Yedikule hast. Acilinin beni çıldırtması, Hekim arkadaşlar varsa yardım!

K
Test neden yapılmadı anlayamadım semptomunuz da var..Ayrıca covitte D-dimer yüksekliğine sebep oluyor.Bence siz test yaptırın.
Kan testinde tomografide şüpheli durum çıkmamıştır ondan gerek duymamışlardır. Tomografide ciğerlerde korona belli oluyor

çok tşk ederim. bende nete ciğerden ses diye yazsam hep astım çıkıyor karşıma ama astımın hiçbir belirtisi bende yok. yani nefes daralması vs yok. sadece ses geliyor. bir de sanki hava varmış gibi içimde. mesela astımda öksürük krizi falan olur bende yok. uyurken de yok. sadece çok derin nefes aldığım bir anda ötüyor bir ses. ikinciye yine yok. çok ilginç zaten kaç tane doktora gittim. böyle anlatınca direk psikolojik diyorlar. yani kimseye anlatamıyorum derdimi. peki siz ciğerlerinizdeki iltihap için herhangi bir ilaç kullandınız mı?

aylarca öksürükten hastane hastane gezmiştim 3-4 yıl önce ne özeli ne devleti kalmadıydı. Sizi çok iyi anlıyorum. En son bir kbb doktoru çözdü. o kadar göğüs hastalıklarına gitmeme rağmen. astım mış benim. antibiyotik verdiler hep o da daha beter azdırmış. maalesef iyi bir doktorla karşılaşmak kolay olmuyor bazen. Başka doktora gidin imkan varsa özele gidin. Astım da bu tarz şikayetler oluyor ama tabi uzman bir görüş şart. 1 bardak kaynamış içme suyunun içine 1 çay kaşığı tuz yarım çay kaşığı karbonat atın sık sık gargara ve burnunuza hafifce çekin. Sinüsleri boşaltır. az biraz rahatlatır ama mutlaka başka doktara gidin. Rabbim şifa versin.

Göğüs hastaliklari uzmanina muayene olmaniz lazim en kisa zamanda.
Acilde insani sadece o anlik sıkıntısından kurtarmaya yonelik mudahale yapiliyor.
Bir de diabetiniz yoksa yemek oncesi gunde 2 kasik keci boynuzu(harnup)pekmezi akcigerlere cok iyi gelir.Belirlenen tedavinize ek icebilirsiniz.Tez zamanda şifanizi bulmanizi dilerim...

Crp değeriniz aşırı yüksek değil. Belki bir enfeksiyon başlangıcından yüksektir ama bu kadarlık bir yükseklik hiç hastalık yokken, tamamen sizin vücudunuzdan kaynaklı bile olabilir. Bence siz bu şikayetlerle esasen covid aciline gitmeliydiniz. Cov19 olma ihtimaliniz var gibi ve şu an bile yanınızdaki kişileri riske atıyor olabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Hoşgeldiniz, ben dün acillik oldum, şikayetim ise üşüme, titreme sonra ayaklarım yandı, terledim hemde çok, yattıkça balgamlı öksürüğüm vardı ama bu balgam 2.5 aydır var bende, ben hem mahrumiyet böl. Olduğumdan hem de kensimi önemsemediğimden gitmiyordum dr.a.Bu ani sıkıntı olunca acile gittim.Coronadan şüphelendim. Dr. Kan tahlili yaptı sonuçlara göre corona testi yapacağını söyledi ve akşama doğru sonuçlar çıkınca d dmar yük. Olduğundan emboli şüphesi ile sarı alana yönlendirdi.
Ekg çekildi, röntgen çekildi, tekrar kan alındı, hepsinin sonucunda ilaçlı tomografi de çekildi ve sonuçlara göre bende hiç bir şey yok.
Kanımda daha önce enfeksiyon olduğundan crp ve sedimantasyon yükselmişti, ayın 19unda baska hastanedeki tetkiklerde bunlar yine yüksek çıkınca kanımda enfeksiyon varlığını sordum, dr yok dedi.
Ağrı kesici yazacağını söyledi(diclomec yazmış) Ben erdostin yazdırdım, bu iki ilaçla çözmeye çalışıyorum şimdi ama ben hala çok rahatsızım, bugün gündüzden beri şikayetlerime ek olarak cildimde aşırı hassasiyet car, vücuduma değen kıyafetlerim canımı yakıyor, her yerim ağrıyor. Diclomec içince rahatlıyorum, vücudumdan inanılmaz ter akıyor onu içince.
Corona olsam kan tahlilinde ya da tomografide çıkar mıydı? Hastane zaten göğüs hast. Hastanesi olduğundan çok fazla sayıda test yapılıyor, bana neden yapmadılar acaba?
Kan sonuçlarımı ekliyorum, ilgilendiğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20210423-152636_1.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_20210423-145454_1.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20210423-145530_1.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 57
estağfurullah,biraz bir şeyler sormam lazım,özel mesaj atıyorum olur mu? :)

