Yedikule hast. Acilinin beni çıldırtması, Hekim arkadaşlar varsa yardım!

Güvendiğin başka bir hastaneye gitmelisin.. Doktor seni başından savmış

benim anlama kapasitemi sorgulayacak durumda oldugunuzu pek zannetmiyorum, hele ki su olay ozelinde. sadece doktor cocugu olarak uzuluyorum su donemde dahi doktorlarin elinden geleni yapmasina ragmen boyle yaftalanmasina. her neyse hastaymissiniz gecmis olsun umarim iyilesirsiniz iyi bir doktora gorunup.
Anlama kapasitenizi bilemem ama benim yazdığım derdimde acike gitmenin mantığını anlamamış olmamı iddia edemezsiniz. Bu konuda dr yaftalaması yok, hassasiyetinizi anlıyorum ancak yıllardır iş hayatında çalışan bir insan olarak profesyonel olmayan davranışları bilirim, zaten dr hanım genç olduğu için ve henüz bu davranışlarının olumsuz tecrübesini edinmediği belli olduğu için sakin kaldım. Muhtemelen Sağlık Bakanlığına şikayet edileceği zaman kısadır.
Meslek yaftalaması iddianız mesnetsiz bir iddia.
Konu çook yanlış yönlere gitti yine kk da çoğu konuda olduğu gibi.

Burasi gercekten ulkemizin kucuk bir ornegi, birisi yazilanlari yanlis anliyor, onun arkasindan gelen ise baslatilan sacmaligi devam ettiriyor, bu sefer haydaaa konunun özünü merak eden yok, yanlış anlaşılmaya müsait mi yazım bari onu deyin de orasını düzeltelim habire açıklama yapmayalım.
Bazı insanlar 2.5 aylık şikayete odaklanmış şuanki zorluğu es geçmiş, herşeyi yapmışlar bak sorun yok.
Evet evet sorun yok ahh benim yerimde olsaydınız şuan...

Evet ülkemizin küçük bir örneği gerçekten. Doktor sorun yok demiş kendi olmayan bilginizle tahlil okuyup doktor yanlış biliyor ben öyle olmadığını düşünüyorum diyorsunuz. Yazdığınız kadarına hakimiz, kendinizi ifade etmenizde sorun var sizin. Acil serviste yapılabilecek bütün testler yapılmış. Tek haklı olduğunuz yer test sonuçlarının geç çıkması onun sebebi de tıklım tıklım hastane. Özel ilgi istiyorsanız özel hastaneye gidebilirsiniz. Bu durum için acile gidilmez zaten uzman doktordan randevu almalısınız. Acil test yapar o anlık iyi eder gönderir. O kadar kötü durumda hasta yatarken kalkıp forumda kadınlara laf yetiştiriyor olmanız garip gerçekten. Ek olarak başlıkta bile hastanenin adı var bu durumda hastaneyi hedef gösteriyor oluyorsunuz.

Akciğerde hava kanalları alerjiden dolayı şişiyor. Şiştikçe havanın geçtiği alan daralıyor. Atak dönemlerinde iltahapta oluyor aynı hava kanallarında. Bu sefer biz sanki yeterince nefes alamıyor gibi hissediyoruz ve gerilerek akciğerlerde ki yüzey alanımızı genişletip daha fazla nefes stoklamak istiyoruz bronşlara. Ama tabi aldığımız nefes istediğimiz gibi geçemediği için kanallardan, tam rahatlayamıyoruz. Sanki %70 nefes alabiliyoruz gibi oluyor. Özellikle gece yatarken , akciğerler küçüldüğünde tam bir işkence. O yüzden Ventolin veya diğer inhalerlerden alıyoruz. Fısfıs yani. O ilaç hava kanallarında ani genişlemeye sebep oluyor. Rahatlatıyor. Ama beyin damarlarında da ani genişleme yaptığı için baş ağrısı yapıyor çoğu insanda misal ben. Aynı şekilde antihistaminikler de alerjiye yönelik olduğundan ciğerlerde rahatlama sağlıyorlar alerjik reaksiyonu bastırarak. Ben bu konuda uzmanlık yaptım ,başka soru varsa yapıştır hazırım 😄
peki nefes alırken ciğerden ses gelmesi de yine iltihaptan mı kaynaklı? balgamsız, öksürüksüz sadece ses iltihap olamaz sanırım

