Yaşam koçu tecrübesi olan var mı

Evet bosanan aile kocu oluyor iliskisi bozuk olan ilişki koçu... Bir kadin var facebookta kadin aile iliskisi guzellemesi yapıyor ama diger yandan da erkeklere giydiriyor kendisi de bosanmis oglunu da bagimli biri olarak yetistirmis oğluşum paşam modunda yani disaridan bir gozle bakinca hic inandirici gelmiyor bana o kadinin soyledikleri. Bir de dişil enerji egitimleri veriyor 😀 yani tutarlılık olacak biraz o yuzden herkese guvenmemek lazim. Konu sahibinin ihtiyacı psikolog kisaca.
Ay kim o özelden yazar mısın ?

Bilmem neresine lavanta yağı süren hanım değil mi, boşanmış bir insanmış. Boşandı diye ilişkilerde başarısız olacak diye bir şey yok tabi, lavanata kokulu bayan isteyen erkekler eqlesin demiş açıkça bulmuştur yenisini:halay:
Yok yok bu baskaymis, ya cherry o kadar güzel yolunu buluyor ki insanlar, kıytırık diplomaya benzemeyen şeylerle çok üzülüyorum:KK43:

Vakit kaybı. İlk psikiyatrist, daha sonra psikiyatrist yönlendirmesi ile psikolog... Söz konusu akıl sağlığınız, boşuna vakit ve para kaybı yaşamayın

Birinin hayatına koçluk etmek kimin ne haddine, anlamıyorum, her zaman şok olmuşumdur bu yaşam koçu saçmalığına. Psikolog olmamla da ilgisi olabilir.

Profesyonel bir ruh sağlığı çalışanından destek almanızı öneririm. Yok diyorsanız açın kitap okuyun, film izleyin, ufkunuzu ve duygu düzenleme becerilerinizi geliştirir, daha çok faydasını görürsünüz.

Arkadaşim yaşam koçu.. Her gün kocasıyla kaynanasını dinliyordum. Rutine bindirmişti. Sözüm ona dünyanın eğitimini almış, yaşam koçu olmuş, her gün canlı yayın yapar ,seans düzenler ama gel göre ki lise mezunu ev hanımı arkadaşlarım kadar hayatını çekip çevirme becerisi yok..
Diğerleri de böylemidir bilmem.
Kendi yolculuğumda şema terapi, sınırlar, Alp karaosmanoğlu kitap ve youtube videoları, Tülay kök kitap ve videoları, Serhat yabancı kitapları ve de psikonet yayınlarını okuyarak çok yol katettim. Psikoloğa gitme imkanım yoktu.. Bu yazarlarda psikolog , psikiyatrist..
Bir bak istersen..

Ben yaşam koçunu ciddiye alamazdım açıkcası. Hangi konuda uzman ne okumuş da benim hayatımda koçluk yapacak diye düşünürdüm.
Hatta para tuzağı gibi bile gelebilirdi.
Onun yerine gerekirse bütçeyi biraz daha artırıp psikologla görüşmek en iyisi.

Ben yaşam koçunu ciddiye alamazdım açıkcası. Hangi konuda uzman ne okumuş da benim hayatımda koçluk yapacak diye düşünürdüm.
Hatta para tuzağı gibi bile gelebilirdi.
Onun yerine gerekirse bütçeyi biraz daha artırıp psikologla görüşmek en iyisi.
Yaşam koçları da ucuz değil ya bir de gerçekten bu işin egitimini almış yurtdışı kökenli koçlar var bir de uzaktan eğitimle 3-5 saat alıp kendine koç diyen var .

Yaşam koçları da ucuz değil ya bir de gerçekten bu işin egitimini almış yurtdışı kökenli koçlar var bir de uzaktan eğitimle 3-5 saat alıp kendine koç diyen var .

Eğitime o kadar açıklarsa o kadar başarılılarsa psikolog da olabilirler. Yurtdışı belgeleri falan inandırıcı gelmiyor bana.

Merhabalar. Hayatımda değiştirmem gereken şeyler var ama psikoloğa gitmem mümkün değil şuanda. Bazı konuları artık kendi kendime çözemediğimi fark ettim. Bende çok bazen iş ile ilgili bazen ilişki hayatım ile ilgili takıntı yaptığım şeyler oluyor. kafamı rahatlatamıyorum. Yaşam koçu bu konuda bana yardımcı olabilir mi sizce? Ya da ne önerirsiniz tecrübesi olanlar?
Uyumanı onerırım
Uyku herseye ıyı gelıyo valla mis

İmza: 🤱

yasam kocu nedir yav baya baya insan meslek edindi bunu halbuki baksan kendilerine faydasi yoktur

Kendine sevdigin güvendigin birini akil hocasi yap etrafinda. al sana yasam kocu

Yaşam koçu kişinin hayata, hedeflerine devamında gerekli motivasyonu sağlar,bunu en yakınlarınizdan biride yapabilir.
Psikolog sizin için daha faydalı olabilir ilk etapta

Arkadaşim yaşam koçu.. Her gün kocasıyla kaynanasını dinliyordum. Rutine bindirmişti. Sözüm ona dünyanın eğitimini almış, yaşam koçu olmuş, her gün canlı yayın yapar ,seans düzenler ama gel göre ki lise mezunu ev hanımı arkadaşlarım kadar hayatını çekip çevirme becerisi yok..
Diğerleri de böylemidir bilmem.
Kendi yolculuğumda şema terapi, sınırlar, Alp karaosmanoğlu kitap ve youtube videoları, Tülay kök kitap ve videoları, Serhat yabancı kitapları ve de psikonet yayınlarını okuyarak çok yol katettim. Psikoloğa gitme imkanım yoktu.. Bu yazarlarda psikolog , psikiyatrist..
Bir bak istersen..
Benimde kuzenim psikolog,ama kendisi o kadar sorunlu ki.Zaten sorunlu bir ailede büyüdü onu anlıyorum,ama kendisine fayda sağlayan bir başkasına nasıl fayda sağlar diyede düşünüyor insan.

X