Yaşadiklarima inanamadim akıl almaz şeyler yardım edin lütfen bana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Seni sevmiyor malesef. Ne seni hoş tutuyor ne evine bakıyor, ne gelecek için birikim yapıyor. Bir yandan da o borçlar neden çıkıyor söylemiyor, öbür yandan gizli gizlide sürekli gözü karılar kızlarda. Çocuğun olursa işler daha bi zorlaşır, boşanırsan çocukla bunun size bakacağını bekleme. Çocuk olmadam daha kolay unutmak onu, hem çocuğada yazık. Sen böyle bir baban olsun ister miydin?
İstemezdim çok teşekür ederim sağolun ben çevrem sen seçtin gitim hemen ayrıldın laflarını duymamak içinde kendi başıma yanlız ayakta durycam

Fotolar bir tanesiyle yani eskiden konustuyla watsapten selam yazmış kadın onu engelemis telegramda demiş fotoda esinlesin bana.niye yaziyon onu arastirdimda eskort oldunu nerdeyse orendim
Yazdıklarınızı gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Ancak bu ifadeden aldattığını yA da evliliğinizde başkalarıyla görüştüğünü çıkarmadım. Daha önce görüştükleri mesaj atmış diye düşündüm.
Zaten siz tek sorun bu gibi yazıyorsunuz ama başka sorunlarınız var. Onlara odaklanın.

Sevdin, kandın, evlendin ve gerçekleri gördün. Bundan sonrası senin elinde çocuğum. Boşan, boşan, boşan. Ömrünü yedirme değmeyecek insanlara. Ailen yanında değilse bile çocuk yokken tek başına da ayakta durabilirsin. Seviyorum deyip kendini ve ilerde çocuklarını yakma.

Teşekür ederim katılıyorum çok yanlizken.yanimda oldu sevdim kandım bu yüzden bu yaşta evlenmeyi onayladı
Burada insanlar size çok güzel yorumlar yapıp yol göstermeye çalışmış. Umarım bu yorumlar sizi kendinize getirmiştir. Siz bu saatten sonra nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz.?

İstemezdim çok teşekür ederim sağolun ben çevrem sen seçtin gitim hemen ayrıldın laflarını duymamak içinde kendi başıma yanlız ayakta durycam
Hayal görmeyi bırak.
Tahsil yok, bir şey yok bu ekonomik buhranda nasıl tek başına ayakta duracaksın ?
Ham yaparlar seni annem.
Ailenin yanına dön ve boşan kim ne havlarsa havlasın.
Sonra da eğitimine kaldığın yerden devam et.
Lise mezunu musun ?

Eskiden görücü usulü varken kimse kötü birine ve kötü aileye gidipte referans olmaz, onun oğluna kız verin asla demezdi, olanı konuşurlardı. Zaten küçük yerlerde herkes birbirini iyi bilir, tanır, birbirlerinin kumaşını iyi bilirlerdi. Şimdi öyle mi? Evleneceğin insan süpriz yumurta gibi ne çıkacağı belli olmuyor. Siz millet ne der diye düşünmeyin, millet sizin neler çektiğinizi gözyaşlarınızı biliyor mu ki? Ama artık insanlarda bu konuları uzatmıyolar zaten, eskiye nazaran daha anlayışlılar, eski eşim etrafa karı kıza gidiyodu eve bakmıyodu dersin, neler çektim dersiniz olur biter

Sevdin, kandın, evlendin ve gerçekleri gördün. Bundan sonrası senin elinde çocuğum. Boşan, boşan, boşan. Ömrünü yedirme değmeyecek insanlara. Ailen yanında değilse bile çocuk yokken tek başına da ayakta durabilirsin. Seviyorum deyip kendini ve ilerde çocuklarını yakma.
Teşekür ederim istedimde bu zaten herkes yanlış anladı üzerime geliyorlar seviyordum insan sever evlenir bu hataları gördükten sonra o sevgi asla eskisi gibi kalmaz

Hayal görmeyi bırak.
Tahsil yok, bir şey yok bu ekonomik buhranda nasıl tek başına ayakta duracaksın ?
Ham yaparlar seni annem.
Ailenin yanına dön ve boşan kim ne havlarsa havlasın.
Sonra da eğitimine kaldığın yerden devam et.
Lise mezunu musun ?
Lise evet
Burada insanlar size çok güzel yorumlar yapıp yol göstermeye çalışmış. Umarım bu yorumlar sizi kendinize getirmiştir. Siz bu saatten sonra nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz.?

