Davranış Bozuklukları Yardimci olur musunuz lütfen

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

melansu

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
387
63
36
Merhabalar oğlum var 10 yaşında herhangi bir sağlık problemimiz yok fakat bugün söylediği şey beni çok şaşırttı. Bu pandemiden dolayı sürekli evdeyiz . TV ve tablet çok kullanıyor ve izliyor. Kendi kendine film izlemiş ben evde yokken kurt adam diye. Bir kaç gündür ağlıyor. Bugün açıldı zorla soylettirdim. Ağlamasınin nedeni kurt adam olmak istemesiymis.ben kurt adam olmak istiyorum diye ağladı. Bu normal birseymidir. İlk defa ondan böyle birşey duyuyorum. Çok şaşkınım

Merhabalar oğlum var 10 yaşında herhangi bir sağlık problemimiz yok fakat bugün söylediği şey beni çok şaşırttı. Bu pandemiden dolayı sürekli evdeyiz . TV ve tablet çok kullanıyor ve izliyor. Kendi kendine film izlemiş ben evde yokken kurt adam diye. Bir kaç gündür ağlıyor. Bugün açıldı zorla soylettirdim. Ağlamasınin nedeni kurt adam olmak istemesiymis.ben kurt adam olmak istiyorum diye ağladı. Bu normal birseymidir. İlk defa ondan böyle birşey duyuyorum. Çok şaşkınım
Bizim ki kediyim ben diye ağlıyor 😄tabi 4 yaşında. Oğlunuz etkilenmiş olabilir bız de etkileniyoruz filmlerden ben de bı kaç gün cikamam etkisinden. Bana kalırsa sorun değil

Bende alacakaranlığı izledikten sonra vampir olmak istemiştim tabi ozman 16 yaşındaydım

İzlediklerinden çok etkileniyorlar bu da normal ama sizin bence yapmanız gereken izlediklerini kontrol etmeniz ve şu anki durumla ilgili de kurt adam olmayacağını bunların sadece filmlerde olduğunu anlatmak bence

Kontrolünüz dışında tv tablet vs. kullanmasına izin vermeyin lütfen. Orada görebileceği sınırsız zararlı içerik var. Kurt adam olamayacağını güzelce izah edersiniz birkaç güne etkisinden de çıkar zaten.

Çocugunuzun izlediklerinin takibini yapin. Internet gecmisini her zaman takip edin. Soyutsal algisini acmaya çalışın. Kesinlikle uzerine gidip elestirmeden yapin bunları. Bir doktor arkadaşım bir çocuk hastasinin vampir olmak için araştırdığı herseyi yapmisligindan bahsetmişti. Sınırsız bir bilgi bankasi var. Iyi kotu demeden önümüze geliyor sadece cocuklar değil buyuk küçük demeden tüm insanlığı zehirleyebiliyor. Bu yuzden çocuklarımızi bu tehlikelerden korumaliyiz.

X