Yatılı görümce sorunsalı

Yazdıysanız kaçırmış olabilirim , sizce neden ısrarla siz oradayken geliyorlar ki ?
İki kap yemek bir çay çorba için mi, mantığı ne yani ?
Bunlar için hangi aklı başında insan üst üste yatmaya razı gelir ki üstelik evleri yakınken.

Ay yok vallaha sana yaranılmaz. Sabahtan beri karşıt her fikre saldırdığının farkında mısın?

Konuyu kapattıktan sonra hala bana cevap vermeye devam edende sendin ayrıca
Konu açıp,fikir isteyip sonra beni salın demeler.
Hele havalara bak ya 😂
Neyse devam et böyle bacım Allah'a emanet 😂
Karşıt fikirleri doğru düzgün ifade eden kimseye bir şey demedim. Ama insanı alaya alan dağdan geldin bagdakini mi kovuyorsun gibi söylemler de bana göre laf sokma. Benden önce gitmiyorsa ben gittiğimde oraya gidiyorsa rahatsiz oluyorsam ne yapabilirim. Tavsiyeler eşimi torpulemem yönündeydi ben de onu düşünmeye başladım nasıl ne yaparım. Herkesin kendine göre derdi var fikir alışverişi yapalım diyorsun ama karşıdakini yargılayıp kendi haklı olması çabası insanları kör ediyor. Okudugunu anlamayan Allah rızası için okumasın yahu benim yazdığımı bunu da sabaha kadar savurum. Siz niye üstünüze alindiniz onu anlamiyorum. Baş bas anlatmaya çalıştığım bir şeyi anlamayan insanlara hala bir şey anlatmak benim hatam. Aman iki stres atalım dedik stres sahibi olduk 😂

Yazdıysanız kaçırmış olabilirim , sizce neden ısrarla siz oradayken geliyorlar ki ?
Bunlar için hangi aklı başında insan üst üste yatmaya razı gelir ki üstelik evleri yakınken.
Alışverişi dahi biz yapıyoruz başta detay olmasın diye yazmadım bir şeyleri. Bilemiyorum sebeplerini kardeş sevgisi ise beş gün mü bu sevda bitmiyor. Kendi evlerine gidilmiyor.

Ya bakın o sizin tercihiniz anlamıyosunuz ben şundan bahsediyorum.
Görümceniz ya da enişteniz size ben varken bu eve gelme diyemez,sizden rahatsız oluyorum diyemez. Kimin evinde kimi istemiyosun derler insana dimi? Siz kalabalık olmasın diye düşünüp gitmemeyi tercih edebilirsiniz o ayrı.
O konuda katılıyorum zaten dıyemez. Esı deseki yer yok bugunde sızde kalalım o ayrı. Ama gelme demek kımsenun haddı degıl.

Tamam bende sana diyorum ki o zaman görümcen varken gitme oraya,gidiyosan da elini işe sürme.
Ama ben varken onların gelmesini istemiyorum diyemezsin. Çünkü orası görümcenin de evi.
Bu kadar basit bir şeyin neyini anlamamakta ısrar ediyorsun?

E kolay mı koca ile arayı bozmak ancak başkasına kizabilir tabi ki
O kocası da gece yarısı git yat çay koyarız ne var demiyor da yine suçlu olmuyor görümce anne evine besmele ile girecek ise bak

O kocası da gece yarısı git yat çay koyarız ne var demiyor da yine suçlu olmuyor görümce anne evine besmele ile girecek ise bak
Canım hemcinslerim ağzımız ne güzel laf yapıyor şu platformda 😂 Gorumcenin besmele ile eve girmesi filan. Gitsin ben yokken kalsın rahatsız oluyor muyum. Bana iş buyurmasin kv o zaman onlar olunca iki katı iş yükü oluyor

Alışverişleri biz yapıyoruz bir çöp dahi alıp getirmiyorlar gelirken rahatsızım eveeet

Misafir ağırlamak kolay değilse üç çocukla birine yük olmamak lazım. Detaylardan biri de normalde pek gidip kalmaz annesinde annesi onlara gider. Gelsin görsün ama bu kadar dert ediyorsam rahatsızlık veriyor demek ki
Şunu yüzüne söylesenize görümcenin neden arkasından konuşup gidip hizmet görüyorsunuz? Yapmayın ya da gitmeyin.

