Yavas artan Betahcg lutfen yardim

canimmkendimm

Kalbimdeki yerin kalbimden büyük. 💙👶
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2018
6.104
6.725
Muhtemelen kimyasal gebelik yaşıyorsun. Dış gebelikte düzensiz artış olur ama değerin düşük. Adetin geçeli çok olmuş.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 428 gün geçti.

Edda19

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2020
58
18
28

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-05-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Edda19

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2020
58
18
28
sağol kuzummm kafayı taka taka burda yorumları okuya okuya strese gırdım dış gebelikle ilgili sayfaları okudukça telaş yaptım
Ani durumdayiz cnm Hayirli haberler aliriz insallah

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Edda19

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2020
58
18
28
Muhtemelen kimyasal gebelik yaşıyorsun. Dış gebelikte düzensiz artış olur ama değerin düşük. Adetin geçeli çok olmuş.
Evet iste aklima takilanda o kimyasal olsa bu kdr sure gecermiydi 11 gun oldu adetim gecikeli bnm

Canikox

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
3.403
5.946
sağol kuzummm kafayı taka taka burda yorumları okuya okuya strese gırdım dış gebelikle ilgili sayfaları okudukça telaş yaptım
Her bünye farklı canım. Stres yaptıkça daha çok sorun yaşanıyor. Heyecanını çok iyi anlıyorum. Ama herşeyi okuma bence 🤗

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
3.772
2.070
Emin misin bu bilgi için benİm geçen hafta Beta değerim 393 bu hafta 931 çıktı 1 haftada
Tabiko cok emin degilim okuduklarimdan anladigim kadariyla duzenaiz bir artis oluyor. Bir donem benimde dis gebelik riskim oldu beta 400lerdeydi doktorum eger dusmezde yukselirse dis gebelik ihtimalide olabilir demisti.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 195 gün geçti.

gizemliask

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2019
298
97
Tabiko cok emin degilim okuduklarimdan anladigim kadariyla duzenaiz bir artis oluyor. Bir donem benimde dis gebelik riskim oldu beta 400lerdeydi doktorum eger dusmezde yukselirse dis gebelik ihtimalide olabilir demisti.
her bünye farklıdır heralde ya bilemedım burdakı herşeye ınansaydık doktora gıtmeye gerek kalmazdı ne diyim hayırlısı

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
3.772
2.070
her bünye farklıdır heralde ya bilemedım burdakı herşeye ınansaydık doktora gıtmeye gerek kalmazdı ne diyim hayırlısı
E oyle ya her bunye her hasta kendine özel. Kimse doktor degil burda tecrubelerini paylasiyor sadece

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 195 gün geçti.

canimmkendimm

Kalbimdeki yerin kalbimden büyük. 💙👶
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2018
6.104
6.725

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 428 gün geçti.

NurrK

Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2020
160
52
Bilgilendirginiz icin tesekkur ederim kizlar yarin o zmn ozel bi hastaneye gidiyim bakalim ne dicekler dis gebelik olsa nasil anlasiliyoki agrim falan yok sadece hafif lekelenme var bugun adetim geceli 10gun oldu sagliksiz gebelik olsa dusmezmiydi simdiye
Merhaba,öncelikle geçmiş olsun diyorum umarım sağlıkla ilerleyen bir gebelik olur.Daha önce dış gebelik geçiren biri olduğum için yazma gereği duydum.Dış gebelikte değerler dengesiz gider,önce yükselir sonra düşer yorumu kesinlikle herkese uyacak bir ifade değildir,benim beta hcg değerlerim her zaman iki katına çıkarak ve hep yükselerek ilerledi ve buna rağmen dış gebelik yaşadım.Sağlık bir gebelikte olduğu gibi ilerledi hormon değerlerim ama sağ overde ve sağ böbrek üzerinde sızlama şeklinde hafif ağrı hissediyordum ardından 5+2 de lekelenmem başladı tedirgin oldum aynı gün içinde 3 hekime muayene oldum iki hastanede kese görülmezken son gittiğim araştırma hastanesinde cihazların daha yeni olması dolayısıyla keseyi sağ tüpte tespit ettiler ve hiç vakit kaybetmeden metotreksat iğne yapıldı erken tespit edilmesi,vakit kaybetmemem beni ameliyat olmaktan kurtardı diyebilirim.
Kese görüldüğünde değerim 2400 civarı idi.Sizin beta hcg değeriniz 1500 altında ise keseyi hiçbir yerde göremeyebilirler.Bu durumda tek taraflı ağrı,lekelenme ve beta hcg değeri belirleyici olacaktır.Keseyi göremezlerse önce kürtaj yapıp düşmezse daha sonra metotreksat iğne yapabilirler.
Umarım bunların hiçbirine gerek kalmaz.Ben ne kadar ciddiye alınması gereken bir mesele oldugunu bildiğimden yazmak istedim.Erken tespit edilmesi gerçekten çok önemli.Ben en yeni ultrason cihazı bulundugunuz bölgede nerede ise oraya gitmenizi tavsiye ederim ve bu gibi durumlarda araştırma hastaneleri çok sıkı takipte oluyor aklınızda olsun.Ben öncesinde özel bir hastanede kontrollerimi yaptırıyordum başıma bu durum gelince tüm tetkiklerimi araştırma hastanesinde yaptırdım.

Edda19

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2020
58
18
28
Bugun hastaneye gittim bnmde alttan bakti ve hic bi yerde kese fln goremedim kan aldi beta icin 2 de gel sonucuna gore konusalim dedi

Melom26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2020
1.677
983
Bugun hastaneye gittim bnmde alttan bakti ve hic bi yerde kese fln goremedim kan aldi beta icin 2 de gel sonucuna gore konusalim dedi
Merhaba canım inşallah bebeğinde sende iyisindir sonucun nedir?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 46 gün geçti.