Yavru kedi, çok acil bakar mısınız

Kızlar henüz bir şey vermedik, kustu hayvan yine de.
Ya ben çok panik oldum üzülüyorum. Hayatında en çok korktuğun hayvan hangisi diye sorsanız kedi derim şüphesiz. Ama şu an heder olduk yavrunun etrafında.
Neden kustu ya ?
İç paraziti vardır muhtemelen. Halsiz mi?

Süt kediyi öldürebilir.
Verecek başka bişey yoksa su ile yarı yarıya karıştırıp verin.
marketler yaş mama satılıyor, veterinere gidene kadar böyle bişey alabilirsiniz.

Haşlanmış yumurta sarısı ile yoğurt karıştırıp vermiştik biz ama sene 2005 falandı. Enjektörden geçemeyecek kadar katı olursa biraz yoğurt suyu ya da su ile açman iyi olabilir.

En doğrusu bu demiyorum ama evdekilerle yapılabilir bir şey.

Haşlanmış yumurta sarısı ile yoğurt karıştırıp vermiştik biz ama sene 2005 falandı. Enjektörden geçemeyecek kadar katı olursa biraz yoğurt suyu ya da su ile açman iyi olabilir.

En doğrusu bu demiyorum ama evdekilerle yapılabilir bir şey.
Sürekli kusmaya başladı, hiçbir şey veremiyorum. Mama almaya çıkacağım kapıda kaldım bir kediye bir kapıya gidip duruyorum

Sürekli kusmaya başladı, hiçbir şey veremiyorum. Mama almaya çıkacağım kapıda kaldım bir kediye bir kapıya gidip duruyorum
Ya yediği bir sey dokundu ya da midesini usuttu.
Ayran icirin ya da yoğurt yedirin kendine gelir gelmez.
Cok üzüldüm ya😔

Kusunca ne çıkıyor

Karnı şiş mi

Annesi yoksa kaka yapamamış olabilir

Poposunu ıslak pamukla uyarın

Bebek kediler icin sut ve mamalar var. Petshoplarda bulabilirsiniz. Ya da burun aspiratoru oluyor ya bebekler icin evde varsa onunla agzina sutu suyla karistirip verebilirsiniz.
İlik suyla pamugu uslatip karnini vucudunu silip karnina masaj yaparsaniz tuvaletini yapabilir belki.
Bir de bir seye sararsaniz kendisini guvende hisseder.

Ic parazitler de olabilir eğer bir sey yemez kusmaya devam ederse lütfen veteriner bulup arayın götüremeseniz de bilgi alın.
En azindan veteriner serum tedavisi yapar.
Organları hasar görebilir.
Parazit kediden insana da geçebilir. Lütfen ihmal etmeyin.
Şu an ben de çok endiselendim ve üzüldüm

Arkadaşlar merhaba,
Daha önce hiç kedi bakmadım, hiçbir tecrübem yok. Kızım sokaktan hasta olduğunu söylediği minicik bir kedi getirmiş, iki gözü iki çeşme ağlıyor.
Eve aldık şimdi, sabah veterinere götüreceğim. Ama şimdi ne yer ne içer bu hayvan. Çok halsiz, iki üç dakikada bir uyuyakalıyor. Anneleri yok, bir haftadır sokakta olduğunu söylüyor kızım. Bir kardeşi daha varmış o ölmüş. Bu da ölmesin diye perişan oldu.
biz bu yavruya sabaha kadar nasıl bakalım lütfen yardımcı olur musunuz.
Laktozsuz sütü yari yariya sulandırıp verebilirsiniz

Nöbetçi Veteriner illâ vardır çevrenizde, internetten bulabilirsiniz, yavrunun hali hiç iyi görünmüyor. Bir aylık var gibi, o halde yaş mamayı yiyebilir ama sürekli kusuyor demişsiniz, belli ki bayağı hasta, acilen Vet. lazım. Havluyla sarın, sıcak tutun bir de.

Arkadaşlar anlamadığım bir şekilde yönetimden bu konuyla ilgili konu dışı mesaj uyarısı aldım. Cidden anlamadım neden olduğunu, birileri şikayet ediyor galiba.
Daha önce hiç hayvan bakmadım ve şu an gerçekten canla başla bu yavruyu yaşatmaya çalışıyorum.
Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok teşekkür ederim, banlanır da giremezsen ortalıktan kayboldu demeyin :)
Sabaha kadar idare edebilirsek inşallah yarın ilk işimiz veterinere gitmek olacak.

Mama aldım arkadaşlar, uyuyor, uyanınca yedirmeye çalışacağım.
Kusması bebek kusmuğu gibi, süt kesiğine benziyor
umarim bir sey olmaz minige, cok uzuldum umarim hayata tutunur. burayi guncellerseniz cok iyi olur merak ederiz 🙏🏽

umarim bir sey olmaz minige, cok uzuldum umarim hayata tutunur. burayi guncellerseniz cok iyi olur merak ederiz 🙏🏽
Mutlaka yazarım, inşallah güzel haberler olur. Çok sağ olun.
Veteriner arayın yazmış arkadaşlar, internette yaşadığım şehirde 3 veteriner buldum, hiçbiri telefona cevap vermiyor. İnanın elimden geleni yapıyorum.

Mutlaka yazarım, inşallah güzel haberler olur. Çok sağ olun.
Veteriner arayın yazmış arkadaşlar, internette yaşadığım şehirde 3 veteriner buldum, hiçbiri telefona cevap vermiyor. İnanın elimden geleni yapıyorum.
o kadar guzel bir sey yapiyorsunuz ki boyle insanlarin var olmasi umit verici. veteriner bulamazsaniz da yapacak bir seyiniz yok, evde elinizden geleni yapacaksiniz eminim

Arkadaşlar anlamadığım bir şekilde yönetimden bu konuyla ilgili konu dışı mesaj uyarısı aldım. Cidden anlamadım neden olduğunu, birileri şikayet ediyor galiba.
Daha önce hiç hayvan bakmadım ve şu an gerçekten canla başla bu yavruyu yaşatmaya çalışıyorum.
Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok teşekkür ederim, banlanır da giremezsen ortalıktan kayboldu demeyin :)
Sabaha kadar idare edebilirsek inşallah yarın ilk işimiz veterinere gitmek olacak.
Bdv konusu olmadığı için biri şikayet etmiştir. Şu an için yapılan hoş gelmedi bana. Bir can hakkında konuşuluyor çünkü

ayıptır şikayet etmeyin arkadaşlar, en çok okunan yer bdv ve evcil hayvan bölümüne konu açsa kimse görmezdi.
burada bir can söz konusu.
bakın ne güzel bilgi veriyor üyeler.

X