Yaşasaydınız Ne Yapardınız?

alfadime

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
332
224
Kuzeninizle çok iyi anlaşıyorsunuz. Kuzeniniz evli ve siz bekarsınız.
Bir gün toplanıp özel bir kutlama için kuzeninizin evinize gidiyorsunuz (10-12 kişi ile birlikte) Telefonunuz çalıyor ve kuzeninizin oturma odasına gidiyorsunuz orada telefonla konuşuyorsunuz..
Birkaç gün sonra kuzeninizin eşi fark ediyor ki yatak odasındaki takılarında eksik var. Polis çağırılıyor parmak izleri alınıyor vs ama sonuç yok..

8 yıl sonra öğreniyorsunuz ki o takıları çalan kişinin siz olduğunu düşünülmüş, yıllarca size o sıfatla bakılmış. Telefonla odaya konuşmaya gittiğiniz için hırsızın siz olduğu düşünülmüş.
Ne yapardınız 🤗

Üzülürdüm ama en baştan beri beni düşünme ihtimallerini de göz önünde bulundururdum çünkü tüm şüpheyi üstümde topluyorum. Ben suçsuz olabilirim kuzenim de bana inanıyor olabilir ancak eşi beni tanımıyor. Ancak parmak izi alındı ve bir sonuç çıkmadıysa yıllarca beni hırsız olarak düşünmeleri de ayrı bir saçmalık ona tabii ki hakları yok.

İnsanoğlu o an öyle düşünmüş olabilirler kişiden kişiye samimiyete göre değişir bu durum ben tüm kuzenlerimle aynı samimiyet içinde değilim mesela ama asla kimsenin özel alanına da tek başima girmem sizde ona göre tavrınızı sergileyin kişi kendinden emindir

Çok üzülürdüm. Benzer iftira başıma geldi. Lisede okul değiştirdim ve beden eğitimi dersinde sınıftaydım. Bir kızın parası çalındı. Hepsi birbirini tanıdığı için üzerime kaldı. Ve yapacağım hiçbir şey yoktu. Allah'a havale ettim. O yüzden çaresiz masumluğu çok iyi anlıyorum. Size bir şey söylenmediği sürece sessiz kalın.

asla kimsenin özel alanına da tek başima girmem sizde ona göre tavrınızı sergileyin kişi kendinden emindir
İzin alarak telefonla konuşması yapmıştım zaten. Ayrıca yatak odası değil oturma odasında yapmıştım telefon konuşmasını da.
Bende o günden beri yabancının evinde tuvalete bile giremez oldum. Mazallah diş fırçası kaybolur falan 😅😅

Suratına vurardım... 8 yıl beklediniz mi direk sorsaydın diye. Ah almak çok tehlikedir...... Lafları çatır çatır sokar sonra da konuşmazdım bir daha. Pişman ederdim iftira attığına. Çok sinir oldum bu konuya şimdi. 😁
Ohoo. Olay 1 sene önce kapandı aslında. Ben üstesinden geldim, pişman da ettim.. Sadece arada aklıma geliyor, aşamadığım bi durum haline geldi doğal olarak, en yakınım tarafından böyle bi iftiraya uğradım çünkü.. Ama arada başkası olsa ne yapardı düşüncesine kapılıyorum. O yüzden konu açmak istedim 🤗

İzin alarak telefonla konuşması yapmıştım zaten. Ayrıca yatak odası değil oturma odasında yapmıştım telefon konuşmasını da.
Bende o günden beri yabancının evinde tuvalete bile giremez oldum. Mazallah diş fırçası kaybolur falan 😅😅
Kimsenin hakkı kimsede kalmıyor emin ol kişi yaşattığını yasamadan önce ölmez derler

Kimsenin hakkı kimsede kalmıyor emin kişi yaşattığını yasamadan önce ölmez derler
Aynen öyle. Zaten ben parmak izi alındığını duydum. Araştırmalarım sonucu 80 yıl boyunca alınan parmak izinin arşivden silinmediğini öğrendim. O gün orada bulunan herkesten parmak izi eşleşmesi yapılacak dediğimde geri adım attılar..