öncelikle merhaba herkese her zaman burda tüm bayanlara derslere bakıyorum çok üzülüyorum buraya yazcami aklım almazdı konuya geçelim biraz uzun olabilir daha çok şey var da anlatamadım bundan bir buçuk sene önce tanıştık ve sevdik çok bağlandık hemen evlenmek istedi bende ama 7ay geçtikten sonra aileme söyledim oda daha önce ailesine söyledi eti tanışmamız dan bjr sene sonra evlendik yani 6:7aydir şuan evliyiz ailem memelkete taşındı burda artık kimsem kalmadı ben öyle pilanmamistum düğün yapıldı edilidi memelkete üç gün gecti telefonunda mesajlarda telegramin kodunu gördüm daha önce onun yanımda oldunda hiç yüklü değildi yükledim ve baktimda +18 okdr pis kadınların her yeri açık asla üzerine bir örtü bile olmayan çok kötü şeyler gördüm kaç tane guruba üye bir şekilde benim o gece başımdan asa kaynar sular döküldü resmen deli oldum konuşmak bile istemedim ertesi gün yola çıkıp evimize gidicektik ben patliyorum resmen arabada bağırdım çağırdım sen nasıl böyle birşey yaparsın böylesin söylesin tokat atim etim eskiden olan birşey dedi fakat düğüne üç gün kala önce gormis ya yanıma geldinde siliyormus baya ozaman güvenim biti eve gitimizde dışarı çıkıyorduk etrafa bakıyordu bazen bakınca zaten o konudan daha çok artık ben düşluyordum onu yaptı için istemsiz güvenim kalmadı birdaha böyle birşey yaşanırsa olmaz dedim zaman geçti herşey çok iyisi sürekli borclari çıkıyordu kirayı odemiyordu boktan anca yemek vs alıyordu altinlarimi istedi bir kaç tanesini giti kaç ay içinde hep kandirildim sürekli iş arkdsslarina borcu var maş yatıyor parayı bitiryor dier borcalrina veriyor ediyor masa kadar mileten borç aliyor kira o bu su sonra masta onları veriyor resmen bir bok göremiyorum afedersiniz altinlarimida aldı bir bilezik küpe yüzük vs vs ailesi herşeyi yaptı bu ona ait olan borçlar benle.ilgili bile değil sonra biz birbirimizi seviyoruz ama ben çok bağlanmış bı sekildeydim ailemde memelkete taşınınca burda kimsem kalmadı herşey güzel gidiyordu fakat artık onla dışarı çıkmak istemiyordum o olaydan sonra başkasına bakicak edicek bir kız geçince bile hemen gitsin istiyordum dikat çekici çok insan var İstanbul'da resmen her yerleri açık ben öyle herkese bakan biriyle evlendime mi diye düşündüm bu konudan eve geliyorduk oraya baktım diyordum kavga vs sonra sarılıyor konuyu kapatmaya çalışıyor sürekli bana yalan atiyor maş o bu şu hep yalan evde bereket yok resmen bana dürüst değil güvenmiyorum ben kaç ay önce bayramda ailemin yanına gitim i burda kaldı guvenmedim için watsabina girdim.kendi telefonumdan eski kinsutunu direk ben uca biner binmez bebek diye kaydedip selam yazmıştı bizim prflde fotomuz olmasına ramen kız Özbek birde esrtlara benziyor resmen ya onu watsaptan engelemisti ben gider gitmez telegramda indirmişti ama ben indirimi görünce sildi ve ben onla ayrilcamj söyledim ailem hekrese resmen herşey burnumdan geldi birde kötü davraniyordu sona İstanbul'a gigimde aklımda ayrılık vardı vekip gitmej ailem bir dene birdaha olursa ayrıl dedi oyel yaptım fakat sürekli şüphem var ve sürekli yalanları var her konuda bir türlü güvenemiyorum ama çok da seviyorum gözle birşey görseydim anında biterdi ama.hergun oluyorum yardım edin lütfen ve ben 19.o24
Önce okuma , yazmanızı duzeltip sonramı konu açsaydınız

gitmeyi bitirmeyi çok yiprandim fakat Allah büyük herşey gelip geçer benim için sadece dua edin hayatıma yeniden başlayıp hiçbir erkeğe guvenmeyecegim

Kaç defa boşanmayı düşünüyorum yazdınız. Ne zamana kadar ve niye düşüneceksiniz? Çok basit adliyeye gidip dilekçe veriyorsunuz. Sizi boşanmaktan sadece 1 kişi alıkoyabilir, o da sizsiniz. Gurur falan diyen insan seviyorum napim diye sayıklamaz. Buralarda "ama çok seviyorum" diye onay beklemez.