Alışverişleri biz yapıyoruz bir çöp dahi alıp getirmiyorlar gelirken rahatsızım eveeet

Ya sizin olayınız eş ile. Eş paspas etmiş siz görümceye karışamazsınız. Yok alışveriş yapmasın yok gelmesin bunlar sizin karışacağınız şeyler değil ztn ancak kendinizi yiyorsunuz ilk bayram gece yarısına kadar hizmete devam. Kocanıza ben yoruldum yatıyorum çaylar sende diyemiyorsunuz kv git yat yazık uykun var demiyor görümceye istediğiniz kadar sinir olabilrsiniz. Ayrıca kendi kaldığınız evde tabi ki yemek sofra iş değil evde kim yapıyor bunları, siz evi kırklıyorsunuz onlar izliyor mu? Herkes diyor ki tepki göstereceğiniz insan esiniz ama tabi insan kazanamayacağını bildiği savaşa girmiyor.

Olanı bitene siz ordayken eşiniz de görüyor ve müdahale etmiyor.Size de laf ettirmiyor aileme karşı dolduramazsın diye.Bence eşiniz sizin yorulmanızı vs hiç takmıyor.Bi üye de arabanızı elinizden aldığı için 1,5 saat servis beklediğinizi yazmış bende o konuyu hatırlıyorum eğer o kişi sizseniz sorun görümce filan değil eş direkt

Karşıt fikirleri doğru düzgün ifade eden kimseye bir şey demedim. Ama insanı alaya alan dağdan geldin bagdakini mi kovuyorsun gibi söylemler de bana göre laf sokma. Benden önce gitmiyorsa ben gittiğimde oraya gidiyorsa rahatsiz oluyorsam ne yapabilirim. Tavsiyeler eşimi torpulemem yönündeydi ben de onu düşünmeye başladım nasıl ne yaparım. Herkesin kendine göre derdi var fikir alışverişi yapalım diyorsun ama karşıdakini yargılayıp kendi haklı olması çabası insanları kör ediyor. Okudugunu anlamayan Allah rızası için okumasın yahu benim yazdığımı bunu da sabaha kadar savurum. Siz niye üstünüze alindiniz onu anlamiyorum. Baş bas anlatmaya çalıştığım bir şeyi anlamayan insanlara hala bir şey anlatmak benim hatam. Aman iki stres atalım dedik stres sahibi olduk 😂
Ay şu okuduğunu anlayamayanlar muhabetin de sıktı yalnız. Madem öyle okuduğunu anlamayan insanların olduğu forumda işin ne derler insana.

Stres olursun tabi çünkü inanılmaz dediğim dedik ve sabit fikirli bir insansın. Ayrıca da dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanıyorsun. İstediğin kadar kızadabilisin bana ama üzgünüm gerçek bu.

Yengem bana ben burdayken ailenin evine gelmenizden rahatsız oluyorum dese sen hayırdır derim evet. O konuda hala fikrimin arkasındayım. Aynısı sana sende sende böyle dersi hiiç birbirimizi yemeyelim 😂

Neyse gerçekten bu konuya son yorumumdu. Haydi selametle.