Güvendiğin başka bir hastaneye gitmelisin.. Doktor seni başından savmış
Sürekli neden herkesin sarı alana gönderildiğini, yeşil alandaki drun sonuçları yorumlamasını bilmediğini söylüyordu, İst. Da Bezmialem hastanesi var normalde oraya giderdim, oraya hiç acil bir durum için gitmedim ama eşim acillik olduğunda inanılmaz yardımcı olmuşlardı ve çok sabırlılardı, ben bu yaşadığıö sıkıntı öksürüğümle mi alakalı acaba diyerek göğüs hast.hastanesi hastanesini tercih ettim.
Herşeye baktılar gibi görünüyormuş, burada bazı arkadaşlar öyle söylüyor, bu sonuçlara göre bir şeyim yoksa ben neden bu haldeyim. Bir tek emboli şüphesine yaklaşıp diğer şikayetlerim göz ardı edildi.Emboli yok aa tamam senin sorunun yok ya, iltihapta yok, ama ben ama ben....
Anlayacağınız kısır döngü, kanımın defalarca alınması, damar yolu yeeinin hala canımı yakmasını geçiyorum, okadar riske girdim boşu boşuna

Evet ülkemizin küçük bir örneği gerçekten. Doktor sorun yok demiş kendi olmayan bilginizle tahlil okuyup doktor yanlış biliyor ben öyle olmadığını düşünüyorum diyorsunuz. Yazdığınız kadarına hakimiz, kendinizi ifade etmenizde sorun var sizin. Acil serviste yapılabilecek bütün testler yapılmış. Tek haklı olduğunuz yer test sonuçlarının geç çıkması onun sebebi de tıklım tıklım hastane. Özel ilgi istiyorsanız özel hastaneye gidebilirsiniz. Bu durum için acile gidilmez zaten uzman doktordan randevu almalısınız. Acil test yapar o anlık iyi eder gönderir. O kadar kötü durumda hasta yatarken kalkıp forumda kadınlara laf yetiştiriyor olmanız garip gerçekten. Ek olarak başlıkta bile hastanenin adı var bu durumda hastaneyi hedef gösteriyor oluyorsunuz.
Sorunum yok bençok iyiyim şuan süperim, işgüzarlık oldun diye yazıyorum bunları.
Ahhh ahh hedef göstermeyelim de bazı insanlar hiç gereği yokken neden üstüne vazife olmayan başkası adına savunmaya geçer.Ye kürküm yee.
Şahsınıza demeyeyim bari zengin görünce el etek çekenlerden olmamalı insan.
Neyse yazmayabilirsiniz bukonuya sağlıkçıları ve hekimleri davet ettim sansasyonel tiplemeler geldi.

Anlama kapasitenizi bilemem ama benim yazdığım derdimde acike gitmenin mantığını anlamamış olmamı iddia edemezsiniz. Bu konuda dr yaftalaması yok, hassasiyetinizi anlıyorum ancak yıllardır iş hayatında çalışan bir insan olarak profesyonel olmayan davranışları bilirim, zaten dr hanım genç olduğu için ve henüz bu davranışlarının olumsuz tecrübesini edinmediği belli olduğu için sakin kaldım. Muhtemelen Sağlık Bakanlığına şikayet edileceği zaman kısadır.
Meslek yaftalaması iddianız mesnetsiz bir iddia.
Konu çook yanlış yönlere gitti yine kk da çoğu konuda olduğu gibi.
yanlis yerlere gitti cunku siz burada hastane ismi vererek doktorlari islerini yapmamakla sucladiniz. sonuclarinizi atip bu durumda olan var mi, boyle bir sey yasadim deseniz belki boyle olmazdi.

acil servisin mantigini bilmiyorsunuz evet cunku bilseydiniz boyle konusmazdiniz. ben size neden acile gittiniz demiyorum, devam eden rahatsizliginiz varmis fenalasmissiniz gitmissiniz bu tamam. butun testler de yapilmis, poliklinige gitmek haric ne yapabilirsiniz ki orada baska? doktor ne yazsaydi mesela siz tatmin olurdunuz ilac olarak?

poliklinige gideceksiniz, doktorunuz test sonuclarina bakacak, gerekirse tekrar isteyecek, isin uzmani olarak bir tedavi on gorecek. acil servisten beklentiniz cok fazla ben bunu soylemeye calisiyorum. rahatsizsiniz su an diye daha fazla uzatmak istemiyorum. bir an once iyilesmenizi dilerim acil serviste veya poliklinikte.

