Yasal gebelik sonlandırma yaşayan var mı aranızda?

maviorkide34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2017
53
59
20 haftalık bebeğim genetik testinde trizomi 18 hastalık geni olduğu yüzde 99 ihtimalde pozitif geldi. Amniyosentez yaptırdık. Daha 16 gün var sonuç çıkmasına, çok az bir umut var, yüzde 1 umut var hasta çıkmaması için, beklemek çok kötü, nasıl dayanıcam bilmiyorum.28 yaşındayım ilk gebeliğim,Onu nasıl aldırıcam..aldırmak istersem de tüm o kürtaj işlemleri, kocaman bebek...Korkuyorum. Tüm dünyam başıma yıkıldı. Benim gibi kürtaj olan, trizomi 18 yüzünden bebeğini kaybeden var mı?

uzuldum gercekten daha benimde testler yapılmadı ne cıkar bilemiyorum ama bu kurtaj dusuncesi insanı hem uzuyor hem korkutuyor..umarım o yuzde birlik ihtimal gerceklesir

teşekkür ederm, inş öyle olur, böyle birşeyle sınanmak istemiyorum. Umarım sen de bebeğini hiç benim yaşadıklarımı yaşamadan kucağına alırsın. Allah kimsenin başına vermesin.

Çok üzüldüm. insan başına gelmediği halde bu kadar üzülüyorsa sizi hiç düşünemiyorum çok zor bi durum olsa gerek Allah büyüktür inşallah o küçük ihtimal gerçekleşir ve sağ salim kucağınıza alırsınız bebeğinizi

Geçmiş olsn umarm temiz gelir sonuçlar. :KK43: Eğer kötü sonuç gelirse doğum yaptırabilirler canm bebek büyük olduğu için. Allahım sabır versin.

20 haftalık bebeğim genetik testinde trizomi 18 hastalık geni olduğu yüzde 99 ihtimalde pozitif geldi. Amniyosentez yaptırdık. Daha 16 gün var sonuç çıkmasına, çok az bir umut var, yüzde 1 umut var hasta çıkmaması için, beklemek çok kötü, nasıl dayanıcam bilmiyorum.28 yaşındayım ilk gebeliğim,Onu nasıl aldırıcam..aldırmak istersem de tüm o kürtaj işlemleri, kocaman bebek...Korkuyorum. Tüm dünyam başıma yıkıldı. Benim gibi kürtaj olan, trizomi 18 yüzünden bebeğini kaybeden var mı?
Çok üzüldüm allahtan umut kesilmez 2li testte yanılma payı %30 3lu testte yanılma payi %35 bir bakarsınız mucize gerçekleşir

Allah yardımcınız olsun inşallah sağlıkla dünyaya gelir bebeğiniz çok üzüldüm çok zor.sanırım sağlık problemi olmasıyla en son 20. Haftaya kadar yasal kürtaj yaptırma izni var ama inşallah hiç gerek kalmaz herşey güzel olur

Umarım sonuçlar iyi gelir ama pek umudum yok. Bu prenatal test denen yurtdışına gönderilen testlerden yaptırdık. Yanılma payı yüzde 1. Beklemek kadar kötü birşey yok,tüm o hayalkırıklığı ise inanılmaz benim için.Neden benim başıma geldi diyorum hergün.

Umarım sonuçlar iyi gelir ama pek umudum yok. Bu prenatal test denen yurtdışına gönderilen testlerden yaptırdık. Yanılma payı yüzde 1. Beklemek kadar kötü birşey yok,tüm o hayalkırıklığı ise inanılmaz benim için.Neden benim başıma geldi diyorum hergün.
Cnm çok üzüldüm gerçekten bende bir bebek kaybettim benim ki seninki gibi degil ama hepsi çok zor. Bak bana doktorumunun dedigi be guzel yumurtan ver esinin spermi var hamile kalanilmissin gene olur buna sığınıyorum. Sen o %1 icin umut et belki gercek olur

Merhaba öncelikle cok gecmis olsun insallah hakinizda hayirlisi olur..ben de gecen sene nisan ayinda bebegimi aldirmak zrunda kaldim..19 haftalikti benim ki de..16. Haftada böbreklerinin olmadigi anlasildi ve 3 hastane yaklaşik 6-7 doktor gördü hepsi de yaşamasi imkansiz dedi..devlet hastanesinden rapor cikardilar ve ozelde normal dogumla alicaklardi bebegimi ama sancim olmadi 2 gun boyunca ve doktorum beklememiz iyi olmaz deyip kürtaja aldi..cok ama cok zorlu bir surecti eger bebegim olmasina olan büyük istegim olmasaydi delirebildim gercekten..ama tüm duygularimi bir kenera attim ve soguk kanlilikla girdim kurtaja..zor gunler gecordim elbet ama cocugum olmasini o kadar cok istedim ki toparladim kendimi bi iki ayda ve cok cok cok şükür şuan 6 aylik hamileyim..allahim benim bebgimi bana isteyen ve hamile olan herkese de saglikli bir sekilde nasip etsin...uzun oldu ama seni cok iyi anliyorum yazmak istedim..tekrardan allah şifa versin..

