Yaşamaktansa vazgeçmek üzereyim?

Kazuletbagyan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mart 2015
300
358
28
Dayanamıyorum. Ben bu insanlara dayanamıyorum.
Annem aramış sabahın köründe “kocandan evi iste 180 bin az 4 yıldır sen ona karılık ettin. O zaten seni hiç sevmiyordu. Seni sevse üstüne ev yapardı,çocuk yapardı. Düşündükçe kocana kinleniyorum, o seni beş parasız bıraksın onun hayatını kaydırcam” dedi
Öyle bir çığlık attım ki yeter diye. Ne biçim insanlarsınız siz diye. Eğer öyle birşey yaparsan toprağıma ağlarsın beni daha fazla yıpratmayın diye.
Mesaj atmış beni bir daha arama o kocana da söyle seni yarı yolda Bırakırsa hayatı kayar diye.
Annemden inanılmaz nefret ediyorum. Benim böyle bir insan olmamın tek sebebi bu insan. Ben dayanamıyorum

Eski konularınıza baktım. Boşandığınızı söylediğiniz anda ailenizin eşinize ev için telefon açması çok saçma değil mi ya? Bu konuyla ilgili geçmişte birşey mi yaşadınız?

Eski konularınıza baktım. Boşandığınızı söylediğiniz anda ailenizin eşinize ev için telefon açması çok saçma değil mi ya? Bu konuyla ilgili geçmişte birşey mi yaşadınız?
Ev eşimin evi. Ailemlik bir durum yok. Tapusunu benim üstüme yapmasını istediler eşim de yapmadı şimdi o evi iste diyorlar. Ama ben evin tamamını isteyemem

Kolaylaştırıp yanınızda olacaklarına yanlış yapmışlar. Aileniz hiç hoş görünmeyen şeyler yapıyor ama siz sakin olmak kendinize yeni bir başlangıç yapmak durumundasınız. Bu süreçte yalnızsınız gibi görünüyor ama lütfen böyle şeyler düşünmeyin ve söylemeyin. Güçlü olun. Allah yardımcınız olsun.

Anneniz de olsa objektif değerlendirebilecek farkındalığınız var, ne güzel. Şu an zaten boşanma psikolojisini yaşıyorsunuz, insan ailesinden destek görmek istiyor ama yaptıkları iyi niyetli hatalar bile bizi fazlasıyla olumsuz etkiliyor, farklı şekilde yaşadım az çok anlayabiliyorum sizi. Ama önünüze bakarsanız hiç umutsuz değil durumunuz. Kendi evinize çıkarsınız, annenizle mesafeli olursunuz. Bundan sonranızın güzel olmaması için hiçbir sebep yok

Eşinizden boşanmak üzeresiniz anladığım kadarıyla ; avukatınız gereğini yapacaktır sonuçta annenizin karışması hoş olmamış .. hakkınızda hayırlısı olsun..

Kolaylaştırıp yanınızda olacaklarına yanlış yapmışlar. Aileniz hiç hoş görünmeyen şeyler yapıyor ama siz sakin olmak kendinize yeni bir başlangıç yapmak durumundasınız. Bu süreçte yalnızsınız gibi görünüyor ama lütfen böyle şeyler düşünmeyin ve söylemeyin. Güçlü olun. Allah yardımcınız olsun.
Çok yalnızım. Bana güç vereceğine kocasız,parasız hayat olmazmış gibi davranıyor. Hep para konuşuyor hep para. Evin içinde resmen çıldırıyorum

Eşinizden boşanmak üzeresiniz anladığım kadarıyla ; avukatınız gereğini yapacaktır sonuçta annenizin karışması hoş olmamış .. hakkınızda hayırlısı olsun..
Cahiller anlamıyorlar, o para az yetmez diyorlar anca 1+1 ev alırsın diyorlar bu nasıl açgözlülük bütün hayatımın garantisini adamın sırtından sağlamamı istiyorlar resmen

Ben ailenle paylaş demiştim ama yok artık...
Ne biçim insanlarmış... normal yurdum annesidir, yuvanı yıkma falan diyecektir diye düşündüm, sizinkisi sizin mutluluğunuzu degil koparacağı maddi ne varsa onu düşünüyor.
Bence eşinize söyleyin telefonlarına çıkmasın ve engellesin.
Gerekirse de uzaklaştırma çıkarsın.
Boşanma sonuçlanana kadar siz de görüşmeyin.
Hayatınızı yeniden düzene koyduğunuzda eğer normal bir ilişki kurmayı becerebilecekse buyursun gelsin, mesafeli bir ilişki yürütün...
desteğe ihtiyaç duyup aradığınız ailenizden böyle bir muamele görmenize çok üzüldüm.
Yakın bir arkadaşınız Yok mu? Bir hafta kadar gelip yanınızda kalsa? Biraz kafanızı rahatlatmanıza yardımcı olurdu belki...

