Yatak Odası Dekorasyonu Yatak Odası Seçimi Hakkında Yardım

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
11.484
8.061
Daha önce açtığım konuyu güncelleme gereği duydum.
İnşallah herkes kendi içine sinen ve mutlu olacağı mobilyalarını seçer.
Ve umarım ki buradaki bilgiler sizlere de yardımcı olur...

Bizde mobilyalarımızı doğtaştan aldık, yatak odamız Nolina

Bizim de daha teslim edilmedi ama benim de çok içime sindi...

DOĞTAŞ - Nolina Yatak Odası

Mesajın Orijinali:

Merhaba Kızlar,

Bu haftasonu kısmetse artık mobilyalarımıza bakmaya gideceğiz.
Fakat öncesinde tabii nişanlımla biraz dolaştık ve hangi modelleri beğeniyoruz baktık.
Benim genelde beğendiğim renkler kahve & beyaz veya Kahve & Krem karışımı renkler.
Çok koyu renkleri sevmem, fakat nişanlım geçen gün baktığımız Bellona mağazasında 2 model beğendi, bende bu modelleri fena bulmadım.

Çekincem renklerinin Kahve & Siyah olması.
Bana göre siyah renkli cam veya mobilyayı temizlemek daha zor.
Çok fazla toz birikmesinden dolayı. Aynı zamanda karanlık yapar odayı diye düşünüyorum.
Gerçi söz konusu yatak odası olunca, karanlık olması pek birşey farketmez sanırım ama yine de sonradan sıkılır mıyım acaba?
Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncemde haklı mıyım?

Modeller bunlar:
1 - Monza Modeli

2- Hanzade Modeli

Ama işin ilginç tarafı, ben iki modeli de beğendim ve aynı zamanda yemek odalarına da baktığımda bu modellerin, onları da beğendim.
Çok kararsız kaldım, nişanlım ısrar ederse bu modellerde alırız, çünkü bende beğendim. Fakat kullanım açısından zorluğu nedir ki?
Ayrıca bellona kalitesini bilenler var mı? Güvenilir mi?

Eklentiler

• $0001731_monza_yatak_odasi_takimi.jpg
    $0001731_monza_yatak_odasi_takimi.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 942
  • $20110011111242_monza-yemek-5.jpg
    $20110011111242_monza-yemek-5.jpg
    52,9 KB · Görüntüleme: 734
  • $bellona-monza-yatak-odasi-2407-tl.jpg
    $bellona-monza-yatak-odasi-2407-tl.jpg
    26,6 KB · Görüntüleme: 742
  • $MonzaYatak25021.jpg
    $MonzaYatak25021.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 1.120
  • $monza-ytk-odasi-04.jpg
    $monza-ytk-odasi-04.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 654
  • $monza-ytk-odasi-06.jpg
    $monza-ytk-odasi-06.jpg
    44,4 KB · Görüntüleme: 569
  • $bellona-hanzade-yatak-odasi-takimi.jpg
    $bellona-hanzade-yatak-odasi-takimi.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 1.472
  • $Hanzade%20Yatak%20Odasi%20Tk%205%20Kapakli%20(3).jpg
    $Hanzade%20Yatak%20Odasi%20Tk%205%20Kapakli%20(3).jpg
    113,1 KB · Görüntüleme: 1.100
  • $hanzade-yatak15_gif.jpg
    $hanzade-yatak15_gif.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 2.934
Son düzenleme:
ben ilk modeli beğendimmmmm..:KK16:

canım bizimde kaç yıllık yatak odası takımı..bordo,koyu bir renk..odaya sizden başka kimsenin girmeyeceğini
düşünürsek toz toprak olması o kadar olası değil..gerçi evin konumunu bilmiyorum ama şimdi gerçi mobilyalarında
toz alıp temizlenmesi kolay:KK31:

ikisi de hoş gerçekten ama ilki daha bir cezbetti beni..:KK34: bellona bildiğim kayseride üretim yapan bir yerli bir firma..
şu ana kadar olumsuz bir bilgim olmadı..ama istersen şikayetvar.com dan genel kullanıcı yorumlarını bulabilirsin..hangi konuda
şikayetler var bilgi edinirsin...:KK31:

bende yatak odamı kahve krem almıştım. şimdi beğenmiyorum . kahve-krem in modası geçiyor bence. benim mobilyalarımdan da bellona olanlar var çk dayanıklı ve güzel ben memnunum.siyah cam tavsiye etmiyorum. şimdiki aklım olsa beyaz ve sürgülü kapı yatak odası alırım.