Olanı bitene siz ordayken eşiniz de görüyor ve müdahale etmiyor.Size de laf ettirmiyor aileme karşı dolduramazsın diye.Bence eşiniz sizin yorulmanızı vs hiç takmıyor.Bi üye de arabanızı elinizden aldığı için 1,5 saat servis beklediğinizi yazmış bende o konuyu hatırlıyorum eğer o kişi sizseniz sorun görümce filan değil eş direkt
Eşim de sorun evet zaten başından beri arkadaşlara da söyledim aile terapisti ne de gittik. Ben mi ailesine takıyorum diye kendimi sorgularken buraya yazmış bulundum zaten. Araba sorununu hallettik sonradan o inatlaşma bitti eski bencilliği yok o konularda en azından. Tersine ısrar ediyor şimdi daha yakın bir okulda olmama rağmen sen al ben her şekilde giderim diye. O konuda değişmesi aile konusunu halletmemizden bağımsız tabi

Ay şu okuduğunu anlayamayanlar muhabetin de sıktı yalnız. Madem öyle okuduğunu anlamayan insanların olduğu forumda işin ne derler insana.

Stres olursun tabi çünkü inanılmaz dediğim dedik ve sabit fikirli bir insansın. Ayrıca da dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanıyorsun. İstediğin kadar kızadabilisin bana ama üzgünüm gerçek bu.

Yengem bana ben burdayken ailenin evine gelmenizden rahatsız oluyorum dese sen hayırdır derim evet. O konuda hala fikrimin arkasındayım. Aynısı sana sende sende böyle dersi hiiç birbirimizi yemeyelim 😂

Yok valla abimin eşi uzaktan gelecek ben onu bir yemeğe davet etmeyip üstüne eve coreklenip ekonomik bir katkı sağlamadan ekstra beş nüfusla yük olacagim. Utanırım bir kere gelinimizden.

Canım burda olmak istediği için buradayım sana mi soracağım yahu. Cirkinlestirmeyin insanı oruç oruç. Herkes okuduğunu anlamıyor demiyorum bu konuyla ilgili çocukluk travman mi var sana mı diyorum git avukatlığını başka yerde yap tövbe estagfirullah

Öyle olmuyor işte kv sen şunu yap sen bunu yap eşim de dahil yönlendiriyor. Kolundan ameliyat oldu şimdi muhtemelen süpürge dahi yapilmamis olur. Aile ilişkileri o kadar önemli ise görümcem bir gidip bayram temizliği yapar diye umuyorum

Heh bir de çalışıyorum. Tatile ihtiyaç duyuyorum kendi evimde de zaten iş güç var ise ekstra. Bir de gidip memleketlerde yorulmak rahatsız ediyor evet

Ben aileme tek giderim ama eş ailesine söz konusu dahi olamaz eşimin tek gitmesi. Geleneksel bir aile sulalecek laf söz edilir. Eşim de bunu istemez huzurunuzda önce önceliği laf soz

Hayır sadece bayramda gitmiyoruz yazdıklarimda böyle bir detay belirtmedim. Yaz tatilinde de gidiyoruz. Yılbaşında da gittik. Ara tatil olunca da duruma göre gidiyoruz. Rahatsızlığım içimde eşim bilmedigi için burdayım şu an zaten
kv ve eşinizden neden bu kadar korkuyorsunuz ki? siz o evin hizmetçisi misiniz? tüm tatillerinizde tatil bile yapmadan kvnize hizmet için yaşıyormuşssunuz resmen

Hoş değil diyerek defaatle kibarca kendimi anlatmama rağmen anlamak yerine gidip kendi profilinde saçma sapan benim konumu dert ediyorsa bir de yanlış anlayıp ediyorsa bunun tanımı bu ismi ben koymadım. Hanımefendinin durumundaki kere öyle soyleniyor

Profilimde sizin konunuzu dert etmedim. Konunuzda beni alıntılayan, sohbetim olan üyelerden Oksijensizsu Oksijensizsu ya konunuzda yanıt vererek konunuzu dağıtmamak için kendi duvarımda yanıt verdim.

Profil mesajlarım herkesin okuma ve mesaj yazmasına açık konumda olup; siz de bugün mesaj yazmıştınız zaten. 😌

Bayram için görümcesi de anne babasının evine gidiyormuş.

Bir derdi var belli ki. Yani cözemedim ben.
Bizim gelin haber eder, annene gidiyorum isin yoksa gel diye.
Iyi niyetli olsa anlasilirdi herhal sizin gorumcenin derdi

X