Niyetiniz boşanmak falan değil, bir mucize olsun da hiçbiri yaşanmamış sayılsın istiyorsunuz. Bizim tarafımızdan da kandırılmak istiyorsunuz.

Baba olunca sorumluluğunu bilir düzelir diye gidip hamile kalacağınızı düşünüyorum. Adam sizi zerre sevmiyor. Dikkat edin sizinle başka niyetlerle evlenmiş olabilir. Kendinizi pis işlerin ortasında bulabilirsiniz. Zaaf olmuş sizde bu adam, ne istese yapacak durumdasınız çünkü çok seviyorsunuz.

Yazımı anlayamazsanız da kusura bakmayın sizin lisana vakıf değilim. Siz tercüme ediverin kendi lisanınıza.

Öyle olucak zaten hep bu his var ailem için tamam dedim ben kendim seçtim ve pişmanım düzelir diye ama içimdeki şüpe beni hergün öldürüyor
Adamın sen gider gitmez kadınlara mesaj attığını gözlerinle görmüşsün, gözümle birşey görmedim diyorsun. Daha ne kadar şüphe duyacaksın boşanmak için ?

öncelikle merhaba herkese her zaman burda tüm bayanlara derslere bakıyorum çok üzülüyorum buraya yazcami aklım almazdı konuya geçelim biraz uzun olabilir daha çok şey var da anlatamadım bundan bir buçuk sene önce tanıştık ve sevdik çok bağlandık hemen evlenmek istedi bende ama 7ay geçtikten sonra aileme söyledim oda daha önce ailesine söyledi eti tanışmamız dan bjr sene sonra evlendik yani 6:7aydir şuan evliyiz ailem memelkete taşındı burda artık kimsem kalmadı ben öyle pilanmamistum düğün yapıldı edilidi memelkete üç gün gecti telefonunda mesajlarda telegramin kodunu gördüm daha önce onun yanımda oldunda hiç yüklü değildi yükledim ve baktimda +18 okdr pis kadınların her yeri açık asla üzerine bir örtü bile olmayan çok kötü şeyler gördüm kaç tane guruba üye bir şekilde benim o gece başımdan asa kaynar sular döküldü resmen deli oldum konuşmak bile istemedim ertesi gün yola çıkıp evimize gidicektik ben patliyorum resmen arabada bağırdım çağırdım sen nasıl böyle birşey yaparsın böylesin söylesin tokat atim etim eskiden olan birşey dedi fakat düğüne üç gün kala önce gormis ya yanıma geldinde siliyormus baya ozaman güvenim biti eve gitimizde dışarı çıkıyorduk etrafa bakıyordu bazen bakınca zaten o konudan daha çok artık ben düşluyordum onu yaptı için istemsiz güvenim kalmadı birdaha böyle birşey yaşanırsa olmaz dedim zaman geçti herşey çok iyisi sürekli borclari çıkıyordu kirayı odemiyordu boktan anca yemek vs alıyordu altinlarimi istedi bir kaç tanesini giti kaç ay içinde hep kandirildim sürekli iş arkdsslarina borcu var maş yatıyor parayı bitiryor dier borcalrina veriyor ediyor masa kadar mileten borç aliyor kira o bu su sonra masta onları veriyor resmen bir bok göremiyorum afedersiniz altinlarimida aldı bir bilezik küpe yüzük vs vs ailesi herşeyi yaptı bu ona ait olan borçlar benle.ilgili bile değil sonra biz birbirimizi seviyoruz ama ben çok bağlanmış bı sekildeydim ailemde memelkete taşınınca burda kimsem kalmadı herşey güzel gidiyordu fakat artık onla dışarı çıkmak istemiyordum o olaydan sonra başkasına bakicak edicek bir kız geçince bile hemen gitsin istiyordum dikat çekici çok insan var İstanbul'da resmen her yerleri açık ben öyle herkese bakan biriyle evlendime mi diye düşündüm bu konudan eve geliyorduk oraya baktım diyordum kavga vs sonra sarılıyor konuyu kapatmaya çalışıyor sürekli bana yalan atiyor maş o bu şu hep yalan evde bereket yok resmen bana dürüst değil güvenmiyorum ben kaç ay önce bayramda ailemin yanına gitim i burda kaldı guvenmedim için watsabina girdim.kendi telefonumdan eski kinsutunu direk ben uca biner binmez bebek diye kaydedip selam yazmıştı bizim prflde fotomuz olmasına ramen kız Özbek birde esrtlara benziyor resmen ya onu watsaptan engelemisti ben gider gitmez telegramda indirmişti ama ben indirimi görünce sildi ve ben onla ayrilcamj söyledim ailem hekrese resmen herşey burnumdan geldi birde kötü davraniyordu sona İstanbul'a gigimde aklımda ayrılık vardı vekip gitmej ailem bir dene birdaha olursa ayrıl dedi oyel yaptım fakat sürekli şüphem var ve sürekli yalanları var her konuda bir türlü güvenemiyorum ama çok da seviyorum gözle birşey görseydim anında biterdi ama.hergun oluyorum yardım edin lütfen ve ben 19.o24
canım benim daha çok gençsin yaşadıklarına çok üzüldüm bence bi an önce boşanmalısın çocuk falan olmadan girersin bi işe çalışırsın kendine bakarsın ona bağlı falan değilsin öyle düşünme