geldim :)

ben gelene kadar bir sürü mesaj olmuş,inanın bakamadım,rica etsem bana bir özet geçer misiniz? :) H Hypios
size cevap yazmıştım ama alıntılamadan yazmışım kusura bakmayın, tomografi sonucunu da ekliyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20210423-224238.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 47
Tabii tabii, çok sağolun

sevgili otreraya sormususnuz ama ben de cevaplayayim. cok sayıda test yapilmis zaten size. bt anjioya kadar yapılmış. yapmadıkları bi verem testi kalmis benim gördüğüm. o da acilde yapilmiyor:) acilde yapılabilecekler maksimum bunlar zaten. daha ilerisi yok. ha bi de covid testini kesinlikle hakediyorsunuz o neden yapılmamış iste onu anlamadım. bi eksik o. bir sağlıkçı olarak benim gordugum...
-covid olsam cikar miydi diye sormuşsunuz. akcigere inmediyse tomografide cikmaz. tomograifde sadece covide bagli zatürre varsa bulgu olur. kanda antikor bakılabilir ama genelde tani icin degil hastaligi geçirdi mi diye bakılıyor. burundan alınan pcr testi ile cikar. sizde o alınmamış.
-onun dışında her crp sedim yuksekligi kanda enfeksiyon var demek değildir. kanda enfeksyon varlığının tek gostergesi kan kültürüdür. kan kültüründe mikrop üretmeden kanda enfeksyin var denemez. o kültür de herkesten alınmaz alınsa da mikrobun üremesi icin ortalama 2-7 gun geçmesi gerekir. crp ve sedim yuksekligi sadece vücudun herhangi bir yerinde enfeksiyon ya da inflamasyon(yangi) oldugunu gösterir o kadar. mesela tonsillit olursunuz crp artar, kulak enfeksyonu olursunuz artar, ishal olursunuz artar, romatizma olursunuz artar.. yani kanda bir mikrop-enfeksiyon degil vücudun verdiği tepkinin göstergesidir
-d dimer yuksekligi de yine enfeksyon, inflamasyon ve pihitlasmaya egilimde olur. her dimer yuksekligi pıhtı demek değildir. burnunuz aksa ishal olsanız yükselir. ama en tehlikeli nedeni pıhtı oldugu icin bu yönden araştırılması gerekir
-sizin klinik olarak anlattığınız sikayetleriniz anlamlı ve önemli. tetkiklerden cok anlattığınız şikayetler onemli. mutlaka bir uzman hekim görüşü almanız sart. tekrardan geçmiş olsun

Kesinlikle randevu alıp gideceğim, çok teşekkür ederim, çok sağolun.

Ben bezmi alem de 1 ay yattım çok iyi bir hastane bence bezmi alem e gidin derim. Geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin.

Çok geçmiş olsun eşimde böyle olmusti mide enfeksiyonu demişlerdi illa cigerle alakalı olmaya bilir adamın vücud derisi açıyordu aynı belirtilerle bence mide içinde gitseniz mide ciğerlere yakın olduğu ve etkilediği için bilinmiyor ayrıca öksürük felanda yapiyor

Baya baya Enfeksiyon var sizde bende 2 hafta önce enfeksiyondan 5 gün hastanede yattım değerlerim yüksekti sürekli crp bakıyolardı. Enfeksiyon tehlikeli siz bir an önce tekrar gidin hastane değiştirin derim..

Ben zaten size ‘anlamak için doktor olmaya gerek yok’ yorumunuza cevap vererek hata yaptım kusura bakmayın kaale aldığım için doktorlarda yazık 6 sene okuyup bide üstüne ihtisas yapıyorlar ne gerek var neyse sizden öğrenirler artık siz öğretirsiniz hasta bakıcı hemşire yada artık her neyseniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…