Sağlık çalışanıyım. Anlamak için doktor olmaya gerek yok. Çok yüksek olmayabilir fakat yüksek. Müdahale edilmezse yükselecek
twtkikler ve mudahale yetersiz demişsiniz.peki saglik çalışanı olarak d dimer yuksekligini açıklamak için bu yapılan tetkiklere ek ne önerirsiniz? ve mudahele edilmezse degerleri yükselir demişsiniz. mesela ne gibi müdahalelerle dusurulebilirdi?

Sürekli neden herkesin sarı alana gönderildiğini, yeşil alandaki drun sonuçları yorumlamasını bilmediğini söylüyordu, İst. Da Bezmialem hastanesi var normalde oraya giderdim, oraya hiç acil bir durum için gitmedim ama eşim acillik olduğunda inanılmaz yardımcı olmuşlardı ve çok sabırlılardı, ben bu yaşadığıö sıkıntı öksürüğümle mi alakalı acaba diyerek göğüs hast.hastanesi hastanesini tercih ettim.
Herşeye baktılar gibi görünüyormuş, burada bazı arkadaşlar öyle söylüyor, bu sonuçlara göre bir şeyim yoksa ben neden bu haldeyim. Bir tek emboli şüphesine yaklaşıp diğer şikayetlerim göz ardı edildi.Emboli yok aa tamam senin sorunun yok ya, iltihapta yok, ama ben ama ben....
Anlayacağınız kısır döngü, kanımın defalarca alınması, damar yolu yeeinin hala canımı yakmasını geçiyorum, okadar riske girdim boşu boşuna
size yorum yapan bir saglikci olarak ustume aliniyorum.ben sizin o sikayetlerle acile gitmenizi normal buldum buna tamamim .ama sunu anlatamadim ben sizin sorununuz yok hasta degilsiniz demiyorum ki.evet bir rahatsizliginiz var ve bunu gogus hastaliklari polikligine basvurarak cozebilirsiniz diyorum.acildeki hekim icin onemli olan emboli cunku Allah korusun acil mudahale edilmezse olumcul.ama sikyetlerinizin acil bir hastaliga duruma iliskin olmadigi dusunulmusse artik acil hekiminden olay cikmistir.cok gecmis olsun bu arada en kisa zamanda cozulur covid acisindan da covid pole gitmeyi dusunun derim ben

yanlis yerlere gitti cunku siz burada hastane ismi vererek doktorlari islerini yapmamakla sucladiniz. sonuclarinizi atip bu durumda olan var mi, boyle bir sey yasadim deseniz belki boyle olmazdi.

acil servisin mantigini bilmiyorsunuz evet cunku bilseydiniz boyle konusmazdiniz. ben size neden acile gittiniz demiyorum, devam eden rahatsizliginiz varmis fenalasmissiniz gitmissiniz bu tamam. butun testler de yapilmis, poliklinige gitmek haric ne yapabilirsiniz ki orada baska? doktor ne yazsaydi mesela siz tatmin olurdunuz ilac olarak?