canım benim daha çok gençsin yaşadıklarına çok üzüldüm bence bi an önce boşanmalısın çocuk falan olmadan girersin bi işe çalışırsın kendine bakarsın ona bağlı falan değilsin öyle düşünme
Bunları sabah yazdım ve okadar. Çok mesaj geldiki okumayı yazmayı bilmiyorsun ve sen hakediyorsun resmen şuan sinirlerim daha çok bozuldu teşekür ederim size herkes farklı konuşuyor ama.ben sizin mesajalrinizin devamını bekliyorum

Adamın sen gider gitmez kadınlara mesaj attığını gözlerinle görmüşsün, gözümle birşey görmedim diyorsun. Daha ne kadar şüphe duyacaksın boşanmak için ?
Bir buçuk ay oldu ama.mesajlar bende bu yzuden hep kavga ediyoruz guvenmedim için bende olan ss leri bilmiyor yüzüne vurdumda ağladı yok öyle birşey vs ben bir ay sonra bu olayı çıkarsam.acaba neden zamanında yapmadın derler mi çünkü ailem çok istedi git son kez öyleyse tekrar dön diye ben o kadar yanlizlik ve haksızlık görüyorum ki

Bunları sabah yazdım ve okadar. Çok mesaj geldiki okumayı yazmayı bilmiyorsun ve sen hakediyorsun resmen şuan sinirlerim daha çok bozuldu teşekür ederim size herkes farklı konuşuyor ama.ben sizin mesajalrinizin devamını bekliyorum
Yaşadıklarınızı haketmek anlamında değil yanlış düşünüyorsunuz.
Bakın en basit örnek şu;
“Fotolar bir tanesiyle yani eskiden konustuyla watsapten selam yazmış kadın onu engelemis telegramda demiş fotoda esinlesin bana.niye yaziyon onu arastirdimda eskort oldunu nerdeyse orendim”
Yazmışsınız bana.

Kelimeleri yanlış yazmanızı ve özne yüklem uyumsuzluğunu geçtim, onu bir şekilde zihin tamamlıyor diyeyim. Ancak

…eskiden konuştuğuyla whatsapp tan selam yazmış, (virgül) kadın onu engellemiş….
İfadesi ile

…eskiden konuştuğuyla whatsapp tan selam yazmış kadın, (virgül) onu engellemiş….
İfadesi

Arasında dağlar kadar fark var. Birinde eşiniz mesaj atıyor ve kadın eşinizin mesajından rahatsız olup engelliyor; diğerinde kadın mesaj atıyor eşiniz kadından rahatsız olup onu engelliyor.
Ben şimdi buradan ne çıkarım yapıp size eşiniz haklı ya da siz haklısınız diyebilirim ki? Bu şekilde günlük hayatta da kendinizi doğru ifade edemeyebilirsiniz.

Yazının devamında “fotoda esinlesin bana” demişsiniz onu hiç anlamadım. Örendim ne gerçekten. İlkokuldaki çocuk yazmaz gerçekten bir düşünün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X