Yaş Farkı Sorunsalı

Bence olabilir, neden olmasın? Kendinize bir şans verin derim. Ben anlattıklarınızdan olabileceğini düşündüm açıkçası

Benim bir tanıdığım var, kocasından 10 yaş büyük, kadının 2, adamın ilk evliliği idi. Yıllardır evliler ve çok mutlular..

Emekli olacağınızı duyduğunda gelmesini “kaybetme” duygusuna bağladım açıkçası. Diğer okuduğum yorumlardaki gibi kullanacak olsa, çoktan harekete geçerdi.

Evet yaş farkı bayağı fazla ama konu bu değil konu karşındakinin ne kadar çar çakal olduğu. Duygularınızla değil mantığınızla bakmaya çalışın lütfen cevabı kendiniz bulacaksınız.

biran evvel araya mesafe koymalısınız yoksa bu hamur çok su götürür. erkeklerin en haşere olduğu yaşlar macera da alıyor belli ki gönlünüz yerine yırtık bir çorabınızı verin. 😇

Yaş benim icin onemli. 10 yas küçük Biri bana evlenme teklif etmişti. Ama çocuk istemişti. Ben 40dim o da 30. Ama bana hic mantıklı gelmedi. Hani evlensek cocuk vs kaldıramam diye teklifi reddettim. Sonuçta sizin dediginiz adam da küçük. Ve ciddi bir ilşki yaşayabilirim diyorsanız herhangi bir sosyal ortamda bu konuları dert etmiyorsanız ve karşı taraf icinde Çocuk sorun olmayacaksa olur. Bu ikinizin kararı sonuçta. Kimseye laf düşmez. Ama ben çocuk ve sosyal olarak bunları kaldırmayacağımı düşündüm teklifini reddettim. Her ne kadar ben de küçük gösteriyor olsamda yaş hersekilde kendini belli ediyor.

Hanımlar herkese selamlar, araniza yeni.katildim aslinda siteyi uzun zamandir takip ediyorum ama yeni uye oldum. ben 46 yasinda daha evvel hic evlennemis bir bayanim. Kamuda memurum. Su sekilde bir durum var calistigim kurumda biri var. Kendisi ile kuruma ilk girdiginden bu yana yani 12 yildir tanisiyoruz. Kendisinin babasi kucukken vefat etmis. Annesi ve ablasi ile kalmis durumlari iyi oldugu icin pek bi ekonomik sorun yasamamis. Bu adam kuruma girdiginde universitede ogrenciydi bilgisayar muhendisligi okuyordu lise kpss ile atanmisti sonra okulunu bitirince gorevde yukselme sinavina girip kurum icindeki muhendislik kadrosunu kazandi. İse basladiginda 20 yasindaydi ve suan 32 yasinda. Azimli karakterli yalniz buyumus biri herseyi kendi yapan ailesinden destek almayan biri tanidigim kadari ile. Biz bu zamana kadar cok iyi arkadas olduk. Simdi sorun surda basliyor.
Bundan aylar evvel is yerindeki arkadaslarla emeklilik konusu acildi. Sira bana gelince bende bir iki seneye dilekcemi veririm zaten gunumde yilimda dolmus dedim. Olay burda koptu bi laf adamin kulagina gitmis. Hemen akabinde bana karsi hareketleride bir degisme oldu ve aradan bir kac hafta gectikten sonra benden randevu istedi once ne oldugu cok anlamasamda yuzyuze gelince uzun zamandir benden hoslandigini hatta bana karsi hoslanmanin da otesinde bazi duygular beslemeye basladigini soyledi. Ben tabi sok oldum ne diyecegimi bilemedim. Biraz kendime gelince kesinlikle olmaz aramizda kac yas var dedim. Kendisi israr edere yas farkini umursamadigini benim yasimi hic gostermedigimi.cok genc gosterdigimi soyledi(minyon oldugum icin gercektende yasimi gostermiyor ve kucuk duruyorum) neyse o gun onu reddettim ama cok israr ediyor. Cicek almalar manali manalo bakislar bana olan.yumusak davranislari surekli mesaj atip aramasi. Baslarda rahatsiz olsamda nerdeyse hic iliskim olmamasi ve hic evli olmamamdan dolayi fark ettim ki bende o adama alismaya baslamisim. Aramadigi zaman aklima geliyor mesaj atmadigi zaman onu dusunuyorum. Hatta gecenlerde ben msj attim. Konuyu kimselere anlatamiyorum da boyle arada kalmis bir vaziyetteyim ne yapacagimi sasirdim. Aradaki.yas farki cok fazla aileler asla istemez ki onlardan once biz nasil oluruz o daha gencecik ben ise orta yasta bir bayanim. Aranizda hic boyle bir durumla karsilasan biri var mi? Hanimlar lutfen bana bi akil verin ne yapabilirim.
Aradaki yaş farkı 14,adamın çark etmesi emekli olunca gelecek olan paraya göz koyması gibi geliyor.

1 degil2 değil 12 sene hicmi açılamaz belli etmezdi....

