Yedikule hast. Acilinin beni çıldırtması, Hekim arkadaşlar varsa yardım!

Crp yüksekliği vücudunuzda iltihap/enfeksiyon olduğuna işaret. Doktor başından savmak için enfeksiyon yok demiş belli ki ama var. Sonuçları alıp özel hastaneye gidin bence. Zaman kaybetmeyin.
ya hayir doktorun basindan savdigina nereden emin oldunuz da yanlis ithamlarda bulunuyorsunuz .enfeksiyon oldugunda kan tahlilinde wbc degeri yukselir kan tablosundan anlarsiniz enfeksyonu.crp de sadece enfeksiyon da yukselmez

Bence özel başka bir hastaneye gidin vakit kaybetmeden. Çok geçmiş olsun

ya hayir doktorun basindan savdigina nereden emin oldunuz da yanlis ithamlarda bulunuyorsunuz .enfeksiyon oldugunda kan tahlilinde wbc degeri yukselir kan tablosundan anlarsiniz enfeksyonu.crp de sadece enfeksiyon da yukselmez
Sadece enfeksiyonda yükselir demedim zaten ama sebebini bulmak için hiç çaba sarf edilmemiş. Bu da bana başından savdığını düşündürür tabiki. Ne diyeyim? Ayrıca enfeksiyonda sadece wbc değeri yükselmez. Crp yüksekliği de göz ardı edilmemeli. Yoksa böyle hiçbir sonuca varılmadan hasta eve yollanır işte.

Savmak degil is yukunden yilmislik vardi, birde dr hanimlar gencti, biraz fevriydi, mesela herkesin sari alana yonlendirildigini ve yesil alandaki drun degerlendirme yapmasini bilmedigini soylemesiyle oraya bosa gelmisim gibi bir tavri vardi. Ben profesyonel olamayisini yorgunluga ve gencligine verdim.Yoksa meslektasini rencide edici konusmalarin disardan birilerinin yaninda konusulmamasi lazim.
Diger hasta yakinlarini cok azarliyordu,benden daha kotu durumda olanlar vardi bir ofke vardi, ben sakin kaldim.Ama fabrika seri uretimi gibi bu hasta halimle hicbir seyin yok denilerek gonderilmek istenmem can sıkıcı.

2 kan, röntgen, EKG , tomografi yapılmış. Büyük bir sorun olsa zaten çıkardı burada. Korona olsanız yada emboli tehlikesi olsa göndermezlerdi zaten.

Gerilme ihtiyacı bende çok olan bir durum alerjik astımım var çünkü. Aynı şekilde balgam olması da benim aklıma bronşitin tekrarladığı ihtimalini getirdi. Bronşlar tıkanırsa nefes alamadığını hissediyorsun çünkü. Hastane acili malasef biraz ölmüyorsan git kafasında oluyor. Özel hastaneye göğüs hastalıklarına gidin hemen. 2 haftaya zaten iyileşirsiniz.
gerilme isteginin alerjik astimla alakasimi varmis?
bendede alerjik astim var çokta gerilme ihtiyaci hissedirim neden oluyormus acaba astimda bu istek

Sadece enfeksiyonda yükselir demedim zaten ama sebebini bulmak için hiç çaba sarf edilmemiş. Bu da bana başından savdığını düşündürür tabiki. Ne diyeyim? Ayrıca enfeksiyonda sadece wbc değeri yükselmez. Crp yüksekliği de göz ardı edilmemeli. Yoksa böyle hiçbir sonuca varılmadan hasta eve yollanır işte.
hic caba sarfedilmemis mi daha ne yapmalarini bekliyorsunuz acil serviste.acil bir sey var mi diye bakilmis acil bir durum yokmus .acilde her sorun cozulcek olsa poliklinikleri kapatalim herkes acile gelsin .crpyi goz ardi etmemek icin bt bile cekilmis lutfen

covid cok atipik seyredebiliyor su donemde pcr testi acisindan bir doktorla gorusun.ama acilden ziyada covid pole gitmeniz lazim.basta da yazmistim acilin amaci farkli .
Acil durumum vardi benim o yuzden gittim, gittigimde de 2.5 aydir devam eden sikayetimi de snlattim, yoksa randevu bulamayip ta acilde isimi halledeyim tipi bir insan degilim.

hic caba sarfedilmemis mi daha ne yapmalarini bekliyorsunuz acil serviste.acil bir sey var mi diye bakilmis acil bir durum yokmus .acilde her sorun cozulcek olsa poliklinikleri kapatalim herkes acile gelsin .crpyi goz ardi etmemek icin bt bile cekilmis lutfen
Acil durum yokmus derken ithamda bulunuyorsunuz, ben usume, titreme ve ayni anda terlemeye eslik eden oksuruk sikayeti ilegittim corona oldugumu dusundum.

