Yarın Herhangi Bir Gündür Benim için AsLında...

SS

ßad€m

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ßad€m
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Yağmur İstanbulun sokaklarına düştü düşeli yapışkan bir huzursuzluk var içimde.

Aslı için tüm hayallerimi değiştirebileceğimi düşünüyordum düne kadar. Şimdilerdeyse kopuk tebessümler savuruyorum içimden...

Yaşam öğretiyor her şeyi. Yaşamayı sonsuzluğu hiç bitmeyen masalları evet öğretiyor bana..

Gördüğüm karanlık yollar ,kendimden öte aşkı bilemediğim sokaklarda bulamadıklarındam kaynaklıydı hep.

Hep bir adım ileri giden ayaklarım , gözlerim geriye daldıkça bilmiyordu hep ilerlediğini...

Beni düşündüğünü biliyorum yağmurlu gecelerde. Bende düşünüyorum. Düşündükçe gerçek bir sevdanın son damlalarını hissediyorum hücrelerimde.

Eriyorum..
Eridikçe yeniden doğuyorum, yaşamayı dudaklarıma ezberlettiriyorum...

Ruhum sigara dumanlarına sıkışmaktan, kendim ile boğuşmaktan yorgun düşmüş..
Kimsesizliğe terk etmiş çoktan kendini...

Tüketilen kaçıncı hayat, yeniden başlanılan kaçıncı umut yolculuğu. Son durakta beklenen yolcu gibiyim.

"Parça parça azar azar yaşamak isityorum seni" sözlerin yağmurlu gecemde yine. Duvardan duvara yankılanan sesler, geçmişe ait gölgeler, kesişen yollarda buluyor kendini...

Sevdam gibi, sevdan gibi beklenmedik anda ortaya çıkan gel-gitler şimdilerde sadece uzaklarda. Hasretin eksilen çenemden akan gizlice döktüğüm sessiz sitemler var şimdi geçmişime..

Avucumda kırdığım bir bardak gibi içim sızlıyor...

Yanlış zamanları bekleyen, boşunalıkla kırık bir dal parçası gibi yana düşüyor kollarım...
Sahilden kalkan her vapur alay ediyor benimle.Gelen hiçbir vapurda tanımıyor bakışlarımı...

Kız kulesi kendine doğru çağırıyor beni, gel diyor gel...
Hayat doğudan gelecek. Yanlış yerdesin hayat senin gözlerinde.

Gel yeterki gel...

Yaşadıklarımı bir kitap sayfası gibi çeviremiyorum. O kadar kolay değil takılı kaldığım paragraflardan kurtulmam.
Kendime isyanımı çözemeden, aklımın alıp başını gitmesini beklemek en iyisi.

Sakın olaki gelme bana. Bakma gözlerimin derinliğine...

Yüzüne sürdüğüm parmaklarımı koparttım, kulağına fısıldadığım o kelimeyi söküp attım alfabemden. Her harfini hançer diye sapladım bağrıma.
Boşalıp gittin canımdan, kırmızı bir masumluk oldu adın, siyahlara döndün gözlerimde...

Bir gün parmak izlerimi ararsan aynaya bak. Hep avuçlarıma mahkûm edilmiş yüzüne, gözlerimdeki derin çizgilerim en derin yerinde...

Akıp gitmiş bir geçmişi sınayamam, yargılayamam yeminleri, silip geçerim küçük hesapların sevdama düşürdüğü lekeleri..

Rotasız bir geminin limana yanaşması ne kadar zorsa işte o kadar zordur kaldırıp kirpiklerimi derin bakışlarımı, bakışlarına hapsetmek.

Anlamaya çalışma, bu basiretsiz yokluğunda yarın herhangi bir gündür benim için aslında...

Alıntı..

X