ben ilk modeli beğendimmmmm..:KK16:

canım bizimde kaç yıllık yatak odası takımı..bordo,koyu bir renk..odaya sizden başka kimsenin girmeyeceğini
düşünürsek toz toprak olması o kadar olası değil..gerçi evin konumunu bilmiyorum ama şimdi gerçi mobilyalarında
toz alıp temizlenmesi kolay:KK31:

ikisi de hoş gerçekten ama ilki daha bir cezbetti beni..:KK34: bellona bildiğim kayseride üretim yapan bir yerli bir firma..
şu ana kadar olumsuz bir bilgim olmadı..ama istersen şikayetvar.com dan genel kullanıcı yorumlarını bulabilirsin..hangi konuda
şikayetler var bilgi edinirsin...:KK31:

Bilgin için teşekkür ederim canım.
Bir ara Bellona hakkında şikayetvar.com'a bakmıştım.
Bi hayli şikayetler bulmuştum, moralim bozulmuştu. Fakat genelde şikayetler hep teslimatla ilgili olanlardı.
Şimdi bir de Bellona, İstikbal, Doğtaş gibi mağazalar fabrikasyon çalıştıkları için fiyatları biraz daha uygun.
Butik mobilya mağazaları, kendileri üretim yapsalar dahi farklı modeller, farklı ahşaplar kullandıkları için otomatikman fiyatları yüksek tutuyorlar.
Onlardan da beğendiğim olmadı değil, fakat fiyatları malum...

O yüzden biraz kararsız kaldım, bellona mı iyidir doğtaş mı yoksa istikbal mi, yoksa al birini vur ötekine midir çok kararsızım :KK9:
Zaten bu süreç böyle, alana kadar hep bir karar verme sürümcemesi olacaktır kesin.

Aslında haklısın, yatak odası sonuçta ama, toz anlamında beni düşündüren balkonun yatak odası tarafında olması.
Gerçi balkon kapalı ama, ne bileyim.. Fazla kuruntu yaptım galiba:KK17:

Şu haftasonu bir gelsinde inşallah mobilyalarımızı aldık ve çok beğendim diye bir topik açarım :KK9:

bende yatak odamı kahve krem almıştım. şimdi beğenmiyorum . kahve-krem in modası geçiyor bence. benim mobilyalarımdan da bellona olanlar var çk dayanıklı ve güzel ben memnunum.siyah cam tavsiye etmiyorum. şimdiki aklım olsa beyaz ve sürgülü kapı yatak odası alırım.

Yorumun için teşekkür ederim White_snow.
Hmm, demek modası geçiyor.. Bunu da düşüneyim en iyisi.
Gerçi bence en modası geçmeyen mobilyalar şunlar:

klasik-yatak-odas%C4%B1-450x337.jpg

20091212124149VYCJHHABWVYVHNF.JPG

Ve ben bunlara gerçekten bayılıyorummm...
Fakat nişanlım bunları beğenmediği için, bunlar haricinde ortak yol bulmaya çalışıyoruz...
Annane - Babaanne evini hatırlatıyormuş bunlar, o yüzden daha modern daha hoş olmalıymış evimiz :KK9:
Bende fikrine saygı duyuyorum ısrar etmiyorum :KK9:

Ama bence mobilya dediğin böyle olur, ama bu mobilyalarda tabii ki dünyanın parası açıkçası...
:KK31:

canım birde ikea ya baktın mı? 15 temmuza kadar indirim vardı orada..bildiğim kadarıyla çok kullanışlı şeyler varmış.
daha kısmet olamadı gidemedim..bende bir iki parça bir şeyler almaya başlasam diyorum da artık..:KK17:

modern den kasıtları şöyle mi:KK9::KK9:

$071-melisa-yemek-odasi-d1.jpg $071-melisa-yemek-odasi-d2.jpg $071-melisa-yemek-odasi-d3.jpg $071-melisa-yemek-odasi-d4.jpg $071-melisa-yemek-odasi-d5.jpg $071-melisa-yemek-odasi-d6.jpg

fiyatı baktığım sitede 136x13 taksitli fiyatıı:KK53:

İkea'ya bakmaz mıyız tatlım. Fırsat buldukça soluğu orada alıyoruz. :KK9:
Hatta ben orada masif ağaç bir yatak odası beğendim, hatta hayran kaldım...
Fakat gel gelelim benim kayınvalidemlerin düşüncesi eşyaları parça parça almak değil, tek bir mobilyacıdan hepsini almak gibi birşey.
Böylelikle daha fazla indirim yapmış olacağız, çünkü kayınpederim de iyi pazarlıkçıdır açıkçası bu işimize gelir...
Bana da mantıklı gelmiyor değil bu düşünce. :44:

Mobilyaları canım peşin alacağız, o yüzden sağolasın paylaşım için.
Ama nedense şu bembeyaz mobilyaya bir türlü ısınamadım. :KK31:
Çok yapay geliyorlar bana. Nişanlımda pek sevmiyor beyaz mobilyaları.
Bizim "modern mobilya"dan kastımız şu modeller diyeyim:

Bunlar benim beğendiklerim:
royal_meubel_center_rmc_nliza_modern_yatak_odasi_takimi_1.jpg
royal_meubel_center_rmc_nella_modern_yatak_odasi_takimi.jpg

ahşap.jpg
modern_surgulu_yatak_odasi.jpg
modern-yatak-odasi.jpg

Bunlarda muhtemel Nişanlımın beğendikleri

yatak-odasi4.jpg
Dogtas-mobilya-passione-yatak-odasi.jpg

en-guzel-yatak-odasi-takimlari-dogtas-mobilya-antrasit-1.jpg
Dogtas-mobilya-exclusive-yatak-odasi.jpg

dogtas_exclusive_rize_elegance_yatak_odasi_takimi_7185.jpg

hepsi çoook güzeller canım..beyaz tercih etmem ben de pek ama hani modernlikten açıldı yaaa ona istinaden gönderdim..:KK31:
tarz olarak yani..inşallah gönlünüze yakışanı bulursunuz...payaşımların bana da ışık tutuyor gerçekten..:KK16:

canım ben yatak odamı beyaz yoğunluklu almak istiyorum, kesinlikle yatağın altının açık olmasını istiyorum temizleme açısından pratik olması için. vintage tarzı istiyorum, çok istiyorum:KK31: senin bayıldığın modeller de çok güzel, ben geleneksel modeller de bir samimiyetin olduğuna inanıyorum. ilk koydukların çok soğuk geldi bana :KK43: ve açık renkler yatak odasına ve uykuna huzur verecektir, tekstillerinin renklerini bilmiyorum gerçi de... ferah bir odan olur inşallah.

$images.jpg $light-taupe-bedroom-3.jpg $country_tarzı_yatak_odaları.jpg

hepsi çoook güzeller canım..beyaz tercih etmem ben de pek ama hani modernlikten açıldı yaaa ona istinaden gönderdim..:KK31:
tarz olarak yani..inşallah gönlünüze yakışanı bulursunuz...payaşımların bana da ışık tutuyor gerçekten..:KK16:

İnşallah canım, sağolasın.
Zaten çoğu gitti azı kaldı, Allah'ın izniyle şu mobilya işini de hallettik mi bi daha kafamız rahatlayacak...:KK34:

canım ben yatak odamı beyaz yoğunluklu almak istiyorum, kesinlikle yatağın altının açık olmasını istiyorum temizleme açısından pratik olması için. vintage tarzı istiyorum, çok istiyorum:KK31: senin bayıldığın modeller de çok güzel, ben geleneksel modeller de bir samimiyetin olduğuna inanıyorum. ilk koydukların çok soğuk geldi bana :KK43: ve açık renkler yatak odasına ve uykuna huzur verecektir, tekstillerinin renklerini bilmiyorum gerçi de... ferah bir odan olur inşallah.

Eki Görüntüle 467571 Eki Görüntüle 467572 Eki Görüntüle 467570

Zevk işte canım, bazısı açık renkte bulur huzuru kendini daha rahat hisseder.
Bazısı da koyu renkte bulur huzuru.
Ben huzuru düzenli ve rahat mobilyalarda bulabiliyorum mesela, son zamanlarda fark ettim, rengin o kadar önemi yokmuş benim için. :KK16:
Bana daha çok kullanışı nasıl olacak o ilgilendiriyormuş.

