Yaşamak istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erkek çocuk istemiyorum diyorum
is te mi yo rum
sevmiyorum
sevmek zorunda değilim
kız cocukları çok güzel cok narin prenses gibi uysal dünyaları bambaşka güzel kokuyorlar
erkek cocugu bahçe yoksa bakılmaz
Ne okudum ben ya? 😱

Erkek çocuk annesi değilim, hatta anne değilim ama kurban olun siz erkek çocuklarına da kız çocuklarına da. Çocuk çocuktur cinsiyeti olmaz.

Valla esimdeki merhamet insaniyet çoğu kız evlada yarışır.
Benim ailemdeki erkeklerin de hepsi aşırı saygılı ailesine bağlı, düzgün saygılı insanlar.
Oğlumu da kibar, kadın haklarına saygılı, düşünen bir birey olarak yetiştirmeye çalışıyorum.
Kadınlara değer veren erkek yetiştirmek de mümkün.
Her oğlun çocuğu canavar değil, her erkek de öküz değil .

O yüzden mi 3 aydır farklı numaralardan beni arıyor ? pişmanlık içeren ona dönmem gerektiğini söyleyen mesajlar atıyor ?

Eski eşlerim mağdur ise iki hakim de niçin karşı tarafı suçlu bulup onlara tazminat ödettirdi ? Bana ödedikleri tazminatın kuruşuna dokunmadan lösev e bağışladım.

Sevmiyorum erkek çocuklarını. Zorla mı ? istemiyorum erkek cocuk.

Bu düzen isteseniz de istemeseniz de değişecek ! Artık kadının egemen olduğu anaerkil sisteme evriliyoruz. İpler kadınların eline geçecek. Gericilik yobazlık, gelenekçilik daha fazla kadınları ezemeyecek. Sizin devriniz bitti artık.

Siz kayınvalidenizle oturun olur mu ? Siz duş alırken kayınpederiniz eve gelsin, üzerinizde bornozla mutfağa kombiyi kontrol etmeye gittiğinizde kayınpederinizi gördüğünüzde dumura uğramayın olur mu ? Akşamları işten eve geldiğinizde pijamalarınızı giyip oturmayın kayınvalidenize kayınpederinize hizmet edin, onların uygun gördüğü saatte uyuyun, kayınvalideniz oğluşunu kontrole gelsin siz uyurken yanınıza..yatakodanızın kapısını da hep açık bırakın olur mu kayınvalideniz istiyor diye..

Kul olmaktansa dul olmayı yeğlerim
Siz feminist değilsiniz siz cinsiyetçisiniz. 30 yaş üstü boşanmış kadınlara defolu gözüyle bakan iğrenç çevrenizden tek farkınız gittiğiniz yol. Ama özde aynısınız. Redpill amcanın kadın versiyonusunuz diyeceğim de o bile kadınlardan bu kadar bile nefret etmiyor.

Benim ailemdeki erkeklerin de hepsi aşırı saygılı ailesine bağlı, düzgün saygılı insanlar.
Oğlumu da kibar, kadın haklarına saygılı, düşünen bir birey olarak yetiştirmeye çalışıyorum.

Evet dört duvar arasında oyalamak daha zor ama tam tersi örneklerde biliyorum bu kıyas bu cümleler korkunç
Resmen 2 evliliğin nefretini onlara saçıyor.

Kendi seçimlerinin bedelini bütün erkek cinsine ödetmeye çalışıyor. Halbuki azıcık akıllı davransa doğru düzgün bir adamla olabilirdi diyecem de doğru düzgün adam konu sahibini ne yapsın 😂

Kendi seçimlerinin bedelini bütün erkek cinsine ödetmeye çalışıyor. Halbuki azıcık akıllı davransa doğru düzgün bir adamla olabilirdi diyecem de doğru düzgün adam konu sahibini ne yapsın 😂
Evleninceye kadar adamlar anneci değildi her şey bir anda olmuş gibi anlatıyor. Bu fikirleri sesli söylese çevresinde kadın erkek herkes kaçar

Evleninceye kadar adamlar anneci değildi her şey bir anda olmuş gibi anlatıyor. Bu fikirleri sesli söylese çevresinde kadın erkek herkes kaçar
Söyledikleri kaçmış işte. Ot çöp ne kadar tip varsa onlar kalmış.