Ohoo. Olay 1 sene önce kapandı aslında. Ben üstesinden geldim, pişman da ettim.. Sadece arada aklıma geliyor, aşamadığım bi durum haline geldi doğal olarak, en yakınım tarafından böyle bi iftiraya uğradım çünkü.. Ama arada başkası olsa ne yapardı düşüncesine kapılıyorum. O yüzden konu açmak istedim 🤗
Paylaşın öyleyse rahatlarsınız. Ya da içiniz soğusun isterseniz böyle kul hakkı ile ilgili falan durum atıp onlar bakınca silersiniz, öyle yapıyorlar artık. Bilsinler yani, insanın ömründen ömür gidiyor haksızlığa uğrayınca değil mi?

Paylaşın öyleyse rahatlarsınız. Ya da içiniz soğusun isterseniz böyle kul hakkı ile ilgili falan durum atıp onlar bakınca silersiniz, öyle yapıyorlar artık. Bilsinler yani, insanın ömründen ömür gidiyor haksızlığa uğrayınca değil mi?
Numaralarını o günden itibaren engelledim. Daha sonra ben numaramı değiştirdim zaten de, ben söyliceğimi öyle mesajlarla durumlarla falan karşı tarafa iletmek isteyen tiplerden olmadım hiç bi zaman. Çat pat güm bende 😅
Olayın üzerinden 1 sene geçti 1… Hala sinirlerim ve psikolojim düzelemedi.. Başkası olsa ne yapardı diyip duruyorum. Daha çok detay var da burdan bu kadar 💁🏻‍♀️

Numaralarını o günden itibaren engelledim. Daha sonra ben numaramı değiştirdim zaten de, ben söyliceğimi öyle mesajlarla durumlarla falan karşı tarafa iletmek isteyen tiplerden olmadım hiç bi zaman. Çat pat güm bende 😅
Olayın üzerinden 1 sene geçti 1… Hala sinirlerim ve psikolojim düzelemedi.. Başkası olsa ne yapardı diyip duruyorum. Daha çok detay var da burdan bu kadar 💁🏻‍♀️
Ya yapan var diye bahsettim insanın içi kolay soğumuyor çünkü biliyorum

Çok uzun süre ya. Valla köpürürüm sabun gibi. Atlatamam travma gibi valla. Allah korusun hırsızlık birde hiç unutulmuyor.
Bir de ben evlendikten sonra olay patladı. Nikahıma geldiler alkış tuttular.. O kadar yüzsüzlük 😅

Bir de eşime söylememem için akıl verdiler. Boşanma sebebim olurmuş söylersem.. Kendi yaptıkları b.k ortaya çıkmasın diye..oyunlar oyunlaaar… 😅

Ben uzatmazdım olan olmuş . İnsanoğlu düşünebilir . Kalp kırmayın hayat kısa
Kırılan kalp benim. Hayatın kısa olduğunu da iftira atan düşünsün bi zahmet. Bu hikayede yanan ben oldum 😅 hemde suçsuz yere.
İnsanoğlu herşeyi yapar. Ama ben kardeş gözüyle baktığım insanı gözümle yaparken bile görsem bunu dillendirmem.
Gider onunla konuşurum.

Bir de ben evlendikten sonra olay patladı. Nikahıma geldiler alkış tuttular.. O kadar yüzsüzlük 😅

Bir de eşime söylememem için akıl verdiler. Boşanma sebebim olurmuş söylersem.. Kendi yaptıkları b.k ortaya çıkmasın diye..oyunlar oyunlaaar… 😅

Ayy öyle mi ? Ben de TV'ye çıkmayı düşünüyordum diye bir afallatırdım 😀😀

Aaa kesinlikle görüşmem. Parmak izinin alınması için de ısrar ederim. Konuyu okurken bile tüylerim diken diken oldu. Onları rezil etmek için dava mava ne varsa uğraşırım. Kanıtlayabildiğim her şeyi de yayarım. Hadi bakalım öyle uğraşılmaz böyle uğraşılır. Bide akıl vermek he. Ayyy nasıl sinirlendim var ya gerçekten travma sebebi. Ne kadar uğraşabiliyorsam uğraşırım isterlerse ayaklarıma kapansınlar.

X