Davranış Bozuklukları Yeğenim oyuncağına gerçek arkadıymış gibi davranıyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

ladymady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2017
28
38
Hanımlar merhaba,
2,5 yaşındaki yeğenimin favori oyuncağı Tayyo. Belki biliyorsunuzdur, mavi bir araba. Şu sıralar ailesi ile birlikte yurtdışında oldukları için pek fazla arkadaşı yok. Ve oyuncağına gerçek bir arkadaşmış gibi davranmaya başlamış. Ona sorular sorup bir cevap gelmeyince tekrar tekrar sormaya devam ediyormuş. Arabada giderken bekle beni tayyo geliyorum gibi şeyler söylüyormuş. Sizin de çocuğunuz buna benzer davranışlarda bulunuyor mu? Oyuncağı bir şekilde yok etmek lazım mı sizce?
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Sevgiler.

Uzman değilim ama çocuk bana normal geldi. Hayalgücü geniş, oyuncu bir çocuk. Sizinki en azından arabayla konuşuyormuş, bazı çocukların tamamen hayali arkadaşları da olabiliyor ve uzmanlar bunu da normal karşılıyor diye biliyorum.

Gayet normal benim oğlumda arabaları ile konuşuyor onlara emir veriyor yeri geliyor beni dinleyin diye kızıyor bu arada oğlum 4 yaşında

oglum arabalariyla hep bu sekilde muhabbet eder cok nirmal

Canim bir çocuğun kendi kendine oyun oynaması iyi birşey ..normal bir durum bence zaten çocuklar gerçekle hayali 5 yasından sonra kavrar mış

X