Erkek çocuk istemiyorum diyorum
is te mi yo rum
sevmiyorum
sevmek zorunda değilim
kız cocukları çok güzel cok narin prenses gibi uysal dünyaları bambaşka güzel kokuyorlar
erkek cocugu bahçe yoksa bakılmaz
Ben evde besliyorum bir tane. Bahcem yok. Tovbe yarabbim. Ne bicim dusunceniz var. Anladik istemiyorsunuz. Olur da bir gun hamile kalirsaniz erkek olursa cok yazik o cocuga.

Etkili olmak için çokluk olmak gerek. Benim kızım olursa odasında bir teleskopu olacak. Satranç ve bale kurslarına gidecek. Cumhuriyet kızı olacak.

Bu gezegende hiçbir şey beni anne olmaktan daha fazla mutlu edemez.

Bana ait, benim bedenimden bir parça, sorgulayan zeki, minnoş bir kız çocuğu istiyorum.
Çok beklersiniz. O işler öyle ısmarlama olmuyor. Dünyaya gelecek çocuk sizin deney tahtanız değil. Sizin istediğiniz şeyleri sevmek zorunda değil.
Ben bir yıldır hergün düzenli olarak iki tane antidepresan ve uyku hapı alıyorum.

Kalp çarpıntılarıma, uykusuzluğuma, odaklanamama sorunlarıma çare olmadı.

Gelecekten ölesiye korkuyorum.

Ailem zorlayarak adeta sürükleyerek tatile götürüyor beni ama ne deniz kıyısında, ne dağda ne bayırda ben nefes alamıyorum.

Birinin beni ameliyat ile ikiye ayırıp içimden huzursuzluğu alması gerek öyle konuşmakla psikologla felan olmuyor. Olduramıyorum.

Spor yapıyorum. Çalışıyorum. Hafta sonları aşçılık kurslarına katılıyorum.

İçimdeki huzursuzluk geçmiyor. Kesinlikle hiçbirşeyden haz almıyorum.
Çünkü istemiyorsunuz. Mutsuz falan değilsiniz. Siz bundeprwsif halle yaşamaktan gayet mutlusunuz.

Tedavi olup düzelmeyi istemediğiniz için bu saydığınız şeyler size zerre fayda sağlamayacak. Toplumda böyle hasta bir birey olarak kalacaksınız.

Ay siz hiç iyi değilsiniz psikolojiniz aşırı kötü psikoloğunuzu değiştirin acil ve başka bir yerde tedavi olun.
Bu kafaylada sakın anne falan olmayı düşünmeyin zaten çocuğa yazık olur.

Ayrıca her şeyden önce bir insan, sonra bir kadın, sonra bir anne ve en son 2 erkek çocuk annesi olarak son mesajlarınızı midem bulanarak okudum.

Az önce hastaneden geldim oğlum okulda sırt üstü düşüp kafasını kaldırım kenarına çarpmış. Haberi alıp hastaneye nasıl gittim onu görüp sonuçları doktordan duyana kadar aklımdan neler geçirdim bilemezsiniz.

Erkek çocuk öcü değil.

Eğer bir gün çocuk sahibi olursanız - ki umarım tamamen iyileşmeden asla olamazsınız-arkadaşımın perdelerden sarkan koltuktan inmeyen sokakta kendini yere atıp hem kendine hem çevreye zarar veren kadını anne olduğuna olacağına pişman eden kızı gibi bir kızınız olur.

Ama o çocuk olduğunda ona sabredecek psikolojide olun. Yoksa ona da en büyük sınavı annesi olur.

Ben 19 yaşındayken annem erkek kardeşimi doğurdu ,o kadar usluydu ki sadece karnını doyurmak yeterdi ,çocuğun başka bir derdi yoktu çok tatlıydı, evlendim peş peşe iki kızım oldu anamdan emdiğim sütü fitil fitil burnumdan getirdiler, ikisi de çok eziyetli hala aynılar, evi öyle bir dağıtıyorlar ki emeklemeye başladılar dağıtma huyu başladı, hala da devam ediyor ,birbirleriyle aşırı kavga ediyorlar ,gören herkes halime üzülüyor, hatta kız çocuğu böyle olmaz ki diye şaşıran da oldu ,bu işin kızı erkeği yok,kız çocuğu uslu olacak diye bir kural yok ,ben de ilerde yıllar biraz geçsin 1 çocuğum daha olsa oğlum olsun istiyorum. Hepsinin yeri ayrı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X