Yavas artan Betahcg lutfen yardim

sağol kuzummm kafayı taka taka burda yorumları okuya okuya strese gırdım dış gebelikle ilgili sayfaları okudukça telaş yaptım
Her bünye farklı canım. Stres yaptıkça daha çok sorun yaşanıyor. Heyecanını çok iyi anlıyorum. Ama herşeyi okuma bence 🤗

Emin misin bu bilgi için benİm geçen hafta Beta değerim 393 bu hafta 931 çıktı 1 haftada
Tabiko cok emin degilim okuduklarimdan anladigim kadariyla duzenaiz bir artis oluyor. Bir donem benimde dis gebelik riskim oldu beta 400lerdeydi doktorum eger dusmezde yukselirse dis gebelik ihtimalide olabilir demisti.

Tabiko cok emin degilim okuduklarimdan anladigim kadariyla duzenaiz bir artis oluyor. Bir donem benimde dis gebelik riskim oldu beta 400lerdeydi doktorum eger dusmezde yukselirse dis gebelik ihtimalide olabilir demisti.
her bünye farklıdır heralde ya bilemedım burdakı herşeye ınansaydık doktora gıtmeye gerek kalmazdı ne diyim hayırlısı

Bilgilendirginiz icin tesekkur ederim kizlar yarin o zmn ozel bi hastaneye gidiyim bakalim ne dicekler dis gebelik olsa nasil anlasiliyoki agrim falan yok sadece hafif lekelenme var bugun adetim geceli 10gun oldu sagliksiz gebelik olsa dusmezmiydi simdiye
Merhaba,öncelikle geçmiş olsun diyorum umarım sağlıkla ilerleyen bir gebelik olur.Daha önce dış gebelik geçiren biri olduğum için yazma gereği duydum.Dış gebelikte değerler dengesiz gider,önce yükselir sonra düşer yorumu kesinlikle herkese uyacak bir ifade değildir,benim beta hcg değerlerim her zaman iki katına çıkarak ve hep yükselerek ilerledi ve buna rağmen dış gebelik yaşadım.Sağlık bir gebelikte olduğu gibi ilerledi hormon değerlerim ama sağ overde ve sağ böbrek üzerinde sızlama şeklinde hafif ağrı hissediyordum ardından 5+2 de lekelenmem başladı tedirgin oldum aynı gün içinde 3 hekime muayene oldum iki hastanede kese görülmezken son gittiğim araştırma hastanesinde cihazların daha yeni olması dolayısıyla keseyi sağ tüpte tespit ettiler ve hiç vakit kaybetmeden metotreksat iğne yapıldı erken tespit edilmesi,vakit kaybetmemem beni ameliyat olmaktan kurtardı diyebilirim.
Kese görüldüğünde değerim 2400 civarı idi.Sizin beta hcg değeriniz 1500 altında ise keseyi hiçbir yerde göremeyebilirler.Bu durumda tek taraflı ağrı,lekelenme ve beta hcg değeri belirleyici olacaktır.Keseyi göremezlerse önce kürtaj yapıp düşmezse daha sonra metotreksat iğne yapabilirler.
Umarım bunların hiçbirine gerek kalmaz.Ben ne kadar ciddiye alınması gereken bir mesele oldugunu bildiğimden yazmak istedim.Erken tespit edilmesi gerçekten çok önemli.Ben en yeni ultrason cihazı bulundugunuz bölgede nerede ise oraya gitmenizi tavsiye ederim ve bu gibi durumlarda araştırma hastaneleri çok sıkı takipte oluyor aklınızda olsun.Ben öncesinde özel bir hastanede kontrollerimi yaptırıyordum başıma bu durum gelince tüm tetkiklerimi araştırma hastanesinde yaptırdım.

Bugun hastaneye gittim bnmde alttan bakti ve hic bi yerde kese fln goremedim kan aldi beta icin 2 de gel sonucuna gore konusalim dedi

X