poliklinige gideceksiniz, doktorunuz test sonuclarina bakacak, gerekirse tekrar isteyecek, isin uzmani olarak bir tedavi on gorecek. acil servisten beklentiniz cok fazla ben bunu soylemeye calisiyorum. rahatsizsiniz su an diye daha fazla uzatmak istemiyorum. bir an once iyilesmenizi dilerim acil serviste veya poliklinikte.
Teşekkür ederim, drları işletini yapmamakla suçlamıyorum, işlerini yapıyorlardı, zaten yoğundu, gözden kaçan bir şey mi var acaba ben onun peşindeyim. Bugün dahil 3 gün boyunca poliklinik hizmeti yok zaten, tekrar gitsem acilden başka çare yok, ben kanda enfeksiyon durumunu daha önce de yaşadım, bu tahlillerdeki bazı değerler benim o zamanki durumumu hatırlattı, acaba ayın 19undaki tahlilim gözden mi kaçtı da emboli riski olana yöneldi diye düşünütırum, zaten başkası adına düşünmek istemediğim için belki bir bilen çıkar bana yol gösterir diye açtım bu konuyu.
Siz sadece hassas olduğunuz noktaya odaklanıyorsunuz, yani inanın bir üye ismi yazsanız desenizki bu üye dr, ona soralım, o daha faydalı benim için.

poliklinige gideceksiniz, doktorunuz test sonuclarina bakacak, gerekirse tekrar isteyecek, isin uzmani olarak bir tedavi on gorecek. acil servisten beklentiniz cok fazla ben bunu soylemeye calisiyorum. rahatsizsiniz su an diye daha fazla uzatmak istemiyorum. bir an once iyilesmenizi dilerim acil

cunku acilin mantığı budur. acil olan en kotu durumlarin dislnamasi gerekir. o deger yüksekse o testler yapılıp emboli olmadığınız gosterilmeli. ki o dr sari alandyamis. yani bu tip daha agir durumlara bakan kişiymiş. bir gün fazla oksurseniz ölmezsiniz ama emboli iseniz tam tersi. sizin iyiliğiniz icin yapılan şeyler bunlar. oksuruk icin de acilde temel yapılacaklar bellidir. oksuruk azaltıcı ilac, gerekirse hava, gerekirse antibiyotik. kalan her şey için polklinige gidilmeli. istese de acil dr unun yapabileceği daha fazla bir sey yok. gunde 1000 hasta bakılan yerde 2 3 dr daha fazlasını yapamaz. oyle olursa acilde sira muhtmln 10 15 saatte falan gelir insanlara.

Sorunum yok bençok iyiyim şuan süperim, işgüzarlık oldun diye yazıyorum bunları.
Ahhh ahh hedef göstermeyelim de bazı insanlar hiç gereği yokken neden üstüne vazife olmayan başkası adına savunmaya geçer.Ye kürküm yee.
Şahsınıza demeyeyim bari zengin görünce el etek çekenlerden olmamalı insan.
Neyse yazmayabilirsiniz bukonuya sağlıkçıları ve hekimleri davet ettim sansasyonel tiplemeler geldi.

Ye kürküm ye ne alaka? Zenginlik ne alaka? Kendinizi ifade etme beceriniz bu kadar kötüyken acaba doktorlara ne anlattınız merak ettim şimdi. Sizi anlamamış olmaları yüksek ihtimal.

Şu an burda konu açıp laf yetiştirdiğinize göre bence de çok iyisinizdir zira anlattığınız kadar kötü hastalık geçiren bir insanın forumda takılması saçma olur

İstediğim konuya saygı çerçevesinde istediğim yorumu yapma hakkım var bu sitede ama sizin konuma sadece şunlar yazsın demek gibi bir hakkınız yok. Sadece sağlıkçılar ve hekimler yazsın istiyorsanız doktor forumları var, konunuzu orda açabilirsiniz. İlla buraya açacaksınız da sağlık bölümüne açmalıydınız, bir derdim vara değil