Ev eşimin evi. Ailemlik bir durum yok. Tapusunu benim üstüme yapmasını istediler eşim de yapmadı şimdi o evi iste diyorlar. Ama ben evin tamamını isteyemem

Pardon da onlara ne? Şu an boşanmak gibi psikolojik bir travma yaşıyorsunuz ve duygu karmaşaları yaşıyorsunuz. Böyle bir durum da bir zahmet kendilerini araya sokup sizi darlamasınlar. Ev sizin para sizin. Takmayın lütfen kocaman kadınsınız.

Ayrıca mahkemede evlilik sonrasında alınan mallar ortaktır. Tapunun onda olması çok anlam ifade etmez. Evin şu anki satış bedelinin yarısını talep edebilirsiniz. Aileniz kendini çakal bellemiş sanırım da adam niye kendi hakkından feragat etsin ki?

Anneniz de olsa objektif değerlendirebilecek farkındalığınız var, ne güzel. Şu an zaten boşanma psikolojisini yaşıyorsunuz, insan ailesinden destek görmek istiyor ama yaptıkları iyi niyetli hatalar bile bizi fazlasıyla olumsuz etkiliyor, farklı şekilde yaşadım az çok anlayabiliyorum sizi. Ama önünüze bakarsanız hiç umutsuz değil durumunuz. Kendi evinize çıkarsınız, annenizle mesafeli olursunuz. Bundan sonranızın güzel olmaması için hiçbir sebep yok
Çok yalnızım. Beynim bana oyunlar oynuyor resmen. İyi insanlarla karşılaşma umudum hiç yok, iyi bir hayat umudum da yeşermeden baltalanıyor

Ben ailenle paylaş demiştim ama yok artık...
Ne biçim insanlarmış... normal yurdum annesidir, yuvanı yıkma falan diyecektir diye düşündüm, sizinkisi sizin mutluluğunuzu degil koparacağı maddi ne varsa onu düşünüyor.
Bence eşinize söyleyin telefonlarına çıkmasın ve engellesin.
Gerekirse de uzaklaştırma çıkarsın.
Boşanma sonuçlanana kadar siz de görüşmeyin.
Hayatınızı yeniden düzene koyduğunuzda eğer normal bir ilişki kurmayı becerebilecekse buyursun gelsin, mesafeli bir ilişki yürütün...
desteğe ihtiyaç duyup aradığınız ailenizden böyle bir muamele görmenize çok üzüldüm.
Yakın bir arkadaşınız Yok mu? Bir hafta kadar gelip yanınızda kalsa? Biraz kafanızı rahatlatmanıza yardımcı olurdu belki...
Var ama oda çalışıyor uzakta... ben gitmek istiyorum ama dava yüzünden gidemiyorum. Avukatta ayrı bir cins zaten.

Pardon da onlara ne? Şu an boşanmak gibi psikolojik bir travma yaşıyorsunuz ve duygu karmaşaları yaşıyorsunuz. Böyle bir durum da bir zahmet kendilerini araya sokup sizi darlamasınlar. Ev sizin para sizin. Takmayın lütfen kocaman kadınsınız.

Ayrıca mahkemede evlilik sonrasında alınan mallar ortaktır. Tapunun onda olması çok anlam ifade etmez. Evin şu anki satış bedelinin yarısını talep edebilirsiniz. Aileniz kendini çakal bellemiş sanırım da adam niye kendi hakkından feragat etsin ki?
Adam etse ben almam. Ailemin bu çirkin baskısı beni o kadar incitiyor o kadar sinirlendiriyor ki

Çok yalnızım. Bana güç vereceğine kocasız,parasız hayat olmazmış gibi davranıyor. Hep para konuşuyor hep para. Evin içinde resmen çıldırıyorum

yapmanız gereken anneye sane ne kocasız parasız kalacak olan benim deyin... hayatını karartacak ne yaabilir ki boş beleş konuşuyor... aklı sıra sizin hakınızı koruyor ama sizi küçük düşürüyor... diğer konuda da söyledim hakkınız olan ne varsa alın mahkemenin hak diye verdiğini yok benim hakkım değil diyip elinizle itmeyin ... başandıktan sonra baba evine dönmeyecekseniz tersleyin ailenizi herkezin bir haddi sınırı var aştırmayın

Var ama oda çalışıyor uzakta... ben gitmek istiyorum ama dava yüzünden gidemiyorum. Avukatta ayrı bir cins zaten.