Nişanlıma dedim mesela "niye böyle mobilyaları beğenmiyorsun" diye, içimi daraltıyor dedi. :KK9:
Nasılsa benim için o kadar fark etmeyecek, o zaman niye onu içinin daralacağı bir odaya hapsedeyim ki değil mi?

İnşllah dediğin gibi olur canım :KK34:

Yatak odasında kesinlikle koyu renk önermem ben... Benim salonum beyaz yatak odam siyah ağırlıkta... İnanılmaz toz oluyor siyah mobilyaların üstü... Pencere açılmasa bile halıdan kıyafetten uçuşan tüyle toz öbeği halinde görünebiliyor maalesef... Birde yatak odasın perdesi genelde kapalı olacağından odayı daha ferah gösterecek bir eşya seçmek daha mantıklı bana kalırsa... Yatak odam siyah beyaz ağırlıkta ama siyah daha yoğun... Keşke diyorum beyaz ağırlıkta olsaydı... Bir de kahve tonları bir süre sonra insana bıkkınlık verebiliyor :KK50::KK50::KK50:

Yatak odasında kesinlikle koyu renk önermem ben... Benim salonum beyaz yatak odam siyah ağırlıkta... İnanılmaz toz oluyor siyah mobilyaların üstü... Pencere açılmasa bile halıdan kıyafetten uçuşan tüyle toz öbeği halinde görünebiliyor maalesef... Birde yatak odasın perdesi genelde kapalı olacağından odayı daha ferah gösterecek bir eşya seçmek daha mantıklı bana kalırsa... Yatak odam siyah beyaz ağırlıkta ama siyah daha yoğun... Keşke diyorum beyaz ağırlıkta olsaydı... Bir de kahve tonları bir süre sonra insana bıkkınlık verebiliyor :KK50::KK50::KK50:

Sağolasın canım vermiş olduğun bilgiler için.
Kayınvalidem bana destek çıkacaktır bu konuda, o yüzden koyu renk olsa bile, siyah cam olmayacaktır alacağımız.

Kahve tonları bıkkınlık veriyor derken?
Ağacın tonu zaten kahve, bende bunu anlamıyorum...
Mobilya dendiğinde (ahşap mobilya) bunlar çıkar önünüze:

%7B75DF0F90-913A-4DA2-BB9C-9B9E90F4DF2E%7D.jpg

ah%C5%9Fap+tv+dolab%C4%B1+kitapl%C4%B1k.jpg

ah%C5%9Fap+masa+sandalye+vitrin+b%C3%BCfe.jpg

Ben ahşap mobilyaları çok severim, keşke herşeyimi böyle alabilsem, ama malesef nişanlım eski bulduğu için bu tarzı ve fiyatları da bu mobilyaların uçuk...
Sadece böyle bakarak, beğenmekle kalıyorum :)

canım ya senin begendiğin yatak odalarından şu tam benlik nerden acaba bu? h.sonu biz de alcaz da artık gidip oralara bakiim :)))

Eklentiler

• $untitled.jpg
    $untitled.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 240
Kayınvalidem bana destek çıkacaktır bu konuda, o yüzden koyu renk olsa bile, siyah cam olmayacaktır alacağımız.

Ben ahşap mobilyaları çok severim, keşke herşeyimi böyle alabilsem, ama malesef nişanlım eski bulduğu için bu tarzı ve fiyatları da bu mobilyaların uçuk...

Yani bir süre sonra kahverengi tonlar sıkmaya başlıyormuş bıkıyor insan :KK34::KK34::KK34: Renk uzmanları söylüyor :44::44::44:

Yani bir süre sonra kahverengi tonlar sıkmaya başlıyormuş bıkıyor insan :KK34::KK34::KK34: Renk uzmanları söylüyor :44::44::44:

Doğrudur canım, fakat benim çevremde beyaz mobilya alanlarda çok pişman.
Sıkılıyorsun sonradan diyorlar ama demekki kişiye göre de değişebilen bir olgu sanırsam. :KK34:

%7B75DF0F90-913A-4DA2-BB9C-9B9E90F4DF2E%7D.jpg

ah%C5%9Fap+tv+dolab%C4%B1+kitapl%C4%B1k.jpg

ah%C5%9Fap+masa+sandalye+vitrin+b%C3%BCfe.jpg

ben buradaki ikinciye bayıldım yaa bittim

X