Bakici ile yasanan tatsızlık

Valla o kadar saçma ki aşırı sinirlendim akşam akşam. Arayıp saçma sapan şeyler anlatıyor. Bu kızın odasına kamera koymuştu sesli falan. ilk zamanlar hani tanımıyor kadını diye. Kadında farketmez demişti. Sonra kaldırmış işte zaman geçince kadınla da araları iyi olunca. Şimdi bugün tekrar koymuş kadın işten çıkacak ya acaba bilerek gıcık oldu bana da çocuklara bisi yapar mı diye. Bu sefer kadına dememiş ama sabahtan. akşam söylemiş. Özellikle sabah söylemiyor bakmak için. Kızla kadın odada bisi dizme yapıyormuş artık neyse anlamadim. Oğlan gelmiş bi tekme atmış yıkmış okuldan gelince. Kizda işte niye yaptın deyince oğlan sen kucuksunn zaten yapamazdin falan demiş. Kizda ağlamış. Bakicida kıza şey demiş işte erkekler bazen böyle şeyler yaparlar sebeplerini kendileri de bilmez enerjilerini böyle atıyorlarabin seni seviyor ben biliyorum sen akıllısın güzelsin falan fisman. Gel yüzünü yikayalim senin ne kadar büyüdüğünü sende gör vs vs. Akşam eve gelince bu olaydan bana bahsetmedi diyor kuzenim. Yani iki çocuk kavga etti kızım ağladı ayrıca erkekler yapar falan diyerek oglani kötüleyip kizi feminist yapıyor bilmemne. Yani kadın surda 10 gün sonra gidecek zaten. Kizi feminist olup erkek düşmanı yetistiriyor oglumuda dağ ayısı gibi gösteriyor kıza bana da anlatmıyor biseyi kimbilir daha neler yaşandı dedi evde. Valla boş boş muhabbet dinliyorum sinirim bozuldu. Gidip kadına söylemiş sonrada bu akşam kamera koyucam diye. Kamera olduğunu kadın sabah bilmiyor diye olayı da soramıyo. Bana sardı yeminle ya.
Kuzenin cidden sorunlu,arızalı..

Kuzenin cidden sorunlu,arızalı..
Valla arkadan arama geldi hadi kapa sonra geri arıyor yanlış aramış arkadasi sonra konuşurken mesaja bakıyor ben işimi bırakmış sohbet ediyorum. Sonra gene kapanıyor gene yazıyor mutfakta iş yapıyormuş devam edelim diye. Arkadaş dediği de bir tane arkadaşı yok bir tane kimse bilerek aramaz yani

Valla arkadan arama geldi hadi kapa sonra geri arıyor yanlış aramış arkadasi sonra konuşurken mesaja bakıyor ben işimi bırakmış sohbet ediyorum. Sonra gene kapanıyor gene yazıyor mutfakta iş yapıyormuş devam edelim diye. Arkadaş dediği de bir tane arkadaşı yok bir tane kimse bilerek aramaz yani
Sen de görüşme ozmn.

Valla o kadar saçma ki aşırı sinirlendim akşam akşam. Arayıp saçma sapan şeyler anlatıyor. Bu kızın odasına kamera koymuştu sesli falan. ilk zamanlar hani tanımıyor kadını diye. Kadında farketmez demişti. Sonra kaldırmış işte zaman geçince kadınla da araları iyi olunca. Şimdi bugün tekrar koymuş kadın işten çıkacak ya acaba bilerek gıcık oldu bana da çocuklara bisi yapar mı diye. Bu sefer kadına dememiş ama sabahtan. akşam söylemiş. Özellikle sabah söylemiyor bakmak için. Kızla kadın odada bisi dizme yapıyormuş artık neyse anlamadim. Oğlan gelmiş bi tekme atmış yıkmış okuldan gelince. Kizda işte niye yaptın deyince oğlan sen kucuksunn zaten yapamazdin falan demiş. Kizda ağlamış. Bakicida kıza şey demiş işte erkekler bazen böyle şeyler yaparlar sebeplerini kendileri de bilmez enerjilerini böyle atıyorlarabin seni seviyor ben biliyorum sen akıllısın güzelsin falan fisman. Gel yüzünü yikayalim senin ne kadar büyüdüğünü sende gör vs vs. Akşam eve gelince bu olaydan bana bahsetmedi diyor kuzenim. Yani iki çocuk kavga etti kızım ağladı ayrıca erkekler yapar falan diyerek oglani kötüleyip kizi feminist yapıyor bilmemne. Yani kadın surda 10 gün sonra gidecek zaten. Kizi feminist olup erkek düşmanı yetistiriyor oglumuda dağ ayısı gibi gösteriyor kıza bana da anlatmıyor biseyi kimbilir daha neler yaşandı dedi evde. Valla boş boş muhabbet dinliyorum sinirim bozuldu. Gidip kadına söylemiş sonrada bu akşam kamera koyucam diye. Kamera olduğunu kadın sabah bilmiyor diye olayı da soramıyo. Bana sardı yeminle ya.
Kuzeniniz zincirini koparmış kuduz köpek gibi şuan kadına saldıracak koz arıyor. Bakıcı ablamız nasıl bir yara acmissa kuzen şuan deli gibi açık arıyor kadında. Bence bakıcı abla çocukların arasındaki bu tartışmayı gayet iyi idare etmiş. Beğenmiyorsa 15 bin liraya başka birini bulur artık.

