Yeğenime takı takacağım diyen eşimle tartışıyoruz.

Kızlar pandemi dönemine denk geldiği için oğluma sünnet yapamadım her türlü hazırlığı yapmıştık düğün salonuna kapora bile odemistik ve eşimin erkek kardesi hiç bir takı takmadı.simdi sünnet yapıyor oğluna, eşimle tartışıyoruz tabiki ben yeğenime takı takicam diyor ayıp olur diyor.Ben de zamanında takmadı şimdi niye biz takalım diyorum
Sizce ne doğru fikri olanlar yazsın lütfen
Takılmaması lazım. Ama takmakta ısrarcı olursa siz takmadınız ama olmaso gereken bu diyip lafı da sokulmalı.

Sizin için söylemesi ne kolay hakkediyorsunuz dermiş gibi eşimi sevdiğim için kardesiyle barıştım ama ne kavgalar ne mücadeleler verdim bahsettiginiz gibi biri olsaydım zaten takı takmasina da karismazdim lütfen daha dikkatli konuşun neticede beni hiç tanimiyorsunuz
Böyle deyince daha bir çekilebilir oluyor değil mi içinde olduğunuz durum?

Kızlar pandemi dönemine denk geldiği için oğluma sünnet yapamadım her türlü hazırlığı yapmıştık düğün salonuna kapora bile odemistik ve eşimin erkek kardesi hiç bir takı takmadı.simdi sünnet yapıyor oğluna, eşimle tartışıyoruz tabiki ben yeğenime takı takicam diyor ayıp olur diyor.Ben de zamanında takmadı şimdi niye biz takalım diyorum
Kız boşver siz takın takınızı namınız yürüsün.

Sizin için söylemesi ne kolay hakkediyorsunuz dermiş gibi eşimi sevdiğim için kardesiyle barıştım ama ne kavgalar ne mücadeleler verdim bahsettiginiz gibi biri olsaydım zaten takı takmasina da karismazdim lütfen daha dikkatli konuşun neticede beni hiç tanimiyorsunuz
Hanımefendi eşinizin erkek kardeşi size öyle böyle değil dediğiniz küfürleri etmiş, küfürün her türlüsü kötü ama bir erkeğin bir kadına hem de abisinin eşine küfür etmesini benim midem kaldırmaz. Eşinizin midesi kaldırmış ve üstüne sizi zorlamış barışmak için siz kalkmış sevdiğim için kabul ettim diyorsunuz. Yine ayni yere geliyorum küfürü eşi için yutan parayı da taktırır.
Kardeşinin küfürlerini yok sayıp karısını zorla barıştıran, takıyı da kafasına göre takar. Denklem basit yani. Sözlerinde bir yanlış olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Gidip de takmamak olmaz. Ya gitmeyeceksiniz ya da gidip takacaksınız.

Zaten eşiniz kararını vermiş. Sinir olduğunuzla kalacaksınız gibi görünüyor.

Bende sevmiyorum böyle şeyleri takmayana takmak hiç istemezdim açıkçası . Ama eğer kocan kafasına koyduysa yapar benim eşimin abisi de çocuğumuza bişey yapmadı ama biz onun çocuğuna yaptık . Nasip ne deym

Bir de şöyle bir durum var geçmişte eşimin kardesiyle düğün günü kavga ettik bana küfürler etti düğünüme sakın gelme filan dedii bağırdı çağırdı öfke kontrolü olmayan biri kendi annesi ve babasına bile küfür etmisligi var.dugunune haliyle gitmedim eşimin gitmesine izin verdim ama ne tesadüftür ki takı takmasina yine icimden razı olmadım çünkü öyle böyle kufurler degildi.sonra 2sene konuşmadık sonra eşim yüzünden barışmak zorunda kaldım
Asla 1 hediye vermeyin. Birakin takiyi, tokayi, size kufur etmis sahisla muhatap olmaniz sizi yipratir. Davete de katilmayin bence

Böyle deyince daha bir çekilebilir oluyor değil mi içinde olduğunuz durum?
Anlayamadım derdiniz tam olarak nedir ben sadece bir soru sordum bunun cevabını arıyorum yoksa evliliğimi tartismiyorum.kalkip 17yillik evliliğimi de masaya yatirmiyorum yoksa sizin beni nasıl görmeye çalıştığınız gerçekten önemli değil

Siz karışmayın.. benim kardeşimle aramda bir sıkıntı olsa ve eşim karissa sinir olurdum.atla deve değil sonuçta takacagi.

Kocası karını sevsin onun onurunu, gururunu düşünsün, karıma erkek kaedeşim tarafından edilmiş küfür bana edilmiş gibidir desin , olmuyor öyle.
Karısına küfür eden herifin ağzını burnunu kıracak yerde, kardeşimle barış diye baskı yapan kocaya bu denli sevgi gözlerimi yaşarttı, ne diyeyim çok şanslı herifler var. Şimdi de altın takacakmış yeğeninin pipisine. Bu adam takmasın kimler taksın tabi.

Anlayamadım derdiniz tam olarak nedir ben sadece bir soru sordum bunun cevabını arıyorum yoksa evliliğimi tartismiyorum.kalkip 17yillik evliliğimi de masaya yatirmiyorum yoksa sizin beni nasıl görmeye çalıştığınız gerçekten önemli değil
Yatırmayın masaya, toparlayamazsınız. Masada kalır zaten.

T
Tabiki de eşiniz yeğenine takı takmalı,sonuçta dayısı. Siz tören yapmadığınız için onun size takmamasını normal karşıladım

Hanımefendi eşinizin erkek kardeşi size öyle böyle değil dediğiniz küfürleri etmiş, küfürün her türlüsü kötü ama bir erkeğin bir kadına hem de abisinin eşine küfür etmesini benim midem kaldırmaz. Eşinizin midesi kaldırmış ve üstüne sizi zorlamış barışmak için siz kalkmış sevdiğim için kabul ettim diyorsunuz. Yine ayni yere geliyorum küfürü eşi için yutan parayı da taktırır.
Kardeşinin küfürlerini yok sayıp karısını zorla barıştıran, takıyı da kafasına göre takar. Denklem basit yani. Sözlerinde bir yanlış olduğunu düşünmüyorum.
Aynı dilden konuşmuyoruz rica ederim yorum yapmayıniz

Sünnet olana Altin takılmaz,sünnet düğünü olana takılır.
Bundandır ki coğu insan bebeğine yenidoğan sünneti yapsa da yıllar sonra sünnet düğünü yapar, gelen de altınını takar.
Yani altın pipiye değil törene verilir. Siz tören yapmadiysaniz takmamalari anormal değil. Sonuçta kimse kimsenin çocuğunun pesinde koşmuyor santimlik derisi kesildi mi,kesilmedi mi diye
Bu bakımdan takmayana kızmadım ben.
Ama bu adam size küfür eden bir adammış. Düğün gününüzün bile içine s.cmis
Böyle akrabaya verici olmaya ne gerek var ki? Alın bir yükte büyük pahada küçük oyuncak, gidin sünnete.

X