Savmak degil is yukunden yilmislik vardi, birde dr hanimlar gencti, biraz fevriydi, mesela herkesin sari alana yonlendirildigini ve yesil alandaki drun degerlendirme yapmasini bilmedigini soylemesiyle oraya bosa gelmisim gibi bir tavri vardi. Ben profesyonel olamayisini yorgunluga ve gencligine verdim.Yoksa meslektasini rencide edici konusmalarin disardan birilerinin yaninda konusulmamasi lazim.
Diger hasta yakinlarini cok azarliyordu,benden daha kotu durumda olanlar vardi bir ofke vardi, ben sakin kaldim.Ama fabrika seri uretimi gibi bu hasta halimle hicbir seyin yok denilerek gonderilmek istenmem can sıkıcı.
azarlamayi savunmam o ayri ayip .ama acilin amaci farkli emboli cok riskli onu arastirmis onda problem olmayinca poliklinikte sorun cozulsun denmis sistemsel bir sorun yok.sizin icin cok onemli hemen cozulmesi gereken bir durum ama saglikci acisindan poliklinikte ilgili uzman hekim tarafindan ertesi gun cozulebilecek bir durum olmus.

Acil durum yokmus derken ithamda bulunuyorsunuz, ben usume, titreme ve ayni anda terlemeye eslik eden oksuruk sikayeti ilegittim corona oldugumu dusundum.
hayir degerlendirip oyle soylemisler dedim sizin gitmenize bu sikayetlerle laf etmedim.ben sizin yerinizde olsam covid testi icin covid pole giderim kesin su donemde

Crp yüksekliği vücudunuzda iltihap/enfeksiyon olduğuna işaret. Doktor başından savmak için enfeksiyon yok demiş belli ki ama var. Sonuçları alıp özel hastaneye gidin bence. Zaman kaybetmeyin.
Doktor musunuz o değer çok yüksek değil ? Ve baştan savmamış kaç tane test yapılmış

Doktor musunuz o değer çok yüksek değil ? Ve baştan savmamış kaç tane test yapılmış
Sağlık çalışanıyım. Anlamak için doktor olmaya gerek yok. Çok yüksek olmayabilir fakat yüksek. Müdahale edilmezse yükselecek

gerilme isteginin alerjik astimla alakasimi varmis?
bendede alerjik astim var çokta gerilme ihtiyaci hissedirim neden oluyormus acaba astimda bu istek
Akciğerde hava kanalları alerjiden dolayı şişiyor. Şiştikçe havanın geçtiği alan daralıyor. Atak dönemlerinde iltahapta oluyor aynı hava kanallarında. Bu sefer biz sanki yeterince nefes alamıyor gibi hissediyoruz ve gerilerek akciğerlerde ki yüzey alanımızı genişletip daha fazla nefes stoklamak istiyoruz bronşlara. Ama tabi aldığımız nefes istediğimiz gibi geçemediği için kanallardan, tam rahatlayamıyoruz. Sanki %70 nefes alabiliyoruz gibi oluyor. Özellikle gece yatarken , akciğerler küçüldüğünde tam bir işkence. O yüzden Ventolin veya diğer inhalerlerden alıyoruz. Fısfıs yani. O ilaç hava kanallarında ani genişlemeye sebep oluyor. Rahatlatıyor. Ama beyin damarlarında da ani genişleme yaptığı için baş ağrısı yapıyor çoğu insanda misal ben. Aynı şekilde antihistaminikler de alerjiye yönelik olduğundan ciğerlerde rahatlama sağlıyorlar alerjik reaksiyonu bastırarak. Ben bu konuda uzmanlık yaptım ,başka soru varsa yapıştır hazırım 😄

X