Ay kadın çıksın kurtulsun bu kuzenden. Deli heralde. İnşallah kadın kıymetini bilecek iyi bir ailenin yanında iş bulur. Kuzeninizde haddini bilmeyi, insanları böyle kullanamayacağını öğrenir

Istanbul ingiliz Dili Edebiyati mezunu bu işleri mi yapıyormuş ...hadi çok ihtiyacı var diyelim..sadece 3 yaşındaki ile ilgilenmeliydi..Diger çocuk bile extra..Kadina yemek yaptırıp bir de servis elemanı gibi kullanmak çok ayıp olmuş..resmen hakkına girmişsiniz..Bu kuzeniniz kendisini ne zannediyor öyle

Erkekleri kötüleyince feminist olunacağını zanneden kuzeninizle ben olsam iletişimi koparırdım. Şurada beynim kanadı cehaletten resmen

Kuzeniniz resmen kadının tepesine bindikçe binmiş. ☹️ Bakıcıdan gelen misafire hizmet ettirilmesi istemek ne alaka hem de çok ayıp.
Kibar insanlar hep böyle harcanıyor maalesef. Üstelik İngiliz dili ve edebiyatı mezunu…mumla arasan bulamazsın….misafire yemek yaptırmaya cüret ettiğini okuyunca ben de bi afalladım açıkçası. Bence bu naif insan daha insaflı kişilerle çalışmalı. Bırakın gitsin…

Kibar insanlar hep böyle harcanıyor maalesef. Üstelik İngiliz dili ve edebiyatı mezunu…mumla arasan bulamazsın….misafire yemek yaptırmaya cüret ettiğini okuyunca ben de bi afalladım açıkçası. Bence bu naif insan daha insaflı kişilerle çalışmalı. Bırakın gitsin…
Kadini hizmetci yapmislar ama masalarina davet ettikleri icin yucegonullu olduklarini falan saniyolar.

Kadini hizmetci yapmislar ama masalarina davet ettikleri icin yucegonullu olduklarini falan saniyolar.
Aslında bu kadın bir hayal ürünü gibi de gelmiyor değil. Şekersiz kakaolu kek yapıyor ama şekerli gibi, çocukla anime izliyor -anime kültürü de var-, İngilizce öğretiyor, misafire yemek servisi, oda temizliği ve satranç -ki bu efsane- öğretiyor. Gerçekten mükemmel bir kadın. Evde oturup çocuk bakan kaç anne kendi çocuğu için bunları başarabilir….EFSANE

Aslında bu kadın bir hayal ürünü gibi de gelmiyor değil. Şekersiz kakaolu kek yapıyor ama şekerli gibi, çocukla anime izliyor -anime kültürü de var-, İngilizce öğretiyor, misafire yemek servisi, oda temizliği ve satranç -ki bu efsane- öğretiyor. Gerçekten mükemmel bir kadın. Evde oturup çocuk bakan kaç anne kendi çocuğu için bunları başarabilir….EFSANE
Eğer bu kadın gerçekse hep kuzen hatalı kuzen şöyle bencil falan filan diyoruz da kadının hiç mi suçu yok. Sen İstanbul üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bitirmişsin. Satranç biliyorsun. Kendi evinde otur İngilizce ve satranç özel ders ver. Neden milletin yemeğini yapıyor, kirini temizliyorsun. Senin kendine kattığın değerlere hiç mi saygın yok. Açıkçası ben düşündükçe kuzenden daha çok bakıcılık yapmaya Çalışan kadına kızdım.

Çözüm maaş arttırımı değil ki.
Saygı duymuyorsunuz demiş kadın.

Niteliksiz eleman değil, lisans mezunu, ama sen servis yap diyorsun.
Yani bize işyerinde alakamız olmamasına rağmen şurayı paspasla demişler gibi.

Su bulanmış artık, kuzeniniz her işi yaptırabileceği birini bulsun, ödevdir güzel iletişimdir o konularda artık ne çıkarsa bahtına.

Eğer bu kadın gerçekse hep kuzen hatalı kuzen şöyle bencil falan filan diyoruz da kadının hiç mi suçu yok. Sen İstanbul üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bitirmişsin. Satranç biliyorsun. Kendi evinde otur İngilizce ve satranç özel ders ver. Neden milletin yemeğini yapıyor, kirini temizliyorsun. Senin kendine kattığın değerlere hiç mi saygın yok. Açıkçası ben düşündükçe kuzenden daha çok bakıcılık yapmaya Çalışan kadına kızdım.
Buna da katılıyorum.
Bir noktada durmalıydı, işvereni servise yardım et diyememeliydi.