Ki ciddi dusunse cocuk istese felan der kadının yaşı geçiyor erkenden acılayım .. sen 40 olsan o 26 🤦‍♀️🤷‍♀️ bence çok mantiksiz

Hanımlar herkese selamlar, araniza yeni.katildim aslinda siteyi uzun zamandir takip ediyorum ama yeni uye oldum. ben 46 yasinda daha evvel hic evlennemis bir bayanim. Kamuda memurum. Su sekilde bir durum var calistigim kurumda biri var. Kendisi ile kuruma ilk girdiginden bu yana yani 12 yildir tanisiyoruz. Kendisinin babasi kucukken vefat etmis. Annesi ve ablasi ile kalmis durumlari iyi oldugu icin pek bi ekonomik sorun yasamamis. Bu adam kuruma girdiginde universitede ogrenciydi bilgisayar muhendisligi okuyordu lise kpss ile atanmisti sonra okulunu bitirince gorevde yukselme sinavina girip kurum icindeki muhendislik kadrosunu kazandi. İse basladiginda 20 yasindaydi ve suan 32 yasinda. Azimli karakterli yalniz buyumus biri herseyi kendi yapan ailesinden destek almayan biri tanidigim kadari ile. Biz bu zamana kadar cok iyi arkadas olduk. Simdi sorun surda basliyor.
Bundan aylar evvel is yerindeki arkadaslarla emeklilik konusu acildi. Sira bana gelince bende bir iki seneye dilekcemi veririm zaten gunumde yilimda dolmus dedim. Olay burda koptu bi laf adamin kulagina gitmis. Hemen akabinde bana karsi hareketleride bir degisme oldu ve aradan bir kac hafta gectikten sonra benden randevu istedi once ne oldugu cok anlamasamda yuzyuze gelince uzun zamandir benden hoslandigini hatta bana karsi hoslanmanin da otesinde bazi duygular beslemeye basladigini soyledi. Ben tabi sok oldum ne diyecegimi bilemedim. Biraz kendime gelince kesinlikle olmaz aramizda kac yas var dedim. Kendisi israr edere yas farkini umursamadigini benim yasimi hic gostermedigimi.cok genc gosterdigimi soyledi(minyon oldugum icin gercektende yasimi gostermiyor ve kucuk duruyorum) neyse o gun onu reddettim ama cok israr ediyor. Cicek almalar manali manalo bakislar bana olan.yumusak davranislari surekli mesaj atip aramasi. Baslarda rahatsiz olsamda nerdeyse hic iliskim olmamasi ve hic evli olmamamdan dolayi fark ettim ki bende o adama alismaya baslamisim. Aramadigi zaman aklima geliyor mesaj atmadigi zaman onu dusunuyorum. Hatta gecenlerde ben msj attim. Konuyu kimselere anlatamiyorum da boyle arada kalmis bir vaziyetteyim ne yapacagimi sasirdim. Aradaki.yas farki cok fazla aileler asla istemez ki onlardan once biz nasil oluruz o daha gencecik ben ise orta yasta bir bayanim. Aranizda hic boyle bir durumla karsilasan biri var mi? Hanimlar lutfen bana bi akil verin ne yapabilirim.
Ben de eşimden büyüğüm ama 14 yaş çok fazla.. Resmen arada jenerasyon farkı var.. O kadın siz erkek olsaydınız da aynı şeyi söylerdim. Yakın bir kız arkadaşım 14 yaş büyük biriyle evli ve pek mutlu sayılmaz sürekli boşanma aşamasına geliyolar ve çocuk olmasa çoktan boşanırlardı. Bilemiyorum çok riskli bi ilişki :KK14:

düşünecek yaşı geçmedinizmi artık hayat kısa yaşayamadıklarınıza üzülmüyormusunuz bırakın yarını düşünmeyi heleki hiç evlenmmeiş aşık olmamış olmanız çok üzücü yaşayın dibine kadar kimse duymasın bakalım aşk sizi nereye götürüyor bu duyguları yaşayın ertelemeyin hayatı yarına çıkıcağınız bu işin evliliğe gideceği ne malum siz hala bu yaşta elalem nederleri geçirmiş aşmanız lazımdı

Arada ucurum var resmen birkac yil sonrasini dusunun adam daha cok genc yani bence bu yasta bir erkek bir sorunu bir sikintisi olmasaydi kendinden bukadar buyuk biriyle birlikte olmak istemezdi. Kadin buyuk olunca ayrimcilik yapmayin ya erkek 14 yas buyuk deseydi herkes ayaklanirdi ki bence erkegin buyuk olmasi cok daha normal

siz kararinizi vermissiniz, artik hakkinizda hayirlisi olsun diye dua etmek düser, deneyin ne kaybedersiniz, üzülmeyi de göze almaniz lazim ama. Sunu da söylemeden edemicem böylesi bir yas farki kadin ya da erkek fark etmeksizin biraz fazla maalesef, umarim mutlu olursunuz :)

merhaba,
ben olumsuz bakmıyorum.
aranızdaki fark çok mu? çok. ama kimbilir belki birçok kişiden daha farklı bir dinamik yakalanır bu ilişkide.
eğer işin içinde bir menfaat yoksa, hisleri gerçekse.
hayat ertelemeye gelmez, aşk güzel şey ve boya, kiloya, yaşa bakmaz bazen :)
ayrıca insanların ne dediği ne düşündüğü değil sizin ne hissettiğiniz ve ne yaşadığınız önemli.

X