Benimde 5 ocakta gebeligim sonlandırıldı 15 haftalıktı araştırma yapılması için üniversite hastanesinde olmam gerektiği söylendi sabah 10 da yatış yaptım alttan belli aralıklarla 4 defa hap koydular bi de suni sancı verdiler gece 12ye 10 kala normal doğum yaptım çok zor bi süreç bizimde 2 hafta içinde dünyamız değişti Rabbim yardımcınız olsun çok dua edin hakkınızda hayırlısı neyse o olsun inşallah

canım aldırmayı düşünmesen.
benim kendi doktorum şöyle söylemişti bana.
bu ikili tarama testlerinde çıkan sonuçlar risktir. çocuğun down sendronlu olacak demek değildir.
sadece riskliler arasına girer demişti.
bir çok insandan da duydum sonuçlar kötü çıkıpta sağ sağlim doğum yapan.
sen dua et sadece

bu ikili tarama testlerinde çıkan sonuçlar risktir. çocuğun down sendronlu olacak demek değildir.
sen dua et sadece
Tarama testlerinden farkli harmony testi yaptirmis galiba dogruluk orani%99 olan

Son düzenleme:
Benimde 5 ocakta gebeligim sonlandırıldı 15 haftalıktı araştırma yapılması için üniversite hastanesinde olmam gerektiği söylendi sabah 10 da yatış yaptım alttan belli aralıklarla 4 defa hap koydular bi de suni sancı verdiler gece 12ye 10 kala normal doğum yaptım çok zor bi süreç bizimde 2 hafta içinde dünyamız değişti Rabbim yardımcınız olsun çok dua edin hakkınızda hayırlısı neyse o olsun inşallah
Sagol ıns, gecmıs olsun,daha yasamadan ne kadar zor ve acı oldugunu anlayabılıyorum.Suan aglamadıgım bır anım yok, yol yok, care yok, o acıyı ıllakı yasayacagım bılıyorm.O sancıları bebegımı sagsalım dogururken yasarm dıyodum, sımdı neye kısmet olacak, nasıl dayanılacak.Sen cok guclusun, atlatmıssın, umarım ben de atlatırım.

Merhaba öncelikle cok gecmis olsun insallah hakinizda hayirlisi olur..ben de gecen sene nisan ayinda bebegimi aldirmak zrunda kaldim..19 haftalikti benim ki de..16. Haftada böbreklerinin olmadigi anlasildi ve 3 hastane yaklaşik 6-7 doktor gördü hepsi de yaşamasi imkansiz dedi..devlet hastanesinden rapor cikardilar ve ozelde normal dogumla alicaklardi bebegimi ama sancim olmadi 2 gun boyunca ve doktorum beklememiz iyi olmaz deyip kürtaja aldi..cok ama cok zorlu bir surecti eger bebegim olmasina olan büyük istegim olmasaydi delirebildim gercekten..ama tüm duygularimi bir kenera attim ve soguk kanlilikla girdim kurtaja..zor gunler gecordim elbet ama cocugum olmasini o kadar cok istedim ki toparladim kendimi bi iki ayda ve cok cok cok şükür şuan 6 aylik hamileyim..allahim benim bebgimi bana isteyen ve hamile olan herkese de saglikli bir sekilde nasip etsin...uzun oldu ama seni cok iyi anliyorum yazmak istedim..tekrardan allah şifa versin..
Hem gecmıs olsun hem de yenı bebegın hayırlı olsun.ıns hıcbır sıkıntı yasamadan dogar o bebıs.Yasadıklarını hayal etmek bıle benı kahredıyor ama ben de yasayacagım bılıyorum.Hem bebegımı kaybedıcem hem de bebegım cok buyuk oldugu ıcın buyuk acı cekıcem ondan ayrılırken manevı ve fızıkı olarak..dayanmaya calısıcam.Senın kadar cesaretlı olup tekrar bebek yapmayı dusunebılır mıyım bılmıyorum.Toparlanmak cok zor..

sen dua et sadece
Yasamla bagdasan down sendromu gıbı bı hastalık olsa dusunebılırdım, ama o sans cok az.Bu hastalık tasıyan bebekler yızde 90 anne karnında oluyor, anneyı de tehlıkeye atıyor, doganlarda ılk haftayı gormuyormus ve cok agır anomalıler oluyormus.Neler okudum bılemezsın.Sonuna kadar ugrascam ama sonucu sımdıden gorur gıbıyım.Hıcbırınız yasamayın ıns benım yasadıgımı.Allah kımseyı bu secımı yapmakla sınamasın.

Sagol ıns, gecmıs olsun,daha yasamadan ne kadar zor ve acı oldugunu anlayabılıyorum.Suan aglamadıgım bır anım yok, yol yok, care yok, o acıyı ıllakı yasayacagım bılıyorm.O sancıları bebegımı sagsalım dogururken yasarm dıyodum, sımdı neye kısmet olacak, nasıl dayanılacak.Sen cok guclusun, atlatmıssın, umarım ben de atlatırım.
Senden bir sey isteyebilirmiyim ihtimal %1de olsa ağlamasan ya sağlıklı ise üzüyorsun bebeği belki bir mucize gercekleşir ağlama lutfen. Simdi diyeceksen demesi kolay yapmasi zor. Haklisin ama sen genede yapmaya calış lutfen...

X