Dava tarihi belli mi? Gidin dönersiniz...

Dugun altınları ve 180 bin para ile kendinize rahatlıkla bir ev alırsınız. Eşiniz ne kadar kazanıyor, 4 yılda ne kadar mülk edindi bilmiyorum.
Normalde olan haklarınızdan vazgeçtiğiniz çok mu büyük miktar da aileniz bu kadar dert ediyor?

çocuk yokken ayrılan iki yetişkin insan var ortada, adamın neyi var neyi Yok göz dikmek bana gayri ahlaki geliyor..
Eşinizle zaten bir anlaşmaya varmıştınız. Bozmayın derim...

Yaşadığınız durumu,stresi yaşamadığım için sizin kadar net anlayamam,sizi sizin kadar şu an kimse düşünemez ve anlayamaz. Ama üzüntünüzü,hayata dair planlarınızı, yapmak istediklerinizi fikirlerine güvendiğiniz ve daha makul yaklaşabilecek sevdiklerinizle paylaşarak bu süreci daha kolay geçirebilirsiniz. Gerekirse bir uzman desteği bir nebze olsun içinizi rahatlatacaktır.
Bu süreçte anneniz belli ki sizin stresinizi daha da artıracak bazı söylemlerde bulunacak.Kulak ardı edemeyecek kadar bunalmışsınız ve haklısınız. İsterseniz biraz sakinleşinceye kadar konuşmayı askıya alın. Hayatta her şey insanlar için. Umarım arzuladığınız hayata koşar adım ulaşırsınız.Yapamayacağınızı söyleyip size ket vuranlara en güzel cevabı güçlü bir duruş ve kurduğunuz yeni hayatla verebilirsiniz.

Anneniz ayrılmak üzere olduğunuz eşinize bu tarz şeyler söylerse belki davanız bile olumsuz etkilenebilir bu konuda hukuki bir bilgim malesef yok. Sadece bu konuda dikkat etmenizi önerebilirim.

Çok yalnızım. Beynim bana oyunlar oynuyor resmen. İyi insanlarla karşılaşma umudum hiç yok, iyi bir hayat umudum da yeşermeden baltalanıyor
Daha acınız çok taze. Çocuksuz boşanmak inanın çok daha kolay, küçük çocukla ve çirkef eski eşle uğraşmal gibi derdiniz yok benim gibi. Zaman her şeyin ilacı. Tek siz değilsiniz bu durumda olan. Canınızı şu an sıkan anneniz sadece, ona da mesafe koyarsınız zamanla. Allah karşınıza iyi insanlar çıkarsın.

Ha bu arada derin bir nefes alın artık ve bütün bu hengamenin biteceğini, kendiniz bir tatile çıkacağınızı, kendinize bir ev alıp, minnoş bir düzen kuracağınızı hayal edin. Anneniz şimdi sizin boşanma psikolojisiyle kendinize haksızlık yaptırmamaya çalışıyor aklısıra, o da anne, kızının en iy şartlarda olmasını ister, böyle düşünüp öfkenizi biraz dindirin, sevgiler..

Dayanamıyorum. Ben bu insanlara dayanamıyorum.
Annem aramış sabahın köründe “kocandan evi iste 180 bin az 4 yıldır sen ona karılık ettin. O zaten seni hiç sevmiyordu. Seni sevse üstüne ev yapardı,çocuk yapardı. Düşündükçe kocana kinleniyorum, o seni beş parasız bıraksın onun hayatını kaydırcam” dedi
Öyle bir çığlık attım ki yeter diye. Ne biçim insanlarsınız siz diye. Eğer öyle birşey yaparsan toprağıma ağlarsın beni daha fazla yıpratmayın diye.
Mesaj atmış beni bir daha arama o kocana da söyle seni yarı yolda Bırakırsa hayatı kayar diye.
Annemden inanılmaz nefret ediyorum. Benim böyle bir insan olmamın tek sebebi bu insan. Ben dayanamıyorum
2017 şubat ayındaki konunuzda 2 aylık evli olduğunuzdan ve ayrılma konusundan bahsetmişsiniz. Annenizin neden 4 yıl dediğini anlayamadım. Yanlış yazdınız ya da nişanlılık vs durumundan mı bahsediyor? Kafama takıldığı için soruyorum.

Bence annenizin mesajı mantıklı aramasanız kendisini daha iyi olur bu süreçte, boşanmaya kesin karar verdiniz mi? Hakkınızda hayırlısı olsun.

X