Yazz hapı kanama

Valla canim benim 2 çocuk var biri 3 yaşında digeri 1 yasinda baya zor büyüyorlar ömrümu adadım resmen allah sağlık versin tabi.

Anlayacağın biz korunmak zorundayiz zevk kısmı umrumda degil cocuk olursa biterim🙊
Ben de ilk sene çocuk istemiyorum ama yeni evli olduğumuz için zevk önemli yeni heyecanlar yeni deneyimler benim için 😅

Canım bende dkh kullanıyorum carezetta kullanıyorum hayatımda ilk defa. Ama bende çok şikayetçiyim ya ikinci kutumdayım tam 20 gün aralıksız regli oldum artık ped takmaktan pişik falan oldum evden çıkamadım o derece. 3 ay içinde bunlar biter diyolar bilmiyorum ve aşırı derecede sivilcelenme oldu bende bacaklarım kalçam kollarım şimdide yüzümde çıkmaya başladı baya iltihaplı sivilce oldu. Saçlarım aşırı tutam tutam dökülmeye başladı berbat haldeyim gerçekten. Aksine sivilce tedavisinde falan kullanılır diyolar ama bana çok fazla yan etki yaptı anlamıyorum neden böyle kafayı yicem bende 20 gün regli yetmezmiş gibi bitmek bilmeyen kahverengi akıntı da oldu hergün günlük ped takmak zorunda kaldım. Napocam bilmiyorum bırakmalımıyım yoksa düzelirmi bilmiyorum. 13 ünde kadındoğuma randevum var bakalım doktoruma bunları söylicem belkide bana uygun değil bu hap diye düşünüyorum emzirdiğim için bunu vermişti. Bunu buraktırırsa ne yapıcam onuda bilmiyorum. Bide ruh dengemide çok bozdu sürekli bi duygu değişimi içindeyim offff kadın olmak ne kadar zor yaaaaaa
.....Bu arada her gün aynı saate alarm kurup düzenli almama rağmen bunları yaşadım..

Canım bende dkh kullanıyorum carezetta kullanıyorum hayatımda ilk defa. Ama bende çok şikayetçiyim ya ikinci kutumdayım tam 20 gün aralıksız regli oldum artık ped takmaktan pişik falan oldum evden çıkamadım o derece. 3 ay içinde bunlar biter diyolar bilmiyorum ve aşırı derecede sivilcelenme oldu bende bacaklarım kalçam kollarım şimdide yüzümde çıkmaya başladı baya iltihaplı sivilce oldu. Saçlarım aşırı tutam tutam dökülmeye başladı berbat haldeyim gerçekten. Aksine sivilce tedavisinde falan kullanılır diyolar ama bana çok fazla yan etki yaptı anlamıyorum neden böyle kafayı yicem bende 20 gün regli yetmezmiş gibi bitmek bilmeyen kahverengi akıntı da oldu hergün günlük ped takmak zorunda kaldım. Napocam bilmiyorum bırakmalımıyım yoksa düzelirmi bilmiyorum. 13 ünde kadındoğuma randevum var bakalım doktoruma bunları söylicem belkide bana uygun değil bu hap diye düşünüyorum emzirdiğim için bunu vermişti. Bunu buraktırırsa ne yapıcam onuda bilmiyorum. Bide ruh dengemide çok bozdu sürekli bi duygu değişimi içindeyim offff kadın olmak ne kadar zor yaaaaaa
.....Bu arada her gün aynı saate alarm kurup düzenli almama rağmen bunları yaşadım..
Bende sivilceyi yok etti ama 4 gündür ara kanama var bugün ilk paketim bitti yarın beyaza geçeceğim adet henüz olmadım bi duruma bakayım

Bende sivilceyi yok etti ama 4 gündür ara kanama var bugün ilk paketim bitti yarın beyaza geçeceğim adet henüz olmadım bi duruma bakayım
Benimde ilk paketi bitirmeye 7 gün vardı normal reglimden 7 gün önce oldum reglim çok düzenlidir günü gününe olurum ama daha kutu bitmeden oldum sonra içmeye devam ettim ikinci kutuya geçtim oda bitmek üzere ama bende bittim 3. Kutuya başlasammı bilmiyorum önce doktorumla konuşup ona göre karar vericem. Bu arada senin kasık ağrın yeni evli olduğun içindir muhtemelen çok dert etme ama yinede bir doktora görün derim

Yazz ara kanama yapabilir ben de kullanıyorum. Doktorum uyarmıştı. İki üç paket daha kullanın ikinci paketten sonra vücut normal düzenine dönüyor diyorlar. Bende ara kanama ya da isteksizlik/ kuruluk yapmadı ama duygu durumum bozuldu biraz. O da düzeldi gibi ikinci paketle. Ama memeler şişti biraz. Arada ağrı oluyor bazen. O da geçse şahane olacak.

