecek şeylere burun bükersiniz :) sende kükreye kükreye her şeyini yaptır bakalım sanal aslan seni :)

İşte bir sürü hamile görmüş kocaları hiç ilgilenmiyormuş bile ben sürekli memnuniyetsizmişim en güzel hastaneye götürüyormuş vs vs bir söyle bin işit yani
Valla çok toksik bir eşiniz var Allah sabır versin. Hangi hamileyle kocasi ilgilenmiyormuş, ilgilenmiyorsa da ben orda bi sorun ararım. İki kişilik çocuğu tek anneye yüklemek akıl karı mı.

Herkes sizin gibi düşünmek yorum yapmak zorunda değil benim gibi de düşünmek yorum yapmak zorunda değil. Siz de milletin yorumlarını eleştirmeyin o halde. Kelimelere dökmeye gerek yok, aynen bu kelimeleri kullandınız yazmadım zaten. Karnı burnunda, ayakkabısını bile giyemeyen oturup kalkamayan kadını farketmemek mümkün değil ama kocası farketmiyor, çaydanlık arkasında durmasına rağmen çayımı sen doldur diyor. Koltuğa fırlattığı montu veya banyoda yere attığı çamaşırları kimin kaldıracağını da çok iyi biliyor. Karısı çalışırken yapan eden adam karısı işten çıkınca birden yapmamaya başlıyor ilginç. Acaba, bu onun görevi yapsın o kadarını diye düşünüyor olabilir mi?

Elalemin kocasının çocuğu olunca nasıl davranacağını siz nasıl biliyorsunuz? Siz nasıl garanti veriyorsunuz? At gözlüğü sizde var, çözüm önermiyorsunuz inşallah maşallah olur diyorsunuz.

Ben dünyayla tanışalı çok oldu, 18 senelik de evliyim. Ne babam ne eşim ne de eşimin babasında görmedim. Erkek kardeşlerim bile tabağını çamaşırını kaldırır, kendi gömleğini ütüler, yataklarını toplarlardı. Hatta pencereleri içten annem silerdi, dıştan da tehlikeli annem düşmesin diye kardeşim silerdi. Şimdi de eşlerine yapıyorlar.

Konu sahibi, beni eleştiren üye için öyle demek istemedi böyle demek istemedi yazdınız ama şimdi de eşimin yardım etmesi gerekiyormuş yazdınız. Başlığınız da yardımcı olmayan eş. Karar verin halinizden memnun musunuz yoksa değil misiniz. Pohpohlayalım mı düşündüğümüzü fikrimizi mi yazalım?
Dur bir de sana gelsin sıra uzun uzun yazmışsın bir de haklı gibi büsbütün yazdıklarımı okuyanlar benim neler demek istediğimi anlarlar , g… ten uydurma cümleleri bir araya getirip sen böyle demek istiyorsun algısı yaratma bana , sen git onları tepesine bineceğin sosyal medyada sırtından geçindiğin insanlara yap , böyle birbirinizi pohpohlayarak hayat geçmez , beni alıntılayıp durma keyfi ehli kelimelerinle dos doğru geleceksen gel o zaman o uzun mesajına karşılık alırsın .

Konu sahibi böyle yapsa eşi tutup annesini eve getirmeye falan kalkmaz mi :KK70: Hamileliğin son günleri beli bacağı ağrıyor diye. Ben biraz tırsardım :KK70:
Aman getirsin ya.9 aylık hamıle karısı hizmet edeceğine, annesi oğluna da gelininede baksın.
zaten doğumdan sonra bebek yoracak, son günler bol bol dinlenmiş olur :KK53:

Aman getirsin ya.9 aylık hamıle karısı hizmet edeceğine, annesi oğluna da gelininede baksın.
zaten doğumdan sonra bebek yoracak, son günler bol bol dinlenmiş olur :KK53:
Kayınvalidesi de hizmet beklerse 😂 Sonuçta yetiştirdigi adamdan bu çıkmış. Annesi nedir ki.

Valla bilemedim ki. Ben 2 hamilelikte her işimi kendim halledebildim. Hani dip köşe temizlik yapmazdım ama çay,kahvaltı,çamaşır vesaire sorun olmuyordu. Ama her hamilelikte Farklı. Çok öyle abartılı bir iş beklenmiyorsa yapılabilir gibi. Amaaaaan bilemedim valla her ilişkinin de dinamiği farklı

Alışverişi kadına yaptırması, onunla gebelik kontrollerinde gitmemesi vs böyle bir adama varya ne çay doldurulur ne birşey hazırlanır net yani. Temizlik yapılmış toplu evde orayı burayı dağıtan insanları anında paylarım hayvan bile dağıtmıyor yuvasını diye. Ne kadar sessiz kalmış o kadar sindirmiş kadını. Hamile bile olmasa aynı evde yaşayan insanlar arasında bir düzen olmalı saygı olmalı frekans olmalı.

Yok ben evde çalışıyormuşum zaten diyor ev işi ayrı bir iş gibi yorucu. Bana para verir sen bunu sonuna kadar hakediyorsun der, teşekkür eder ellerine sağlık der allah razı olsun der, ama hiç bir yardım yok..
''sen bunu hak ediyorsun'' nedir ya?
işi bırakınca ona muhtaç ve onun bakıcısı rolüne girmişsiniz, her şeyi içinizden söylemenizin etkisi de var bunda tabii ki.
bence sizde kendinizi öyle hissedip o yüzden her dediğini yapmaya devam ediyorsunuz.
böyle devam ederseniz doğumdan sonra sizi büyük bir kaos bekliyor.

X