Büyük şehirlerde nasıldir bilmiyorum ama küçük-orta şehirlerde böyle bir seçenek yok maalesef. Satranç dersidir, ingilizce dersidir, ailelerin bunlara ayıracak maddiyatlari yok.

Merhaba,
Konuyu sizlerden fikir almak için açıyorum. Aslında basit bir konu ama biz çözüm bulamadık. Bazı tatsız olaylar yaşandı. Ben de malesef dün akşam şahit oldum. Kuzenim de benden fikir istedi ama bugün çözümsüz kaldı.

Kuzenimin iki evladı var. Biri ilkokulda erkek 11 yaşında diğeri kız daha küçük 3 yaşında. Kreşe giden kız için bakıcı ilanı verdi. Bir hanım geldi yaklaşık 40,45 yaşlarında. Daha önce böyle bir işte çalışmamış ama kendi çocuklarını büyütmüş, üniversite mezunu. Diplomalarını, sabıka kaydını kontrol ettirmiş e devletten herhangi bir sorun yok. İstanbul üniversitesi ingiliz dili edebiyatı okumuş. Yabancı dili var. Referans gösteremem malesef ama kamera koyabilirsiniz demiş. Acil olduğu için kuzenim kabul etti. Görevi tek çocuğa bakmak, temizlik ev işi yoktu. Ama oğlan çocuğu da okuldan gelince yemek istiyor ödevleri var derken, kadin da öğretmeye yetenekli bakti çocuğu anlıyor kuzenim ses etmemiş. Kadın da çocuğun ısrarı ile ödevlerini anne baba gelmeden bitirtmis. Üstüne bir de sadece ufak tefek atıştırmalık hazırlama yönünde anlasmislar ama kadın yeğenime biseyler yaparken çocuklar da sevince başka şeyler de istemiş. Beraber yapmışlar dondurma şekersiz kurabiyeler falan. Sakin ve guleryuzlu bir kadın. Ama ipin ucu burda kaçıyor. Tek çocuk bakan kadın diğer çocuk 4 gibi evde olunca iki saat için yemek vermen yeterli denmesine rağmen onun da ödevlerine yardım ediyor, çocuk terli geliyor üstünü değişiyor. Hatta iki çocuk da kadını istiyor öyle ucu çok iyi anlaşıyor. Kuzenim de akşam ödevden yana rahatlayın büyük oğlan ablanın yemeklerini isteyince ondan ricada bulunmaya başlıyor işte çorba yapar mısın falan diye falan. Ondan sonra da devamı geliyor. Kadın da hayır demiyor. Kadın eve geldiğinden beri çocuklar daha sakin daha mutlu odalarını kendi topluyorlar dedi kuzenim. Disiplinli bir kadın değil aslında ama oyunla falan kandiriyormus oda toplama yarışması vs. Bu arada iş yükü de artıyor. Dağılan evi toplama tarzı bunları kendi yapıyor çocuklarla oynarken dokulen olduğu için. Çocuk odasını supururken kuzenim mutfagi da alsana diye rica ediyor ise giderken mesela. Kadının yemekleri de güzel olunca bir kaç kere de misafir geleceği zaman rica etmiş. Bu ârada arada tartışma falan yok x hanım y hanım diye sohbetler. Biz dün akşam yemeğe çağrıldık. Kuzenim de rica etmiş yine yapar mısın diye. Kadın da sagolsun yapmış. Bu arada harikaydı cidden. Çocuklara da ayrı yemek yapmış firinda bize kızartma onlara fırında patates falan tarzı. Biz gelince kuzenim kadına çıkmadan servise yardımcı olmasını rica etti. Kadın da kalıp yardım etti. Saat bu arada 8,5. Normalde sanırım 6 gibi çıkması lazımdı. Sonra davet etti bizimle yemek yemesi için kadın da teşekkür edip geç kaldığını söyledi. Kapıdan çıkarken de kuzenime 2 hafta daha idare edeceğini ama bir bakıcı bulmasının iyi olacağını söylemiş. Yemekte durumu anlatınca da kadının haklı olduğunu söyledim. Bu ilk kez olmamış 4. defa olmuş. Bu sabah da kadın gelince özür dilemesini ve devam etmesini istediğini söyle dedim. Söylemiş ancak kadin ben dışarıda hastalık olur Çocuklara bulaştırırim diye maske ile gidip geliyorum. Saatlerime çok dikkat ediyorum, evde oyunlar arastiriyorum, sağlıklı tarifler öğreniyorum ama siz benim işime saygı duymuyorsunuz demiş. Kadının aldığı ücret 15 bin aylık. Yaklaşık 8 aydır beraber calisiyorlardi. Çocuklar onu çok seviyor. Evde tv telefon ellenmiyor falan. Kuzenim de başka birini bulurum diye düşünmüş ama iş arkadaşları da zor bulmak deyince konuşma dışında napsa ikna edebilir? Ekstra ev süpürme yemek ütü servisi derken biraz ayıp edildi kadina
Herseyi yikmis kadinin ustune masallah, gelen misafire kadar servis yaptirmis. Kadin kullanilmis resmen.
Elini ver kolunu alamama durumu resmen

X