Benimde ilk paketi bitirmeye 7 gün vardı normal reglimden 7 gün önce oldum reglim çok düzenlidir günü gününe olurum ama daha kutu bitmeden oldum sonra içmeye devam ettim ikinci kutuya geçtim oda bitmek üzere ama bende bittim 3. Kutuya başlasammı bilmiyorum önce doktorumla konuşup ona göre karar vericem. Bu arada senin kasık ağrın yeni evli olduğun içindir muhtemelen çok dert etme ama yinede bir doktora görün derim
Doğum kontrol kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra başladı kasık ağrım. Yeni evlilerde kasık ağrısı mı oluyor? Neden ki?

Doğum kontrol kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra başladı kasık ağrım. Yeni evlilerde kasık ağrısı mı oluyor? Neden ki?
Bilmiyorum genelde öyle derler ilişkiden dolayı sanırım bendede olmuştu tabi en doğru tespiti doktorun yapıcaktır muhakkak kontrolüne git ve şikayetlerini söyle herşey gönlünce olsun 🤲

Bilmiyorum genelde öyle derler ilişkiden dolayı sanırım bendede olmuştu tabi en doğru tespiti doktorun yapıcaktır muhakkak kontrolüne git ve şikayetlerini söyle herşey gönlünce olsun 🤲
Şimdi gördüm prospektüsünde yazıyor

Eklentiler

• IMG_9474.jpeg
    IMG_9474.jpeg
    145,7 KB · Görüntüleme: 30
Bir de memelerde büyüme oldu şişti epey
Ay bilmiyorum da bende çok fazla yan etki oldu hiç aksatmadan saati saatine içmeme rağmen bakalım doktor ne dicek nasıl bi çözüm bulucaz bilmiyorum. Ama artık içmek istemiyorum diyetteydim zaten çok kilom var deli gibi diyet spor yapıyodum onu bile etkiledi şişirdi beni ya uykudan kafamı kaldıramıyorum

Ay bilmiyorum da bende çok fazla yan etki oldu hiç aksatmadan saati saatine içmeme rağmen bakalım doktor ne dicek nasıl bi çözüm bulucaz bilmiyorum. Ama artık içmek istemiyorum diyetteydim zaten çok kilom var deli gibi diyet spor yapıyodum onu bile etkiledi şişirdi beni ya uykudan kafamı
Bende sadece memedw büyüme ara kanama ve kasık ağrısı var vajinal kuruluk da var ama en kötü yan etkisi kasık ağrısı 2 gün sonra da adet bekliyorum belki yaklaştı diye de kasıyor olabilir ama ben ilaçtan şüpheleniyorum ben normalde adet dönemimde acı çekmezdim öncesi olurdu kasık ağrısı da bu kadar uzun sürmüyordu bu hap mahvetti beni bu yüzden ya

Merhaba. Ben 24 gündür yazz kullanıyorum amacım hamile kalmamak adetim de mükemmel derecede düzenliydi günü gününe tam olurdu. Hapa başladıktan 2.haftada kasık ağrılarım oldu çok fazlaydı üşüttüm sandım sonra hafifledi ama bu sefer de kahverengi leke geldi 2 gün daha sonra bu leke ara kanamaya döndü kahverengi kanama oluyor 4 gündür ve adet olacakmışım gibi yine karnım ağrıyor normalde 2 gün sonra adet olmam gerekiyor beyaz hapa geçeceğim ama zaten kanamam var. Bu ara kanama mı adet mi oldum onu bile anlamıyorum bu hap benim düzenimi çok bozdu. Daha önce bu hapı kullanıp başına gelen var mı çünkü ciddi anlamda bırakmayı düşünüyorum ama sadece 1 kutu kullandım bırakırsam da gebe kalırım diye korkuyorum 1 aylık evliyim henüz lütfen yardımcı olun :/
Kızlar güncelleme yapıyorum. Meme şişliğim indi artık eskisi gibi hassasiyet falan kalmadı. Kasık ağrım vücut ağrım hasta olduğum içinmiş sanırım çünkü sabah uyandığımda burnum tıkalıydı dolayısıyla uyuyunca onlar da geçti viral bi hastalık geçirmişim hafif olduğu için anlamadım. Hap sandım. Şu anda kasığımda basınç var çünkü bugün adet olmam lazım yani ben zaten hap almadan önce de adet öncesi kasıklarımda basınç oluyordu bu da yeni bir şey değil. Mide bulantım 3 gün sürdü geçti. Şu anlık tek yan etkim ara kanama kaldı.

Kızlar güncelleme yapıyorum. Meme şişliğim indi artık eskisi gibi hassasiyet falan kalmadı. Kasık ağrım vücut ağrım hasta olduğum içinmiş sanırım çünkü sabah uyandığımda burnum tıkalıydı dolayısıyla uyuyunca onlar da geçti viral bi hastalık geçirmişim hafif olduğu için anlamadım. Hap sandım. Şu anda kasığımda basınç var çünkü bugün adet olmam lazım yani ben zaten hap almadan önce de adet öncesi kasıklarımda basınç oluyordu bu da yeni bir şey değil. Mide bulantım 3 gün sürdü geçti. Şu anlık tek yan etkim ara kanama kaldı.
Ve 26.gündeyim ☺️

Yan etkiler çok ani gelişiyor çok yoğun oluyor ama sonra bir anda da kayboluyor.

X