cunku acilin mantığı budur. acil olan en kotu durumlarin dislnamasi gerekir. o deger yüksekse o testler yapılıp emboli olmadığınız gosterilmeli. ki o dr sari alandyamis. yani bu tip daha agir durumlara bakan kişiymiş. bir gün fazla oksurseniz ölmezsiniz ama emboli iseniz tam tersi. sizin iyiliğiniz icin yapılan şeyler bunlar. oksuruk icin de acilde temel yapılacaklar bellidir. oksuruk azaltıcı ilac, gerekirse hava, gerekirse antibiyotik. kalan her şey için polklinige gidilmeli. istese de acil dr unun yapabileceği daha fazla bir sey yok. gunde 1000 hasta bakılan yerde 2 3 dr daha fazlasını yapamaz. oyle olursa acilde sira muhtmln 10 15 saatte falan gelir insanlara.
Zaten randevu alacağım da bu ne oturma ne yatma yaptıgım için yazdım buraya, 3 gün tatil ya, polikniliğe gidemedim, inşallah ilaçlar etki eder.
Temel sorun hastanın hiç dinlenme alanı yok, bankların tepesinde mahvoldum, tahlil çıkacağı zamanda çıkmadı, coronalı kaynıyor, kendimden haberim yok, bizim hastanelerimizin temel sorunları bunlar, baska yeri bilmiyorum, ben dünü nasıl atlattım ona hayret ettim.
Drlara sözüm yok zaten çok yoğunlar agresiflik normal karşıladım, yoksa bende sinirliyim, drun sıkıntısını gördüğüm için uyarmadım davranışları ile ilgili

Ben korona olduğumda crp değerim yüksekti ve doktor pcr testi istemişti. Pozitif çıkmıştı. Korona sonrası tekrar kan verdiğimde d-dimer değerim yükselmişti. Korona kanda pıhtılaşmaya sebep oluyormuş. belkide 2.5 aydır koronasınız ve atlatamadınız. D-dimer değeri çok yükselirse kan sulandırıcı veriliyor. Siz sağlıkçı arkadaşın dediği gibi en kısa zamanda bi göğüs hastalıkları uzmanına başvurun. Durumunuz ciddi gözüküyor. İhmal etmeyin. Çok geçmiş olsun.

Ben korona olduğumda crp değerim yüksekti ve doktor pcr testi istemişti. Pozitif çıkmıştı. Korona sonrası tekrar kan verdiğimde d-dimer değerim yükselmişti. Korona kanda pıhtılaşmaya sebep oluyormuş. belkide 2.5 aydır koronasınız ve atlatamadınız. D-dimer değeri çok yükselirse kan sulandırıcı veriliyor. Siz sağlıkçı arkadaşın dediği gibi en kısa zamanda bi göğüs hastalıkları uzmanına başvurun. Durumunuz ciddi gözüküyor. İhmal etmeyin. Çok geçmiş olsun.
Çok sağolun en kısa sürede gideceğim, çok geçmiş olsun

peki nefes alırken ciğerden ses gelmesi de yine iltihaptan mı kaynaklı? balgamsız, öksürüksüz sadece ses iltihap olamaz sanırım
Ses gelmesi hava kanallarının iyice daraldığının göstergesi ,ıslık gibi düşünün. Malasef ki astımın ayırıcı tanısı aynı şekilde. Annem yılların astım hastası, bu dönemlerde polenlerin artmasıyla hep tetiklenir ve ağzı açık nefes alıp verirken resmen öttüğünü duyarsınız. Eğer böyle bir semptom varsa mutlaka göğüs hastalıklarına görünün.

Bende ayni durumdayim, anneniz düzeldi mi?
Evet şimdi iyi şükür. Biraz uzun sürdü ama toparladı. İlk defa annemin bu kadar rahatsızlandığını gördüm, mevsimlik grip gibi değildi hiç. Anlayamadık ne olduğunu. Size de çok geçmiş olsun. Mutlaka göğüs hastalıklarına randevu alın, covid testi de yaptırın

Benim babannem bu romatisma hastalığından vefat etmiş, tabii 1960larda olmuş bu,değil şimdi ise ben siz deyince aklıma geldi, siz hangi bölümden randevu alıyorsunuz?
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin.
Teşekkür ederim organlarda tutuluma neden olmuştur muhtemelen babannenizde vefat nedeni bu olabilir romatoloji bolumune gidiyorum şu an iyiyim çok sukur

Ses gelmesi hava kanallarının iyice daraldığının göstergesi ,ıslık gibi düşünün. Malasef ki astımın ayırıcı tanısı aynı şekilde. Annem yılların astım hastası, bu dönemlerde polenlerin artmasıyla hep tetiklenir ve ağzı açık nefes alıp verirken resmen öttüğünü duyarsınız. Eğer böyle bir semptom varsa mutlaka göğüs hastalıklarına görünün.
Bendende ıslık geliyor

X