Yavru kedi, çok acil bakar mısınız

Gözü açılmış.Yavru kedi mamalarını yiyebilir.Süt vermeyin,yoğurdu deneyin ve su verin mutlaka.Sıcak su torbası koyun yanına varsa.Sürekli okşayın güven duysun.Şimdi korkudan bile titrerler.

Arada denk geldim.Sakın süt vermeyin.Bu yavruyu isal yapar ve sıvı kaybından öldürür.Sakın diyim.

En az 25 gunluk vardir. Gourmetin tanesiz kiyilmis yas mamalari var.. Marketlerde satiliyor onu bulabilirseniz cok hafif sulandirip verebilirsiniz.

Hava nasil, sicakmi bilmiyorum ama Pet sise icine sicak su doldurup uzerini havlu ya da bir bez ile sarip yanina koyabilirseniz usumez minnos.

Eklentiler

• Screenshot_20210526-171949_Google.jpg
    Screenshot_20210526-171949_Google.jpg
    68,9 KB · Görüntüleme: 28
Tek tek cevap yazamıyorum arkdaşlar kusura bakmayın, hepsini okuyorum mesajlarınızın. Ben küçük bir şehirdeyim soruşturdum veteriner bulamadım bu saatte. Sabah fakülteye götüreceğim. Yaş mama yer diyorsanız çıkıp arayayım marketlerde.

Alın

Püre şeklinde olan varsa üstünde yazar onu alın

Püre yoksa da ezin

Enjektör ile yer

Çok küçük değil elinizden de yiyebilir

Yoğurt da olur evde varsa ama bebeğe verir gibi ısıtarak yoksa üşür

Sade kefir de içiyor bebek kediler diye biliyorum. Bazen eczanelerde prematüre bebekler için toz Süt mamalar oluyor. Danışarak onlardan da alıp verebilirsiniz. Sakın inek sütü vermeyin, sindiremez. Allah yardımcınız olsun. 🙏

En az 25 gunluk vardir. Gourmetin tanesiz kiyilmis yas mamalari var.. Marketlerde satiliyor onu bulabilirseniz cok hafif sulandirip verebilirsiniz.

Hava nasil, sicakmi bilmiyorum ama Pet sise icine sicak su doldurup uzerini havlu ya da bir bez ile sarip yanina koyabilirseniz usumez minnos.
Illa bu mama olacak diye bir sey yok tabi ama tanesiz diye daha kolay yalayarak yer bunu. 😁

Tek tek cevap yazamıyorum arkdaşlar kusura bakmayın, hepsini okuyorum mesajlarınızın. Ben küçük bir şehirdeyim soruşturdum veteriner bulamadım bu saatte. Sabah fakülteye götüreceğim. Yaş mama yer diyorsanız çıkıp arayayım marketlerde.
Kuru için küçük o yüzden yavru kediler için küçük taneli almalısınız. ya da yaş mama alabilirsniz gününe uygun

Ölüme bıraksak daha iyi olurmuş demek ki.
Bize de veteriner önerdi.
Gayet de sağlıklı bir kediydi
Sizin kedinize bir şey yapmamış olabilir ama diğer kedilere yapmayacağı anlamına gelmez.Lütfen net olmayan şeyler için tavsiyede bulunmayalım.Hayati olabilir.Bizim vet de asla süt vermeyin dedi mesela.Geçen gün bizimki 1 yaşında bardağın dibinde bulmuş 2 3 damla içmiş.Sonrası isal.İnek sütü kediler için çok zararlı.Tecrübe ederek çok kez gördüm bunu

1 yıla yakın oldu ben bakali eksik bilgi vermişim konu sahibi kusura bakma sütle suyu karistirmistim sanıyorum.
Kedi o an çok açsa vakit kaybı olmaması adına sut suyla karistirilinca hayat kurtarır. Sonra toz mamalarla devam edersiniz ve 2-3 saatte bir beslemeniz gerekiyor.

Süt öldürür sakın vermeyin yazıyor internette. Parazit ve ishal yapar yazıyor. Yanlış bir şey yapmak istemedim emin olmadan.
Süt vericekseniz yarı yariya su süt olacak veya keci sütu bulabilirsen olur ama sokakta olduğuna göre o yiyebiliyordur birseyler yaş mama verirsen yer bence foto atma şansın var mi 😍

Çok minik değil yaş mama alın marketten onu yiyebilir hatta dişleri çıkmışsa minik taneli kuru mama bile yiyebilir.
Dehidrasyon var mı diye kontrol edin ensesinden derisini çekip bıraktıgınızda hemen toparlanıyorsa her şey yolunda demektir. Toparlanmıyorsa veteriner için acele edin.
Çok tatlıymış bu arada 😍

Kızlar henüz bir şey vermedik, kustu hayvan yine de.
Ya ben çok panik oldum üzülüyorum. Hayatında en çok korktuğun hayvan hangisi diye sorsanız kedi derim şüphesiz. Ama şu an heder olduk yavrunun etrafında.
Neden kustu ya ?

Kızlar henüz bir şey vermedik, kustu hayvan yine de.
Ya ben çok panik oldum üzülüyorum. Hayatında en çok korktuğun hayvan hangisi diye sorsanız kedi derim şüphesiz. Ama şu an heder olduk yavrunun etrafında.
Neden kustu ya ?
Marketten hatta getirden yavru kuru maması yas maması alabilir misin versen biraz kendine gelirdi bide su içtimi

X